dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 437 z 613
Pokaż wyniki od 8.721 do 8.740 z 12250
  1. #8721
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justa_ Zobacz post
    Taki układ niestety odpada, po jednej stronie jest wejście do pokoju, a po drugiej drzwi balkonowe (jak na załączniku).
    Zastanawiam się też nad głębokością szafek wiszących - czy obydwa rzędy dać po ok. 30 cm, czy ten górny rząd zrównać ze słupkami (gł. 60cm) a wiszące zostawić 30cm?

    Załącznik 240851
    aaaa dlatego najlepiej od razu wizki z rzutem pokazywac
    pewnie ze mozna zrobic te gorne glebsze, dodatkowa przestrzen do przechowywania na pewno sie przyda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_DSC09183_zmniejszacz-pl_138930.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	240887
    pokusilabym sie o zrobienie tych dolnych, wezszych w fornirze (dab modyfikowany)...a reszta w bieli (znajomi maja identyczne rozwiazanie - reszta szafek bialy akryl plus debowy blat i b.fajnie to wyglada)

  2. #8722

    Domyślnie

    zgadzam się co do zamiany miejscami płyty i zlewu.
    popróbowałabym rozsunąć trochę płytę i zlew również - tam się pracuje najczęściej. zresztą a propos podziału szafek - nie podoba mi się. coś mi nie leży w nim.
    zabudowa ma mieć 3.90 m. 1.20 m od razu odejmuję na słupki czyli zostaje mi do wykorzystania 2.70 m. to wcale nie tak mało.
    zrobiłabym 60 (piekarnik) - 45 - 60 (płyta) - 60 - 60 (zlew) - 45 (zmywara) - 60 (lodówka).
    20 cm cargo jest moim zdaniem stratą przestrzeni (sama takie posiadam w miejscu, które do niczego innego nie mogło zostać wykorzystane i nic poza 4 butelkami w rządku i papierami do pieczenia/foliami mi się tam nie mieści, no ale ja mam 6 mb innych szafek, więc na taki średnio praktyczny widzi-miś mogę sobie pozwolić. po lewej od płyty wstawiłabym 45 cm szafkę z szufladami (mam tak zresztą u siebie), bo w górnej szufladzie trzymam resztę sztućców, w środkowej oleje, octy, przyprawy, a w dolnej - blender, sitka, wałek i cały taki około kuchenkowy majdan, przypuszczam, że pod płytą znajdziesz miejsce na garnki i patelnie, więc taki "pomocnik" po sąsiedzku to duża wygoda (często mam te szuflady wyjechane i sobie pichcę).

    nie wiem, jaki zlew planujesz, ale jeśli zmieściłby się w szafce 45... - wówczas zrobiłabym podział na 3x 90 i schowała zmywarę pod frontem udającym szufladę a płytę umieściła pośrodku skrajnej 90.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  3. #8723
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    a moze cos takiego?
    idac od lewej: piekarnik 60, szuflady 45, plyta 60, szuflady 60, zlew jednokomorowy z ociekaczem zachodzacym na zmywarke i z szuflada na kosz 60, zmywarka 45, lodowka 60, na gorze taki sam podzial, pierwszy rzad fornir plytki 35cm, drugi rzad bialy 60cm...
    tutaj bardzo pogladowa wizka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_w bloku2.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	241025

  4. #8724

    Domyślnie

    Witam, jestem zaskoczona, że jest tak wielu ludzi na tym forum, którzy niosą pomoc w zaprojektowaniu kuchni.
    Przeglądając forum spotkałam wiele pięknych, cudnie zaprojektowanych kuchni.
    Czy ja też mogę liczyć na Waszą pomoc?
    Wiem tyle, że chcę kuchnię jasną, ciepłą z blatem w kolorze drewna. Mam dwa okna w kuchni, przez które nie bardzo wiem jak rozplanować sprzęty kuchenne.
    Czy mogę Was prosić o jakieś sugestie?
    Wklejam "naszkicowany" zarys pomieszczenia z wymiarami.
    Pomóżcie proszę.
    pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia z wymiarami.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	241183

  5. #8725

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze sugestie Sprzęty kuchenne są ustawione zgodnie z przyłączami, pomyślę jednak nad zamianą miejsc płyty i zlewu. Co do szerokości i ustawienia szafek, to nie jestem do końca przekonana czy coś zmieniać. Szafkę 80 cm umiejscowiłam obok lodówki ze względu na wygodę przygotowywania posiłków, robienia herbaty itp - wyciągasz jedzenie z lodówki i przygotowujesz na blacie. Uważacie, że 45cm między zlewem a płytą to za mało? Eh, już sama nie wiem Zastanawiam się jeszcze nad przestrzenią między blatem a szafkami wiszącymi - czy biała zaimpregnowana cegła to dobry wybór? Czy może lepiej zainwestować w lacobel w kolorze szafek?

  6. #8726

    Domyślnie

    Witaj. /do duś/
    woda, kanaliza pod dużym oknem
    prąd wyprowadzony - można go poprowadzić dowolnie po scianie
    wyspa - /fajnie by było/ ale myślę, ze za wąska kuchania
    lodówka w zabudowie /szer 60 cm/
    myślałam o miejscu na śniadania
    i marzy mi się witryna na szkło
    AAA - płytki na podłogę mam prawie wybrane - ARKESIA BEIGE z Paradyża
    Nie chcę: czarnego koloru w kuchni - to wiem

    I to chyba tyle
    wiem, ze to niewiele, ale mam nadzieję że z Twoją wyobraźnią i wiedzą /co dało się wyczuć na tym forum/ powstanie moje cudeńko
    Dziękuję za odzew!
    Ostatnio edytowane przez luzik- fsl ; 07-02-2014 o 10:44

  7. #8727

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    ja już mam projekt kuchni, ale widzę, że są tu osoby, które mają dużą wiedzę z zakresu użytkowania. Możecie spojrzeć na mój projekt i ocenić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fg.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	241406Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fghy.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	241407Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fghyfds.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	241408Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fghyfdshg.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	241409

  8. #8728

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    zamieniłabym miejscami lodówkę i piekarnik/mikro, bo z lodówki korzystam znacznie częściej i często zdarza mieć ją otwartą na oścież przez dłuższą chwilę .
    a propos oknaj - nie wiem, jak otwierają się górne szafki, ale rozważ, czy nie jest celowym zrobienie kilku cm blendy przy ścianie, aby front nie zawadzał o dekorację okienną. chodzi oczywiście o to, abyś nie musiała przygniatać rolety.żaluzji szafką czy zwyczajnie mogła ją swobodnie otworzyć (i w zalezności od wybranego systemu otwierania, potrzeba różnej ilości miejsca).
    Z lodówką faktycznie dobry pomysł, ciekawe dlaczego projektant nie pomyślał o tym, w zasadzie wizualnie nie powinno być dużej różnicy.
    Szafki górne będą otwierane raczej na bok, uważam, że jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, więc faktycznie będzie problem z żaluzją.

    Dziękuję za sugestie, spędziłam sporo czasu nad tym projektem, a jednak nie pomyślałam o takich sprawach

  9. #8729

    Domyślnie

    Rozważam dwie opcje kolorystyczne, która bardziej się Wam podoba?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hfg454.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	241446

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fghy.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	241447

  10. #8730
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Rozważam dwie opcje kolorystyczne, która bardziej się Wam podoba?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hfg454.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	241446

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jyt5fghy.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	241447
    obie wersje sa dobre, bylabym za za czarnym blatem gyby podloga byla drewniana/drewnopodobna (panele) tak jak ponizej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1601544_664700653588221_653833401_n.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	241454
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e7aa3a93256504c24a5872493a9aa326.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	241455
    ale mam dwie inne uwagi:
    1. zdecydowanie zmienilabym gorne oswietlenie - tego typu lampy nie oswietla dobrze calego pomieszczenia bo swieca punktowo w dol (mam takie lampy nad stolem), a poza tym wisi dosc nisko - jest szansa ze bydziesz zawadzac o nia glowa
    2. pomyslalabym nad lepszym rozwiazaniem ozdobienia bocznej sciany tulipanki sa dosc...tandetne
    biala cegla nadala by fajnego klimatu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fototapeta-do-kuchni-bia_2528.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	241453
    albo jakas ciekawa tapeta (jedna z dziewczyn na forum ma taka)

    a sciana pomalowana farba tablicowa bedzie fajnym kontrastem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	edit_preview2.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	241451
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tapeta.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	241458  

  11. #8731
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    zamieniłabym miejscami lodówkę i piekarnik/mikro, bo z lodówki korzystam znacznie częściej i często zdarza mieć ją otwartą na oścież przez dłuższą chwilę .
    a propos oknaj - nie wiem, jak otwierają się górne szafki, ale rozważ, czy nie jest celowym zrobienie kilku cm blendy przy ścianie, aby front nie zawadzał o dekorację okienną. chodzi oczywiście o to, abyś nie musiała przygniatać rolety.żaluzji szafką czy zwyczajnie mogła ją swobodnie otworzyć (i w zalezności od wybranego systemu otwierania, potrzeba różnej ilości miejsca).
    a ja bym nie zamieniala miejscami piekarnika z lodowka ja tez czesciej mam otwarta lodowke ale jak wyciagam cos z piekarnika to wole miec jak najblizej do blatu
    a zaluzje wystarczy zamontowac na oknie i nie bedzie problemu

  12. #8732

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    ale mam dwie inne uwagi:
    1. zdecydowanie zmienilabym gorne oswietlenie - tego typu lampy nie oswietla dobrze calego pomieszczenia bo swieca punktowo w dol (mam takie lampy nad stolem), a poza tym wisi dosc nisko - jest szansa ze bydziesz zawadzac o nia glowa
    2. pomyslalabym nad lepszym rozwiazaniem ozdobienia bocznej sciany tulipanki sa dosc...tandetne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	edit_preview2.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	241451
    Co do oświetlenia to cały czas myślę, lampy bardzo mi się podobają, ale faktycznie może być mało światła, sufitów podwieszanych nie chce, po prostu mi się nie podobają, może coś takiego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a-11525-14150.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	241461

    Tulipany są o tyle fajne, ze dodają trochę kolory, chciałabym jednak troszkę ożywić kuchnię.

    Łazienka jest w bieli i drewnie, kuchnia w bieli i szarości i już słyszę opinie, że będzie jak w laboratorium, ale mi się podoba.

    Bardzo podoba mi się też podłoga drewniana w kuchni, ale moim zdaniem deski są mało praktyczne (według mnie oczywiście).

  13. #8733

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    a ja bym nie zamieniala miejscami piekarnika z lodowka ja tez czesciej mam otwarta lodowke ale jak wyciagam cos z piekarnika to wole miec jak najblizej do blatu
    a zaluzje wystarczy zamontowac na oknie i nie bedzie problemu
    A myślisz, ze jeśli zamienię miejscami będzie wyglądało gorzej?

    Według mnie żaluzja montowana na ścianie o niebo lepiej wygląda, co prawda może być problem z uchyleniem okna, ale jednak ładniej.

  14. #8734
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    A myślisz, ze jeśli zamienię miejscami będzie wyglądało gorzej?

    Według mnie żaluzja montowana na ścianie o niebo lepiej wygląda, co prawda może być problem z uchyleniem okna, ale jednak ładniej.
    mysle ze nie bedzie gorzej wygladalo no bez przesady....kuchnia ma byc funkcjonalna i ma spelniac twoje wymagania poza tym i tak jest zamknieta
    jesli uwazasz ze zaluzja montowana na scianie lepiej wyglada to tak zrob ja bym sie nie zdecydowala, bo by mi ta zaluzja przeszkadzala i juz calkiem nie wyobrazam sobie jak je bedziesz czyscic (a cos o tym wiem, bo w calym mieszkaniu mam zaluzje)

  15. #8735
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Co do oświetlenia to cały czas myślę, lampy bardzo mi się podobają, ale faktycznie może być mało światła, sufitów podwieszanych nie chce, po prostu mi się nie podobają, może coś takiego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a-11525-14150.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	241461

    Tulipany są o tyle fajne, ze dodają trochę kolory, chciałabym jednak troszkę ożywić kuchnię.

    Łazienka jest w bieli i drewnie, kuchnia w bieli i szarości i już słyszę opinie, że będzie jak w laboratorium, ale mi się podoba.

    Bardzo podoba mi się też podłoga drewniana w kuchni, ale moim zdaniem deski są mało praktyczne (według mnie oczywiście).
    zdecydowanie lepiej sie sprawdza takie tuby (w swoim mieszkaniu tez mam takie rozwiazanie, dokladnie massive nero).

    co do kolorystyki to wcale nie uwazam ze bedzie jak w laboratorium (lazienka w drewnie i bieli z pewnoscia bedzie sie pieknie prezentowac), a deski w kuchni sa tak samo praktyczne jak plytki (i odpada problem z szorowaniem fugi), dodatkowo jesli reszte mieszkania/domu bedziesz miala w drewnie to opycznie by to powiekszylo przestrzen, ale plytki tez beda ok
    co do tych tulipanow...to jedynie wyrazam swoja opninie zawsze mozesz sie jeszcze zastanowilc zeby dodac troche koloru mozesz polozyc kolorowe plytki nad blatem, albo pomalowac ta sciane na jakis kolor, albo najlepiej powiesic jakies fajne kolorowe grafiki....ale tulipanki no chyba ze w wazonie

  16. #8736

    Domyślnie

    @aga2183
    jeszcze jedno - obniż piekarnik. standardowo blat jest na wysokości ok. 85 cm, piekarnik ma wysokość 60, czyli mikrofala zaczyna się na wysokości 145 cm co najmniej, a więc ruszt w niej - 160 cm od ziemi. nie wiem, ile masz wzrostu i do czego używasz mikrofali, ale ja z moimi 180 miałabym problem z wyjęciem talerza gorącej zupy i nienarozlewaniem dokoła. zaburzysz linię podziału (drzwi mojego zamrażalnika też są niższe niż blat btw), ale będzie bezpieczniej

    tulipankowa fototapeta mi się nie podoba.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  17. #8737

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @aga2183
    jeszcze jedno - obniż piekarnik.

    tulipankowa fototapeta mi się nie podoba.
    A może na dole mikrofala, a na górze piekarnik?

    No więc będę musiała pomyśleć nad tą ścianą, pewnie będzie fototapeta, ale mniej kwiecista

  18. #8738

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    zdecydowanie lepiej sie sprawdza takie tuby
    Jeśli na suficie dam tuby to co nad stolikiem? Kuliste zwisy nie bardzo będą mi pasowały, a chciałabym chociaż tam zostawić dwie lampy.

    Między meblami nie chciałam kolorowych płytek, bo zakładam, że jeśli kolor tapety mi się znudzi to po prostu zmienię, a płytki ciężko zmienić.

  19. #8739
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Jeśli na suficie dam tuby to co nad stolikiem? Kuliste zwisy nie bardzo będą mi pasowały, a chciałabym chociaż tam zostawić dwie lampy.

    Między meblami nie chciałam kolorowych płytek, bo zakładam, że jeśli kolor tapety mi się znudzi to po prostu zmienię, a płytki ciężko zmienić.
    a dlaczego kule nad stolem nie beda pasowac? przeciez nie musisz miec wszystkiego do kompletu zreszta takie samo rozwiazanie mam u siebie w kuchni (o czym juz pisalam)

  20. #8740
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @aga2183
    jeszcze jedno - obniż piekarnik. standardowo blat jest na wysokości ok. 85 cm, piekarnik ma wysokość 60, czyli mikrofala zaczyna się na wysokości 145 cm co najmniej, a więc ruszt w niej - 160 cm od ziemi. nie wiem, ile masz wzrostu i do czego używasz mikrofali, ale ja z moimi 180 miałabym problem z wyjęciem talerza gorącej zupy i nienarozlewaniem dokoła. zaburzysz linię podziału (drzwi mojego zamrażalnika też są niższe niż blat btw), ale będzie bezpieczniej

    tulipankowa fototapeta mi się nie podoba.
    to dziwne bo ja z moimi 170 cm daje rade, a piekarnik mam wlasnie na poziomie blatu, mikrofale powyzej

Strona 437 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony