dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 391 z 600
Pokaż wyniki od 7.801 do 7.820 z 11990

Domyślnie

Cytat Napisał duś Zobacz post
    tyle że w kuchniach równoległych odległość blatów zazwyczaj jest mniejsza.
    no i nie zapominajmy, że wszelkie pokazowe kuchnie mają to do siebie, że są pokazowe, tam jest miejsce na funkcjonalne kompromisy kosztem bardzo atrakcyjnej estetyki. nie twierdzę, że w domu estetyka się nie liczy, bo co to to absolutnie nie, ale mimo wszystko - zwłaszcza przy małych dzieciach argument elfir jest konieczny do wzięcia pod uwagę
    Przepraszam, że milczałam, ale córa w szpitalu, więc miałam inne priorytety.
    Czyli uważacie, że te 100cm odstępu (bo ściana przy spiżarce jest o 20cm krótsza niż ściana z wysoką zabudową) między blatami to jest za dużo by robić dwa blaty robocze?

Domyślnie

właśnie 100cm to idealnie - tylko się obrócić wystarczy
    zaś niektórzy uważają że minimum to 120cm

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

Domyślnie

duś dzięki za pomoc!
    Zastanawiam się jeszcze czy nie odwrócić zlewu: komora po lewej a ociekacz po prawej. Zlew jest trochę w kącie, ze względu na właśnie dłuższy lewy blat oraz możliwość upchania zmywarki na środku. Jakbym zlew odwróciła to myjąc jakieś gary nie stałabym tak blisko płyty gazowej (zawsze to 30-40cm).
    Jak uważacie?

Drugie pytanie czy cokół pod szafkami dolnymi dać biały/mleczy jak blat czy brązowy jak całe szafki?

I na koniec: zastanawiam się nad ramką wokół tych białych szafek wiszących. Taka brązowa ramka jak na zabudowie lodówkowo-piekarnikowej. Jak Wam się to widzi?

Domyślnie aranżacja kuchni - prośba o pomoc

Witam wszystkich zainteresowanych tematem funkcjonalnych i wygodnych kuchni
    Proszę Was o pomoc w aranżacji kuchni. Projekt domu to Z202. Zamieszczam oryginalny projekt kuchni oraz naszą "jakąś tam" wstępną koncepcję zmiany, żeby spełniała nasze potrzeby. Zależy nam na tym, żeby w trakcie gotowania mieć widok na salon - stąd pomysł z wyspą kuchenną. Przesunęliśmy również drzwi do spiżarni, obok których umieściliśmy lodówkę (po lewej). Z dodatkowych informacji to kuchnia jest otwarta na salon, ale chcemy zamontować przesuwane drzwi, tak żeby w razie potrzeby ukryć bałagan w kuchni lub odizolować zapach bigosu od salonu

Projekt oryginalny wraz z wymiarami

Projekt z naszymi zmianami naniesionymi kolorami żółtym i czerwonym

Uproszczony projekt parteru Z202

Bardzo prosimy o pomoc. Mamy jeszcze czas dokładnie wszystko przemyśleć, więc czekam na inspiracje, uwagi, propozycje, krytyczne spojrzenia

Domyślnie

adam-p a czemu chcesz palniki na wyspie? nie obawiasz się pochlapania wszystkiego dookoła np. tłuszczem z kotletów???
    a może by zrobić wejście do spiżarki z salony wstawiając jakieś fajoskie drzwi i wtedy na ścianie zewnętrznej domu postawić wysoką zabudowę - a tu gdzie planujesz lodówkę palniki właśnie - będziesz gotując salon widzieć bokiem????

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-p.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	188522

bądź zamienić miejscami piony wysokiej zabudowy i palników
    Ostatnio edytowane przez lukasz69karolina ; 11-05-2013 o 14:57

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.

Domyślnie

Wejscie do spiżarni z salonu racze nie jest zbyt praktyczne podczas gotowania
    Adam-p - drzwi zrobiłabym otwierane inaczej, tzn. zawiasy po prawej stronie - czyli to się chyba nazywa drzwi prawe (a może to są właśnie drzwi lewe? nigdy nie pamiętam ) A najlepiej przesuwane - chowane w scianie.

Domyślnie

jeśli w spiżarce ma się wszystkie "jedzenie" to pewnie, że powinno być wejście z kuchni ale jeśli ma się tylko większe zapasy np 10kilo cukru a jedną paczkę w kuchni pod ręką - to już nie ma takiej konieczności... zależy co adam-p planuje tam trzymać???

można by również darować sobie całkowicie spiżarkę i zrobić dużą wyspę na środku kuchni

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa

Domyślnie

.
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 21-05-2013 o 17:16

Domyślnie

Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    adam-p a czemu chcesz palniki na wyspie? nie obawiasz się pochlapania wszystkiego dookoła np. tłuszczem z kotletów???
    a może by zrobić wejście do spiżarki z salony wstawiając jakieś fajoskie drzwi i wtedy na ścianie zewnętrznej domu postawić wysoką zabudowę - a tu gdzie planujesz lodówkę palniki właśnie - będziesz gotując salon widzieć bokiem????

bądź zamienić miejscami piony wysokiej zabudowy i palników
    Hmmm... no z tym chlapaniem tłuszczu może być problem, ale jakby zrobić jakąś ściankę/barek przy tej wyspie od strony salonu - wtedy przynajmniej w tę stronę nie będzie chlapać na podłogę. Jaki powinien być rozmiar wyspy, żeby była wygodna, żeby tłuszcz nie chlapał na podłogę?
    Drzwi do spiżarni z salonu odpadają właśnie ze względu na praktyczność, jak zauważyła również Panna Z. Ideę mamy taką, żeby była możliwość zamknięcia kuchni przesuwnymi drzwiami - może jakimiś szklanymi z fototapetą (nie wiem, czy to tak się nazywa). Jeśli drzwi do spiżarki będą z salonu, to ograniczy to szerokość chowanych w ścianę drzwi oddzielających kuchnię.

Cytat Napisał Panna Z. Zobacz post
    Adam-p - drzwi zrobiłabym otwierane inaczej, tzn. zawiasy po prawej stronie - czyli to się chyba nazywa drzwi prawe (a może to są właśnie drzwi lewe? nigdy nie pamiętam ) A najlepiej przesuwane - chowane w scianie.
    No tak - drzwi oczywiście będą bardziej praktyczne, jeśli będą otwierane w drugą stronę, albo przesuwne.

jeśli w spiżarce ma się wszystkie "jedzenie" to pewnie
    [...]
    zależy co adam-p planuje tam trzymać???
    można by również darować sobie całkowicie spiżarkę i zrobić dużą wyspę na środku kuchni
    Raczej w spiżarce będzie wszystko, więc będzie używana częściej niż rzadziej. Drzwi do niej z kuchni są wysokim priorytetem dla nas.
    Co do wyspy na środku. Uważacie, że w obecnym rozmiarze, brakuje miejsca w kuchni, żeby zrobić wyspę, która będzie wygodna - czy dopiero poszerzenie kuchni o rozmiar spiżarni pozwoli na zaplanowanie w kuchni wyspy?

Czy ułożenie w takim trójkącie kuchni, zlewu i lodówki będzie praktyczne?

Domyślnie

jeśli chcecie wyspę z palnikami to można tak:

Nazwa:	adam-pwiz1.JPG
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	188671 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-pwiz2.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	188672
    wyspa długa na 185cm i szeroka na 80cm tu wyrysowana - można i szerszą (to by się tak nie chlapało na podłogę z tyłu tylko na dłuższy blat)
    lodówka to biały słupek, resztę widać - kolory to meble pokazowe z programu więc nie patrz na nie

Domyślnie

jeśli chcecie wyspę z palnikami to można tak:

Nazwa:	adam-pwiz1.JPG
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	188671 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-pwiz2.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	188672
    wyspa długa na 185cm i szeroka na 80cm tu wyrysowana - można i szerszą (to by się tak nie chlapało na podłogę z tyłu tylko na dłuższy blat)
    lodówka to biały słupek, resztę widać - kolory to meble pokazowe z programu więc nie patrz na nie
    Super! Miałem nadzieję na taką inspirację - to zupełnie nowe spojrzenie, bo my jakoś zablokowaliśmy się na kuchence po przeciwnej stronie. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Rozmiar wyspy i blatów to kwestia jeszcze zmienna oczywiście, ale 185cm wydaje się już wystarczające. Bardzo dziękujemy za pomysł. W jakim programie zrobiona jest ta wizualizacja?
    Kuchnie planujemy jasną z drewnianym blatem - bardzo nam się podoba na przykład taka (chodzi o kolorystykę szafek i blatu):

Jeszcze jedno rozwiązanie chodzi mi po głowie, mianowicie podwójny blat na tej wyspie. Na dolnej części jest umieszczona płyta grzewcza i gdy nie jest używana, całość jest schowana pod górną częścią blatu. Natomiast gdy gotujemy, górny blat przesuwamy w stronę salonu odsłaniając płytę - zyskujemy wtedy dodatkową przestrzeń roboczą, na którą możemy odstawić "coś". Pomysł podpatrzyliśmy w programie "wielkie projekty" na kanale, o ile dobrze pamiętam, domo+. Ktoś się zetknął z takim rozwiązaniem, widział gdzieś itp.?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

Kod pocztowy
    31-234

Domyślnie

Witam
    Jestem raczkującym forumowiczem.
    Niedługo przejdziemy do realizacji projektu kuchni,
    który stworzyliśmy razem z mężem.
    Poniżej rzut z wymiarami, rozmieszczeniem i wizualizacja.
    Wszelkie sugestie, poprawki, pomysły na lepsze rozwiązanie
    bardzo mile widziane póki jest jeszcze czas na wprowadzenie zmian.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	188903   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	188904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozmieszczenie.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	188905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	188906  

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

Kod pocztowy
    31-234

Domyślnie

Kolory na powyższych wizkach nie są do końca zgodne z rzeczywistymi.
    Generalnie jeśli chodzi o kolorystykę
    to podoba mi się coś w stylu jak na załączonym zdjęciu,
    a na ścianie przy narożniku marzy mi się fototapeta
    z widokiem górskiej doliny (dokładnie Dolina Chochołowska
    w okresie rozkwitu krokusów)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	188907  

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

kuchnia niby duża, ale w sumie aranżacja ciasna.

Potrzebujecie az tyle miejsc do siedzenia, by wstawiać narożnik?

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.

Domyślnie

Kulkin6, a gdzie blat roboczy w tej kuchni? Kawałek między płytą a zlewem wydaje mi się na mały, a ten po prawej stronie zlewu mało wygodny, ze względu na wysoką zabudowę zaraz obok.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

Kod pocztowy
    31-234

Domyślnie

Cytat Napisał Panna Z. Zobacz post
    Kulkin6, a gdzie blat roboczy w tej kuchni? Kawałek między płytą a zlewem wydaje mi się na mały, a ten po prawej stronie zlewu mało wygodny, ze względu na wysoką zabudowę zaraz obok.
    Szczerze to ciężko jakoś sensownie ustawić wszelkie potrzebne sprzęty w tym piekarnik w słupku, który preferuję
    i znaleźć jeszcze kącik do siedzenia, który jest niezbędny.
    Blatu jest za mało stąd narożnik, który ma mnie w tym wspierać,
    a przy okazji będzie można tam usiąść.

Elfir - potrzebuję miejsca dla 3 osób, a że potrzebuję dodatkowego blatu stąd narożnik.

Macie inne pomysły?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

Kod pocztowy
    31-234

Domyślnie

Cytat Napisał Riri Zobacz post
    kulkin6 mały blat między kuchenką a zlewem to bardzo złe rozwiązanie. Ja teraz tak mam 50cm i mnie nerwica bierze. Mimo, ze mam stół obok wcale tam nie pracuję, więc lepiej coś innego wymyślić.
    Hm. Nie jestem pewna czy będzie wygodnie 3 osobom przy blacie (stole) o długości 120cm
    i jeszcze z grzejnikiem z tyłu...
    Duża zabudowa (słupki) byłaby wtedy bokiem do wejścia,
    a poza tym do okna mam 63cm, mogłoby być ciężko tam ją włożyć

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

Kod pocztowy
    31-234

Domyślnie

Cytat Napisał Riri Zobacz post
    A może coś takiego? W rogu zlew Blat do robienia i jedzenia
    Załącznik 188961
    Taka wersję też przerabiałam. Robi się dziwny kąt, a w sumie wnęka za słupkami,
    a góra w ogóle nie do zagospodarowania...

Domyślnie

adam-p cieszę się, że się spodobały moje wypociny
    program to Arcon... przerobiłam kolory tak jak na zdjęciu co wstawiłeś - masz też wizkę z zasłoniętą i odsłoniętą płytą...
    taki uskok się robi...chyba że po odsunięciu byłaby opuszczana na równi z blatem płyty? - ale czy nie powinny być jakieś nogi jeszcze? by to się jakoś trzymało?? nie wiem jak to było w tym programie rozwiązane :\

Nazwa:	adam-p-wiz-kol1.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	188974 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-p-wiz-kol2.JPG
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	188975 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam-p-wiz-kol3.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	188976

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa

Domyślnie

.
    Ostatnio edytowane przez Mmelisa ; 21-05-2013 o 17:15

Strona 391 z 600

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia