dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 395 z 613
Pokaż wyniki od 7.881 do 7.900 z 12250
  1. #7881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riri Zobacz post
    pomiędzy meblami 100cm powinno być, choć większość osób twierdzi że 120cm - no ale ten metr to minimum
    od ściany to myślę, że tak samo by dało się jakoś odsunąć krzesło i usiąść... osobiście też bym odwróciła wyspę (zresztą kiedyś Ci tak rysowałam )

  2. #7882
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    pomiędzy meblami 100cm powinno być, choć większość osób twierdzi że 120cm - no ale ten metr to minimum
    od ściany to myślę, że tak samo by dało się jakoś odsunąć krzesło i usiąść... osobiście też bym odwróciła wyspę (zresztą kiedyś Ci tak rysowałam )
    tak wiem mam zapsany Twoj projekt. Ale widzisz jaka ja niezdecydowana, cos zobacze i już kombinuje hihi

  3. #7883

    Domyślnie

    no widzę typowa kobieta - zmienna jest

    sama doskonale Cię rozumiem, bo też u siebie wiecznie coś zmieniam i kombinuję póki mogę i nie trzeba zamawiać mebli jeszcze - choć ja już tylko kolorystycznie, bo rozkład mebli mam ustalony i nie ruszam ale za nic nie umiem się zdecydować na kolorystykę

  4. #7884

    Domyślnie

    Riri,

    Sorry może nie śledziłem Twoich postów i nie jestem w temacie co chcesz mieć ma tej wyspie, ale zamiast odcinać kuchnię w połowie to może lepiej wyspę zrobić bardziej kwadratową ? albo chociaż stos. boków 2:3 będzie też fajny szeroki blat roboczy a nie tylko długi. chyba, że masz jakieś tam projekty szafek i zlew czy płytę. Zależy od koncepcji

    miłego.

  5. #7885
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    lukasz69karolina to szczęśliwa kobieta z CIebie ja dość że mam problem z ustawieniem to jeszcze z kolorem i w ogóle ze stylem hihi
    loos to ma byc blat roboczy, bez zlewu i płyty, ale po drugiej stronie chcę aby mozna było usiąść i coś zjesc.

  6. #7886

    Domyślnie

    to moze wymiary wyspy 1,5 x 1 m pod spodem szafki (standard 60-tki) i nawis blatu 40 cm na wsunięcie krzeseł/ hokerów i miejsce na nogi.

    A okno na jakiej wysokości?

  7. #7887
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    Zgodnie z obietnicą wrzucam więcej zdjęć wizualizacji mojej kuchni
    Mikrofala i piekarnik przykładowy bo konkretny model jeszcze nie wybrany. Zlew i bateria też może ulec zmianie. Płyta gazowa i okap już docelowy

    Wszelkie uwagi, opinie, sugestie mile widziane

    Załącznik 192286Załącznik 192287Załącznik 192288
    a Ja myślałam, że będę właścicielką najmniejszej tutaj kuchni bo 8m2 a jednak nie jestem sama z czego się bardzo cieszę.
    Wizualnie mam taki sam pomysł na moją kuchnię jak i Ty i po tej samej stronie będzie wszystko u mnie ustawione niezły zbieg okoliczności i tym bardziej się cieszę bo widzę teraz jak to będzie wyglądało U mnie dodatkowo będzie jeszcze spiżarnia 2m2 i tylko nie wiem czy wejście do niej zrobić z pokoju czy z kuchni
    Twoja kuchnia bardzo mi się podoba

  8. #7888
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Ladybird76 8m2 to przy mojej kuchni już wypas Lepsza większa, ale jak się nie ma co się lubi... Dlatego muszę pogodzić funkcjonalność, z pakownością i jeszcze żeby to ładnie wyglądało
    Chcąc optycznie kuchnię powiększyć zdecydowałam się na biel. Szafki wiszące wysokie na 90cm, żeby były pakowne Poza tym góra zabudowana-z lenistwa żebym nie skakała po drabinie przy sprzątaniu.
    Wydaje mi się, że już wiele więcej i lepiej się z tak małej kuchni się nie wyciśnie

    Bardzo mi miło, że podoba Ci się projekt mojej kuchni.

  9. #7889
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    Ladybird76 8m2 to przy mojej kuchni już wypas Lepsza większa, ale jak się nie ma co się lubi... Dlatego muszę pogodzić funkcjonalność, z pakownością i jeszcze żeby to ładnie wyglądało
    Chcąc optycznie kuchnię powiększyć zdecydowałam się na biel. Szafki wiszące wysokie na 90cm, żeby były pakowne Poza tym góra zabudowana-z lenistwa żebym nie skakała po drabinie przy sprzątaniu.
    Wydaje mi się, że już wiele więcej i lepiej się z tak małej kuchni się nie wyciśnie

    Bardzo mi miło, że podoba Ci się projekt mojej kuchni.
    Możesz jeszcze zdradzić na jakim etapie jesteś z kuchnią? kiedy odbędzie się montaż? Jestem bardzo ciekawa efektu ostatecznego

  10. #7890
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Cytat Napisał loos Zobacz post
    to moze wymiary wyspy 1,5 x 1 m pod spodem szafki (standard 60-tki) i nawis blatu 40 cm na wsunięcie krzeseł/ hokerów i miejsce na nogi.

    A okno na jakiej wysokości?
    fajnie to wymyślone, okno około 107cm

  11. #7891
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    do montażu to jeszcze daleko dom w trakcie budowy-w sobotę wylewki. Kuchnia pewnie styczeń-luty przyszłego roku

  12. #7892
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    tylko ja taka zapobiegliwa wolę wcześniej mieć wszystko ustalone i obmyślone

  13. #7893
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    do montażu to jeszcze daleko dom w trakcie budowy-w sobotę wylewki. Kuchnia pewnie styczeń-luty przyszłego roku
    Ja czasami idę na żywioł... Kuchni mojej nie jestem do końca pewna i tego gdzie mają być drzwi ze spiżarni dzisiaj idą działówki więc chyba będą one od strony pokoju po to aby lewa ściana była zagospodarowana meblami wysokimi...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spiżarnia.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	194049
    Ostatnio edytowane przez Ladybird76 ; 06-06-2013 o 06:50

  14. #7894
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Ladybird76 kuchnie na głębokość mamy podobną, u mnie po lewej jest 220cm i nie wyobrażam sobie tam wcisnąć jeszcze drzwi
    Wg. mnie drzwi do spiżarni najlepiej zrobić od salonu. Nikomu nie będą przeszkadzać, a kuchnie łatwiej będzie urządzić. Poza tym drzwi muszą się otwierać i wtedy w kuchni mogą zawadzać. Ostatni argument rzadko kiedy uda się ładnie wkomponowac drzwi spiżarni całośc kuchni.

  15. #7895
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Poza tym pomyśl jeszcze gdzie dasz lodówkę i piekarnik + ew. mikrofala. Po prawej masz już płytę, więc zostaje tylko opcja wyższej zabudowy właśnie po lewej. Ewentualnie płyta w ciągu pod oknem a zabudowa po prawej, ale wtedy zostaje Ci mało blatu roboczego.
    3 opcja samotna lodówka po lewej i piekarnik pod płytą.
    Proponuję, żebyś sobie rozrysowała wszystkie warianty i wybierz najwygodniejszy dla Ciebie

  16. #7896
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    Ladybird76 kuchnie na głębokość mamy podobną, u mnie po lewej jest 220cm i nie wyobrażam sobie tam wcisnąć jeszcze drzwi
    Wg. mnie drzwi do spiżarni najlepiej zrobić od salonu. Nikomu nie będą przeszkadzać, a kuchnie łatwiej będzie urządzić. Poza tym drzwi muszą się otwierać i wtedy w kuchni mogą zawadzać. Ostatni argument rzadko kiedy uda się ładnie wkomponowac drzwi spiżarni całośc kuchni.
    220 i wynosi moja ściana
    Drzwi w sypialni wkomponować można bez problemu ale u mnie jednak pozostaną od strony pokoju a opcja najwygodniejsza to ta właśnie jaka jest już od dawna tzn wysoka zabudowa z lewej a piec z prawej
    Miło jest móc się wymienić poglądami

  17. #7897
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joannadom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    potrzebuję pomocy przy ocenie projektu kuchni. Kuchnia ma niewiele ponad 9 m 2 , zaplanowałam zabudowę w kształcie litery U + ewentualnie dekoracyjny barek. Co myślicie ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt kuchni 1 ośw II wersja.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	195188   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt kuchni 3 ośw II wersja.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	195189   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt kuchni 4 ośw II wersja.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	195190  

  18. #7898

    Domyślnie prośba o pomoc

    Witam,
    mam ogromną prośbę ponieważ czas mnie goni, proszę oceńcie pomysł na poniższym projekcie,
    kuchnia otwarta na salon, szerokość 4,5m (ściana z oknem), głębokość 3,15m,
    za krzesłami jest ściana nie widoczna na wizualizacji odstęp między półwyspem a ścianą to 1,2m raczej powinno wystarczyć by swobodnie korzystać z krzeseł.
    Czekam na pomysły i krytyczne uwagi, na początku myśleliśmy o otwartej kuchni z wyspą ale przeważył półwysep.

    pozdrawiam
    wobil
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA-A.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	195388   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA-B.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	195389   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA-C.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	195390   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA-D.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	195391   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA-B_wyspa.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	195392  


  19. #7899

    Domyślnie

    projekt poprawny, ale tradycyjnie rozważyłabym zamianę miejscami lodówki i piekarnika (bo ja częściej korzystam z lodówki i zdarza mi się zostawiać lodówkę otwartą na chwilę i wkładać/wyciągać rzeczy, które znajdują się na blacie tuż obok (np. po zakupach, przed gotowaniem)).

    czy ta samotna szafka jest wam bezwzględnie potrzebna? wygląda jak kwiatek przy kożuchu prawdę powiedziawszy... aż tak ogromnej ilości miejsce ona nie doda, więc dałabym sobie z nią spokój. jeśli zaś potrzebujecie witrynki na kieliszki itp. to wolałabym na tej ścianie coś "innego" (w znaczeniu - nie z serii mebli kuchennych).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  20. #7900

    Domyślnie

    Cytat Napisał wobil Zobacz post
    Witam,
    mam ogromną prośbę ponieważ czas mnie goni, proszę oceńcie pomysł na poniższym projekcie,
    kuchnia otwarta na salon, szerokość 4,5m (ściana z oknem), głębokość 3,15m,
    za krzesłami jest ściana nie widoczna na wizualizacji odstęp między półwyspem a ścianą to 1,2m raczej powinno wystarczyć by swobodnie korzystać z krzeseł.
    Czekam na pomysły i krytyczne uwagi, na początku myśleliśmy o otwartej kuchni z wyspą ale przeważył półwysep.

    pozdrawiam
    wobil
    Kuchnia wydaje sie ok w miarę funkcjonalnie rozwiązane rozmieszczenie szafek tylko zdecydowanie zrezygnowalabym z tej "samotnej" szafeczki wiszacej.Nie pasuje tam po prostu .

Strona 395 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony