dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 438 z 613
Pokaż wyniki od 8.741 do 8.760 z 12250
  1. #8741

    Domyślnie

    no radę się daje, ale to dość niekomfortowe - nie móc bez wyciągania naczynia czy wchodzenia na stołek zajrzeć do miski w mikro (bo jak miska jest na wysokości twojego wzroku, to bez wspinania się na palce się nie da). wiele zależy oczywiście do czego używasz tego sprzętu - ja rozmrażam ew. podgrzewam kakao czy zupę. no właśnie - wyobrażam sobie jak dziecko samo sobie ową zupę podgrzewa w mikrofali a następnie z ręcami w górze próbuje taki ciepły, pełen talerz wyciągnąć (ja takie rzeczy ogarniałam jako mlodszy nastolatek i nie wyobrażam sobie, aby w takich rzeczach dzieciora wyręczać - jak miałam 12 lat, to byłam zdecydowanie niższa i bez stołka, rączek w górze - nie da się. czyli zupa ląduje na glowie).
    front mojej zamrażalki ma jakieś 70 cm wysokości i to do tej linii wyrównany jest piekarnik. w dalszym ciągu jest dość wysoko, aby było wygodnie, ale ten górny sprzęt - jest znacznie łatwiej dostępny nawet dla bardzo wysokiej osoby.

    wszystkio jest oczywiście rzeczą przyzwyczajenia, ale polecam do refleksji.

    aha, aga2183 absolutnie nie zamieniaj mikro i piekarnika - jeśli do któregoś z tych sprzętów włożysz coś bardzo ciężkiego, to zaryzykuję, że będzie to jednak piekarnik
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  2. #8742
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    ja mikro rowniez uzywam jedynie do podgrzania zupy, czy mleka na kawe, kakao zdecydowanie czesciej uzywam piekarnika i nie wyobrazam sobie zebym z niego miala cokolwiek wyciagac stojac na stoleczku

  3. #8743

    Domyślnie

    A co ja mam powiedzieć z moimi 158 cm wzrostu

    Jeszcze jedno pytanie: szafki górne sięgają do sufitu, wysokość kuchni to 2,80 m, czyli szafka górna 127 cm + 8 cm opaska, myślicie, że to będzie dobrze wyglądało?

    W projekcie wysokość została przyjęta na 2,60 m (później zauważyłam błąd).

  4. #8744
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie wiem czy mogę tutaj ale pytam :

    KUCHNIA W PLANACH NA BYĆ BIAŁA EWENTUALNIE SZARA NA WYSOKI POŁYSK

    CO WIEM : będą dwa zlewy Jeden tzw normalny pod oknem i Jeden mały na wyspie - tylko ten mały jaki powinien być ???? Jaki wymiar ??? Ktoś ma??? albo wie jaki powinien być ????
    Będzie młynek - Gdzie go umieścić ???? w małym zlewie na wyspie??? czy w "normalnym" - jak w normalnym to w dużej komorze czy małej???

    JAKI BLAT ????
    - podoba mi się czarny granit ale jest tyle różnych opinii na temat łatwosci /lub nie w utrzymaniu czystosci

    No i jakie wyposażenie wewnętrzne szafek ????
    Czy są takie z których jesteście szczególnie zadowolone a które mimo ceny okazały się niepraktyczne????

    HELP ???????

    Pozdrawiam Saly

  5. #8745

    Domyślnie

    witam!
    Moja kuchnia jest na etapie wybierania umiejscowienia gniazdek, przyłączy itp. w załączniku rzut odgórny mojej przyszłej kuchni oraz wstępny plan szafek na ścianie. Kuchnia jest o wymiarach 4x3,2 m i jest półotwarta na pokój dzienny i jadalnię. Na środku planujemy wyspę o wymiarach 1,8x0,8m (2x 0,9m tylko szuflady), między wyspa a szafkami będzie 100cm przejścia, między wyspą a ścianę 0,8 (z tej strony będą krzesła/hokery) wyspa będzie miała ok 0,95-1m wysokości a więc więcej niż standardowe szafki, bardzo możliwe że szafki na ścianie również będą o tej wysokości, przy standardach jest mi za nisko. czerwone drzwi to 70ki do spiżarni. w kuchni nie ma okna a jedynie drzwi tarasowe 1,8m.
    meble i sprzęty na ścianie od prawej: 60cm (piekarnik i mikrofala w wysokiej zabudowie), szafka 30cm, 60cm płyta indukcyjna, 60cm zmywarka (zastanawiamy się również nad 45cm), 60cm zlew, szafka 30cm, lodówka side by side, + blenda zaślepiająca lub ewentualnie z tego zapasu można zrobić pogrubione obramowanie szafek. Kolorystycznie mamy dwie wersje do wyboru: wszystko biały lakier albo ciepły odcień drewna plus czerń. w obu wersjach obramowanie wyspy blat i podłoga będą z czarnego granitu.

    Może macie jakieś propozycje i rady co dodać , co zmienić? górne szafki najprawdopodobniej będą symetrycznie względem dołu, projekt robiłam na szybko w wersji demo i niestety później nie mogłam juz tego zmienić. okap będzie pod szafkowy. Jako amator będę bardzoooo wdzięczna za wszelkie sugestie ) z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	241880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	241881  

  6. #8746
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem od kuchni ale jedno co mogę powiedzieć to te 30 szafki - trochę małe ...Jak front będzie 30cm to w środku będzie jeszcze mniej- chociaż tą jedną przy lodówce bym zamieniła i połączyła z tą szafką pod zlewem
    Może tam szuflady ????

    Pozdrawiam Saly

  7. #8747

    Domyślnie

    @aga2183
    będziesz miała duże szafiszcza. nie uważam tego za konieczność (sama mam wiszące o wysokości 70 cm), ale źle to nie musi wyglądać. czy będą przytłaczające czy nie, to już zależy od koloru, miejsca w okolicy okapu i wykończenia. wcale nie musi być źle

    @saly
    a propos rozmiarów zlewu nic ci nie podpowiem poza tym, aby ten większy zlew był tzw. korytem - niedzieloną komorą do której zmieścisz np. blachę z piekarnika. największy dzielony zlew nie podoła takiemu zadaniu choć oczywiście właścicielki radzą sobie na wszelkie inne sposoby.
    młynek zrób tam, gdzie planujesz pracować czyli przy blacie, gdzie będziesz przygotowywać posiłki - z młynka będziesz przecież korzystać przy obieraniu warzyw itd (zazwyczaj to miejsce pomiędzy zlewem a płytą - nie wiem, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w twojej kuchni, bo nie widzę żadnego zdjęcia). dobrze, aby w tej okolicy była też zmywarka - w końcu jak spłuczesz z talerza resztki jedzenia, to te większe idealnie byłoby przemielić, a z talerzem nie musisz wędrować po całej kuchni i nakapać na podłogi.
    a propos czarnego granitu, to ja nie narzekam. nie pamiętam w tej chwili jego nazwy, ale ma delikatne ciapki jasne. okruszki na nim nieco widać, jak jest narozlewane, to także, ale utrzymanie go w czystości - jest bardzo bardzo okej. nie zamieniłabym.

    wyposażenie szafek zależy od twoich preferencji i tego, co zamierzasz w nich trzymać. ja wybrałam pekę i przed wyborem konkretnego wkładu oczami wyobraźni poukładałam sobie w nim wszystkie moje sztućce i łyżki i inne takie. nie było więc rozczarowań.

    @manhatan17
    zgadzam się z sally a propos szafki 30.
    zrezygnowałabym z sbs - ta lodówka zajmuje dużo miejsca, wcale nie jest wiele większa w środku, a bez kostkarki da się żyć. ładna lodówka w zabudowie wpłynęłaby dodatnio na symetrię no i w okolicy zlewu zrobiłoby sie wygodniej.

    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  8. #8748

    Domyślnie

    mi te 30tki tez do końca się nie podobają ale zależało nam aby odsunąć się zlewem od lodówki a z prawej, indukcją od wysokiej zabudowy. szuflad nie chce bo będę miała na wyspie dwie szafki 90tki z szufladami i to mi w zupełności wystarczy. w 30 w ostateczności mogę wstawić szersze cargo (widziałam kiedyś takie w katalogu w salonie meblowym).

    Zabudowanej lodówki standardowej jakoś do tej pory nie brałam pod uwagę i nie bardzo potrafię wyobrazić sobie taki układ. Czy to nie jest tak że jeżeli lodówka jest do zabudowy to jest w środku znacznie mniejsza niż taka normalna wolnostojąca?
    Ostatnio edytowane przez manhatan17 ; 10-02-2014 o 12:53

  9. #8749
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @aga2183
    będziesz miała duże szafiszcza. nie uważam tego za konieczność (sama mam wiszące o wysokości 70 cm), ale źle to nie musi wyglądać. czy będą przytłaczające czy nie, to już zależy od koloru, miejsca w okolicy okapu i wykończenia. wcale nie musi być źle

    @saly
    a propos rozmiarów zlewu nic ci nie podpowiem poza tym, aby ten większy zlew był tzw. korytem - niedzieloną komorą do której zmieścisz np. blachę z piekarnika. największy dzielony zlew nie podoła takiemu zadaniu choć oczywiście właścicielki radzą sobie na wszelkie inne sposoby.
    młynek zrób tam, gdzie planujesz pracować czyli przy blacie, gdzie będziesz przygotowywać posiłki - z młynka będziesz przecież korzystać przy obieraniu warzyw itd (zazwyczaj to miejsce pomiędzy zlewem a płytą - nie wiem, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w twojej kuchni, bo nie widzę żadnego zdjęcia). dobrze, aby w tej okolicy była też zmywarka - w końcu jak spłuczesz z talerza resztki jedzenia, to te większe idealnie byłoby przemielić, a z talerzem nie musisz wędrować po całej kuchni i nakapać na podłogi.
    a propos czarnego granitu, to ja nie narzekam. nie pamiętam w tej chwili jego nazwy, ale ma delikatne ciapki jasne. okruszki na nim nieco widać, jak jest narozlewane, to także, ale utrzymanie go w czystości - jest bardzo bardzo okej. nie zamieniłabym.

    wyposażenie szafek zależy od twoich preferencji i tego, co zamierzasz w nich trzymać. ja wybrałam pekę i przed wyborem konkretnego wkładu oczami wyobraźni poukładałam sobie w nim wszystkie moje sztućce i łyżki i inne takie. nie było więc rozczarowań.

    @manhatan17
    zgadzam się z sally a propos szafki 30.
    zrezygnowałabym z sbs - ta lodówka zajmuje dużo miejsca, wcale nie jest wiele większa w środku, a bez kostkarki da się żyć. ładna lodówka w zabudowie wpłynęłaby dodatnio na symetrię no i w okolicy zlewu zrobiłoby sie wygodniej.

    Dziękuję Duś

    Kuchnia w trakcie tworzenia koncepcji - jak tylko bede miała jakies wizualki zaraz wrzucę

    Pocieszyłaś mnie z tym czarnym blatem

    Pozdrawiam

  10. #8750

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    Zabudowanej lodówki standardowej jakoś do tej pory nie brałam pod uwagę i nie bardzo potrafię wyobrazić sobie taki układ. Czy to nie jest tak że jeżeli lodówka jest do zabudowy to jest w środku znacznie mniejsza niż taka normalna wolnostojąca?
    musisz porównać konkretne parametry konkretnych produktów, bo one się różnią w zależności od modelu lodówki. ale rozstrzał jest duży, tak samo zresztą jak i pomiedzy konkretnymi modelami sbs-ów.
    dawno temu zastanawiając się nad lodówkami doszłam do wniosku, że miejsca w sbs-ie wcale nie jest na tyle więcej, abym płaciła kolejne 2 tysiaki za lodówkę, a na kostkarce mi akurat nie zależy, uważam to za zbędny dodatek. plus argument w postaci możliwości zlicowania lodówki z zabudową i względy estetyczne przeważyły za lodówką w zabudowie - meblowy front moim zdaniem prezentuje się o wiele lepiej niż front każdej lodówki wolnostojącej, ale to już akurat rzecz gustu.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #8751

    Domyślnie

    czy ta wersja jest wg Was lepsza? szafka za piekarnikiem ma 40cm. reszta to 60tki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	241974  

  12. #8752

    Domyślnie

    Kolejne pytanie, czy myślicie, że zamiast takiej lampy w kuchni

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spotline-lampa-wiszacalight-eye-x3-lampa-wiszaca-3x-es111-133522.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	241983

    lepsze będą takie trzy kinkiety na suficie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3593_149042_b.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	241985

    nad stołem mam dwa takie zwisy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i-spotline-light-eye-ii-1pl-chrom-133482.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	241986

    Pytanie czy na 4 m długości wystarczą trzy kinkiety?

  13. #8753

    Domyślnie

    @manhattan17
    mi się podoba, uważam że sensownie. tylko przemyśl sprawę obniżenia piekarnika. pomierz sobie na jakiej wysokości jest mikrofala i zastanów czy nie wylejesz sobie zupy na głowę.

    @aga2183
    ta 1 lampka daje dość punktowe światło, więc 3 reflektorki na suficie będą lepszym rozwiązaniem (myślę, że 3 wystarczą, skonsultuj z elektrykiem żarówkę - niech podpowie ci na tyle mocną i o dość szerokim kącie świecenia, wówczas będziesz mieć dobrze doświetlony blat)
    zwisy nad stołem punktowe już mogą być, problemów z doświetleniem talerza nie przewiduję

    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #8754

    Domyślnie

    dziękuje za pomoc pozdrawiam

  15. #8755

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @aga2183
    ta 1 lampka daje dość punktowe światło, więc 3 reflektorki na suficie będą lepszym rozwiązaniem (myślę, że 3 wystarczą, skonsultuj z elektrykiem żarówkę - niech podpowie ci na tyle mocną i o dość szerokim kącie świecenia, wówczas będziesz mieć dobrze doświetlony blat)
    zwisy nad stołem punktowe już mogą być, problemów z doświetleniem talerza nie przewiduję

    [/FONT]
    Dziękuję bardzo, co prawda na razie jesteśmy na etapie elektryki, ale niestety już trzeba podejmować kluczowe decyzje odnośnie oświetlenia, a to chyba najtrudniejszy etap planowania.

  16. #8756
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Dziękuję bardzo, co prawda na razie jesteśmy na etapie elektryki, ale niestety już trzeba podejmować kluczowe decyzje odnośnie oświetlenia, a to chyba najtrudniejszy etap planowania.
    ja swoje lampy kupowalam jeszcze zanim dziure w ziemi wykopali to byl najlatwiejszy wybor (porownujac do pozostalych, np drzwi) i od poczatku wiedzialam gdzie co ma wisiec

  17. #8757

    Domyślnie

    hehehe ja też - nie kupowałam, ale wnętrza projektowałam pod konkretne lampy
    (choć czasem okazywało się, że lampa pod którą podejmowałam decyzje pozostawała poza zasięgiem i wtedy to dopiero był kłopot)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #8758

    Domyślnie

    To ja też przyznam, że mam jedną lampę, którą muszę mieć, drzwi przestawiłam, żeby mi się zmieściła w korytarzu, coś takiego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lampa w korytarzu.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	242176

  19. #8759
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar menolka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie Moja kuchnia - prośba o sugestie, ocenę

    Już kiedyś pisałam na forum, (dziękuję za rady - troszkę pomyślałam i wyszło mi cos takiego) - możecie ocenic? Nie za bardzo przeładowałam wnętrze?
    wym, ponieszczenia 3,4 x 7 m, dwa okna plus wyjście na taras.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa1.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	242192Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa2.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	242193Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa3.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	242194Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa4.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	242195Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa5.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	242196

  20. #8760
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar menolka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Aha, na dobór kolorów nie zwracajcie proszę uwagi, są przypadkowe

Strona 438 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony