dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 381 z 613
Pokaż wyniki od 7.601 do 7.620 z 12250
  1. #7601
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a musi być tyle kanap?
    No jak nie, jak tak.

  2. #7602

    Domyślnie

    Miła Polka - ja byłabym za wersją trzecią ze względu na wnoszenie zakupów do kuchni - w obecnym układzie musisz zrobić "rundkę" naokoło tej ścianki i przejść z całym majdanem przez salon ...

  3. #7603

    Domyślnie

    Czy nie ma szybszego sposobu na wklejanie zdj z plannera ikea niż print screen - paint - wycinka - umieszczenie na serwerze - wklejenie na forum?

  4. #7604

    Domyślnie

    Mam jeszcze dylematy przy projektowaniu:
    - czy odległość 110 pomiędzy równoległymi rzędami szafek jest ok? Jaka jest optymalna?
    - jaka powinna być bezpieczna odległość pomiędzy kuchenką gazową/płytą a szafką wysoką?

  5. #7605

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów

    podziwiam te Wasze pomysły i kreatywność ! świetne pomysły, doskonałe przemslenia, nie mówiąc o funkcjonalności pomieszczenia jakim jest kuchnia...
    Trafiłam na to forum, ponieważ sama poszukuję pewnych rozwiązań odnosnie zaprojektowania mojej kuchni po raz kolejny . Niestety muszę ufać innym, ponieważ nie mam żadnej wizji przestrzennej, jestem mało kreatywna, a wszelkie niedoskonałości dostrzegam w praktyce ..., niestety ...
    Moja obecna kuchnia jest totalną porażką ! jest niefunkcjonalna , a przy okazji brzydka... Bardzo chciałabym to zmienić, choć mąż strasznie się ze mną kłóci , ale on w kuchni mało co przebywa i dla niego nie ma potrzeby zmiany,...Ja mam odmienne zdanie , mimo trudnosci z uzbieraniem goówki na jej wymiane, muszę tego dokonać !
    Przesyłam zdjęcia mojej obecnej kuchni oraz informacje dotyczące co posiadam, co chciałabym mieć .
    Bardzo WAS proszę doradźcie sposób ułożenia mebli .Ważne jest to, by w kuchni znalazło się 5 niskich miejsc do siedzenia ( nie stołki barowe ) , dopuszczam pomysł ławeczki. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie miałoby to być umieszczone - może pod oknem , może przy drzwiach...?
    W rogu okna opcjonalnie zlewozmywak, choć wolałabym tego uniknąć, może faktycznie uda się tam zrobić miejsce do siedzenia...?
    Aktualnie mam okno, do którego nie ma dojścia ( a za nim piękny widok...), ciężko je umyć ...w lewym rogu kuchni bezsensowne głębokie , rogowe szafki, do których ciężko sięgnąć , nie mówiąc o wyciągnięciu z nich czegoś bez użycia krzesła..., pod stolikiem szafka - ciemna , gdzie muszę się dosłownie głaść na ziemi, by coś wydobyć..., i wiele, wiele innych niedoskonałości..
    Proszę o radę jak umeblować nową kuchnie Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jadalnia kuchnia (1).jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	178435

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CCF20130223_00000 (1).jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	178434

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch 3.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	178436

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch 2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	178437

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	178438
    Ostatnio edytowane przez dzieciaczki123 ; 22-03-2013 o 16:05

  6. #7606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peak Zobacz post
    Czy nie ma szybszego sposobu na wklejanie zdj z plannera ikea niż print screen - paint - wycinka - umieszczenie na serwerze - wklejenie na forum?
    Nie znam - jeśli jest, to chętnie poznam

  7. #7607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peak Zobacz post
    Mam jeszcze dylematy przy projektowaniu:
    - czy odległość 110 pomiędzy równoległymi rzędami szafek jest ok? Jaka jest optymalna?
    120 cm - jest to równowartość dwóch otwartych naprzeciw siebie, na maksa szuflad (szafki mają ok 60 cm głębokości)

    Cytat Napisał Peak Zobacz post
    - jaka powinna być bezpieczna odległość pomiędzy kuchenką gazową/płytą a szafką wysoką?
    Taka, by wygodnie sięgnąć do garnka z tyłu. Jak przymierzałam się w IKEA do różnych układów, dla mnie wygodnie było min 50 cm. Ale z konieczności ludzie robią różne kombinacje.

  8. #7608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzieciaczki123 Zobacz post
    ) Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

    Chcesz zaczynać od nowa zz meblami czy opierać sie na tym, co masz?

  9. #7609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miła Polka Zobacz post
    trzeci - waham się czy nie zmienić na ten
    Ten jest najsensowniejszy. Oczywiście poza zlewem w narożniku.

  10. #7610

    Domyślnie

    Elfir, chcę zaczynać wszystko od nowa - cała kuchnia do wymiany !

  11. #7611

    Domyślnie

    Jaką wersje ostatecznie wybrać w mojej małej kuhni 2,7x2,4 ..? jutro jade po meble i który projekt zrealizować??? z góry dziękuje za sugestie, pozdrawiam:

    V1. ciąg górny szafek z zaznaczonym podziałem na 30 cm , wys 92 cm. na cąłrej szerokości. Dolne szafki od lewej cargo 30,piekarnik 60,zmywarka 60tka, szafka pod zlew 80 (80tka bo dzięki temu zlew dam bardziej z prawej krawędzi dzięki temu zyskam kilkanaście cm blatu od płyty gazowej) i na końcu cargo 40:


    V2. ciąg górnych szafek - szafki poziome 2 rzędy po 70 cm....
    Ostatnio edytowane przez troopers ; 22-03-2013 o 19:01

  12. #7612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz mozliwośc zmiany przyłączy (np. piwnicę)?

  13. #7613

    Domyślnie

    nie da rady zmienić przyłączy, bazowałem na Twoim projekcie jednak nie mogłem zrealziwoać wedle Twoich pierwotnych założeń ze względu na to że szafki z ikei biorę a wiadomo jak z ich stndardami dlatego trochę pozmieniałem by pasowały szafki ich, ale cały zarys jest Twój Elfir

  14. #7614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    troopers - moje pytanie było do dzieciaczki

    W kazdym razie kuchnia dzieciaczki może wyglądać tak:
    (L- lodówka, Z - zmywarka)


    Szafki 60 i 40 cm
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-03-2013 o 19:35

  15. #7615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    troopers - moje pytanie było do dzieciaczki
    ok przepraszm za wtrącenie ps dzięki za projekt Elfir , może ułatwisz i podpowiesz które górne szafki zrobić ? fakt wysokie wyciągną mała kuchnię i dodatkowo coś można poupychać w nich.... bardzo fajnie te 30tki wyglądają, Magda 34 takie ma u siebie i wyglądają fajnie

  16. #7616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym wybrała 60-tki z drzwiczkami podwójnymi (czyli 2x30)

  17. #7617
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miła Polka

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Piłą
    Kod pocztowy
    64-980
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ten jest najsensowniejszy. Oczywiście poza zlewem w narożniku.
    Czyli jednak przebudowa... a jak wedłóg Was będzie ergonomiczniej. W układzie takim jak mam w tej chwili przygotowaną ścianę obok piekarnika mam blat co może być przydatne - obok kuchenki ustawiłabym czajnik, w górnych szafkach szklanki, kawą, herbatę itp.
    Jeśli zrobie wersję z przejściem obok kuchenki, to nie będzie mniej wygodnie?
    Dla przypomnienia część kuchni bez przejścia i z przejściem od korytarza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	178475   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	178476  

  18. #7618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a czajnik musisz ustawaić koło piekarnkia? Nie można koło zlewu i w szufladzie herbaty?

  19. #7619

    Domyślnie

    Elfir, bardzo dziękuję, zaraz to przestudiuję na spokojnie co do przyłączy , mam piwnicę , wiec raczej problemów zero

  20. #7620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miła Polka

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Piłą
    Kod pocztowy
    64-980
    Posty
    12

    Domyślnie

    No rzeczywiście, człowiek jak sie uczepi jakejś myśli to nie ma mocnych
    Dla mnie osobiście problemem jest to, że w 1 wersji ściana jest stosunkowo krótka, a przez to mniej wchodzi na salon. W drugiej wersji jest przejście do kuchni, ale cały układ będzie "wystawał" w salonie. I wówczas przejście pomiędzy meblami a barkiem robi się ciaśniejsze.

Strona 381 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony