dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 441 z 613
Pokaż wyniki od 8.801 do 8.820 z 12250
  1. #8801
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał youla Zobacz post
    witam.
    załączam projekt mojej kuchni.
    co sądzicie o kolorystyce? co z funkcjonalnoscia szafek? jak myslicie, czy dobre ulozenie?
    bede wdzieczna za wszystkie opinie. moze ma ktos jakies obiektywne uwagi?
    pozdrawiam

    Załącznik 244921[Załącznik 244923Załącznik 244924Załącznik 244925
    zdecydowanie przenioslabym kuchenke w bezpieczniejsze miejce i lodowke bo jest troche dziwne umiejscowiona (tuz za barkiem?)
    a co do kolorystyki - biale szafki i szary blat? a co na podlodze? przydalo by sie 'ocieplic' troche wnetrze

  2. #8802
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Dziewczyny do takiej kuchni chcę ciemny granitowy blat. Star Galaxy ma złote drobinki. Będzie pasował? Czy lepiej African galaxy (srebrne drobinki) ?

    Załącznik 244093
    oliwkawawa - wg mnie srebrne drobinki

  3. #8803

    Domyślnie

    Cytat Napisał youla Zobacz post
    witam.
    załączam projekt mojej kuchni.
    co sądzicie o kolorystyce? co z funkcjonalnoscia szafek? jak myslicie, czy dobre ulozenie?
    bede wdzieczna za wszystkie opinie. moze ma ktos jakies obiektywne uwagi?
    pozdrawiam

    Załącznik 244921Załącznik 244922Załącznik 244923Załącznik 244924Załącznik 244925
    Bardzo złe umiejscowienie kuchenki,powinna być na przeciwnej ścianie a lodówka w jej miejscu.

  4. #8804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    youla - rany, ja mam nadzieję, że nie zapłaciłaś za ten projekt?
    Już widzę oczyma wyobrażni zaczepienie się rękawem o garnek z wrzątkiem podczas wchodzenia do spiżarki.

    Nie wiem coście nagrzebali w projekcie, ale ten proponowany przez architekta Domów Z Wizją nie jest zły.

    Edit - już wiem, coście nagrzebali, znalazłam w dzienniku. Dlaczego robiąc wyjście ze spiżarki nie przestawiliście frontowego okna w kuchni w kierunku narożnika? Teraz nie macie ani jednej wolnej ściany na ustawienie wysokiej zabudowy oprócz fragmentu gdzie planujecie barek.

    Uwaga dla obserwatorów tego wątku:
    Robiąc zmiany w projektach nie przestawia się tylko ścian, ale od razu planuje wstępny układ mebli po zmianach.

    Na twoim miejscu zrezygnowałabym z marzeń o barku i zrobiła słupki na wprost wyjscia ze spiżarni. Za słupkami zlew - przynajmniej będzie osłonięty od strony salonu i wówczas płyta po przeciwnej stronie, ale odsunięta od drzwi spiżarki. Dodatkowo można przy drzwiach spiżarki, między salonem a kuchnią ustawić szklaną waitrynę. Zasłoni widok na płytę grzejną.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-02-2014 o 15:14

  5. #8805

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na twoim miejscu zrezygnowałabym z marzeń o barku i zrobiła słupki na wprost wyjscia ze spiżarni. Za słupkami zlew - przynajmniej będzie osłonięty od strony salonu i wówczas płyta po przeciwnej stronie, ale odsunięta od drzwi spiżarki. Dodatkowo można przy drzwiach spiżarki, między salonem a kuchnią ustawić szklaną waitrynę. Zasłoni widok na płytę grzejną.
    zdecydowanie.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  6. #8806
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    surmiatko

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    2

    Domyślnie Którą wersję wybrać

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k81-2_resized_1_resized.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	245656Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k51_resized_1_resized.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	245657

    Zastanawiam się nad zaletami i wadami obu wersji zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej. Czy ktoś mógłby doradzić?

    Wersja pierwsza: wyspa 90/120 - z przodu szuflady, z boku szafka otwierana na przejście głęboka na 90 (czy jest dostępne takie głębokie cargo?), następnie słupek piekarnik + mikrofala, lodówka (w którą stronę powinna się otwierać?), zlew 80, zmywarka, blat roboczy, płyta, ok 12 cm blatu do ściany (czy nie za blisko płyta od ściany?)

    Wersja druga po kolei: lodówka, zmywarka 60, zlew dwukomorowy 80, szafka narożna, płyta, blat roboczy (180), pod blatem szuflady 2x90, słupek z piekarnikiem i mikrofalą

    Z góry dziękuję za rady
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k81-2_resized_1.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	245515   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k51_resized_1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	245516  
    Ostatnio edytowane przez surmiatko ; 01-03-2014 o 20:48

  7. #8807

    Domyślnie

    Cytat Napisał surmiatko Zobacz post
    Załącznik 245488Załącznik 245489

    Zastanawiam się nad zaletami i wadami obu wersji zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej. Czy ktoś mógłby doradzić?

    Wersja pierwsza: wyspa 90/120 - z przodu szuflady, z boku szafka otwierana na przejście głęboka na 90 (czy jest dostępne takie głębokie cargo?), następnie słupek piekarnik + mikrofala, lodówka (w którą stronę powinna się otwierać?), zlew 80, zmywarka, blat roboczy, płyta, ok 12 cm blatu do ściany (czy nie za blisko płyta od ściany?)

    Wersja druga po kolei: lodówka, zmywarka 60, zlew dwukomorowy 80, szafka narożna, płyta, blat roboczy (180), pod blatem szuflady 2x90, słupek z piekarnikiem i mikrofalą

    Z góry dziękuję za rady
    Wyspa to szafki które można obejść dookoła. U Ciebie to coś przy wejściu w wersji 1 to co najwyżej półwysep i wygląda bardzo dziwnie przy tej wysokiej zabudowie a funkcjonalne na pewno nie będzie. Wersja 2 jakby trochę lepsza ale i tak w obu układach niezbyt podoba mi się umiejscowienie płyty grzejnej i okapu - za krótkie są te kawałki ścian po obu stronach okien żeby to jakoś powalająco wyglądało. No i z mojego doświadczenia wynika, że główny blat roboczy dobrze mieć blisko zlewu.
    Kuchnia jest zamknieta czy otwarta na pokój dzienny? Nie ma osobnej jadalni i w kuchni musi być stół na 6 osób? Jak podasz więcej informacji, wymiary każdej sciany i okien to może coś lepszego da się wymyślić.

    Zgadując wymiary(360x380cm?) mogę wstępnie zaproponować do przedyskutowania coś takiego:

    1) Po lewej od wejścia wysoka zabudowa, niskie szafki ustawione w "U", zlew po oknem, płyta na półwyspie z szerszym blatem służącym jako barek. Okap wyspowy. W tym układzie dobrze jakby w najdłuższej ścianie(po prawej od wejścia) było szerokie przejście do części dziennej/jadalni(o ile tam jest?).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	245605

    2)Podobnie jak w 1 ale wyspa zamiast półwyspu - mniej blatu ale nie będą potrzebne szafki narożne, które podobno nie są specjalnie wygodne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	245606

    3)Po lewej od wejścia wysoka zabudowa, niskie szafki w "L", zlew pod jednym oknem, stół na środku. Płyta na końcu blatu, na wprost wejścia, niestety trochę "upchnięta" między okno a tą długą ścianę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	245608

    4) Po lewej od wejścia wysoka zabudowa tym razem bez lodówki, lodówka na wpost wejścia. Niskie szafki jak w wersji poprzedniej w "L" ale zlew pod innym oknem i płyta na drugim końcu blatu(znowu nieszczęsna nie ma tam "oddechu").
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	245609

    5) Płyta po lewej od drzwi, w końcu przy sensownym kawałku ściany. Lodówka w kącie między oknami, niestety daleko od wejścia. Stół przy prawej ścianie. Brak piekarnika w słupku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	245610

  8. #8808
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    surmiatko

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary kuchni small.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	245658

    Wielkie dzięki za wszystkie cenne rady. Na szkicu są dokładne wymiary kuchni. Kuchnia jest osobnym pomieszczniem, nie jest otwarta na jadalnie. Nie ma osobnej jadalni, więc koniecznie musi się zmieścić stól na 6 osób. Propozycje 1-2 odpadają, pozostałe ciekawe ale czy uda się zmieścić większy stół (najlepiej 100/160)? W 5 szkoda mi trochę tego piekarnika w słupku.

  9. #8809

    Domyślnie

    6) Gdyby dało się przesunąć drzwi tak, żeby po ich prawej stronie było ok.60cm to można by główny ciąg szafek zaplanować przy najdłuższej ścianie. Lodówka może być po prawej stronie drzwi lub po lewej stronie - razem ze słupkiem i cargo. Pod oknami płytsze szafki(40cm), stół 90x140cm(większy też by się zmieścił).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	245674
    7) Bez przesuwania drzwi. Przy prawej ścianie 280cm szafek + jakaś szafka kończąca, skośnie ścięta albo zaokrąglona. W kącie między oknami cargo 30cm i lodówka. Po lewej od wejścia dwa słupki i szafka narożna. Stół 90x140cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	245675

  10. #8810
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    surmiatko, tutaj wersja ze słupkiem z piekarnikiem ("P")
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary kuchni small.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	245785
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #8811
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jawor

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    remontuje kuchnię, totalna czystka jest teraz. Kuchnia ma z 9m2. U poprzedniego właściciela lodówka była wolnostojąca, nie było zabudowy pod oknem, za to po łuku był zabudowany narożnik, który mi się marzy jak na zdjęciu (na planie), w kancik tyle, że mi się nie mieści (chyba, że kosztem przejścia). Na ścianie przy wejściu, jakaś witryna podwieszana na naczynia etc. (mam wrażenie, że mało szafek jest).
    Pralka zwykła za drzwiczkami musi stać w kuchni.

    Wielka prośba o pomoc w aranżacji i w postawienie tych kwadracików do góry

    Dziękuję, Aga
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	246257  
    Ostatnio edytowane przez jawor ; 04-03-2014 o 19:46
    zapetlona.blogspot.com
    inbliss.pl

  12. #8812

    Domyślnie

    Cytat Napisał surmiatko Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k81-2_resized_1_resized.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	245656Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k51_resized_1_resized.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	245657

    Zastanawiam się nad zaletami i wadami obu wersji zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej. Czy ktoś mógłby doradzić?

    Wersja pierwsza: wyspa 90/120 - z przodu szuflady, z boku szafka otwierana na przejście głęboka na 90 (czy jest dostępne takie głębokie cargo?), następnie słupek piekarnik + mikrofala, lodówka (w którą stronę powinna się otwierać?), zlew 80, zmywarka, blat roboczy, płyta, ok 12 cm blatu do ściany (czy nie za blisko płyta od ściany?)

    Wersja druga po kolei: lodówka, zmywarka 60, zlew dwukomorowy 80, szafka narożna, płyta, blat roboczy (180), pod blatem szuflady 2x90, słupek z piekarnikiem i mikrofalą

    Z góry dziękuję za rady
    Twoja druga propozycja jest całkiem fajna ja bym jedynie stół dała na ta krótszą ściankę.

    lub jak się zmieści to tak:

  13. #8813

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawor Zobacz post
    Witam,
    remontuje kuchnię, totalna czystka jest teraz. Kuchnia ma z 9m2. U poprzedniego właściciela lodówka była wolnostojąca, nie było zabudowy pod oknem, za to po łuku był zabudowany narożnik, który mi się marzy jak na zdjęciu (na planie), w kancik tyle, że mi się nie mieści (chyba, że kosztem przejścia). Na ścianie przy wejściu, jakaś witryna podwieszana na naczynia etc. (mam wrażenie, że mało szafek jest).
    Pralka zwykła za drzwiczkami musi stać w kuchni.

    Wielka prośba o pomoc w aranżacji i w postawienie tych kwadracików do góry

    Dziękuję, Aga
    Nic nie widać za mały rzut.

  14. #8814
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar.sz

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witam

    powiedzcie mi proszę co myślicie na temat tej kuchni. Dół wenge, góra biała mat. Obudowane są rury :/ Bardzo źle to wygląda ? w sensie rury ?
    Wersja z półwyspem dłuższym czy krótszym ?





  15. #8815
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jawor

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    załączyłam, ponownie, ale i tak zmniejszyło mi do 76 kilo
    zapetlona.blogspot.com
    inbliss.pl

  16. #8816

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawor Zobacz post
    załączyłam, ponownie, ale i tak zmniejszyło mi do 76 kilo
    Twój obrazek jest już widoczny w większym rozmiarze.
    A oto mój:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	246295
    Po prawej stronie od szafki z płytą grzejną jest szafka narożna 90x90, po lewej- narożna 60x120cm. Kąt obok słupka z piekarnikiem można zabudować na podobną głebokość, np. szafką z żaluzjowymi drzwiczkami.

  17. #8817

    Domyślnie

    Układ zaproponowany przez Alicyje jest bardzo dobry z tym że zdecydowanie zamieniłabym zmywarkę ze zlewem bo tak jest wygodniej,chyba że jesteś leworęczna........?

  18. #8818
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam.

    Czy płyta ceramiczna musi leżeć centralnie nad dolną szafką?
    Czy można ją przesunąć tak aby była np. nad dwoma szafkami? Chcę mieć coś podobnego jak na zdjęci z tym że musiałbym przesunąć płytę w prawo aby zachować symetrię górnych szafek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	246317
    poddasze użytkowe, 135m2+garaż, YTONG 24cm, 15cm styropian, wełna 18+10cm, solary próżniowe CWU+CO, rekuperacja, RBR 11 KW.

    Nasza Karmelita:
    https://picasaweb.google.com/1106447...CLiZlPrXq-jBRw
    Projekt:
    http://www.domplan.com.pl/Karmelita%...ta%20Mala.html
    Ogrzewanie:
    https://esterownik.pl/device/3890 temperatura powrotu = temp. wyjścia na podłogówkę za zaworem 3d.
    https://esterownik.pl/statystyki/3890

  19. #8819

    Domyślnie

    witam, na forum przyprowadzila mnie lazienka alekuchnie tez skonsultuje
    oto projekt. probowalam go "wyciac" z wiekszej calosci wiec moze byc mniej przejzysty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dddd1-001.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	246365Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dddd2-001.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	246366Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dddd3-001.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	246367Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dddd4-001.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	246368Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dddd5-001.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	246369

    kuchnia jest polaczona z salonem. po namysle postanowilismy jej nie zamykac, tylko oddzielic szafkami w stylu wyspy. po lewej stronie jest kolumna 145x85. teoretycznie przeznaczona jest na szafe od strony wejscia do salonu oraz tworzy dodatkowe poltora metra sciany na ktorej mozna umiescic szafki. poczatkowo postawilam tam slupek. ilosc powierzchni do magazynowania mi sie podobala ale niestety raczej nie bylo miejsca na stol. po duzych probach z ustawieniam,i postanowilam podzielic kolumne. 60 cm otworzyc na kuchnie i schowac tam slupek (badz lodowke). a pozostale jakies 80 cm wykorzystac na szafe jak w wersji pierwotnej. dodatkowo wstawiajac np lodowke w ta wneke pozostaje jakies 25cm od str wejscia do domu-poleczki albo plytka szafa np na szczotki jak znalazl.

    nie jest to skonczony projekt. ma on mnostwo niedociagniec poniewaz robilam go w programie ikea, a nie pozwala on na pelna dowolnosc. ale chodzilo mi o rozpracowanie powierzchni. tak samo jesli chodzi o kolory scian podlog i szafek. jest to kolejny etap, nad ktorym bede pracowala poki co wiem, ze chce ciemne (najprawdopodobniej drewniane) proste i minimalistyczne fronty z czarnym zlewozmywakiem, bateria, plyta indukcyjna i piekarnikiem.

    czekam na podpowiedzi i uwagi

  20. #8820

    Domyślnie

    dodam jeszcze rzut z wymiarami z pamieciKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ddddddd-002.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	246370

Strona 441 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony