dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 487 z 613
Pokaż wyniki od 9.721 do 9.740 z 12250
  1. #9721
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Okap i zmywara hałasują.
    Są takie co nie hałasują, mają 40 decybeli. Zmywarkę można nastawić aby pracowała jak nas nie ma w domu.

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Smrody lecą nawet jak się ma okap (jeszcze się nie spotkałam z takim co by wszystko wciągnął).
    Są takie okapy co wciągają ponad 700 m3 na godzinę. na przykład ten na wizualizacji. Mirror Fabera.

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    No i kota mam i nie mogę się już doczekać by się w kuchni zamknąć jak robię jakieś mięsko bo on strasznie upierdliwy jest jak mu coś zapachnie.
    W tej kuchni nie idzie się schować przed kotem, bo obiegnie dookoła. Chyba trzeba dać wkupne
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  2. #9722

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    Są takie co nie hałasują, mają 40 decybeli. Zmywarkę można nastawić aby pracowała jak nas nie ma w domu.
    Po pół roku używania zmywarki mogę powiedzieć, że najbardziej w niej hałasuje złe ułożenie naczyń. Potrafią stukać trzaskać i wydawać inne odgłosy. Jak uda się ułożyć tak, że nic o nic nie uderza to prawie nic nie słychać. A system przesuwania o ileś tam h czasu startu to największa porażka jaką można było wymyśleć... Jak program trwa dajmy na to 3:15 (eco) to potem stoisz 5 minut jak pacan i obliczasz gapiąc się na zegarek w piekarniku jak ustawić aby mieć gotowe np. o 7 rano NIe można byłoby wybierać godziny o której ma skończyć???....
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  3. #9723

    Domyślnie

    Dziewczyny dziękuję za wszelkie opinie
    baska_st przepiękne są Twoje wizualizacje Dziękuję bardzo. Właśnie od wczoraj po obejrzeniu wizualizacji moniss taki układ mocno chodził mi po głowie, ale nie bardzo wiem, czy w kącie zmieści się płyta z okapem przy istniejących wymiarach - czy jest tam wystarczająco dużo miejsca? Na Twoich wizualizacjach wszystko jest w porządku i wygląda na to, że się zmieści. Zamiast stoliczka śniadaniowego zrobiłabym jednak raczej coś wyższego - może barek? - tak aby przysłonić od strony salonu chociaż część blatu. Nie mam nic przeciwko otwartym kuchniom i niekoniecznie chcę zamknąć całkowicie swoją. Co do zasady nie przeszkadzają mi kuchenne zapachy, ale przeszkadza mi bałagan na blatach. Nawet może nie chodzi o bałagan jako taki , ale tu sól na wierzchu, tu noże w stojaku, itp. i to już mnie denerwuje. A wiadomo że w kuchni zawsze coś jest na wierzchu (przynajmniej u mnie). Tu zgadzam się z Doriko . Te blaty chciałabym więc jakoś przysłonić chociaż trochę, ale nie zamknąć kuchnię całkowicie. Obecnie mam kuchnię zupełnie otwartą na salon i już wiem że w nowym domu tak nie chcę. Co do hałasu sprzętów kuchennych to mi nie przeszkadzają - rzeczywiście teraz sprzęty są tak ciche że to nie problem. Nota bene najgłośniejszym sprzętem w kuchni i tak jest czajnik
    Co do propozycji moniss kuchnia dzięki dużym szerokim przesuwnym drzwiom jest półotwarta, półzamknięta - bardzo ciekawa propozycja - jednak obawiam się tej ściany do sufitu na granicy kuchni i jadalni i trochę szkoda mi widoku za kuchennym oknem, które jak mi się wydaje przez wysoką ścianę byłoby zasłonięte

    Jeżeli zatem płyta z okapem zmieści się tak jak na wizualizacji baski_st to jestem jak najbardziej za tą opcją.
    Ostatnio edytowane przez milita ; 30-06-2014 o 17:58

  4. #9724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie też otwarta kuchnia to ostatecznośc malych mieszkań a nie luksus dużego domu

    Mała uwaga techniczna - przy gazie kuchenka MUSI byc odsunięta od okna o min 50 cm.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-06-2014 o 18:27

  5. #9725

    Domyślnie

    Witam wszystkich, wątek ma bardzo dużo stron i ciężko wszystko przewertować, ale widze, że mozna liczyć na Waszą pomoc i prosze o jakieś sugestie dotyczące użądzenia kuchni.
    Przesyłam zdjęcia wnętrza, na chwile obecną ścianki wymurowane ( można coś jeszcze domurować) i wstawione okna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140618067.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	268001
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140618069.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	268002
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140618070.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	268003
    Podaję wymiary od lewej
    ścianka do drzwi spiżarki 120cm,
    Drzwi 60cm
    ściana na szerokość szafek ok 65cm,
    do okna 120cm, okno też 120 jednoskrzydłowe,
    do ściany od okna 110cm
    od rogu do okna 70cm,
    okno 120cm i jakby mialy boć po części zamknięte to na równi z kominem (wejściem do kuchni) ok 70cm
    lodówka wolnostojąca nie do zabudowy pojedyncza, zmywarka 45cm, zlwe i płyta gazowa 70cm (5 palnikowa) prawdopodobnie jako pierwsza pomiędzy spiżarką a oknem, był pomysl na półwysep, ale nie koniecznie, nie mamy nic konkretnego i praktycznego.
    Proszę o pomoc!!!

    pozdrawiam

  6. #9726
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dla mnie też otwarta kuchnia to ostatecznośc malych mieszkań a nie luksus dużego domu

    Mała uwaga techniczna - przy gazie kuchenka MUSI byc odsunięta od okna o min 50 cm.

    Elfir, byłabym wdzięczna o jakiś artykuł gdzie można poczytać o tym odsunięciu. Nie słyszałam o tym, że bezwzględnie MUSI . A wolałabym wiedzieć takie rzeczy Jakiś czas temu wypadłam z zawodu, ale na bieżąco śledzę wszystko co można. To logiczne, że kiedy nie trzeba nie umieszczać ognia blisko okna, ale w końcu płyty są zaopatrzone w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu więc raczej nie jesteśmy narażeni na zdmuchnięcie płomienia.
    Ale mimo wszystko może coś mi umknęło...
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  7. #9727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dla mnie też otwarta kuchnia to ostatecznośc malych mieszkań a nie luksus dużego domu

    Mała uwaga techniczna - przy gazie kuchenka MUSI byc odsunięta od okna o min 50 cm.
    Elfir U mnie nie będzie kuchenki gazowej więc ewentualny problem z odległością od okna mam z głowy.
    loogool O, u Ciebie też kuchnia z dwoma oknami.
    Ostatnio edytowane przez milita ; 30-06-2014 o 19:16

  8. #9728

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    Elfir, byłabym wdzięczna o jakiś artykuł gdzie można poczytać o tym odsunięciu. Nie słyszałam o tym, że bezwzględnie MUSI . A wolałabym wiedzieć takie rzeczy Jakiś czas temu wypadłam z zawodu, ale na bieżąco śledzę wszystko co można. To logiczne, że kiedy nie trzeba nie umieszczać ognia blisko okna, ale w końcu płyty są zaopatrzone w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu więc raczej nie jesteśmy narażeni na zdmuchnięcie płomienia.
    Ale mimo wszystko może coś mi umknęło...
    Żeby daleko nie szukać:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...azowej-od-okna
    Wiadomo, że ludzie często lekceważą przepisy, czasami mają po prostu za małe kuchnie na jakieś "fanaberie" ministerstwa infastruktury Zastanawiam się coś zmieniłby fakt, że okno jest typu fix czyli się nie otwiera...

  9. #9729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ok, dzięki Alicyja. A czy w 2002 roku było zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu w kuchenkach? Może coś się zmieniło w tym względzie.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  10. #9730
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    No cóż, nie zmieniło się :/
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  11. #9731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    Elfir, byłabym wdzięczna o jakiś artykuł gdzie można poczytać o tym odsunięciu. Nie słyszałam o tym, że bezwzględnie MUSI . A wolałabym wiedzieć takie rzeczy
    Polecam przepisy o instalacjach gazowych - nie są nowością, mają już 12 lat

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    (Dz. U. Nr 75 poz. 690 z dnia 15 czerwca 2002 r. z późniejszymi zamianami)


    § 173. 1. Przy instalowaniu urządzeń gazowych należy spełnić następujące warunki:
    ....
    3) kuchnie i kuchenki gazowe należy instalować w odległości co najmniej 0,5 m od okien do boku urządzenia, licząc w rzucie poziomym,


    Płyta gazowa jest paleniskiem otwartym w świetle przepisów - to jeden z powodów, dla których cięzko ją zgrać z wentylacją mechaniczną.



    FIXy - zgodnie z przepisami sa oknami. Dyskutowałam rok temu z forumowiczem wojtkiem (architektem) na ten temat. W przypadku rozporządzenia o ustytuowaniu budynków fixa nie możesz zlokalizować bliżej niż 4 m od granicy sasiada, mimo, że się nie otwiera - czyli jest otworem okiennym. Z drugiej strony w wysokościowcach tworzy się szklane ściany bez barierek ochronnych, jakie są bezwzględnie wymagane w przypadku portfenetrów (drzwi balkonowych bez płyty balkonowej).
    Tutaj pewnie liczy się zdrowy rozsądek gazownika, który odbiera instalację.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-06-2014 o 22:11

  12. #9732

    Domyślnie

    milit takkuchnia z dwoma oknami a zdjęcie robione z salonu, mamy problem z ustawieniem wszystkiego, ale niorąc pod uwagę że mamy spiżarkę to meble będą tylko na ścianie na wprost jak się patrzy.
    Bliżej kuchni wciśniemy stół i reszta to niewielki salon.
    Macie jakieśfajne darmowe programy do projektowania bo chciałabym zrobić kilka wizualizacji?

  13. #9733
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał loogool Zobacz post
    i jakby mialy boć po części zamknięte to na równi z kominem (wejściem do kuchni) ok 70cm
    to okno jest jakby podzielone??

    Cytat Napisał loogool Zobacz post
    zmywarka 45cm
    jesli jest miejsce a jest to zawsze proponuję zmywarkę 60, gdyż niewiele więcej prądu i wody zyżywa a wkrótce okazuje się, że ta 45 nadaje się tylko dla młodego małżeństwa bez rodziny. No chyba, że kuchnia jest tak malutka, że wtedy choć coś....
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  14. #9734

    Domyślnie

    loogool, moja ogólna koncepcja jest taka:
    Po lewej od wejścia do spiżarni opcjonalnie płytkie(ok.40cm) szafki-witryny np na zastawę stołową(jeśli nie będzie szafek wiszących), o szerokości 90 lub 120cm. Po drugiej stronie drzwi spiżarki wąska szafka(40cm) i lodówka. Pod jednym oknem zmywarka 60cm, szafka pod zlew 100 lub 90cm, szafka narożna 90x90cm. Pod drugim oknem szafka z półkami lub szuflady 90cm. Półwysep tworzą: szafka narożna 60x120cm, szafka z piekarnikiem 60cm i szafka 40cm. Blat na półwyspie jest szerszy i tworzy barek albo można od strony salonu/jadalni wstawić pod nim płytkie szafki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	268087 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	268088 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	268089 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	268090

    Sama możesz spróbować pobawić sie w Ikea plannerze.
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 01-07-2014 o 11:47

  15. #9735

    Domyślnie

    loogool - jeśli chcesz piekarnik w słupku:
    Po lewej stronie wejścia do spiżarni słupek z piekarnikiem 60cm i szafka 40cm, po prawej lodówka a nad całością głębokie szafki pawlaczowe. Od lodówki - szafka 60+80(zlew)+60cm (któraś 60-tka to zmywarka) i szafka narożna 90x90cm. Pod drugim oknem szafka 60cm i narożna 90x90cm. Pod płytą szuflady 80cm i na końcu szafka 30cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	268094 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	268095 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2C.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	268096 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2D.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	268097 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2E.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	268098

  16. #9736

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć że wizje bardzo fajne, czyli jednak lepiej robić półwysep i tam płytę?
    Jak to wygląda w pratyce, lepiej zrobić jakąś ściankę aby się nie pryskało na salon?
    Okna nie są dzielone więc przestawię zlew poza jego pole.
    wieczorem pokażę mężowi, ale na pewno mi się spodoba i chętnie sama się pobawię, choć wątpie, że wymyśle coś lepszego.
    Dziękuję Wam bardzo.

  17. #9737

    Domyślnie

    Cytat Napisał loogool Zobacz post
    Muszę powiedzieć że wizje bardzo fajne, czyli jednak lepiej robić półwysep i tam płytę?
    Jak to wygląda w pratyce, lepiej zrobić jakąś ściankę aby się nie pryskało na salon?
    Okna nie są dzielone więc przestawię zlew poza jego pole.
    wieczorem pokażę mężowi, ale na pewno mi się spodoba i chętnie sama się pobawię, choć wątpie, że wymyśle coś lepszego.
    Dziękuję Wam bardzo.

    Ja raczej nie widzeę innego miejsca na płytę, nie lubię upychania kuchenki i okapu na krókich odcinkach ścian a i konieczność rozmieszczenia sprzetów w odpowiedniej kolejności przemawia raczej za półwyspem.
    Pólwyspy lub wyspy standardowo robi się albo z szerszym blatem jak u mnie na wizualkach albo z postawiona z tyłu troche wyższą niż blat ścianką(20-30cm powyżej) żeby garnki i inne kuchenne sprzęty nie spadały. Jako, że okna będą raczej nisko nad blatem to mnie się bardziej podoba opcja szerokiego blatu ale zrobisz jak tobie pasuje.
    Przypuszczam, że okna to i tak będziesz otwierać w pełni tylko do umycia - szeroko otwarte tak szerokie skrzydła okienne przeszkadzałyby w korzystaniu z blatów a nawet wystawały nad podłogą i utrudniały poruszanie się po kuchni. Na co dzień pewnie będziesz co najwyżej uchylać lub rozwierać minimalnie - nie powinny wtedy wystawać z wnęki okiennej więc moim zdaniem możesz umieścić zlew pod oknem. Z zewnątrz okna możesz myć stojąc w ogrodzie. Albo możesz zainwestować w baterię zlewozmywakową składaną lub zlew mieć pod oknem a baterię z boku, poza jego światłem.

    Jak będziesz analizować moje propozycje lub wymyslać własne to zastanów się też od razu gdzie będziesz trzymać np. mikrofalówkę, ekspres do kawy, toster, pojemnik na chleb itp Jeśli lubisz to możesz wszystko trzymać na blacie ale w przypadku otwartej kuchni sugeruję raczej pochowanie chociaż części dupereli. Na przykład w mojej wersji 2 można przy słupku z piekarnikiem zrobić otwarte półki stojące frontem do lodówki i tam trzymac m.in. mikrofalówkę i pieczywo...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2F.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	268107

  18. #9738
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał milita Zobacz post
    moniss Ciekawy pomysł, zupełnie nie przyszedłby mi do głowy. Na pewno godny przemyślenia. A mogłabyś jeszcze spróbować zwizualizować mi moje pomysły? Bardzo proszę.
    Kuchnia z barkiem:

    Rzut z góry


    Tutaj widok z przejścia


    Widok na barek od jadalni




    I centrum dowodzenia:



    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  19. #9739
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    loogool - jeśli chcesz piekarnik w słupku:
    Po lewej stronie wejścia do spiżarni słupek z piekarnikiem 60cm i szafka 40cm, po prawej lodówka a nad całością głębokie szafki pawlaczowe. Od lodówki - szafka 60+80(zlew)+60cm (któraś 60-tka to zmywarka) i szafka narożna 90x90cm. Pod drugim oknem szafka 60cm i narożna 90x90cm. Pod płytą szuflady 80cm i na końcu szafka 30cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	268094 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	268095 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2C.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	268096 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2D.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	268097 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2E.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	268098

    Dobry projekt. Spróbuj dać lodówkę w zabudowie zaraz za piekarnikiem a potem zamaskować drzwi do spiżarni tak aby ta ściana była ścianą wysokiej zabudowy dla niewtajemniczonych Ciekawie to może wyglądać.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  20. #9740
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Kurcze miała być lodówka wolnostojąca :/ Ale warto zobaczyć.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

Strona 487 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony