dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 445 z 613
Pokaż wyniki od 8.881 do 8.900 z 12250
  1. #8881
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek_1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-688
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Chciałbym Was prosić o pomoc. Jestem na etapie aranżacji wnętrza mojego (no i Żony) własnego M. Jest do mały domek w zabudowie szeregowej. Aktualnie w trakcie budowy (przez dewelopera). Ponieważ za około 3 mce będzie skończony, teraz jest czas na zastanawianie się nad układem kuchni, itp. Poniżej zamieszczam plan parteru. Doszliśmy z żoną do wniosku, że rezygnujemy z tej małej ścianki po lewej stronie od wejścia, więc na dole pozostanie w zasadzie:' "wiatrołap", małe wc pod schodami, i salon z aneksem. Położenie aneksu można zmienić, jednak myślę że miejsce wskazane na planie jest najrozsądniejszym. Jednak proszę o pomoc w sprawie kuchni. Tak jak widać- nie ma za dużo tego miejsca, a chcielibyśmy aby piekarnik był umieszczono wysyko, nad nim mikrofala, no i obok lodówka w zabudowie. Ale jak tego nie próbowałem rozrysować, zawsze pozostaje mało miejsca na tzw. blat roboczy, a nie chcielibyśmy za bardzo zabudowywać aneksu w kształce "C" tylko pozstawić tak, jak na zdjęciu (ze względu na dodatkową przestrzeń pod schodami zabiegowymi. Mała to mała ale...
    Przepraszam za chaotyczne omówienie tematu, ale mam nadzieje że jakoś ktoś będzie w stanie mi pomóc.....
    Tak na marginesie, do aranżacji pozostaje jeszcze lazienka na górze bo też za bardzo nie wiem co tam można zdziałać.
    Z góry dzięki za pomoc...

  2. #8882

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ladybird76 Zobacz post
    Ankubek a drzwi jaka firma?
    Ladybird76 drzwi robił nam miejscowy stolarz, drewno sosnowe (kompromis cenowy, wolałabym dębowe, bo jednak inne usłojenie, no ale... ); generalnie jestem z nich zadowolona, gdyby jeszcze mogły być bezprzylgowe

  3. #8883

    Domyślnie

    Przy zabudowie w "L" i słupkach będzie za mało blatu roboczego.
    Może tak:

  4. #8884
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Krzysiek, moja propozycja jest taka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Krzysiek_kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	248266
    Poszłam po najmniejszej linii oporu i zrobiłam najbardziej oczywisty układ "U".
    Nie wiem jak dużą chcecie lodówkę, ale pomyślałam o wysokiej na 1,6m. Obok niej niewysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalą:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	słupek 2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	248276
    Dlaczego taka wysokość? Aby nie zasłaniać całkowicie dostępu światła na schody. Dlatego też ścianka pomiędzy kuchnią a schodami też nie misiałąby być na pełną wysokość.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 14-03-2014 o 10:07
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #8885
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek_1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-688
    Posty
    27

    Domyślnie

    No wlasnie tez tak myslalem podobnie jak propozycja 1 i 3. Druga nie za bardzo mi odpowiada ze wzgledu na dodatkowa scianke za lodowka i slupkiem z mikrofala. Na pewno by to pomniejszalo pomieszczenie. Pierwsza z propozycji wydaje mi sie lepsza niz 3 ze wzgledu na mozliwosc montazu pochlaniacza nad plyta.w pierwszej takie mozliwosci nie ma... chyba ze znowu kolejna scianka...

  6. #8886
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek_1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-688
    Posty
    27

    Domyślnie

    Monis, ciekawe rozwiazanie rowniez. Dzieki za pomoc. Tylko ze w takim przypadku martwi mnie rzeczywiscie ta wysokosc lodowki. Gdybym zdecydowal sie na te rozwiazanie musialbym jednak wstawic pelna scianke pomiedzy schodami a aneksem, wstawic normalna wysoka lodowke, a w slupku z piekarnikiem i mikrofala na dole zrobic wielką szuflade na prowadnicach/kolkach ktora bylaby duza (jej czesc wchodzilaby po wneke pod schodami) zeby dodatkowo to wykorzystac (duza szuflada ktora pomiesci sprzet kuchenny AGD). No i w sumie jeszcze jest opcja pierwota... robimy jednak piekarnik nisko, pod płytą i nic nie trzeba zmieniac... Ale tak mi sie podobają te piekarniki wysoko... w sumie ja bede wiecej zcasu w kuchni spedzal- uwielbiam gotowac

  7. #8887
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Więc planujecie wykorzystać miejsce pod schodami na szafki/szuflady?
    Mając taką możliwość, bez żalu zrezygnowałąbym z piekarnika w słupku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schowek pod schodami.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	248294  
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  8. #8888
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_1984 Zobacz post
    [...] Pierwsza z propozycji wydaje mi sie lepsza niz 3 ze wzgledu na mozliwosc montazu pochlaniacza nad plyta.w pierwszej takie mozliwosci nie ma... chyba ze znowu kolejna scianka...
    Jest mozliwość. Są pochłaniacze tzw. wyspowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap-wyspowy-teka-dx-isla.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	248296
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okapy-wyspowe-elica-chrome-eds-ix-a-46-p86282.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	248297
    Ale z tego co się orientuję są drogie.

  9. #8889
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek_1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-688
    Posty
    27

    Domyślnie

    Chcielibysmy miec piekarnik w slupku. Aby to zrobic sa opcje:
    1. Pozostawiamy uklad taki jaki wstawilem, czyli lodowka w zabudowie, obok piekarnik i mirofala w slupku, itd. Ale tak jak juz mowilismy- nie ma praktycznie blaty roboczego. Miejsce pod schodami zostaje jako wolna przestrzec (zona mowi ze bedzie to ladnie pasowac).
    2. Miejsce pod schodami takze puste- wolna przestrzen. Uklad taki jak powyzej, jednak dodatkowo dobudowany blat roboczy, bez szafek na dole, w ukladzie takim jak dala Kinka w 1 propozycji.
    3. Aneks od schodow oddzielony scianka, Na sciance tej stoi lodowka i piekarnik z mikrofala w slupku. W tymze slupku, dolna szuflada pod piekarnikiem, jest tak "długa" ze wjezdza az pod miejsce pod schodami. W tym przypadku nie ma koniecznosci dostawiania dodatkowego blatu roboczego pomiedzy salonem a kuchnia....

  10. #8890
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek_1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-688
    Posty
    27

    Domyślnie

    rozwiazanie z plyta pomiedzy aneksem a salonem nie za bardzo mi sie podoba. zonie tez na pewno to nie przypadnie do gustu....
    pojezdze jutro po salonach z kuchniami... moze ktos wykona jakas wizualizacje 3d z proponowanymi rozwiazaniami i podjeta zostanie jakas decyzja...

  11. #8891

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post

    alicyja , w jakim programie robisz wizki?
    w pro100.

  12. #8892

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_1984 Zobacz post
    Położenie aneksu można zmienić, jednak myślę że miejsce wskazane na planie jest najrozsądniejszym.
    Dyskutowałabym. Aneks daleko od wejścia - latanie z zakupami przez cały salon. Sofa w mało zacisznym miejscu, z widokiem na schody i wejście z wiatrołapu, na trasie do toalety z jadalni, aneksu i tarasu. Skoro likwidujecie pomieszczenie nr 3 to tam bym urządziła kuchnię, może jakoś inaczej niż pokazałam na rysunku, otwartą jeśli checie albo bardziej dyskretną.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	248388
    I nie rozumiem zamiłowania do pustki pod schodami, zwłaszcza zabiegowymi... Nie ma nic dekoracyjnego w widoku od spodu zakręcających stopni.
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 14-03-2014 o 18:45

  13. #8893
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek_1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-688
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wielkie dzieki Alicyja za pomoc
    Twoja sugestia tez jest dobra ze latac trzeba z zakupami przez caly salon. Tez bralismy pod uwage podobny uklad co Ty narysowalas. Jednak niemozliwe jest zrobienie czegos w rodzaju schowka pod schodami (bo tak rozmiem ze w Twoim rysunku jest) . Te schody sa zabiegowe, wiedz w miejscu gdzie proponujesz drzwi od tego niby schowka, wysokosc od posadzki do "zabiegu" bedzie pewnie okolo 1,40. Wiec konieczne by byla scianka pelna w tym miejscu i na niej zawieszenie TV. Mysle ze skoro na przeciwko bedzie okno... tez nie bedzie komfortowo to wplywac na ogladanie TV....
    ehh.... za duzo mam watpliwosci chyba Kazdy tak ma w trakcie czy tylko ja?

  14. #8894
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek_1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-688
    Posty
    27

    Domyślnie

    Alicya, na podstawie Twojej propozycji zrobilem cos takiego...

    jestem ciekaw jakby cos takiego sie sprawdzilo.... Oczywiscie P+M to piekarnik i mikrofala w słupku... No i oczywiscie pod schodami nic nie ma, bo nic sie tam nie zmieści na wyskokość ...martwi mnie jednak caly czas te okno naprzeciwko TV....
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek_1984 ; 14-03-2014 o 19:34

  15. #8895

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_1984 Zobacz post
    Alicya, na podstawie Twojej propozycji zrobilem cos takiego...
    Jest nieźle, można jeszcze jakąś małą wyspę postawić na środku, może taką wolnostojącą, na nóżkach...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	248440
    Ja bym tą stronę ze schodami widziała tak jak na przekroju, który narysowałam. Starałam sie zachować proporcje, wymiary stopni itp.
    Brązowe prostokąty to słup i podciąg. Pełna ścianka do wysokości zabiegu od strony wypoczynku czyli ok.140cm, powyżej widoczna balustrada. Na ściance telewizor 46", obok drzwiczki do schowka ok.120m wysokości. Chyba sensowne jest korzystanie z przestrzeni pod schodami z dostępem z najwyższego punktu. Jeśli dobrze zrozumiałam jeden z Waszych pomysłów to chceliście właśnie przy najwyższym miejscu pod zabiegiem wymurować wysoką ściankę i przy niej postawić meble... Zrobi się tam ciemna nora jeśli przestrzeni pod schodami nie zabudujecie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	248441 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody 2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	248442 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody3.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	248443
    W schowku pod schodami możecie trzymać dodatkową pościel, poduchy-siedziska, sprzęt sportowy, leżaki itp...Możecie pod telewizorem zrobić szufladę a za drzwiczkami schowka półki...
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 14-03-2014 o 20:46

  16. #8896

    Domyślnie

    Lazienka aranzacyjnie praktycznie skonczona, wiec zaczynamy powoli wracac do kuchni Stad moje pytanie. Poczatkowo zdecydowalismy sie na zmywarke 45cm. Jest nas dwoje (w perspektywie troje), nie generujemy duzo "talerzy" wiec stwierdzilismy ze mniejsza zmywarka bedzie lepszym rozwiazaniem. Wydaj mi sie, ze lepiej czesciej wstawiac mniejsza zmywarke, niz czekac na zapelnienie wiekszej. Tesciowie maja duza i zawsze problem bo zbieraja i zbieraja i nazbierac nie moga, zeby ja zapelnic i wstawic. U brata jest mniejsza i na trzy osoby idealnie im sie spisuje. Po wszelkich imprezach tez ie narzekaja na nadmiar zmywania. Jak to u was jest? Myslicie,zeby jednak nabyc wieksza? Czy taka 45cm jest wystarczajaca dla dwoch, trzech osob?

  17. #8897
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    U mnie zmywarka 60-tka na dwie osoby. Zmywanie co drugi lub trzeci dzień (nie tylko talerze i szklanki, lecz też patelnie i garki po obiedzie). Podczas większych imprez zmywarka jest włączana tak ze 3 razy jednego wieczoru.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #8898

    Domyślnie

    Cześć
    Mam zrobioną naprawdę prostą wizualizację mojej przyszłej kuchni.
    Wiele w niej niedoróbek- wiem( brak podziału szafek, zachowania odpowiednich wysokości w zabudowie itd)
    ale na tylko tyle pozwoliły mi moje możliwości
    rzut kuchni z wymiarami w załączniku.
    Mam kilka pytań:

    1. Czy zlew jest dobrze umiejscowiony? (kierowałam się schematem)

    2. Co zrobić kuchenką? Jest opcja, żeby dać ją na półwysep, (ale sama nie jestem do końca przekonana?)
    w pierwszymj zamyśle miała być na przeciwko ściany z zabudową (według schematu)

    3. Co można dać na tą wąską ścianę między oknami, i koło kuchenki? kawałek lacobelu? płytki?

    4. Barek od strony salonu będzie podniesiony do góry.
    Blat kuchenny będzie szedł pod okno. ( brak parapetów), lodówka będzie wolnostojąca.
    ( będzie stać na ścianie z zabudową do góry)
    5. Czy zrezygnować z tej wiszącej jednej wiszącej szafki? i tak dostęp do niej będzie utrudniony,
    ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazic, że nie mam ani jednej wiszącej szafki?

    Może macie jeszcze jakiś pomysł?
    Pozdrawiam serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmniejszone1.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	46,9 KB
ID:	248634   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmniejszone2.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	39,7 KB
ID:	248637   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	248643  
    Ostatnio edytowane przez endka ; 16-03-2014 o 07:30

  19. #8899
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Myślę że masz wystarczająco miejsca do przechowywania i jedna wisząca szafka znacząco nie zwiększy a będzie wyglądać dziwnie moim zdaniem. Kuchenka na półwyspie byłaby dość daleko od zlewu.

  20. #8900

    Domyślnie

    To wizualizacja mojej kuchni, kilka rzeczy uległo zmianie ale ogólny zamysł, tzn białe lakierowane frony oraz blat i okładzina między szafkami w kolorze dąb rustykalny, pozostał ten sam. Proszę o pomoc w doborze koloru płyty i piekarnika. Z jednej strony chciałąbym aby te sprzęty były białe, szczególnie chodzi tu o piekarnik, tak aby komponowały się z frontami szafek. Jednak jest jedno ALE: mianowicie dostępne na rynku białe piekarniki są albo bardzo ubogie w funkcie, albo maja złe opinie od użytkowników albo kosmiczne ceny (powyżej 3,5 tyś). Z kolei niby te białę płyty indukcyjne w rzeczywiśtości są szaro-niebieskawe, więc boję się że to już absolutnie nie będzie pasowało do blatu w kolorze dębu. Czy zatem lepiej dać sobie spokój z białymi piekarnikami i indukcją i kupić te sprzęty czarne. Tylko wtedy będą się one bardzo odcinały od reszty, czy to będzie dobrze wyglądało? Dodam, że planuję kupić zlew frangranitowy dopasowany kolorystycznie do płyty i piekarnika, a więc biały lub czarny. Proszę o pomoc i opinie czy wybrać sprzęty czarne czy białe ( jeśli białe to które modele moglibyście polecić?)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1e.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	248750  

Strona 445 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony