dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 400 z 613
Pokaż wyniki od 7.981 do 8.000 z 12250
  1. #7981

    Domyślnie

    Rzut jest nieczytelny i za mały nic nie widać.

  2. #7982

    Domyślnie

    no i nie umiem prawidłowo zmniejszyć zdjęcia

  3. #7983

    Domyślnie

    Może po prostu przedłuż ścianę z szafą o 1m zyskasz tyle dodatkowego blatu w kuchni.

    albo
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 31-07-2013 o 12:59

  4. #7984

    Domyślnie

    Cytat Napisał LidiaO Zobacz post
    Panna Z. Przerwy między między meblami wynikają z tego że lodówkę trzeba jakoś otworzyć i szafkę za piecykiem również .

    Duś Przeniesienia przyłączy nie wchodzi raczej w grę. Jest to kuchnia w typowym wieżowcu. Taki układ jaki zaproponowałaś rozmyślałam, ale po dłuuuugim zastanowieniu stwierdziłam, że nie chce mieć zlewu w oknie . I dlatego że odległość między zlewem a lodówką było by bardzo małe. Co oznacza że w dwie osoby byśmy musieli się mijać żeby wejść/wyjść z kuchni
    Jasne, że pionu wodno-kanalizacyjnego nie da się przenieść zarówno w starych blokach jak i nowych ), ale może chociaż płytę gazową zamienić ze zlewem, gdyż kupowanie lodówki z klasa energetyczną A+ i wyższą mija się z celem przy takim układzie. Nie zaznaczyłaś , gdzie są piony wodno-kanalizacyjne, czy tam między płyta kuchenną a zlewem ta biała ścianka (C-D), któa wymusza przerwę w ciągu dolnych szafek? jeśli znajduje się również w tej białej ściance kanał wywiewny, to ci odrazu współczuję. Sama kończę remont mieszkania po teściach w wielkiej płycie i mam taki sam układ w kuchni. Kuchnia to jeden wielki koszmar
    Gdzie w kuchni masz licznik gazowy, czy licznik na korytarzu a rura z gazem biegnie przez przedpokój do kuchni? Czy to jest blok z wielkiej płyty, czy rama H?
    Może chociaż powalczcie z tym gazem?
    W drugim watku Elifir proponowała ci przesunięcie drzwi kilkanaście cm, żeby zmieścić na ściance B lodówkę i coś tam jeszcze. Jeśli to jest "plaster miodu" w wielkiej płycie, a nie sciana nośna to nie ma problemu, a już na pewno nie ma problemu w bloku zbudowanym w technologii rama H, tam wszystkie ściany mozna przesuwać...
    Co do kolorystyki...hmmm to twoja kuchnia, ja jednak sugerowałabym kuchnię białą, bo przy jej wielkości twoje propozycje sprawią, że za dużo będzie się działo w tej kuchni
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 31-07-2013 o 14:16

  5. #7985

    Domyślnie

    Aleksandryta Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. hug:
    Między ściankami C-D jest właśnie kanał wywiewny i jeszcze na ścianie gdzie jest teraz płyta gazowa (czyli po prawej stronie ) znajduję się kratka wentylacyjna około 20cm od sufitu.
    Zamysł jest taki że płyta gazowa będzie przesunięta od lodówki w prawą stronę, na drugą stronę, nie mogłam tego zrobić w tym projekcie
    Nad zamianą płyty ze zlewem zastanowię się. Zlew jest jednokomorowy z suszarką których nie ma w tym projekcie. Obok zlewu będzie zmywarka do zabudowy na którą będzie zachodzić ociekacz od zlewu. Mam nadzieję że wiesz o czym piszę
    Możesz pokazać kuchnię którą remontujesz po teściach??
    Licznik gazowy jest na klatce schodowej rura przechodzi przez przedpokój i łazienkę umieszczona jest w dole szafek. Tak to jest blok z wielkiej płyty.
    Drzwi nie da się przesunąć ponieważ po jednej stronie jest ściana nośna a po drugiej ściana od łazienki. Jak przesunę drzwi to zmniejszę łazienkę która jest i tak mikrej wielkości.
    Białej kuchni nie chcę ponieważ już łazienkę mam w białym kolorze.
    Ostatnio edytowane przez LidiaO ; 31-07-2013 o 18:17

  6. #7986

    Domyślnie

    Lidia mam jakieś zdjęcia, ale nie na tym komputerze, jak wrócę na wieś to poszukam i wstawię. Moja kuchnia to zwierciadlane odbicie twojej. Mam taki sam układ szafek kuchennych, jak u ciebie z tym, że obok lodówki umieściłam właśnie zlew i zmywarkę 45 cm. Ponieważ szykuję mieszkanie dla 1 osoby (młodego faceta) założyłam, że wszystkie brudne naczynia będą wrzucane do zmywarki, zlew będzie użytkowany sporadycznie, np. w celu umycia owoców, które będą wyjmowane właśnie z lodówki i od razu będą lądowały w zlewie. Natomiast przy płycie kuchennej powinno być więcej miejsca, żeby móc choćby odstawić garnek. Ponieważ mam tak jak ty 140 cm dałam na dole szafki dwa razy po 60 cm (20 cm sobie darowałam, żeby nie obijać się o róg szafki przy wchodzeniu do kuchni), z czego 60 cm to płyta gazowa i na dole piekarnik. Nad płytą zamontowałam okap z obiegiem zamkniętym (z filtrem drzewnym) , okap taki:http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50244680/ , gdyż w blokach starej generacji nie wolno podpinać rury od wyciągu do kanałów wywiewnych. Obok zawieszona jest mikrofalówka, blat 120cm. W drugiej szafce na dole dwie szuflady na gary i na sztućce itp. rzeczy.
    Ja też mam licznik gazowy na korytarzu, ale rureczka biegnie przez przedpokój (pod sufitem) prosto do kuchni (wejście do kuchni jest naprzeciwko wejścia do mieszkania).

  7. #7987

    Domyślnie

    Aleksandryta Dzięki Ci bardzo za odpowiedź .
    Już myślałam, że Tylko ja mam tak mało ustawną kuchnię
    Podpytam małża o zamianie zlewu w sumie to może i leszpe Twoje będzie rozwiązanie o ile będzie doby odpływ.
    Na zdjęcia chętnie poczekam
    Jeszcze mam problem z kolorami nie chcę nic drewnopodobnego w kuchni ani białej kuchni i nie wiem jaki kolor najlepiej by posował do tak małej kuchni.

  8. #7988

    Domyślnie

    Elfir, kinka dziękuję za pomysły niestety wszelki przeróbki ścian nie wchodzą w grę bo mąż się nie zgadza. Mamy już pomalowane ściany i nie chce więcej kurzu i pyłu. Będę musiała sensownie zaprojektować układ kuchni żeby było choć trochę blatu roboczego. Pozdrawiam
    ps. macie jakieś sprawdzone studio kuchenne na śląsku? w okolicach rybnika, żor?

  9. #7989
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiolka99

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, niedługo odbieram mieszkanie od dewelopera. Jestem teraz na etapie planowania pomieszczeń w mieszkaniu. Oczywiście najwięcej problemu sprawia mi kuchnia z salonem. Wklejam rzut kuchni od dewelopera

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	204110

    Moim głównym problemem jest wielkość pomieszczenia. Marzy mi się barek (albo wyspa) na której nie będzie żadnego urządzenia a dodatkowo gdzieś stół dla minimum 4 osób oraz ładny narożnik albo kanapa. Jesteśmy osobami towarzyskimi bardzo często mamy gości.
    Bardzo podobają mi się kuchnie zabudowane do samego sufitu.
    Moja wstępna koncepcja:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	204111

    Co sądzicie o moim pomyśle? Z góry dziękuję za sugestie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	204109  

  10. #7990

    Domyślnie

    średnio "towarzyski" ten układ - goście albo na stojąco, albo mało gości.
    to pomieszczenie jest moim zdaniem zbyt małe aby robić w nim i wyspę/półwysep i stół. proponowałabym przedłużyć nieco ciąg szafek i zrobić większy stół. ewentualnie do rozważenia jest jeszcze układ równoległy z przylegającym stołem, choć ze względu na przyłącza i twoją niechęć do umieszczania na wyspie sprzętów - pewnie ta opcja nie ma większego sensu.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #7991
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiolka99

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Niechęć do sprzętu na wyspie nie jest taka ostateczna. Nie znam się na rozmieszczeniu sprzętu ale jeśli sprzęt na wyspie miał by pomóc w lepszym rozplanowaniu pomieszczenia to się z chęcią na niego zgodzę. Jaki sprzęt byś proponowała?

  12. #7992

    Domyślnie

    nie widzę wymiarów, więc trochę na chybił trafił.

    powiększyłabym wejście do tej części dziennej likwidując drzwi i wykuwając próg do samego sufitu.

    we wnęce na którą w projekcie dewelopera otwierają się drzwi zrobiłabym wysoką zabudowę - szafka spiżarka, piekarnik i lodówka. niby "daleko" ale to pomieszczenie nie wydaje mi się aż tak ogromne, aby to było zbyt daleko. ewentualną zabudowę można fajnie połączyć z szafką rtv (mi się takie długie meble bardzo podobają).

    pozostałe meble kuchenne ustawiłabym w układzie równoległym. na istniejącej ścianie - kuchenka z okapem i wedle potrzeby - lekkimi wiszącymi szafkami. na drugim rzędzie szafek - zlewozmywak. w ten sposób zyskujesz bardzo dużo blatu i w miarę zachowany jest trójkąt roboczy. oczywiście można ten drugi rządek szafek wykorzystać jako blat roboczy wyłącznie i pozostawić zlewozmywak pod ścianą jak w propozycji dewelopera.
    pamiętaj jednak, że wygodne odległości pomiędzy oboma rzędami szafek to min. 100 cm, a tam, gdzie wchodziłoby się do salonu - wydaje mi się, że 120 cm jest wygodnym minimum.

    oczywiście wysoka zabudowa może pozostać na obecnie istniejącej ścianie (tylko wówczas wejście do części dziennej przesunęłabym do ściany, aby móc przedłużyć cokolwiek rzędy szafek i ukraść w ten sposób co nieco blatu roboczego), na której poza klasycznymi słupkami będziesz miała pojemne szafy na produkty, garnki i cały kuchenny majdan. w drugim rządku szafek (niskim) - zlew, płyta i trochę miejsca do pracy. niestety nie za dużo tego miejsca.

    w jednym i w drugim układzie - dla optymalnego wykorzystania przestrzeni stół dosunęłabym do utworzonego półwyspu. niestety nie widzę miejsca na żadne hokery i wolnostojący stół, choć jak mówię - bez wymiarów pomieszczenia, trochę na chybił trafił te propozycje.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  13. #7993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rr 22.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	204532Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rr 33.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	204533Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rr 44.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	204534Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rr11.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	204535
    Cytat Napisał rafstraz Zobacz post
    Załącznik 189768 znów wracam z wątkiem ;oto rzeczywiste wymiary mojej kuchni, tylko okno po lewej stronie będzie mieć 120x180, przy którym chciałam ustawić mały stolik z krzesłami
    Inspiracją dla mnie kuchnia duśaki, proszę o sugestie i najchętniej wizualne pomysły. nie mam na razie przyłączy wiec pozostaje wieskza swoboda w aranżacji.
    Hej przedstawiam Wam wstępny projekt mojej kuchni....to tylko pierwsze moje przemyślenia, co Wam się rzuca w oczy czekam na Wasze opinie.
    Zastanawiam się jak wkompnowac gniazdka w szybę pomiędzy szafkami, podrzucicie jakies rozwiązanie, jedno być może wbudowane w blat, ale na blacie w rogu chciałam postawić czajnik, ekspres wiec przydałoby się "gniazdko stacjonarne"
    Ostatnio edytowane przez rafstraz ; 05-08-2013 o 13:40

  14. #7994
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiolka99

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-590
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wymiary pokoju z kuchnią to:
    długość 628
    szerokość 403

    A kuchni to:
    szerokość ścianki kuchennej 234

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	204670

  15. #7995

    Domyślnie

    234 cm... czyli przy dołożeniu kilku cm masz 4 szafki... ciasno trochę

    zaproponowany przeze mnie układ 1 ma szansę się tam zmieścić, ale obawiam się, że zajmie zbyt dużą część salonu. może przy układzie z krótszym drugim rzędem szafek... niestety ja tego zwizualizować nie potrafię, więc nie pomogę.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #7996

    Domyślnie

    witajcie Mądre Głowy

    Im bliżej godziny "0" czyli zamówienia szafek kuchennych, mam coraz większy mętlik w głowie.
    Poniżej dwa układy mebli kuchni czy raczej wnęki połączonej z aneksem.
    Poradźcie co wybrać, bo muszę się już zdecydować na 100%.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ver1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	204726Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ver2.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	204727
    Umiesz liczyć - licz na siebie.

  17. #7997

    Domyślnie

    mi się bardziej podoba 1.
    zwracam jednak uwagę na kargo przy ścianie - zastanów się czy odległość do kaloryfera jest wystarczająca, by się otwierało. jeśli nie - zrób blendę. ja mam u siebie w takim miejscu (rozmyślnie, żeby szafki wyszły równo) zwykłą szafkę otwieraną na kaloryfer - nie otworzę jej na 90 st. ale nie przeszkadza to wykorzystać całej głębokości szafki.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #7998

    Domyślnie

    duś wielkie dzięki

    a co sądzisz o kolorach frontów?
    na podłogę mam zamiar położyć taranto grys, ściany białe lub bladojasnoszare
    a fornir dolnych szafek ma nawiązywać do jesionowego parkietu w części dziennej tego pomieszczenia.
    I jeszcze jedno: co dać na ścianę??? też szare kafle? szkło odpada do płyta jest gazowa...
    Umiesz liczyć - licz na siebie.

  19. #7999

    Domyślnie

    kolory frontów, które widzę na wizce są fajne, ale skoro kuchnia jest otwarta, to jej styl uzależniałabym od tego, co będzie obok. i tym kryterium sugerowałabym się wybierając okrycie ściany, a materiałów masz wiele (kafle, kamień, stal...). najpierw wybierz kuchnię
    na pewno warto się trzymać zaproponowanej kolorystyki.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  20. #8000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Chciałam się Was poradzić jak położyć tapetę na ścianie koło stołu w mojej kuchni, którą planujemy.
    Kuchnia będzie z frontów lakierowanych na wysoki połysk, biała z czarnymi blatami. Stół planujemy też biały z czarną szybą.
    Projekt kuchni wygląda mniej więcej tak https://lh3.googleusercontent.com/-d...kuchnia+Ia.jpg
    Mamy dylemat jak położyć tapetę na ścianie za zabudową wysoką, tam gdzie w tej chwili są 3 pasy szare. Czy ułożyć ją tak jak jest na projekcie czyli 3 paski z przerwami, albo jeden obok drugiego. Powierzchnia na tej ściany jaką mamy do "zagospodarowania" to 2,3 m szerokości a tapetę którą planujemy położyć jest taka: http://mobini.pl/upload/images/129/5..._bambusy_j.jpg
    Dziękuję za pomoc

Strona 400 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony