dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 481 z 613
Pokaż wyniki od 9.601 do 9.620 z 12250
  1. #9601

    Domyślnie

    Witam,
    czy mogłabym prosić o zerknięcie w projekt mojej kuchni? Czy idę w dobrą stronę?
    Układ pomieszczenia jest następujący:


    zaplanowałam coś takiego:




    wyzwaniem jest dla mnie także ukrycie piecyka gazowego i doprowadzenie gazu do płyty grzewczej. Założyłam już osobny temat na forum, tutaj jednak wrzucę jeszcze mój wstępny schemat :


    Meble marzą mi się białe - prawdopodobnie będzie to LAXARBY z ikea. Podłoga już wybrana (Kasztan Bakersfield), lampy - 3 zwisy nad częścią roboczą przy oknie (średnie HEKTAR z ikea), 1 zwis nad stołem i 2 punkty na ścianie naprzeciwko zlewu. Na ścianie za lodówką chciałbym jeszcze ustawić witrynę/kredens, jednak układ całości spędza mi sen z powiek. Przyjmę z chęcią wszelkie sugestie
    Ostatnio edytowane przez 4kropki ; 22-06-2014 o 18:25

  2. #9602
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Mało widać na tych obrazkach. Przytnij je pozostawiając samą kuchnię.


    Jak dla mnie jest zbyt chaotycznie i niepraktycznie, nie wykorzystuje potencjału pomieszczenia. Ale to oczywiście moje zdanie.

    Juz lepiej było by tak :

    A jeszcze lepiej tak:

    Dlaczego? U ciebie szafki są porozrzucane po kątach kuchni a kuchenka na skraju blatu i to jeszcze przy drzwiach co jest niebezpieczne i niepraktyczne. Łatwo o zahaczenie i zrzucenie gara no i nie ma gdzie odstawić gara anie postawić np: miski z ciastem na naleśniki czy talerza na te naleśniki. Ja lubię mieć miskę z jednej tależ z drugiej tak mi najwygodniej.
    EDIT:
    I zapomniała bym strasznie mało blatu zaplanowałaś sobie. A kuchnia dość duża co prawda to że jest przechodnia troszkę ją komplikuje ale myślę że troszkę pokombinujesz i uzyskasz naprawdę fajną i funkcjonalną kuchnię. Moje propozycje troszkę niechlujne bo tak na szybko. Poustawiaj sobie w planerze i będzie ci łatwiej ocenić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	266635Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa1.jpg
Wyświetleń:	734
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	266636Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa2.jpg
Wyświetleń:	735
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	266637
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 22-06-2014 o 12:39

  3. #9603

    Domyślnie

    Jest sobie mała kuchnia, w zasadzie ma być. Mój największy dylemat to układ rzędu z szafkami. Chciałbym tam również wstawić mały (płytki) stół, raczej pod oknem. Szafki górne to prostsza sprawa, raczej płytkie, tymczasem to pomijam. Nie wiem też czy po drugiej stronie (tej z wysoką zabudową) dokładać jeszcze jakieś półki (ew. małe szafki)? Oto co wyrysowałem, podpowiecie coś?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-G4.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	266685  

  4. #9604

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Mało widać na tych obrazkach. Przytnij je pozostawiając samą kuchnię.


    Jak dla mnie jest zbyt chaotycznie i niepraktycznie, nie wykorzystuje potencjału pomieszczenia. Ale to oczywiście moje zdanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	266635Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa1.jpg
Wyświetleń:	734
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	266636Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa2.jpg
Wyświetleń:	735
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	266637
    Niestety w miejscu szafki nr 5 wisi piecyk gazowy i właśnie tam jest też dostęp do komina. Umieszczenie piecyka i próba "ukrycia" go jest dla mnie dość istotna - wisi dokładnie na przeciwko drzwi wejściowych. Nie ułatwia mi to sensownego zaplanowania powierzchni :/
    Ostatnio edytowane przez 4kropki ; 22-06-2014 o 18:26

  5. #9605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał elmagra Zobacz post
    Ikeą się nie przejmuj. Chcę mieć białą kuchnię, nie tradycyjną, raczej nowoczesną z prostymi frontami, nie wiem właśnie czy powinny być zupełnie płaskie, czy z jakimś frezem (czy jak to się tam nazywa)
    Tutaj daję z troszkę innymi frontami. W zasadzie jeśli są już przyłącza (szczególnie okap) to wiele się nie zmieni. Może spodoba Ci się rozwiązanie z głęboką witryną za lodówką. Można tam trzymać talerze, miseczki,... Potem masz zmywarkę, cargo na ręcznik, zlewozmywakową z atrapą szuflady, szafkę z jedną szufladą, kuchenkę w zabudowie i szuflady . Wszystko po 60

    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  6. #9606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Myślę nad tą moją kuchnią i wymyśliłam jeszcze jedną opcję podziału szafek górnych. Co myślicie na zrobieniu 2 szafek, ale o szerokości 120 każda i wysokości 3 razy po 40?

    Załącznik 266579

    A dla tych, którzy nie w temacie rozważam jeszcze 2 opcje:

    Załącznik 266580Załącznik 266581

    A co na te twoje dylematy wykonawcy z którymi miałaś porozmawiać. Tu nie chodzi tylko o efekt wizualny. Tu chodzi o fronty z mdf-u lakierowane o szerokości 120 cm, które swoje ważą i tutaj nie sprawdzą się już zwykła siłowniki tylko trzeba zamontować droższe aventosy o odpowiednim udźwigu. To nie jest 30 zł za komplet zawiasów z bloomotion lub tani siłownik tylko kilka stówek przy każdym froncie. Tutaj przydałaby się fachowa rozmowa z wykonawcą poparta wyceną.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  7. #9607
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4kropki Zobacz post
    Witam,
    czy mogłabym prosić o zerknięcie w projekt mojej kuchni? Czy idę w dobrą stronę?
    Układ pomieszczenia jest następujący:


    zaplanowałam coś takiego:




    wyzwaniem jest dla mnie także ukrycie piecyka gazowego i doprowadzenie gazu do płyty grzewczej. Założyłam już osobny temat na forum, tutaj jednak wrzucę jeszcze mój wstępny schemat :


    Meble marzą mi się białe - prawdopodobnie będzie to LAXARBY z ikea. Podłoga już wybrana (Kasztan Bakersfield), lampy - 3 zwisy nad częścią roboczą przy oknie (średnie HEKTAR z ikea), 1 zwis nad stołem i 2 punkty na ścianie naprzeciwko zlewu. Na ścianie za lodówką chciałbym jeszcze ustawić witrynę/kredens, jednak układ całości spędza mi sen z powiek. Przyjmę z chęcią wszelkie sugestie
    rzeczywiście ciężko, gdzie nie spojrzeć tam drzwi albo okno... Ale nie ma kuchni nie do ujarzmienia ja bym potrzebowała dokładne wymiary. Czyli Ile do drzwi, jakie szerokie drzwi, wymiar do kąta, wymiar do okna, wysokość do parapetu. Czy ten piec gazowy można zabudować czy musi być zachowana wentylacja (pytałaś kogoś?), czy od niego idą rury a jeśli tak to w jaki sposób. No i czy ta kuchenka gazowa musi stać w tamtym miejscu? Tak są przyłącza?? Ja jak tak pobieżnie spojrzałam to ci tylko powiem że nie otworzysz drzwiczek w tej narożnej obok okapu.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  8. #9608

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    A co na te twoje dylematy wykonawcy z którymi miałaś porozmawiać. Tu nie chodzi tylko o efekt wizualny. Tu chodzi o fronty z mdf-u lakierowane o szerokości 120 cm, które swoje ważą i tutaj nie sprawdzą się już zwykła siłowniki tylko trzeba zamontować droższe aventosy o odpowiednim udźwigu. To nie jest 30 zł za komplet zawiasów z bloomotion lub tani siłownik tylko kilka stówek przy każdym froncie. Tutaj przydałaby się fachowa rozmowa z wykonawcą poparta wyceną.
    Jestem umówiona na rozmowę z wykonawcą, ale chciałabym już wiedzieć konkretnie co chcę. pomysł wpadł mi do głowy po wizycie w Ikei, tam były właśnie takie szafki górne i bardzo mi się spodobały. Jedną z opcji i najtańszą jest zakup mebli właśnie z Ikei.

  9. #9609
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4kropki Zobacz post
    Niestety w miejscu szafki nr 5 wisi piecyk gazowy i właśnie tam jest też dostęp do komina. Umieszczenie piecyka i próba "ukrycia" go jest dla mnie dość istotna - wisi dokładnie na przeciwko drzwi wejściowych. Nie ułatwia mi to sensownego zaplanowania powierzchni :/
    Na małych zdjęciach nie zawsze widać co jest co. Jak się dobrze przyjrzałam to już widzę i widzę że lodówkę za zmywarkę wzięłam a piecyk za lodówkę miałam. Ech

  10. #9610
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dokładne wymiary i wymagania bardzo by pomogły w wymyślaniu. Właśnie czy można przesunąć kuchenkę? Rozumiem że gazowa. Technicznie pewnie można tylko czy chcecie. zachęcam bo w tym miejscu obok drzwi jest bardzo niedobre o czym już pisałam

    Lodówka, szafka 60,szafka 80 pod zlew, zmywarka 60 szafka 40,szafka 60 z kuchenką, szafka 60, słupek z piekarnikiem 60 i wysoka szafka nie wiem ile zostaje bo w wycinankach gubię wymiary.
    Piecyk jeśli to jest takie coś jak ja mam to wystarczy płytka szafka 40cm na pewno może nawet mniej, nie mierzyłam. Wtedy obok możesz dać witrynkę do samych drzwi tej samej głębokości lub zwykła szafkę jak nie chcesz witryny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa3.jpg
Wyświetleń:	811
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	266795

    Edit: załaczyłam nie ten obrazek, już poprawione
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	266779  
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 22-06-2014 o 21:39

  11. #9611

    Smile

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    rzeczywiście ciężko, gdzie nie spojrzeć tam drzwi albo okno... Ale nie ma kuchni nie do ujarzmienia ja bym potrzebowała dokładne wymiary. Czyli Ile do drzwi, jakie szerokie drzwi, wymiar do kąta, wymiar do okna, wysokość do parapetu.
    Niestety czytelniej nie udało mi się zaznaczyć wymiarów:


    wymiary podane na czerwono są aktualnymi, już z nowym tynkiem - ściana B - długość całkowita 374 cm, 147 do drzwi (na tym fragmencie wisi piecyk i aktualnie jest ustawiona kuchenka gazowa), następnie 89 cm drzwi i 138 cm do kąta. Ściana A - długość całkowita 493 cm, 94 cm do okna, okno - 143 cm, 256 cm do kąta. Wysokość pomieszczenia 280cm, wysokość parapetu - 110cm.

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    Czy ten piec gazowy można zabudować czy musi być zachowana wentylacja (pytałaś kogoś?), czy od niego idą rury a jeśli tak to w jaki sposób. No i czy ta kuchenka gazowa musi stać w tamtym miejscu? Tak są przyłącza?? Ja jak tak pobieżnie spojrzałam to ci tylko powiem że nie otworzysz drzwiczek w tej narożnej obok okapu.
    Piec gazowy wg. informacji nadaje się do zabudowy - ale i tak sprawdzimy to jeszcze z gazownikiem - chcę jednak iść do niego z już gotowym projektem, który zakłada także ewentualną możliwość przeniesienia kuchenki. Kuchenka na projekcie stoi w nowym miejscu i może stać w każdym innym pod warunkiem jak najmniejszej ilości widocznych rur. Jeśli uda się coś podpowiedzieć - będę wdzięczna

  12. #9612
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Daj może rzut całego mieszkania. Może ścianki ci poburzymy i nowy układ wyjdzie

    Z burzeniem żartuje ale może drzwi da się przesunąć.
    Jakby dało się drzwi do salonu przesunąć o 40-60cm w stronę piecyka to kuchenka mogła by stać tak jak na twoim projekcie i obok niej szafka 40-60 cm w zależności ile można by przesunąć. Piecyk jaką ma głębokość bo ja bym go koniecznie w jak najpłytszą szafkę zabudowała.

  13. #9613
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4kropki Zobacz post
    Niestety czytelniej nie udało mi się zaznaczyć wymiarów:


    . Kuchenka na projekcie stoi w nowym miejscu i może stać w każdym innym pod warunkiem jak najmniejszej ilości widocznych rur. Jeśli uda się coś podpowiedzieć - będę wdzięczna
    Kochana, rury teraz prowadzi się w ten sposób, że nic nie widać. Lekko pod linią blatu. Jesli nie masz jeszcze zrobionego przyłącza gazowego a jesteś dopiero przed remontem to na pewno coś się uda wymyślić. Gdy jest przyłącze to wtedy już tylko długość eurozłącza do kuchenki może ratować

    Za wymiary dziękuję.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  14. #9614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    A mam jeszcze jedno pytanko. Jak wygląda sprawa podłączenia okapu? Czy jak planujesz tak duży remont to bierzesz pod uwagę również podwieszenie sufitów bądź tylko zabudowę z k-g gdzie można ukryć rurę spiro do okapu?? Czy w tej chwili masz osobny kanał wentylacyjny do wyciągu?
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  15. #9615

    Domyślnie

    ej a czemu nikt nie proponuje dla 4kropki szafek pod oknem po prawej stronie?
    nie żal marnować tyle miejsca??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	266857
    ogólnie nie wyszło super - bo jakoś mało blatu... no ale stół można wykorzystywać jako blato-wyspę
    no trzeba tu poprawić jeszcze...

    piecyk gazowy zabudować zawsze można - szafki będą miały nawiercone otwory np z góry i po kłopocie obok możesz mieć dodatkową szafkę=spiżarkę...

    palniki gazowe przesunęłam do rogu - możne nie jest to super hiper wygodne, ale nie ma tragedii - miałam tak w mieszkaniu i dało się żyć
    no ale w sumie najlepiej by było jednak przesunąć gdzieś indziej

    w czerwonej ramce wysoka zabudowa - lodówka, piekarnik i szafka na np większe garki... obok pod oknem szafki niskie... wchodzisz z zakupami i tam na blat odstawiasz i masz blisko do lodówki by je wpakować
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  16. #9616

    Domyślnie

    Witam, mam takie pytanie, jestem na etapie wyboru kuchni. Chciałabym zapytać o użytkowanie białej kuchni w macie, czy bardzo widać odciski palców itd? co jest lepsze w utrzymaniu czystości, czy mat czy wysoki połysk? mam problem, bo finansowo nie dam rady zrobić całej kuchni w połysku;] chciałabym zrobić kuchnie albo całą białą w macie, albo górne szafki białe na wysoki połysk, dolne w szarości - mat. Pomocy! Mój projekt. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	266860

  17. #9617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Delicjanka... temat nadaje sie do watku z inspiracjami i wizualizacjami kuchni

    kuchnie myje sie tak samo..czy to matowa czy z polsykiem...
    ale na pewno odciski palcow sa bardziej widoczne na polysku niz macie

  18. #9618

    Domyślnie

    Ekspertem nie jestem, ale na pierwszy rzut oka masz baaardzo malutko blatu roboczego przy płycie, a tak w ogóle to wypadałoby lodówkę zamienić z piekarnikiem, aby to miało ręce i nogi. Lodówka->blat->zlew->blat->kuchnia>blat.

    Co do matu vs. połysku. Mam mat ale jeszcze nie użytkuję. Natomiast wszyscy z kim bym nie rozmawiała, również stolarz, potwierdzają że na połysku po prostu widać każdy paluch, na macie tez widać ale mniej. Więc to kwestia raczej kasy i wyglądu, co się podoba. Sprzątać i tak trzeba

  19. #9619

    Domyślnie

    Delicjanka, ja mam w tej chwili kuchnie w półmacie. U mnie wysoka zabudowa + górne szafki są białe. Dolne szafki - czarne. Biały mat jest stanowczo łatwiejszy w utrzymaniu niż czarny. Na czarnym widać wszystko. Najgorzej wygląda szafka pod zlewem. Jeśli chcesz je mieć ładne musisz myć praktycznie każdą plamkę od razu. Późniejsze mycie plam powoduje trudność w usunięciu ich. Jednak jest to możliwe. Przykładowy środek, który stosuję to mleczko Cif. Jednak przy mocniejszym szorowaniu u mnie widać wytarcia koloru (czarny robi się jaśniejszy).
    Pozdrawiam.

  20. #9620

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje, niestety, ale kuchnia jest dość mała, miałabym więcej blatu (mam tylko 1.5m, no chyba, że bym usunęła piekarnik,ale tego nie chce ) ,gdybym zagospodarowała jeszcze jedną ścianę, ale tam będzie stół. Lepiej się nie da tego zaprojektować, siedziałam nad tym parę dni z projektantem;] i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Jasne, sprzątać trzeba!

Strona 481 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony