dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 463 z 613
Pokaż wyniki od 9.241 do 9.260 z 12250
  1. #9241

    Domyślnie

    Grzebie i grzebie w tym internecie, ale najwięcej jest kuchni "na zamówienie" na które nas poprostu nie stać. Musimy wybrać z tych mebli które już są na rynku. Pomysłów mam dużo, podłogę ostatnio znalazłam piękną ale zastanawiam się czy dać ją na całym dole czy oddzielić kuchnię jakąś inną płytką. Są to moje pierwsze wnętrza i gubie się jeszcze w tym.. Do tego cały czas musimy się pilnować finansowo. Ech jedno wiem napewno, nie chce frontów kuchennych na wysoki połysk
    A mała szafeczka jest pierwsza, ponieważ na ścianie są już umieszczone włączniki do świateł i nie chciałam ich przykrywać od razu wysoką zabudową piekarnika ktory marzył mi się ale teraz już rozważam usunięcie go

    Edit:
    A i tak pewnie skończy sie na wysokim połysku
    Ostatnio edytowane przez HelaDziobak ; 03-05-2014 o 16:03

  2. #9242

    Domyślnie

    Cytat Napisał HelaDziobak Zobacz post
    najwięcej jest kuchni "na zamówienie" na które nas poprostu nie stać. Musimy wybrać z tych mebli które już są na rynku. Pomysłów mam dużo, podłogę ostatnio znalazłam piękną ale zastanawiam się czy dać ją na całym dole czy oddzielić kuchnię jakąś inną płytką. Są to moje pierwsze wnętrza i gubie się jeszcze w tym.. Do tego cały czas musimy się pilnować finansowo. Ech
    A mała szafeczka jest pierwsza, ponieważ na ścianie są już umieszczone włączniki do świateł i nie chciałam ich przykrywać od razu wysoką zabudową piekarnika ktory marzył mi się ale teraz już rozważam usunięcie go
    Powiem szczerze, ze ja jeszcz sie nie rozgladalam za konkretnym wykonawca ale miesiac temu moja mama przerabiala totalnie swoja kuchnie. poprosila o wycene znajomego stolarza, nowego stolarza i bardzo popularny, wszystkim znany sklep. Okazalo sie, ze ku zaskoczeniu wycena sklepowa byla najdrozsza. Troszke taniej chcial znany stolarz. Nowy stolarz zrobil zamowienie za 30% taniej. Szafki sa zrobione solidnie, nie ma niedorobek ani niedociagniec. Wszystko szybko i sprawnie. Dzieki czemu juz wiem, ze to wlasnie ten Pan bedzie robil moj kuchnie Moze jednak nie powinnas sie ograniczac "gotowymi" szafkami.
    Jesli planujesz plytki na podlodze w salonie to moim zdaniem ladnie wyglada jednolita podloga. Natomiast jesli chcesz drewno to juz sie sprawa komplikuje jak to zrobic, zeby sie nie gryzl parkiet salonu i plytki kuchni. Chcialabym zrozumiec dokladnie- wlacznik swiatla umieszczony jest za lodowka?

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    nie chodzi o robienie kuchni na zamówienie, ale o znalezienie tej jedynej - z której potem "zmałpujesz" kolorystykę, być może również inne detale (uchwyty, kolor sprzętów, rodzaj frontów)
    potem będziesz szukać gotowca najbardziej zbliżonego do ideału, który nie zrujnuje waszego budżetu.
    Dzieki Dus za wytlumaczenie
    ja nie potrafie sobie wyobrazic wykanczania domu bez ogladania miliardow zdjec i zapisywania tych wszystkich w ktorych cos mnie zaciekawilo. Uwazam to za baaardzo pomocne

  3. #9243

    Domyślnie

    Lodówka ma być po drugiej stronie, przy takim słupku, natomiast włącznik światła jest tak mega standardowo przy wejściu do kuchni, nie wiem czy widziałaś moją wstępną wizualizacje, ale jeśli tak to jest on nad pierwszą wąską szafeczką
    Oglądam te wszystkie piękne kuchnie i już mi się w oczach mieni.
    Co do podłogi to na całej powierzchni będą płytki bo podłogówka więc prawdopodobnie zrobimy całość jednolicie. Ogólnie zauważylam że coraz częściej zmieniam wizje i na ten moment podobają mi się białe fronty i brązowe blaty, a podłoga w takich płytkach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	257938
    Muszę pochodzić po sklepach i popatrzeć jak wyglądają na żywo te białe fronty. Boje się że będę latać ze szmatką codziennie

  4. #9244
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał HelaDziobak Zobacz post
    A mała szafeczka jest pierwsza, ponieważ na ścianie są już umieszczone włączniki do świateł i nie chciałam ich przykrywać od razu wysoką zabudową piekarnika ktory marzył mi się ale teraz już rozważam usunięcie go
    To koniecznie zrezygnuj z tego piekarnika w słupku. Tak wąski kawałek blatu jest zupełnie bez sensu, równie dobrze mogło by go tam nie być a jak jest to wygląda to fatalnie. Tak jakby szafki były poukładane zupełnie przypadkowo.

  5. #9245

    Domyślnie

    Jednak dobrze jest się skonsultować z innymi dziękuję za Wasze opinie. Jeśli dostanę się do komputera to spróbuję przerobić tą wizualizacje i wtedy wkleję do konsultacji dzięki

  6. #9246

    Domyślnie

    Cytat Napisał HelaDziobak Zobacz post
    Lodówka ma być po drugiej stronie, przy takim słupku, natomiast włącznik światła jest tak mega standardowo przy wejściu do kuchni, nie wiem czy widziałaś moją wstępną wizualizacje, ale jeśli tak to jest on nad pierwszą wąską szafeczką
    Oglądam te wszystkie piękne kuchnie i już mi się w oczach mieni.Muszę pochodzić po sklepach i popatrzeć jak wyglądają na żywo te białe fronty. Boje się że będę latać ze szmatką codziennie
    Widzialam wizualizacje i z Twojego opisu jakos zrozumialam, ze ma byc lodowka, pozniej ta szafeczka, a pozniej slupek z piekarnikiem. Jeszcze jak dodalas ten przelacznik swiatla to nic mi sie kupy nie trzymalo.
    To moze jesli ciezko jest Ci zdecydowac co Ci sie podoba sprobuj odwrotnie. Poeliminuj te style i kolory, ktorych zdecydowanie nie chcesz i Ci sie nie podobaja. Jest to jakas metoda
    Moze niech sie wypowiedza osoby, ktore maja biale kuchnie jak to jest z utrzymaniem ich w czystosci?
    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    To koniecznie zrezygnuj z tego piekarnika w słupku. Tak wąski kawałek blatu jest zupełnie bez sensu, równie dobrze mogło by go tam nie być a jak jest to wygląda to fatalnie. Tak jakby szafki były poukładane zupełnie przypadkowo.
    Jak dla mnie dwa wyjscia. Tak jak mowia dziewczyny zlikwiduj slupek bo nie pasuje zupelnie. Ewentualnie moze przesun kontakt(wydaje mi sie, ze nie powinno byc problemow ale nie wiem na jakim etapie sa prace w Twoim domu) jesli sie zmiesci na scianie z drzwiami i w rog wcisnij ten slupek z piekarnikiem? Pewnie byloby latwiej gdybys zrobila rzut pomieszczenia.

  7. #9247

    Domyślnie

    Wiecie, najciężej jest mi zmieścić odpowiednią ilość szafek i blatów przy jednej scianie 3m a drugiej z oknem która ma ok 2m. Do tego dochodzi słupek na "rogu" przy którym będzie lodówka. Jeśli uda mi się dostać do komputera to rozrysuje rzut z góry i wtedy wrzucę jeśli chodzi o przesunięcie kontaktu to raczej nie wchodzi w gre bo już tynki na scianach i puszki zaklejone, przygotowane do montażu gniazdek i włącznikow.

    Ps. Podoba mi się taka kolorystyka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	257958
    Ostatnio edytowane przez HelaDziobak ; 03-05-2014 o 18:35

  8. #9248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał HelaDziobak Zobacz post
    Ogólnie zauważylam że coraz częściej zmieniam wizje i na ten moment podobają mi się białe fronty i brązowe blaty, a podłoga w takich płytkach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	257938
    Muszę pochodzić po sklepach i popatrzeć jak wyglądają na żywo te białe fronty. Boje się że będę latać ze szmatką codziennie
    Mam od jakiś dwóch miesięcy białe szafki kuchenne nie na wysoki połysk a matowe o takie
    Nie zauważyłam żeby trzeba było je czyścić częściej niż np. imitacja drewna.

  9. #9249

    Domyślnie

    Do komputera się raczej nie dopcham, naszkicowałam ręcznie, mam nadzieje że czytelnie.
    Dzięki Doriko za opinie dot.białych frontów
    Oto szkic kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	257967

  10. #9250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał HelaDziobak Zobacz post
    [...] a tak poza tym to mam bardzo podobną tą kuchnie wymiarami do Kamili
    Ta wizualizacja to nie kuchnia Kamillaa a drzymka i rzeczywiście bardzo podobny układ i wymiary. Możesz również poczytać co jej poradziliśmy(strona wcześniej).

  11. #9251

    Domyślnie

    Racja, pomyliłam osoby z tym że ja mam na tej krótszej ścianie okno więc szafki wiszace odpadają, a na barku/wysepce nie będę miała kuchenki a ewentualnie jakieś drobne sprzęty, może mój wymarzony ekspres do kawy i niekoniecznie muszę mieć przejście przy tej wysepce, mogę mieć to całe zabudowane bo wejście jest również od strony korytarza.

  12. #9252
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    I tak właśnie proponowałam drzymka. Moim zdaniem najlepszy sposób by uzyskać dużo blatu no i skoro nie możesz postawić słupka przy samym wejściu to jeszcze rezygnacja z niego też konieczna. Moim zdaniem oczywiście.
    A jak daleko od wejścia jest włącznik? To znaczy ile ściany pozostaje wolnej jak byś postawiła słupek zaraz za włącznikiem?

  13. #9253

    Domyślnie

    Właśnie też o tym pomyślałam. Ok 10 cm od ściany jest ten włącznik więc nie straciła bym dużo miejsca... Hm..
    A co sądzicie o tym zlewie na rogu? Funkcjonalne to? Taki se wymyśliłam ale są droższe i rzadsze do kupienia.

  14. #9254

    Domyślnie

    Drzymka-ponieważ wrzuciłaś link do swojego publicznego albumu,pozwoliłam sobie skorzystać z umieszczonego w nim rzutu twojego mieszkania.
    Tutaj moje propozycje zmian:



    ps.zwróć uwagę że podanym linku są twoje prywatne zdjęcia,które może ktoś wykorzystać w nieodpowiedni sposób,dlatego radzę go usunąć,chyba że ci to nie przeszkadza

  15. #9255

    Domyślnie

    HelaDziobak-czy tutaj gdzie ma być lodówka jest jakiś słup,komin czy po prostu tutaj chcesz ją ustawić...........?
    Jeśli tam nic nie ma to spokojnie zmieści ci się i lodówka i słupek z piekarnikiem w tym miejscu,a 2 ściany zostaną wolne i będziesz mieć wystarczająco blatu.


  16. #9256

    Domyślnie

    Jest tam słup o wymiarach 73x28. Przy tym szerszym myśleliśmy tą lodówkę postawić a od węższego puścić barek/wysepkę. I jak bym postawiła tak jak zaproponowałaś, to tył zabudowy piekarnika wystawał by mi poza ten słupek, ale przyznam że wyglądało by to najkorzystniej jak by słupek jeszcze przedłużyć od tyłu płytą kg.
    Kurcze, fajnie by było jak by się tak udało.
    Ostatnio edytowane przez HelaDziobak ; 03-05-2014 o 21:37

  17. #9257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    A czy ściana 235cm jest mierzona ze słupkiem czy bez bo jak masz 235cm minus 60cm na blat z jednej strony i z drugiej kolejne 60 na lodówkę to masz 115 więc jak najbardziej ok. Odejmując kolejne 28cm słupa to już 87cm przestrzeni pomiędzy szafkami a lodówką i to może być troszkę mało. Chyba że coś źle liczę.

    Ostatnia propozycja moim zdaniem świetna ale sprawdź żeby potem nie było ci zbyt ciasno i niewygodnie.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 03-05-2014 o 22:14

  18. #9258

    Domyślnie

    Dobrze liczysz, właśnie tyle by było, ale z opcją że tylko lodówka tam stoi i tylko przy niej będę miała bardziej wąsko to bym przeżyła.
    No a niestety ta opcja z zabudową przy lodówce raczej odpada z dwóch względów - sciany już są otynkowane i mój najdroższy nie chce już nic tam zmieniać, a do tego właśnie ten obszar kuchenny był by za wąski. Więc albo zabudowa z brzegu, zaraz za włącznikiem albo jej brak

  19. #9259
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    zawsze można postawić ściankę z karton-gipsu ale będzie za wąsko więc nie ma co kombinować. Piekarnik na wysokości blatu wygonie ale jak masz ustawiać na siłę to chyba nie aż taka różnica. W wyglądzie też przede wszystkim modne ale jak na siłę wciśnięte to ładnie wyglądać nie będzie a moda się zmienia. Ja bym obstawiała dużo blatu choć sama długo kombinowałam jak tu upchnąć piekarnik w słupku. Na razie będzie pod blatem ale puki co mam meble tymczasowe (oby tymczasowość nie trwała zbyt długo).

  20. #9260

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuję pomocy, bo nie umiem dobrze zaprojektować kuchni. Myślałam, że będzie to sama przyjemność, a tymczasem co krok to problem.
    1. Na ścianie z pochłaniaczem i zlewem wolałabym nie dawać górnych szafek. Położyłabym szarą glazurę a'la kamień (choć po prawej od okna przydałaby się szafka na pieczywo).
    2. Między wysokim słupkiem a oknem będzie mały stolik, bądź jeszcze jeden słupek.
    3. W którym miejscu najkorzystniej rozpocząć wysokie słupki (zawężają przejście do jadalni)?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    PROJEKT:

    WIZUALIZACJE:






    Ostatnio edytowane przez szarobiały ; 04-05-2014 o 09:55

Strona 463 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony