dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 613
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 12250
  1. #8001

    Domyślnie

    Wydaje mi się że akurat ten wzór lepiej by się prezentował w jednym kawałku niż z przerwami.

  2. #8002

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanika Zobacz post
    ...
    I jeszcze jedno: co dać na ścianę??? też szare kafle? szkło odpada do płyta jest gazowa...
    a to szkoło być nie może?
    głowy sobie nie dam uciąć, ale kuchnie gazowe (te z piekarnikami) mają przykrywy i one są właśnie chyba ze szkła no i przecież osłaniają w jakiś sposób ścianę na palnikami
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  3. #8003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    a to szkoło być nie może?
    głowy sobie nie dam uciąć, ale kuchnie gazowe (te z piekarnikami) mają przykrywy i one są właśnie chyba ze szkła no i przecież osłaniają w jakiś sposób ścianę na palnikami
    tylko szkło hartowane może być, bo inne może pęknąć

  4. #8004

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Wydaje mi się że akurat ten wzór lepiej by się prezentował w jednym kawałku niż z przerwami.

    zgadzam się w całej rozciagłości
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  5. #8005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Dziękuję za rady

  6. #8006

    Domyślnie

    Witam i o radę pytam
    Mamy wstępną wizualizację kuchni, wiem że zlew jest blisko płyty ale to jedyne rozwiązanie w tym układzie... zastanawiam się tylko czy zdecydować się na zlew 1 komorowy z wąskim ociekaczem nad zmywarką, czy w ogóle bez. Jak zlew maksymalnie przesuniemy w prawo to między płytą, a zlewem będzie jakieś 20 cm blatu, chyba że kupimy zlew z mniejszą komorą. No właśnie jaka najmniejsza komora zlewu będzie wygodna w użytkowaniu?

    Jeżeli chodzi o wysoką zabudowę, to też jeszcze nie wybraliśmy układu szafek - myślałam o czymś bardziej symetrycznym - może 3 szafki u gór równej wielkości? to by utworzyło nad piekarnikiem szafkę na ewentualną mikrofalówkę. Nad pralką planuję miejsce na talerze i szklanki, pod piekarnikiem garnki itd
    Czy myślicie, ze tyle miejsca do przechowywania jest wystarczające? Zawsze można dorobić szafki wiszące...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2 okno.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	204971   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2 słupek.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	204972   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2 bok.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	204973  

  7. #8007

    Domyślnie

    Przede wszystkim zrób te szafki symetrycznie.Niech podział szafek w słupku będzie równy-lepiej to wyglada.Pralke chyba tez bym zamaskowala szafka.Widac ze kuchnia nie jest zbyt duża więc im mniej na wierzchu tym lepiej.Niewygodne jest rozwiazanie zlew i płyta.Przydalby sie blat roboczy chociaż 40cm pomiędzy nimi.

  8. #8008

    Domyślnie

    Kuchnia ma wymiar 3,10x 2,40 pralka będzie zakryta drzwiczkami. Nie ma możliwości 40 cm blatu pomiędzy zlewem a płytą. Od ściany do okna jest 150 cm i musi się tam zmieścić i płyta (gazowa, która nie może być bezpośrednio przy ścianie) i zlew (który nie może być przy oknie - jest ono jednoskrzydłowe, blat będzie przedłużony parapetem, więc nie ma możliwości otwarcia okna nawet przy baterii uchylnej) więc te 20 cm przerwy pomiędzy tymi sprzętami musi wystarczyć na położenie kubka do zrobienia kawy

  9. #8009

    Domyślnie

    No szkoda...Na wizce masz okno dwuskrzydlowe.U siebie mam właśnie dwuskrzydlowe i zlew pod oknem a baterie wyposrodkowana tak ze okno będzie sie spokojnie otwieralo.Malo tego blatu roboczego ci zostaje.

  10. #8010
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar lucide
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    Bywam na tym forum od dawna, ale od dzisiaj będę czynnym uczestnikiem ponieważ przede mną urządzanie domu. Na początek zajęłam się kuchnią. Projektowałam ją długo, starając się żeby była funkcjonalna, pojemna i wygodna. Zależało mi na tym żeby znalazło się w niej - mimo ograniczonego metrażu - miejsce do siedzenia dla dwóch osób. Czy możecie krytycznie spojrzeć na mój projekt? Nie chciałabym, żeby moja kuchnia nie była zbyt przeładowana, zagracona, a sama nie umiem na nią spojrzeć z dystansem. Bardzo proszę o opinie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_B.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	204999
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_A.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	205000

  11. #8011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten stól wygląda dziwnie.


  12. #8012
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar lucide
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfir, bardzo dziękuję za ciekawe propozycje. Niestety chyba nie będą wykonalne ponieważ trzeba byłoby przenosić wszystkie przyłącza np. siłę, wyciąg. Jednak Twoje propozycje spowodowały, że jeszcze chyba pokombinuję. Ten dziwny stół to po prostu przedłużenie blatu bez szafki pod spodem (nie umiałam tego zrobić w planerze Ikea). Taborety miałyby na stałe lądować pod tym blatem, a wykorzystywane i wysuwane były tylko w razie potrzeby. Bok tego "stolika" to byłby blat, który planuję z drewna egzotycznego.

  13. #8013
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    watmat

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Sopot
    Kod pocztowy
    90-222
    Posty
    30

    Domyślnie

    Chciałabym obudować komin kuchenny biało-szarą cegiełką. Czy ktoś wie, gdzie mogę dostać taki materiał, który będzie łatwo zmywalny i który można spokojnie położyć w kuchni? Z typowej cegły będzie trudno zmyć kuchenne brudy:

    http://www.elkaminodom.pl/index.php?p=2

    Szafki są dość nowoczesne, z IKEI Arsta:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...izacje/page403

    Co prawda łatwo zmyć brud z mugatów, ale nie wiem, czy będą pasowały do Arsty:

    http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/b...31,184858.html

    Może ktoś kładł jakąś cegłę w kuchni i coś doradzi?
    Ostatnio edytowane przez watmat ; 12-08-2013 o 10:49

  14. #8014

    Domyślnie

    A czy nie lepiej wstawić normalny stół

  15. #8015
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar lucide
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kinka, dziękuję za projekt. Dajecie mi do myślenia z tym stołem Niby fajnie byłoby mieć stół, ale przy takim układzie tracę możliwość wstawienia wymarzonej lodówki, na którą potrzeba aż 92 cm, na dodatek straciłam jak widzę jeden duży słupek, który miał być spiżarką . No i nie bardzo wiem jak miałyby się otwierać drzwi, chyba przeszkadzałyby przy tym stole. Naprawdę jest aż tak tragicznie z tym moim "stolikiem"?

  16. #8016

    Domyślnie

    Zostaje ci ok 1m pomiędzy słupkiem a stołem,stół możesz też dokleić dłuższą stroną do ściany,zyskujesz dodatkowe 50cm.
    W twojej wersji pomiędzy stolikiem a słupkiem jest znacznie mniej miejsca.

  17. #8017

    Domyślnie

    Cytat Napisał watmat Zobacz post
    Chciałabym obudować komin kuchenny biało-szarą cegiełką. Czy ktoś wie, gdzie mogę dostać taki materiał, który będzie łatwo zmywalny i który można spokojnie położyć w kuchni? Z typowej cegły będzie trudno zmyć kuchenne brudy:

    http://www.elkaminodom.pl/index.php?p=2

    Szafki są dość nowoczesne, z IKEI Arsta:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...izacje/page403

    Co prawda łatwo zmyć brud z mugatów, ale nie wiem, czy będą pasowały do Arsty:

    http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/bialo-limonkowa-kuchnia,1,27,183931,184858.html

    Może ktoś kładł jakąś cegłę w kuchni i coś doradzi?
    Wcinasz się nie na temat...
    Przeczytaj ten wątek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...gnacja-rodzaje

  18. #8018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michaltop

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Chciałbym poprosić o pomoc w rozplanowaniu pokoju z aneksem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	206091

    na czerwono zaznaczone sa przewody kominowe

    na zrzucie jest moj wstepny plan zagospodarowania tej przestrzeni .
    Jednak chetnie poslucham Waszych pomysłow

    kuchnia oraz pokoj na pewno bedzie nowoczesna wiec prosze miec to na uwadze
    rzeczy ktore musza znalesc sie w pomieszczeniach to
    sofa , stół dla 4 osob ( rozkladany ) w kuchni szafki w pelnej zabudowie łacznie ze zmywarka i pralka

  19. #8019
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ardiza

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, jakiś czas temu pisałam w sprawie mojej kuchni (post 8057), bawiłam sie ostatnio programem i cos tam wymodziłam
    możecie doradzić skorygować ??
    1.

    2.

    3.

    4.


    Pod oknem jest zlew, w wysokiej zabudowie lodówka, piekarnik, mikrofala ewentualnie szafka. Stolik raczej się nie zmieści(chyba ze ktos widzi jakies miejsce dla neigo) wiec barek byłby przydatny. Chciałabym miec kuchnie choc troche oddzieloną od salonu.
    Proszę o pomoc )
    Ostatnio edytowane przez ardiza ; 14-08-2013 o 20:58

  20. #8020
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokoono

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie, jakis czas temu wrzuciłam bardzo ubogi projekt kuchni. Jako że na dniach przymierzam sie do rozpoczęcia prac remontowych, a radosna twórczość projektanta (właściwie to projektantów) wciąż nie do końca mnie przekonuje, znów proszę o wskazówki.

    zacznę o ogólnych wymiarów pomieszczenia:



    a - drzwi wejściowe (z salonu, zostaną zlikwidowane - otworu drzwiowego niestety nie można powiekszyc) szer, 0,98 m.
    b - grzejnik na ścianie o dł.1,88 m. - jest możliwość umocowania grzejnika w pionie ( wymiana grzejnika ).
    c - okno o wym. szer.1,30 m. x wys 1,68 m.
    d - drzwi na taras szer. 1,05 m. x wys. 2,30 m.
    e - szerokość pomieszczenia 3,80 m.
    f - odległość od ściany do okna 1,12 m.
    g - odległość od drzwi do ściany 2,20 m.
    h - szerokość pomieszczenia 3,76 m. - dziwne, ale jedna ściana jest krótsza o 0,04 m.
    i - odległość od ściany do grzejnika 1,74 m.
    j - odległość od drzwi do grzejnika 1,03 m.

    projekt numer jeden (drugi, swoja drogą bardzo podobny, wrzucę jutro)
    projektantka nie jest zbyt kreatywna, opiera się tylko na moich wytycznych, a ja wciąż czekam na jakąś konkretniejszą zmianę przed rozpoczęciem remontu




    Na całej reszcie powierzchni będzie część jadalniana ze stołem.

    Jeszcze kilka moich inspiracji:

    http://forum.muratordom.pl/blog.php?82366
    http://cdn17.muratordom.smcloud.net/...aje_373092.jpg
    http://img261.imageshack.us/img261/6199/dsc41203.jpg http://img37.imageshack.us/img37/517/dsc41282.jpg

    Może macie jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez jokoono ; 16-08-2013 o 20:33

Strona 401 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony