dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 488 z 613
Pokaż wyniki od 9.741 do 9.760 z 12250
  1. #9741

    Domyślnie

    alicyja świetne te pomysły na zabudowę koło spiżarki, muszę coś powybierać. Bardzo dziękuję.

  2. #9742

    Domyślnie

    baska Kobieto jesteś Wielka Dziękuję za wizualizację z barkiem - bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko jeszcze nad umieszczeniem barku w jednej osi z wbudowaną witryną, którą umieściłaś po lewej stronie od wejścia do kuchni. Wówczas trzeba byłoby zrezygnować z szafek za barkiem, ale byłoby więcej luzu między barkiem/hokerem a stołem i krzesłami w wykuszu. Co myślisz na ten temat?

    loogool nieźle dziewczyny wymyśliły - alicyja świetny projekt pokazała. Co prawda fachowiec ze mnie żaden i sama prosiłam o pomoc bo zupełnie nie mogłam ogarnąć swojej kuchni, to pomysły na prawdę zaskakujące. Podoba mi się wersja z piekarnikiem w słupku i trik z półkami od strony wejścia do spiżarni np. na chlebak czy mikrowelę.

  3. #9743

    Domyślnie

    pokazywałam wczoraj mężowi i bardo mu się podoba, szczególnie ten regalik na ukryte sprzęty

  4. #9744
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Proszę Was o pomoc.
    Nie mam zupełnie koncepcji jak ustawić szafki w kuchni mamy po stronie pieca aby były wygodne i aby wszystko jakoś ze sobą współgrało. Mam dwie koncepcje ale czy są Dobre? Może coś doradźcie, podpowiecie....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 zmiana Kuchnia mamy_01.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	268288

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kasia kuchnia druga poprawka.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	268289

    Po lewej stronie patrząc z brzegu będzie; szafka, zmywarka, zlew z szafka i rogowa szafka, ściana będzie pusta.

    Widok pomieszczenia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140625_172939.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	268290


    Niebawem czeka mnie druga kuchnia i kolejne dylematy ehhh
    Ostatnio edytowane przez Ladybird76 ; 02-07-2014 o 08:11

  5. #9745

    Domyślnie

    Witam

    Ja też poproszę o pomoc w urządzaniu kuchni

    Kuchnia to prostokąt 4,25 x 2,68 x 2,70 (wysokość) z jednym oknem (okno ma parapet na wysokości 115 cm). Obecnie jesteśmy na etapie elektryki i dobrze by było wszystko już wiedzieć gdzie co będzie stało
    Chcielibyśmy w niej zmieścić dużą dwudrzwiową lodówkę, jeden słupek z piekarnikiem i mikrofalą, kwadratowy stolik na 2 osoby i jak najwięcej półek.

    Na razie jedyna koncepcja wygląda tak jak poniżej ale pewnie da się to rozplanować dużo lepiej:/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	268298

    Pozdrawiam i proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez deshi ; 02-07-2014 o 09:27
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #9746

    Domyślnie kuchnia dwa warianty który lepszy

    Witajcie,
    bardzo proszę o pomoc w wyborze wariantu kuchni z tych dwóch załączonych, a może ktoś wpadnie na jakiś nowy, genialny pomysł?
    Tam gdzie cargo i lodówka jest wnęka szer. 1m, cofnięta względem reszty ściany o 17cm. Czyli szuflady za lodówką płytsze.
    Dostępna długość kuchni 285cm do drzwi (zaznaczone obok okna), szerokość w tej chwili jest 215cm, będę przesuwać ściankę, aby uzyskać te 248cm.
    Całość ma być kuchnią z Ikea, więc te nieszczęsne nowe szafki co 20cm i brak frontu na zmywarkę 45cm...
    Nad całością oczywiście szafki wiszące. Pod dodatkowym blatem o szer. 40 cm dwie dodatkowe szafeczki dostępne z zewnętrz, od strony okna. Pytanie czy blat 40 cm będzie ok, żeby sobie tam przysiąść?
    Zależy mi na szafce z kołowrotkiem 88x88 cm, aby wykorzystać róg.
    Miała być opcja bez piekarnika w słupku, ale tak kombinuję, bo bardzo bym chciała piekarnik wyżej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez slupka.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	268325   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slupek.JPG
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	268326  
    Ostatnio edytowane przez justynna ; 02-07-2014 o 11:23

  7. #9747

    Domyślnie

    deshi - modyfikacje Twojego układu:
    Lodówkę postawiłabym na środku ściany bo w większości przypadków wolę jak wolnostojąca sbs jest otoczona z obu stron zabudową. Poza tym będzie bliżej blatu przy zlewie i żeby do niej dojść nie trzeba będzie omijać stolika. Z piekarnika i tak się rzadziej korzysta.Po prawej stronie lodówki nad szafką narożną głęboka nadstawka - z żaluzją, drzwiami albo otwarta. Zlew odsunięty od płyty żeby był większy kawałek głównego blatu roboczego, może być tuż przy lewej krawędzi okna. Nie lubie jak szafki wiszące dochodzą do wnęki okiennej ale nie mialam pomysłu jak to ładnie skomponować z szafkami dolnymi więc nad płyta jakiś taki tymczasowy układ. Być może lepiej byłoby zostawić symetryczny odstęp również od ściany bocznej - bez tych otwartych połek... Gdyby był sam okap wolnowiszący nie byłoby tego problemu.
    Po lewej stronie drzwi, jeśli sie zmieści, można wstawić płytką, wysoką szafkę, np.witrynę. Myślałam też nad umieszczeniem na ścianie nad stolikiem szafek wiszących, tak żeby nie dochodziły do słupka z piekarnikiem...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	268332 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	268333 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	268334 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	268335 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1E.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	268336
    Można drzwi do kuchni przesunąć bardziej na środek ściany? Dopuszczasz opcję z blatem roboczym nie pod oknem tylko na ścianie naprzeciwko(pod oknem stolik)?

    Ladybird76 - bardziej podoba mi się opcja z trzema szafkami-szufladami - płyta jest dalej od zlewu i ładniej rozmieszczone szafki górne. Druga wersja(z szerokimi szufladami)może byłaby ładniejsza gdyby wiszące szafki jakos symetryczniej zaplanować , dopasowac do dolnych szafek...

  8. #9748

    Domyślnie

    alicyja wielkie dzięki za szybką odpowiedź

    Dzisiaj wieczorem obgadam Twoje pomysły z Żoną
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9749

    Domyślnie

    Cytat Napisał deshi Zobacz post
    alicyja wielkie dzięki za szybką odpowiedź

    Dzisiaj wieczorem obgadam Twoje pomysły z Żoną
    No to masz jeszcze dwie wersje do obgadywania

    2)Zabudowa również w kształcie "L", ze zlewem pod oknem ale ciąg szafek zaczyna się lodowką(przy wejściu) a kończy słupkiem z piekarnikiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	268345 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	268346

    3)Z przesunietymi drzwiami na środek ściany i ze stolikiem pod oknem. Bardzo dużo szafek, nad płytą może być sam okap a szafki wiszące tylko na ścianie nad zlewem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3A.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	268347 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3B.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	268348 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3C.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	268349

  10. #9750

    Domyślnie

    I jeszcze raz dziękuję

    Zapowiada się dłuższe obgadywanie

    Szkoda tylko że w 3 wersji nie ma gdzie przesunąć drzwi bo weszłyby już do wiatrołapu:/
    Pozdrawiam
    Marcin

  11. #9751
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wersja 3 mi się podoba. Tylko czy side by side moze stać przy ścianie? Ja też tak właśnie miałam mieć i mnie tu poinformowano że miałabym problem z wyjęciem półek do mycia. Może to zależy od modelu? Jak masz już sbs to warto sprawdzić ile miejsca potrzeba na otwarcie drzwi na tyle by wyjąć półki.

  12. #9752

    Domyślnie

    W
    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Wersja 3 mi się podoba. Tylko czy side by side moze stać przy ścianie? Ja też tak właśnie miałam mieć i mnie tu poinformowano że miałabym problem z wyjęciem półek do mycia. Może to zależy od modelu? Jak masz już sbs to warto sprawdzić ile miejsca potrzeba na otwarcie drzwi na tyle by wyjąć półki.
    Masz na myśli otwieranie drzwi szerzej niż 90stopni? W sumie na wizualce wnęka na lodówkę jest kilka centymetrów szersza niż ona ale może i faktycznie byłoby za mało. Ostatecznie można by zrobić szerszy odstęp, nawet wstawić tam jakieś wąskie cargo(30cm), które jako płytsze nie przeszkadzałoby w pełnym otwieraniu a zapełniło lukę. Nie znam się, może są modele które mają jakieś sprytne rozwiązanie tego problemu ale i tak ta wersja odpada z powodu drzwi do kuchni których nie da się przesunąć. Jeśli do realizacji pójdzie układ z wersji 2 lub jakiś podobny to się trzeba będzie zastanowić...
    Nawiasem mówiąc moja zwykła pojedyncza lodówka stoi zbyt blisko parapetu okna i kaloryfera więc żeby wyjąć półki i szuflady muszę zdejmowac drzwi Raczej rzadko to robię, półki myję bez wyjmowania a w szufladach staram się nie syfić

  13. #9753
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ja tak tylko podpowiadam żeby potem nie było problemu. Hehe ja strasznie nie lubię myć lodówki i gimnastykować się z tymi półkami a tak bym miała wymówkę żeby ich nie wyciągać. Gorzej jak się coś wyleje i zaleje nie tylko samą półkę a również nie wiem jak to nazwać te podpórki na których opierają się półki, w mojej lodówce nie da się tego umyć bez wyjęcia półek. Wylało mi się kiedyś mleko, masakra.

  14. #9754
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    W

    Masz na myśli otwieranie drzwi szerzej niż 90stopni?
    Drzwi muszą się otwierać na 130 stopni. Najlepiej znaleźć schemat montażowy, bo niektóre potrzebują blendy a niektóre nie.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  15. #9755
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    tutaj schemat siemensa

    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  16. #9756
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Projekt naszej kuchni jest już bardzo zaawansowany - rozmieszczenie "wszystkiego" mamy już załatwione, teraz ogarniamy kolorystykę.

    Kuchnia wraz z kącikiem jadalnym ma 27 m2, rzut wygląda tak:





    Dostałam dziś wizualizacje od naszej pani architekt, w dwóch wersjach - jaśniejszej (na podłodze w części kuchennej cegła w kolorze "brzoskwiniowym") i ciemniejszej (na podłodze cegła w klasycznym ceglanym kolorze).















    Chętnie poznam Wasze opinie - przede wszystkim która wersja (jaśniejsza czy ciemniejsza) jest bardziej spójna i miła dla oka, oraz co jeszcze zmienić
    Mnie osobiście podłoga w kolorze ceglastym jakoś jednak nie leży, chyba wolę ten brzoskwiniowy. Blaty kuchenne dałabym w innym kolorze (nie szare) i mam wątpliwości odnośnie tego okna-lustra na ścianie koło stołu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10516861_694935440573837_4371015121787579279_n.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	268432   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10471104_694935490573832_4708246667430817327_n.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	268433   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10330231_694935520573829_4542863364150845114_n.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	268434  

  17. #9757

    Domyślnie

    Po wstępnym przemyśleniu sprawy i pooglądaniu propozycji z forum teraz nasza koncepcja wygląda mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	268502

    Chyba jednak zrezygnujemy z lodówki sbs ponieważ zajmuje dużo miejsca, a jakoś nam tych półek za dużo nie wychodzi:/
    I potwierdzam, że lodówka w rogu pomieszczenia jest niepraktyczna jeśli chodzi o mycie.Teraz tak mamy i trzeba przestawić meble potem lodówkę i dopiero można wyjąć półki z lodówki. Może nie robi się tego bardzo często ale jednak jest to uciążliwe.

    I jeszcze pytanie do alicyja W jakim programie były robione wizualizacje?
    Ja znalazłem coś co się zwie Sweet Home 3D ale mniej mi się podoba niż Twój
    Pozdrawiam
    Marcin

  18. #9758
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    A czy płyta nie jest za blisko okna?

  19. #9759

    Domyślnie

    Owszem jest troche blisko ale będzie indukcja a nie płyta gazowa więc mam nadzieję że to nie byłby problem nie do przeskoczenia.

    Ew może tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	268507

    2 półki mniej ale kuchenka jest dalej od okna
    Pozdrawiam
    Marcin

  20. #9760

    Domyślnie

    Cytat Napisał deshi Zobacz post
    Owszem jest troche blisko ale będzie indukcja a nie płyta gazowa więc mam nadzieję że to nie byłby problem nie do przeskoczenia.
    Nawet gazowe, współczesne mają zabezpieczenie przed zgaśnięciem płomienia (niektóre go zapalają ponownie, inne tylko odcinają dopływ gazu po chwili jak czujnik wystygnie).
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

Strona 488 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony