dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 446 z 613
Pokaż wyniki od 8.901 do 8.920 z 12250
  1. #8901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hisia Zobacz post
    Proszę o pomoc i opinie czy wybrać sprzęty czarne czy białe
    Piekarnik, płyta i zlew mają się komponować z ogólnym stylem kuchni - kolor jest mniej istotny. Skoro fronty lakierowane to raczej nowoczesne sprzęty. Ja bym zlew dała stalowy albo czarny, płyte czarną a piekarnik stalowy z elementami czerni - mniej więcej tak jak masz na wizualce(blat będzie taki ciemny?).

  2. #8902

    Domyślnie

    Chyba masz rację i skuszę się na te czarne sprzęty i nie będe już sobie zawracała głowy z szukaniem białego piekarnika i płyty. Szczególnie, że znalazłam świetny piekarnik Samsunga z 2 komorami do pieczenia, a występuje on tylko w czarnej opcji. Kuchnia bedzie zdecydowanie w stylu nowoczesnym a więc sprzęty też nowoczesne. Jakoś nie bardzo lubię zlewy stalowe, a bardzo spodobał mi się frangranitowy ( na zdjęciu poniżej). Myślę że piekarnik wziełabym też cały czarny. Blat będzie jaśniejszy niż na wizualce, taki trochę ciemniejszy od naturalnego dębu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b513871a-d06e-4a91-be82-7ed593f714f9_i-franke-maris-mrg-611-62-grafitowy-114-0198-056.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	248822  

  3. #8903

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_1984 Zobacz post
    Położenie aneksu można zmienić, jednak myślę że miejsce wskazane na planie jest najrozsądniejszym. Jednak proszę o pomoc w sprawie kuchni.
    Ja bym położenie aneksu uzależniła przede wszystkim od stron świata. Jeśli masz wejście od południa albo od zachodu, pozostaw go tam gdzie jest na planie, wówczas kuchnia nie będzie gorąca. Mi się najbardziej odpowiada 1 propozycja Kinki, w propozycji Alicyji nie podoba mi się "wciśnięcie" kanapy.
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 16-03-2014 o 21:32

  4. #8904

    Domyślnie

    Witam,
    powracam na forum po krótkiej przerwie- musiałam zając się innymi pomieszczeniami..

    Jesli to nie problem czy ktoś mógłby mi zrobić wizulake w 3D zaproponowanych przez Alicyje i Moniss rozwiązań w mojej kuchni?
    Zdecydowanie łatwiej się patrzy wtedy na projekt.

    Jak pisałam ze schowiekm nic nie zrobie i musi tam zostać .. tak wiec na ankes kuchenny pozostaje cała reszta wolnej przestrzeni

    Moniss Może daj go w miejsce zmywarki (szafka nr 6), a zmywarkę obok piekarnika (szafka nr 2). Pomiędzy zlewem a płytą będzie sporo roboczego blatu.


    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    26alalala,

    1) Przy schowku słupek z piekarnikiem, w jego górnej części zabudowany piecyk. Obok lodówka. Dalej szafka ze zlewem 60cm i narożna 90x90cm. Za zakrętem zmywarka 60, szafka z płytą 60 i szuflady 40cm.
    Załącznik 247484

    2) Z "tunelem" przy wejściu. Od drzwi - słupek z piekarnikiem, lodówka, szafka ze zlewem 50cm , szafka narożna 90x90cm. Za zakrętem zmywarka 60 i dwie szafki 60 z szufladami.
    Załącznik 247485
    Bardzo by to pomogło przy ppdjęciu decyzji co i jak.

    dziekuje

  5. #8905

    Domyślnie

    26alalala:
    1) Szafki wiszące moga być też nad blatem z płytą. Tutaj można schowek jakoś obudować podobnie do słupka z piekarnikiem - da się poszerzyć wejście na cała szerokość(i wstawić podwójne drzwi w kolorze frontów szafek?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-A.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	248903 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	248904
    2) Chyba najmniej mi się podoba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	248905 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	248906
    3) Twoja pierwotna wersja ze zmianami proponowanymi przez moniss. Jeśli ją wybierzesz to starałabym się nie stawiać lodówki zaraz przy drzwiach. Na wizualce szafka ze zlewem 60 i obok 40cm ale może lepiej jeszcze węższe wstawić obie albo tylko jedną.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0A.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	248907

  6. #8906

    Domyślnie

    Super! dziekuje bardzo alicyja
    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    [
    1) Szafki wiszące moga być też nad blatem z płytą. Tutaj można schowek jakoś obudować podobnie do słupka z piekarnikiem - da się poszerzyć wejście na cała szerokość(i wstawić podwójne drzwi w kolorze frontów szafek?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0A.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	248907
    Drzwi będę poszerzać ale na podwójne nie ma aż tyle miejsca.. chce je jakos okleić/ zabudować w kolorze frontów szafek lub myślałam też o jakiejś fototapecie? chciałam je podzielić mniej wiecęj tak jak na rysunku otwierany dół i góra ( na dole pralka u góry inne sprzety do sprzatania..)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	249021
    niestety zaraz jest okno i za wiele możliwości nie ma. juz nawet myśle czy tego całkiem nie zlikwidowac i postawci szafke na dole pralka itd. ale wiecej niz 55 cm sie nie zmieści bo jest parapet

    mam tez kilka pytań odnośnie zabudowy ze sprzetami w słupku
    czy lodówka wolno stojąca w komponowana tak w zabudowe będzie się otwierac ok? potrzebne jest tam dodoatkowe miejsce?miedzy ściana sąsiadującego mebla a ścianą lodówki?
    wydaje się też mało miejsca od słupka do zlewu, tak jakby nie bylo wolnego miejsaca -chyba że to tylko tak widac na wizualce?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	248905 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	248906

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post

    3) Twoja pierwotna wersja ze zmianami proponowanymi przez moniss. Jeśli ją wybierzesz to starałabym się nie stawiać lodówki zaraz przy drzwiach. Na wizualce szafka ze zlewem 60 i obok 40cm ale może lepiej jeszcze węższe wstawić obie albo tylko jedną.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0A.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	248907

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0A.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	248907
    czy tu jest tez szafka narożna? rozważam ten układ ze względu na wiekszą ilość blatu.

    i jeszcze jedno pytanie jaka powinna byc wysokośc blatu roboczego? słyszałam że 85cm ale wydaje mi sie to strasznie nisko... i myslalam o wysokości okolo 95cm . tylko nie wiem jak wtedy z dostepnością mebli gotowych, choc pewnie żeby zrobic ta kuchnie i tak potrzebuje meble na zamówienie.
    mam straszny mętlik z ta kuchnia
    Ostatnio edytowane przez 26alalala ; 18-03-2014 o 05:38

  7. #8907

    Domyślnie

    Optymalna wysokość robocza blatu powinna wynosić od 10 do 15 cm poniżej wysokości łokcia osoby z niego najczęściej korzystającej

  8. #8908

    Domyślnie

    Witam

    Chciałbym poprosić o opinie, uwagi i krytykę zaprojektowanej kuchni.
    Jest to tylko koncepcja i wiele szczegółów należy dopracować ale chodzi o ogół. Jest to kuchnia otwarta na salon. Chcemy mieć wyspę, taką z dwiema wysokościami aby cześć od salonu zastawiała czajnik na płycie, który u nas stoi non stop. Wysoka zabudowa widoczna po lewej stronie do sufitu. To coś nad wyspą i ścianie to zabudowa z g-k.
    Po prawej stronie wstawiłem wiszącą szafkę ale żona chciała by wysoki słupek bo twierdzi, że "wieje" tam pustką.
    Piekarnik pod płytą. Mikrofala schowana za frontami (w szafce). Okap raczej jak jako wiszący pochłaniacz.

    Dziękuje i pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po.JPG
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	249399

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po1.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	249400

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po2.JPG
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	249401

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po3.JPG
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	249402

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po4.JPG
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	249403

  9. #8909

    Domyślnie

    I jeszcze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po5.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	249404

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	249405

  10. #8910
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Egon, chyba zgodzę się z Twoją żoną - zamiast szafki wiszącej słupek np. z piekarnikiem i mikrofalą lub witryna na naczynia typu filizanki i szklanki (nie wisząca, lecz stawiana na blacie, tak jak stare kredensy). Poza tym podoba mi się Twoja kuchnia
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #8911
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    W miejscu zlewu dałabym płytę a zlew na wysokości okna. Wydaje mi się że płyta i zlew w jednym ciągu będzie wygodniejszy ale mogę się mylić. Co do wiszących szafek to nie dawałabym wcale. Zupełnie nie podoba mi się ustawienie stołu. Po co barek przy którym stawiasz jedno krzesło drugie gdzieś z boku. Jak już potrzebujesz zasłonić troszkę kuchnię to proponuje dać coś w stylu wysokiej komody czyli dać szafki pod ten podwyższony blat bez miejsca na nogi. Coś jak na zdjęciu poniżej.

  12. #8912

    Domyślnie

    Dziękuje za komentarze.

    moniss - pomysł z tą witryną podeślę żonie. Wyszło by coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafka w rogu.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	249409

    Doriko - z tym zlewem i płytą to próbowałem ale żona chce w rogu za żaluzją mieć ociekacz i trzymać tam to co się używa na co dzień - talerze, kubki.

    Kształt wyspy jak najbardziej do przemyślenia. Te wysokie krzeseł to tak ustawiłem trochę losowo. Chciałem pokazać żonie różne możliwości ustawienia .
    Chodziło mi o coś takiego jak poniżej (mniej więcej), tylko że albo ja nie umiem albo program nie ma takich opcji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyspa.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	249410

  13. #8913
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Do takiego ustawienia to można by zrobić blat z krzesłami na całą szerokość wyspy z prawej lub jej lewej strony a dłuższy brzeg tak jak ja zaproponowałam bez miejsca na nogi. Bo teraz jak dla mnie wygląda jakby ci zabrakło miejsca i dlatego stół wcisnąłeś pod barek. Z tego co widzę na inspiracji to tam blat po długości wystaje tylko troszkę.
    Z witryną wygląda całkiem całkiem.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 19-03-2014 o 16:19

  14. #8914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Do takiego ustawienia to można by zrobić blat z krzesłami na całą szerokość wyspy z prawej lub jej lewej strony a dłuższy brzeg tak jak ja zaproponowałam bez miejsca na nogi. .......
    Dokładnie o czymś podobnym myślałem.

  15. #8915

    Domyślnie

    Cytat Napisał amca Zobacz post
    Optymalna wysokość robocza blatu powinna wynosić od 10 do 15 cm poniżej wysokości łokcia osoby z niego najczęściej korzystającej
    dziękuje amca

  16. #8916
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    becker3

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie. Zabieram się za niedługo za generalny remont kuchni, mam już ogólny pomysł, ale bardzo prosiłbym o powytykanie wszelkich widocznych błędów i o opinię na temat "zgodności ze sztuką" i ergonomii takiego rozkładu. Pewnie da się tu jeszcze trochę namieszać, będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

    Kuchnia jest malutka, zaledwie 282x193cm, a chciałbym w niej zmieścić cały standardowy sprzęt (płyta indukcyjna z okapem kominowym, piekarnik, lodówkę, zmywarkę 45cm) a do tego zabudować bojler 60l. Chciałbym mieć blaty na wysokości ok 90cm. Okno niestety zaczyna się na wysokości ok 80cm nad podłogą więc blaty wzdłuż tej ściany raczej odpadają. Zarówno doprowadzenie wody jak i odpływ znajdują się naprzeciw okna na środku ściany, ale można je przenieść w granicach rozsądku.

    Najbardziej martwi mnie trudny dostęp do przestrzeni pod zlewem, nie wiem czy da się tu zmieścić jakieś sprytne cargo, skoro od góry będzie wpuszczony zlew. Fajnie gdyby dało się tam wstawić segregator odpadków na 3 kosze, ale wtedy tracę dostęp do przestrzeni w rogu.
    Rodzaj szafek górnych na wizualizacji jest tylko poglądowy, nie wiem jeszcze czy będą to witrynki poziome, czy zwykłe szafki. Wąskie cargo przy piekarniku trzeba chyba jeszcze minimalnie odsunąć od ściany jakąś blendą żeby dało się je bez problemu wysunąć? To samo dotyczy otwierania zmywarki i lodówki. Jaki trzeba zostawić odstęp żeby wszystko wygodnie otworzyć?

    Plan w lepszej rozdzielczości: Klik

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	250250

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	250251

  17. #8917

    Domyślnie

    Po obu stronach płyty powinno być miejsce na odstawienie garnków, kawałek blatu na ustawienie talerzy przygotowanych do nakładania potraw itp. - 15cm to trochę mało. Jeśli kuchenka będzie prawie w kącie to okap też, i ten niezabudowany może niezbyt ładnie wyglądać taki wciśnięty.
    Zlew przy lodówce na szafce 50-55cm, obok zmywarka 45cm. Szafka narożna 90x90cm(z karuzelą?), piekarnik 60 i szuflady 40cm. Szafki górne w dwóch rzędach po 60cm wysokości. Szerokość 40cm nad szafką narożną i 3x50cm w stronę lodówki. Bez szafek na ścianie z okapem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	51,1 KB
ID:	250360 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1A.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	250361 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1B.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	250362

  18. #8918
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANKAg
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam

    powiedzcie mi prosze w jakim programie projektujecie te kuchnie chce Wam pokazac swoj pomysl na kuchnie ale nie wiem w czym ten projekt zrobic

  19. #8919
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    becker3

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za nowe pomysły, pusta ściana z okapem pośrodku wygląda dużo lepiej i podoba mi się ta zabudowa aż pod sufit, ale czy korzystanie z takich wysokich szafek będzie wygodne? Żona upiera się jednak przy jakimś dłuższym kawałku blatu roboczego, nawet kosztem ilości miejsca wokół kuchenki.

    Pod oknem nie ma kaloryfera, więc spokojnie można też wrzucić pod ścianę coś wysuwanego.

  20. #8920

    Domyślnie

    Witam

    prosiłbym o opinie i ewentualne sugestie dotyczące zmiany rozmieszczenia elementów kuchni.
    Pozdrawiam






Strona 446 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony