dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 391 z 515
Pokaż wyniki od 7.801 do 7.820 z 10282

Temat: Projekt kuchni - wizualizacje

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.

Domyślnie

Cytat Napisał Luna14 Zobacz post
    Panna Z. bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Z racji tego, że okna mam wszędzie to płyta chyba będzie w salonie - no nie ma jej gdzie dać. Jeśli chodzi o gotowanie to nie cierpie tego robić. Raczej makarony niż piekarnik - bo łatwiej i szybciej Półwyspu nie chcę - jakoś tak nie po mojemu by było. A może by tak zmywarke wsadzić do słupka pod piekarnik (nie wiem czy tak sie da i czy tak można) zlew przysunąć do słupka zostawiając np. 30 cm blatu między zlewem a słupkiem. Potem zostawić troche blatu między zlewem a płytą i wsadzić płyę w tym ciągu co zlew? Co o tym sądzicie? Ja chyba zwariuje. To najgorszy etap. Jak już "umebluję" kuchnię to będzie z górki
    No ja o tym sądzę, że jak chcesz wcisnąć wszystko w jednym ciągu, to niepotrzebnie sobie projektowałaś taką fajną dużą kuchnię. Zostanie Ci wtedy 7 metrów blatu roboczego - po co? Lepisz 1000 pierogów codziennie i nie masz gdzie ich układać?
    Jak to by była moja kuchnia (ale nie jest, wiem ) to pod ścianą bez okna zrobiłabym wysoką zabudowę, półwysep z płytą i zlew pod oknem. Zastanów się, czy na pewno jest Ci potrzebna szafka z ociekaczem. Będziesz miała zmywarkę, na ociekaczu będą się suszyć tylko te duże, niewygodne rzeczy, które nie wchodzą do zmywarki - największe garnki, blachy od ciasta, itp. One w szafce z ociekaczem też sprawiają kłopoty, zwłaszcza jak się szafka nie chce domknąć Czy nie lepszy jest zlew z ociekaczem?

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luna14

Domyślnie

Bardzo Wam dziękuję za sugestie. Muszę przemyśleć każdą po kolei. Półwysep jest "nie po mojemu" Owszem podobaja mi się półwyspy ale u kogoś. Mnie strasznie wkurzają (u mnie i tylko u mnie) wiszące okapy. U kogoś mogą być i nawet pasują ale u siebie jakoś nie widzę tego. Dlatego wymyśliłam se okap podszafkowy. Nie twierdzę, że nie dam się przekonac i będę się tego pomysłu trzymać rękami i nogami, bo pewnie jeśli nie da się inaczej to się nie da i ustąpię ale póki co chciałabym trwać przy swoim.
    Muszę się przespać z propozycją Elfir.
    Duś zgadzam się z Tobą odnośnie tej blokowej klitki. Generalnie nie mam doświadczenia w urządzaniu wnętrz i właśnie boję się końcowych efektów tego co nawymyślam.
    Jestem typowym blokersem - zawsze miałam w mieszkaniu mało miejsca (teraz mam 82m i też mi mało). W kuchni zawsze brakowało mi blatu roboczego więc teraz pojechałam z wielkością blatu po bandzie... wiem wiem kota też można zagłaskać U mnie dużo rzeczy stoi na blacie - czajnik, filtr do wody, dzbanek na zimną przegotowaną, owoce, orzeszki, komórki, papiery, klucze... Wiem - wszystko można pochować ale na co dzień jakoś tak wszystko jest pod ręką i zawsze tego miejsca brakuje. Obecnie w kuchni mam dość duży stół i 4 krzesła. Ogromnym dylematem było: czy wstawiać kuchenny stół do kuchni czy zrezygnować z tego. Tuż obok otwartej kuchni będzie trapezowy wykusz z przeznaczeniem na jadalnię więc stwierdziłam, że skoro tam będzie stał duży stół to może 1 nam wystarczy, bo po co 2 stoły tuż obok siebie. No i brak stołu w kuchni chciałam sobie wynagrodzić większym blatem. No ale rzeczywiście robi się z tego babcina kuchnia z blokowiska. A chciałam coś prostego, skromnego ale nie babcinego. Mój mąż już ze mną nie wytrzymuje
    Bardzo się cieszę, że mogę skorzystać z Waszego doświadczenia. Podczytując forum (znam Wasze nicki z przeróżnych tematów) jestem pełna podziwu jak trafnie (Wy i nie tylko Wy) doradziłyście takim zielonym żuczkom jak ja.
    Wyprostujcie proszę również moje "po mojemu" żebym kichy nie popełniła

DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Kod pocztowy
    18-400

Domyślnie

Luna straszna ta Twoja kuchnia

Wzielam sie za nia rano, ale po kilku minutach zrezygnowalam

Moze ktos bedzie mial jakies inne pomysly, ale mi nijak nie udalo zmiescic sie wszystkiego tak, zeby bylo funkcjonalnie i zlew nie wyladowal pod oknem Przemysl jeszcze ten stol w kuchni, ja bym jednak postawila jakis maly

Wklejam Ci wizke z szafkami gornymi i bez, piekarnik pod plyta i obok lodowki (do wyboru)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	186345 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	186346 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	186347

Kod pocztowy
    18-400

Domyślnie

Zapomnialam jeszcze napisac o ociekaczu. Ja planuje miec duzy zlew (mam taki teraz, metrowy z ociekaczem) i wszystko co musze umyc recznie, ukladam na ociekaczu. Nie smiejcie sie ze mnie, ale ja sobie na ociekaczu sciereczke rozkladam i dopiero na to gary

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

Kod pocztowy
    34-125

Domyślnie

Tereska nie przejmuj sie, u mojej siostry jest ociekacz przy zlewie (zmywarki brak) i tam za kazdym razem po umyciu wszystko wyciera sie do sucha i chowa do szafek czy szuflad...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar duś

Domyślnie

@luna
    na okap nie namawiam koniecznie, choć ja akurat wolę tradycyjny wyciąg niż podszafkowy (względy estetyczne). chodziło mi bardziej o to, że ponad płytą musisz mieć ścianę, żeby to jakoś zamontować (na oknie się chyba nie da )

bardzo mi się podoba układ zaproponowany przez elfir choć tego blatu jest tam zdecydowanie mniej niż u tereski77. natomiast wydaje mi się, że wygląda to trochę lżej. no i nie dublowałabym stołów - nie widzę potrzeby.

poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

Luna14

Domyślnie

Teresko bardzo Ci dziękuję za wizualizacje Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć tą kuchnie "przestrzennie".
    Z tym zlewem to ja mam tak: często są brudne jakieś pojedyncze talerzyki, kubki po kawie... wtedy nie włączam zmywarki bo na 5 rzeczy sie nie opłaca a nie lubie jak mi straszą w zlewie więc oblecę na szybko. Można by to wsadzić do zmywarki i poczekać na resztę brudnych naczyń do dopełnienia zmywarki ale wtedy te pierwsze brudne naczynia zasychają i nie zawsze zmywarka mi domywa. A ociekacz? ano ociekacz po to żeby tych umytych naczyń nie było widać, bo nie chce mi się ich od razu wycierać - nie mam takiego nawyku. Jako blokers wkładałam zawsze do szafki z ociekaczem, zamykałam i gotowe.
    Generalnie macie rację ale ja muszę znależć kompromis między racją a tym "po mojemu"
    Teresko: Nie wiem ile czasu zajmuje zrobienie takiej wizualki kuchennej. Jeśli to jakaś mała sprawa to miałabym prośbę o wizualkę mojego pierwotnego pomysłu (w 1szym moim poście) i pomysłu Elfir z półwyspem.
    Jestem bardzo mile zaskoczona, że kogoś interesuje moja kuchnia, moje dylematy, że któs poświęca swój czas żeby zrobic mi wizualizację. Jestem w szoku. Bardzo Wam dziekuję. Nigdy się nie odzywałam na forum, bo rady innych były o niebo lepsze od moich więc po co zaśmiecać... Raz sie odezwałam a tu takie powitanie...jestem pod wrażeniem

Luna14

Domyślnie

Duśiu mój mąż stwierdził, że zamontuje mi okap na oknie żebym tylko dała mu juz spokój z ta kuchnią)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Domyślnie

Witam,
    Nasza kuchnia już zamówiona, ale póki nie zleciliśmy jej wykonywania możemy jeszcze wprowadzić zmiany.
    Dlatego proszę o rady. Niestety dysponuję jedynie wizualizacjami i na nich również wszystkiego nie widać. Postaram się uzyskać lepsze materiały.

Kuchnię projektowaliśmy rok temu, mamy zamiar wprowadzić pewne zmiany:
    1) uchwyty zamienić na frezowane
    2) okap będzie w takim stylu, niestety nie mam teraz symbolu jaki wybraliśmy:
    3) Limonkowy kolor też zostanie zmieniony.

Bardzo proszę o rady i sugestie

Kod pocztowy
    18-400

Domyślnie

Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Tereska nie przejmuj sie, u mojej siostry jest ociekacz przy zlewie (zmywarki brak) i tam za kazdym razem po umyciu wszystko wyciera sie do sucha i chowa do szafek czy szuflad...

Ewa mi chodzilo o to, ze jak cos musze umyc recznie (patelnie albo blache) to nie poloze nic na "goly" ociekacz, tylko sciereczke na nim rozkladam

Kod pocztowy
    18-400

Domyślnie

Cytat Napisał Luna14 Zobacz post
    Teresko bardzo Ci dziękuję za wizualizacje Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć tą kuchnie "przestrzennie".
    Z tym zlewem to ja mam tak: często są brudne jakieś pojedyncze talerzyki, kubki po kawie... wtedy nie włączam zmywarki bo na 5 rzeczy sie nie opłaca a nie lubie jak mi straszą w zlewie więc oblecę na szybko. Można by to wsadzić do zmywarki i poczekać na resztę brudnych naczyń do dopełnienia zmywarki ale wtedy te pierwsze brudne naczynia zasychają i nie zawsze zmywarka mi domywa. A ociekacz? ano ociekacz po to żeby tych umytych naczyń nie było widać, bo nie chce mi się ich od razu wycierać - nie mam takiego nawyku. Jako blokers wkładałam zawsze do szafki z ociekaczem, zamykałam i gotowe.
    Generalnie macie rację ale ja muszę znależć kompromis między racją a tym "po mojemu"
    Teresko: Nie wiem ile czasu zajmuje zrobienie takiej wizualki kuchennej. Jeśli to jakaś mała sprawa to miałabym prośbę o wizualkę mojego pierwotnego pomysłu (w 1szym moim poście) i pomysłu Elfir z półwyspem.
    Jestem bardzo mile zaskoczona, że kogoś interesuje moja kuchnia, moje dylematy, że któs poświęca swój czas żeby zrobic mi wizualizację. Jestem w szoku. Bardzo Wam dziekuję. Nigdy się nie odzywałam na forum, bo rady innych były o niebo lepsze od moich więc po co zaśmiecać... Raz sie odezwałam a tu takie powitanie...jestem pod wrażeniem
    Wypije tylko kawe i sprobuje cos machnac

Luna ja tez nie lubie miec czegokolwiek w zlewie, ale nie pamietam kiedy ostatnio mylam kubek lub talerz recznie. Mam taki nawyk, ze wszystko splukuje pod kranem i dopiero wkladam do zmywarki.

Nie lubie tych ociekaczy szafkowych. Moja mama ma taki i jak zmywam czasem u niej i wkladam tam naczynia to mi zawsze woda sie leje az po lokcie

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.

Domyślnie

Nie lubie tych ociekaczy szafkowych. Moja mama ma taki i jak zmywam czasem u niej i wkladam tam naczynia to mi zawsze woda sie leje az po lokcie
    Hahaha, mi tak samo ale ściereczka na ociekaczu to nic takiego, u mnie to jest ścierka na blacie (brak ociekacza), ale w sumie po co ma ociekacz zamakać

Kod pocztowy
    18-400

Domyślnie

Cytat Napisał Panna Z. Zobacz post
    po co ma ociekacz zamakać

no wreszcie ktos mnie rozumie

Kod pocztowy
    18-400

Domyślnie

Luna nie wiem jak to sie stalo, ale Twoja wersje mam tylko z jednej strony Bylam pewna, ze zapisalam widok na sciane z lodowka, a teraz okazalo sie, ze nie

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	186605

Moglabys dac plyte w lewym rogu, ale do zlewu bedzie daleko.

Nazwa:	k.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	186606

Mozna tez dac plyte w prawym rogu, ale jakos mi sie nie widzi wszystko "scisniete" na jednej scianie, a dalej kilometry pustego blatu.

Kod pocztowy
    18-400

Domyślnie

A teraz wersja Elfir

Nazwa:	Bez*tytułu....jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	186607

Nazwa:	Bez*tytułu..jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	186608

Nazwa:	Bez*tytułu,.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	186609

Luna14

Domyślnie

Teresko dziękuję Ci dobra kobieto Cos nie mam teraz głowy do tej kuchni ale jak mi przejdzie majówkowo - grillowy nastrój to znowu musze do niej wrócić...

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

poszerzyłabym półwysep do 100 cm szerokosci.
    Mam wątek w dziale "Ogłoszenia drobne"

Elfir stawia klocka - dziennik
    Komentarze

Domyślnie

Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    A teraz wersja Elfir

Nazwa:	Bez*tytułu....jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	186607

Nazwa:	Bez*tytułu..jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	186608

Nazwa:	Bez*tytułu,.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	186609
    Nie za duża odległość kuchenki od zalewu? Może być niewygodne na dłuższa metę.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

po poszerzeniu półwyspu płyta znajdzie się bliżej zlewu (przesunie się wgłąb kuchni)
    Mam wątek w dziale "Ogłoszenia drobne"

Elfir stawia klocka - dziennik
    Komentarze

Domyślnie

pomocy
    ktory uklad bedzie najlepszy? podloga bedzie jasno szara, blat jasno szary lub bialy, okno bez podzialu,kolry mebli to bialy mat i dab mat.

Ostatnio edytowane przez optima ; 01-05-2013 o 14:18

Strona 391 z 515

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia