dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 406 z 613
Pokaż wyniki od 8.101 do 8.120 z 12250
  1. #8101
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    f.5, też jestem za likwidacją podwieszaego sufitu z halogenkami. Nad zlewem, umieściłabym lampę zwisającą, a blat z kuchenką oświetliłabym np. pasem ledów pod szafkami.
    Pozostawiłabym taki układ szafek jak na wizce, bo osobiscie nie lubię szafek narożnych, więc im ich mniej tym lepiej. Dodałabym tylko słupek z np. mikrofalą, aby zasłonić blat od strony salonu. W tym układzie podoba mi się umiejscowienie lodówki blisko zlewu i tuż przy blacie (gdzie można wykładać zakupy przed włożeniem ich do lodówki, lub kłaść tam produkty z niej wyjęte).
    Tak prawdę mówiąc to najchętniej zamknęłabym kuchnię za ścianą z podwójnymi drzwiami przesuwanymi (chowanymi w scianie), aby mieć możliwość dowolnego otwierania lub zamykania kuchni na salon.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #8102
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    halogenki na suficie nie służą do oświetlania blatu. Od tego masz lampki pod szafkami.
    Ponieważ na wizualizacji brak światła ogólnego, myślę, że tę rolę miały pelnić halogenki, chociaż słabo się do tego nadają (bo nie rozpraszają światła). Lepsza jest lampa na środku sufitu.
    Swoją drogą - jeśli ten podwieszany sufit nie osłania jakiś instalacji, to lepiej z niego zrezygnuj. Podwieszanki z k-g dla samego podwieszania są już niemodne.

    Swoją drogą - dlaczego tak ustawiła meble? Masz przyłącze gazu na lewej ścianie?
    Ja bym ustawiła w U, gdzie po lewej byłaby wysoka zabudowa a po prawej płyta (częsciowo zasłonięta od salonu barkiem, żeby nieporządek nie rzucał się w oczy). Wówczas bez szafek wiszących.
    Oswietlenie blatu roboczego bedzie po lewej stronie.
    blat roboczy dla mnie to ten na ktorym jest płyta , dlaczego polewej stronie ?
    tam jest wyciąg podłączony do komina i dlatego pojawia sie zabudowa ktora dosc ładnie dochodzi do zabudowy kominka.


    lampa na srodku odpada bo nie bralismy takiej opcji pod uwagę teraz mamy lapme na srodku i jej nie uzywamy.
    dlaczego bo i tak cialem zasłania sie swiatło a swiatlo potrzebuję przy blatach.
    Moze bład zobaczymy.
    mocnym punktem swietlnym bedzie tez lampa nad wyspą tylko od samego kolosza zalezy czy lampa da swiatło na boki czy tylko na blat wyspy ktory bedzie stołem na poranne sniadanie.

    dlaczego nie chce wysokiej zabudowy po lewej stronie?
    jest tam przejscie z przedpokoju aby z zakupami nie chodzic przez salon to dodatkowe kilometry i moja pani stwierdziła ze prosciej jej bedzie isc z wejscia i garazu własnie tym przejsciem a nie przez cały salon.
    gdyby pojawiła sie tam zabudowa to zrobił by sie korytarz sciana 24 cm + zabudowa 60 cm daje 84 cm dodatkowej wnęki.
    taki projekt tez miałem ale odpuscilismy go
    prosciej bedzie zakupy dawac na blat koło płyty po lewej stronie a potem do lodówki
    jesli podwieszanki są juz nie modne taki sam los spotka wysoką zabudowę to kwestia czasu.
    Blyszczace forniry juz w salonach sa zmieniane na delikatniejszy mat w nizszej zabudowie.


    Elfir gazu w kuchnie nie mamy tylko płyta elektryczna.
    dlaczego nie kuchnia w U
    380 szerokosc kuchni - 2x60 na blaty U daje 260 - 180 na wyspe przy ktorej maja siedziec max 3 osoby daje 80 cm na przejscie
    dajmy na to ze wyspa byla by na srodku to zostaje nam po 40 cm z kazdej strony.
    taki projekt tez mialem i okazywało sie ze nie moge stac tyłem do otwartej lodowki i wyjmowac swobodnie produktów - odposciismy taki układ aczkolowiek na pewno tez funkcjonalny z inych powodów.
    tak sie to nmiej wiecej u nas rodzi ale ten układ jest juz na sucho przecwiczony i spelnia swoje zadanie tylko obawiam sie ze moge miec niedostatecznie oswietlony blat ze zlewem ale korzystam z niego tylko 2 minuty dziennie splukujac naczynia po obiedzie i wsadzajac je do zmywary.
    dzieki za rady Elfir
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 29-09-2013 o 11:39
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #8103
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    f.5, też jestem za likwidacją podwieszaego sufitu z halogenkami. Nad zlewem, umieściłabym lampę zwisającą, a blat z kuchenką oświetliłabym np. pasem ledów pod szafkami.
    Pozostawiłabym taki układ szafek jak na wizce, bo osobiscie nie lubię szafek narożnych, więc im ich mniej tym lepiej. Dodałabym tylko słupek z np. mikrofalą, aby zasłonić blat od strony salonu. W tym układzie podoba mi się umiejscowienie lodówki blisko zlewu i tuż przy blacie (gdzie można wykładać zakupy przed włożeniem ich do lodówki, lub kłaść tam produkty z niej wyjęte).
    Tak prawdę mówiąc to najchętniej zamknęłabym kuchnię za ścianą z podwójnymi drzwiami przesuwanymi (chowanymi w scianie), aby mieć możliwość dowolnego otwierania lub zamykania kuchni na salon.
    Wydaje mi sie ze ten układ ma jakis porządek bo

    - od prawej strony jest cargo 40 cm wysokie na 230 na rozne cukry mąki i inne duperele tego typu
    - dalej po lewej jest chlodziarka w zabudowie moge ja swobodnie otworzyc bo po prawej jest cargo moge tez stanc za chłodziarką i wyjmowac duzy garnek z rosołem i dac do albo kolo zlewu na lat roboczy albo na wyspę (jest miejsce na obrocenie sie swobodne)
    - dalej jest zlew czyli myje warzywa po wyjeciu z lodowki (komora do szafki 60) duza komora wystarczy
    - i dalej mam szafkę ze zmywarką czyli jak myje gary i naczynia to lądują zaraz do zmywary nie chlapię na płytki.

    wszystko to robie patrząc przez okno na swoją dzialkę a to w moim miescie nie takie oczywiste gdzie m2 to 300 zł i wiekszosc działek ma 500 - 900 m2
    problem zaczyna sie nocą gdzie potrzebuje ciut swiatla aby widziec to co zmywam

    tak to widzę

    co do zamkniecia kuchni to odpada razem pomieszczenie ma około 70 m2 i w tej chwili tez mam otwartą kuchnie i przyzwyczaiłem się do tego.
    zapachy będą redukowane przez wpuszczany w szafke okap i wywiew z rekuperatora ktory jest w kuchni.
    dzieki dzieki
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 29-09-2013 o 12:00
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #8104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    F5 - lampa na suficie nie ma oświetlać blatów!
    Przecież wyraźnie o tym napisałam.
    Halogenki nad szafkami też nie dadzą ci wystarczajacego oświetlenia. Bo będziesz rzucał cień swoją pochyloną głową. Dlatego światło daje się pod szafkami.

    Co do układu - nie zrozumiałeś tego co napisałam, ale skoro Tobie się podoba, to ok, w końcu to nie moja kuchnia. Ja po prostu wolałabym ukrywać blaty robocze od strony salonu, a strefę przechowywania umieścić blisko wejścia do kuchni:

    .
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-09-2013 o 12:02

  5. #8105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale jak dam mocny halogenek w zabudowie w odleglosci na przykład 30 cm od sciany a mowie tylko o oswietleniu blatu ze zlewem czyli na wprost to nie bede go zasłaniał głową - chyba ??
    lewa strona czyli tam gdzie jest płyta ma oswietlenie pod szafkami i z okapu musi wystarczyc.

    raz jeszcze przeczytam Twojego posta na spokojnie ze zrozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 29-09-2013 o 12:07
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #8106
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    F5 -

    .
    ok ok zrobie sobie dzis na brudno taką zabudowe zobacze jak sie w tym czuję
    dzieki za szkic

    sugerujesz piekarnik w zabudowie wysokiej ? P to piekarnik ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #8107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    lewa strona czyli tam gdzie jest płyta ma oswietlenie pod szafkami i z okapu musi wystarczyc.
    Na rysunku halogenki są po całym obwodzie obudowy z k-g i do tego się odnosiłam. Myslałam, że je chcesz traktować jako oświetlenie wszytskich blatów.

    Tutaj halogenki:


    Nad zlewem mogą być halogenki, chociaż nie jest to jedyne rozwiązanie.
    Często sosuje się zwisy:


    Regulowane kinkiety:



    tuby:

  8. #8108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    sugerujesz piekarnik w zabudowie wysokiej ? P to piekarnik ?
    Tak, to piekarnik. Zawsze mi się wydawało, że piekarnik pod kuchenką to konieczność w małych kuchniach lub stylizacja retro, a normalnie robi się w słupku.
    Ścianka piekarnika od strony pokoju może być przeszkloną serwantką na szkło i kieliszki.

    Tutaj jest podobny układ, do tego, co proponuję (tylko wysoka zabudowa pociągnięta do samego narożnika):







    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-09-2013 o 12:49

  9. #8109
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na rysunku halogenki są po całym obwodzie obudowy z k-g i do tego się odnosiłam. Myslałam, że je chcesz traktować jako oświetlenie wszytskich blatów.
    Nie nie halogenki tylko na wprost zwazywszy ze aquaform lub chors to koszt 200 w zwyż x ilosc sztuk to odpuszczę.
    dam radę tylko 4 sztuki i tak nie planuje czegos masywnego bo mam max 14 cm głębokosci zabudowy do sufitu.
    wiec skonczy się na jakiej budzetowej wersji jak znam zycie.
    zauwaz tez ze na tych fotkach ktore pokazałas generalnie nie ma głównego oswitlenia
    bo u Basi74 nie ma - jest na wizualizacji a faktycznie chyba nie ma
    u Efilo 5 zrodel swiatla nadblatem na brak jasnosci nie narzeka hehheheh


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak, to piekarnik. Zawsze mi się wydawało, że piekarnik pod kuchenką to konieczność w małych kuchniach lub stylizacja retro, a normalnie robi się w słupku.
    Ścianka piekarnika od strony pokoju może być przeszkloną serwantką na szkło i kieliszki.

    Tutaj jest podobny układ, do tego, co proponuję (tylko wysoka zabudowa pociągnięta do samego narożnika):
    z piekarnikiem na dole da sie zyc
    zyjemy tak 5 lat i dajemy radę.

    ok lece pokrecic deseczkami na budowe
    pzdr.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #8110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    f5 - a innych firm prócz Chors i Aquaform nie znasz?

    Na wizualizacjach jako główne oświetlenie zastosowane są oprawy rozmieszczone równomiernie w suficie. Na pierwszym i czwartym zdjęciu jest lampa pośrodku. Na trzecim nie widac, bo to mały fragment. A u Efilo na srodku kuchni jest wyspa ze swoim oświetleniem.

    Halogenki świecą światłem skupionym, a światło ogólne powinno być rozproszone, bo inaczej w nocy masz mroczny sufit i pomieszczenie wydaje się mniejsze i klaustrofobiczne.

    Tuby:
    http://kinkiecik.pl/lampa-tuba-downl...-p-103811.html

    http://www.lampywcentrum.pl/lampa-pl...rski-3403.html

    http://www.pmlighting.pl/Lampa-sufit...1_np25185.html

    http://www.pmlighting.pl/Lampa-sufit...1_np14390.html

    http://www.pmlighting.pl/Lampa-sufit...1_np22582.html

    http://megalampa.pl/1942,nero-56332-...a-massive.html

    A tu chowane w suficie:
    http://www.mojelampy.com/sklep-produ...11-50w_x_2.php

    http://www.mojelampy.com/sklep-produ..._pp-design.php

    http://www.mojelampy.com/sklep-produ...a_stropowa.php


    Wiem, że z piekarnikiem pod blatem da się żyć - w moim mieszkaniu mam pod kuchenką, ale dlatego, że kuchnia za mała.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-09-2013 o 14:15

  11. #8111
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AmelieJ
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post

    z piekarnikiem na dole da sie zyc
    zyjemy tak 5 lat i dajemy radę.
    pewnie, że się da żyć. Tylko skoro można zrobić coś lepiej? Coś ulepszyć to chyba warto?
    Nikt nikogo na siłę do niczego nie zmusza, ale z własnego doświadczenia tutaj wiem, że czasem warto otworzyć się na nowe propozycje


    Elfir na ostatniej wizualizacji piękna roleta w oknie, cudo
    Ostatnio edytowane przez AmelieJ ; 29-09-2013 o 14:02

  12. #8112

    Red face

    Witajcie,
    mam problem musze ogarnać rozplanowanie kuchni , cięzko mi to idzie, co chwila co innego wpada mi do głowy, mam mętlik
    Wstawie rzut parteru moze byłby ktos tak miły i cos doradził ? w tym tygodniu wchodzi elektryk muszę mu pokazać gdzie co i jak a ja nie wiem nic



    Chciałam wysoka zabudowę aż do sufitu - gdzieś potrzebuję sporo blatu roboczego -mam duza rodzinke i dużo gotuję.
    Mam też spiżarnię więc mało potrzeguję szafek na jedzenie- tylko to co musi byc w kuchni pod ręką- reszta zapasów będzie w spiżarni.

    Proszę o pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131129203819.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	215397  

  13. #8113

    Domyślnie

    Myslałam o takim rozwiązaniu ale nie wiem czy nie za mało miejsca .. ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnialublin4.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	215399  

  14. #8114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuchnia otwarta czy zamknięta?

  15. #8115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kuchnia otwarta czy zamknięta?

    Otwarta albo może być pół zamknięta jak coś fajnego by wyszło

  16. #8116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak otwarta to zamiast wyspy zrób płwysep i będziesz miała więcej blatu.
    Połwysep od strony holu zakonczyłabym na półokrągło, żeby się przypadkiem nie bodnąć biodrem o kant.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-09-2013 o 11:16

  17. #8117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak otwarta to zamiast wyspy zrób płwysep i będziesz miała więcej blatu.
    Połwysep od strony holu zakonczyłabym na półokrągło, żeby się przypadkiem nie bodnąć biodrem o kant.

    ok, czyli rozumiem że zlew po oknem może być ? bo juz słyszałam nie jedni tutaj psy wieszali ze się chlapie na okno itd, itp
    co do płyty do gotowania to nie wiem czy chce miec tak gary na środku ... moze lepiej było by ja przeniesc na sciane przeciwną ?
    A cóz to jest P ?
    przedsionek widze powiekszyłaś i słusznie az się prosił -jest sreszta juz tak zrobione , odrazu powiedziałam zeby mi ta scianke postawili dalej bo się zabijemy w tak małym wiatrołapie aha, a to coś w przedsionku to szafa ?

    jeszcze spytam miedzy jadalnia a kuchnia tam gdzie połwysep jest scianka? a to dalej przerywana linia?

    dzieki za zainteresowanie

    edit : juz chyba wiem, P to piekarnik chyba tak ? haha ale jestem ciemna
    Ostatnio edytowane przez Paola201 ; 30-09-2013 o 12:26

  18. #8118
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jest tylko jedno ale....
    przy takim ustawieniu mebli tak samo jak u mnie masz do dyspozycji szerokosc 120 cm przy długosci około 2 metrów.

    jestes jak by zamknięta w tej literze U i chcac zaniesc potrawę na stół gdzie notabene masz bardzo blisko musisz wyjsc i ominąc BAREK.

    pytanie sie nasuwa mi takie.
    czy aby na pewno barki są potrzebne czy zycie jest tak szybkie aby jadac tylko sniadanie przy barkach.
    czy nie mozna przeniesc sniadania na stół i posilic sie jak Bóg przykazał

    sprawdz sobie czy przy takim ustawieniu potrafisz otworzyc lodówkę i stac za nią ?
    moim zdaniem do takiego zabiegu trzeba miec wiecej niz 120 czyli Tobie brakuje ale mogłem sie machnac oczywiscie
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 30-09-2013 o 12:46
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  19. #8119

    Domyślnie

    Powiem tak: barek mi nie jest potrzebny na pewno do jedzenia zdecydowanie bardziej wole zjesc normalnie przy stole, jedzenie równiez podawac na stól. Blat potrzebny mi jest ROBOCZY ! do przyrządzania potraw ... co do tej odległości od lodówki to musze ssprawdzic zaraz jak o wychodzi

  20. #8120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paola201 Zobacz post
    ok, czyli rozumiem że zlew po oknem może być ?
    To zalezy od osobistych upodobań i wysokości okna nad posadzką.

    Cytat Napisał Paola201 Zobacz post
    co do płyty do gotowania to nie wiem czy chce miec tak gary na środku ... moze lepiej było by ja przeniesc na sciane przeciwną ?
    A cóz to jest P ?
    P - piekarnik
    Jak przeniesiesz kuchenkę na ścianę naprzeciw to masz układ pierwotny

    Cytat Napisał Paola201 Zobacz post
    ) aha, a to coś w przedsionku to szafa ?
    Fotel.

    Cytat Napisał Paola201 Zobacz post
    jeszcze spytam miedzy jadalnia a kuchnia tam gdzie połwysep jest scianka? a to dalej przerywana linia?
    Ścianka zasłaniająca zlew.
    Przerywana linia - ta zaokrąglona część bez szafek na dole - będzie wyglądało lżej optycznie.


    Z proporcji mebli powinno wyjść 120 cm między zabudową. Czyli dokładnie zalecana podręcznikowa odległość.

    Drzwi lodówki mają ok 55 cm szerokości dla lodówek zwykłych i ok 45 cm dla lodówek SBS
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-09-2013 o 13:10

Strona 406 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony