dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 489 z 613
Pokaż wyniki od 9.761 do 9.780 z 12250
  1. #9761

    Domyślnie

    No to super, że nawet gazówka dałaby radę. Okno w kuchni to jedno duże skrzydło, które można tylko uchylić, ale w domu będzie WM i pewnie i tak będzie ciągle zamknięte.

    A ponieważ dzisiaj kreatywność mi jakoś wzrosła to mam jeszcze i taką modyfikację. Ciągle walczę o jak najwięcej półek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	268517

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4z2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	268518
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #9762
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Nawet gazowe, współczesne mają zabezpieczenie przed zgaśnięciem płomienia (niektóre go zapalają ponownie, inne tylko odcinają dopływ gazu po chwili jak czujnik wystygnie).
    Stronę, czy dwie temu była dyskusja na ten temat i przepisy gazową kuchenkę zabraniają umieszczać blisko okna. Niby we własnym domu można co się chce ale w razie kontroli z gazowni może być problem.

  3. #9763
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał deshi Zobacz post
    No to super, że nawet gazówka dałaby radę. Okno w kuchni to jedno duże skrzydło, które można tylko uchylić, ale w domu będzie WM i pewnie i tak będzie ciągle zamknięte.

    A ponieważ dzisiaj kreatywność mi jakoś wzrosła to mam jeszcze i taką modyfikację. Ciągle walczę o jak najwięcej półek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	268517

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4z2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	268518
    Zrezygnowała bym tylko z tej narożnej wiszącej na rzecz zwykłej. Narożne wiszące są bardzo nieporęczne, no chyba że jesteś bardzo wysoka. Wizualnie będzie lepiej a jeśli chodzi o miejsce do przechowywania to nie zmniejszy się znacząco.

  4. #9764

    Domyślnie

    Cytat Napisał deshi Zobacz post
    I jeszcze pytanie do alicyja W jakim programie były robione wizualizacje?
    Ja znalazłem coś co się zwie Sweet Home 3D ale mniej mi się podoba niż Twój
    Wizualki robię w PRO100 - na stronie producenta jest do pobrania darmowe demo ale bez możliwości zapisywania projektu.
    http://www.ecru.pl/wersje-demo
    Ta nowsza wersja ma spore wymagania sprzętowe, nie na mój laptop/netbook ze zintegrowana grafiką bez obsługi OpenGL więc używam starszej. Jeśli masz lepszy sprzęt to możesz pobrać taką albo poszukać w necie poprzednich edycji.
    Ale nawet ikeowy planner kuchenny będzie lepszy niż SH 3D. Trzeba mieć m.in. odpowiednią rozdzielczośc monitora, przeglądarkę(FF, IE, Chrome, Safari) i zaistalowac wtyczkę.
    http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_i...hplanners.html

  5. #9765
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    forum przeglądam już od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam zasięgnąć Waszej rady. Jestem na etapie stawiania ścianek działowych w domu. I mam problem z kuchnią.
    Kuchnia jest półotwarta na jadalnię i salon, ma 8,5m. Jest tam zaprojektowana spiżarnia 3,6m. W projekcie jest narożny zlew i narożna kuchenka. Takie rozwiązanie niezbyt mi się podoba. Na etapie wyboru projektu po prostu stwierdziłam, że to przeniosę, ale im dłużej kombinuję tym bardziej nic nie mogę tam zmieścić:/ Już nawet zastanawiam się czy nie zrezygnować ze spiżarni. Proszę o pomoc w zaprojektowaniu pomieszczenia. Załączam zdjęcie z wymiarami plus moje 3 "projekty".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia wymiary.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	268698

    1. Drzwi od spiżarni bez zmian, wydłużona ściana od strony salonu i jadalni, skrócona od strony korytarza -przy takim ustawieniu robi się strasznie ciasno w wejściu do salonu dodatkowo kuchenka jest daleko od komina.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia 1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	268699
    2. Przesunięte drzwi do spiżarni, ściana od jadalni lekko przedłużona, od korytarza skrócona - więcej przestrzeni w przejściu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	268711
    3. Zlikwidowana spiżarnia i skrócona ściana od strona korytarza - kuchnia robi się przestronna, ale sama nie wiem czy potrzebuję tyle szafek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 3.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	268700

    Może macie jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o pomoc.

    PS. Ta ściana przy jadalni już stoi więc nie ma tu możliwości manewru, 120cm musi zostać. Nie ma jeszcze ścianki działowej oddzielającej spiżarnię i tej od strony korytarza oraz instalacji. Komin znajduje się na ścianie spiżarni i najlepiej, żeby od tej strony stała kuchenka. Jest jeszcze opcja żeby zmniejszyć okno, ale mojemu narzeczonemu się to nie widzi.. I przedłużanie tej ściany od jadalni też nie bardzo mu się podoba. Za to skrócenie tej od korytarza już bardzo.. I teraz już kompletnie nie wiem co robić..
    Ostatnio edytowane przez ANBA_DOM ; 04-07-2014 o 10:01

  6. #9766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Załączniki się nie wyświetlają

    Edit:
    teraz widzę
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 04-07-2014 o 09:48

  7. #9767
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    a teraz?

  8. #9768
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ech, kto dał temu projektantowi dyplom Kuchnia totalnie nieprzemyślana ale na pewno dziewczyny znajda na nią rozwiązanie.

    Edit:
    W wersji 2 i 3 jest to samo zdjęcie chyba.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 04-07-2014 o 09:55

  9. #9769
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Już poprawiłam to zdjęcie edytowałam 3 razy i tak coś nie tak

  10. #9770
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    A może tak:
    - skrócić ścianę tą od strony holu, ale tylko troszkę
    - wysoka zabudowę dać na ścianę oddzielającą spiżarkę a drzwi do spiżarki zlicować z zabudową
    - zlew pod okno
    - płyta na ścianę między kuchnią a salonem.
    - przedłużyć blat tworząc jakby półwysep

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia wymiary.jpg
Wyświetleń:	735
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	268712

  11. #9771
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Kochane, pomoc potrzebna na szybko. Ostatnia decyzja przede mną. Wybrałam kuchnię biały lakier nie połysk fronty gładkie bez frezów. Blat z firmy kronospan kolor dąb craft szary. no i problem. czy wnętrze białych szafek nie robi się z czasem brzydkie? Tzn brudzi się/szarzeje/żółknie? Czy mogę korpusy zrobić też ten dąb craft szary czy np tylko półki poziome w szafkach takie dać? Sama nie wiem co zrobić. A cokół pani proponuje też biały. Może ten dąb wziąć?
    Ratujcie.

  12. #9772
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł Doriko Moja teściowa widziała takie zlicowane drzwi do spiżarki u jakiejś koleżanki i bardzo nas na to namawiała, ale my stwierdziliśmy, ze u nas się tak nie da Jak się czasem mózg na jakąś wizję ustawi to później ciężko coś innego wymyślić. Tylko się zastanawiam czy nie będą zapachy leciały do salonu jak kuchenka będzie tak na skraju kuchni?

  13. #9773
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Ktoś mi podpowie coś? please...

  14. #9774
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANBA_DOM Zobacz post
    Dzień dobry,
    forum przeglądam już od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam zasięgnąć Waszej rady. Jestem na etapie stawiania ścianek działowych w domu. I mam problem z kuchnią.
    Kuchnia jest półotwarta na jadalnię i salon, ma 8,5m. Jest tam zaprojektowana spiżarnia 3,6m. W projekcie jest narożny zlew i narożna kuchenka. Takie rozwiązanie niezbyt mi się podoba. Na etapie wyboru projektu po prostu stwierdziłam, że to przeniosę, ale im dłużej kombinuję tym bardziej nic nie mogę tam zmieścić:/ Już nawet zastanawiam się czy nie zrezygnować ze spiżarni. Proszę o pomoc w zaprojektowaniu pomieszczenia. Załączam zdjęcie z wymiarami plus moje 3 "projekty".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia wymiary.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	268698

    1. Drzwi od spiżarni bez zmian, wydłużona ściana od strony salonu i jadalni, skrócona od strony korytarza -przy takim ustawieniu robi się strasznie ciasno w wejściu do salonu dodatkowo kuchenka jest daleko od komina.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia 1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	268699
    2. Przesunięte drzwi do spiżarni, ściana od jadalni lekko przedłużona, od korytarza skrócona - więcej przestrzeni w przejściu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	268711
    3. Zlikwidowana spiżarnia i skrócona ściana od strona korytarza - kuchnia robi się przestronna, ale sama nie wiem czy potrzebuję tyle szafek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 3.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	268700

    Może macie jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o pomoc.

    PS. Ta ściana przy jadalni już stoi więc nie ma tu możliwości manewru, 120cm musi zostać. Nie ma jeszcze ścianki działowej oddzielającej spiżarnię i tej od strony korytarza oraz instalacji. Komin znajduje się na ścianie spiżarni i najlepiej, żeby od tej strony stała kuchenka. Jest jeszcze opcja żeby zmniejszyć okno, ale mojemu narzeczonemu się to nie widzi.. I przedłużanie tej ściany od jadalni też nie bardzo mu się podoba. Za to skrócenie tej od korytarza już bardzo.. I teraz już kompletnie nie wiem co robić..
    Jak tak na szybko zerknęłam to szkoda, że ta ściana pomiędzy jadalnią, bo najpierw próbowałabym ugryźć to w ten sposób, że zabudowa wysoka tam gdzie ma być, okap zabudowany w szafki albo i nie na ścianie przylegającej do spiżarni a pomiędzy jadalnią a kuchnią barek . Ale się zobaczy co zrobić z tym co jest
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  15. #9775
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał elmagra Zobacz post
    Ktoś mi podpowie coś? please...
    Zostaw białe. Zapytaj co to za płyta korpusowa, melamina czy laminowana. Jeśli melamina to ci się zetrze tak jak piszesz, ale jesli laminat to wszystko będzie dobrze. Niezależnie od koloru. A już pierwszy raz się spotkałam aby w białej szafce wstawiać kolorowe półki... Cokół też zostaw w spokoju.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  16. #9776
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    Jak tak na szybko zerknęłam to szkoda, że ta ściana pomiędzy jadalnią, bo najpierw próbowałabym ugryźć to w ten sposób, że zabudowa wysoka tam gdzie ma być, okap zabudowany w szafki albo i nie na ścianie przylegającej do spiżarni a pomiędzy jadalnią a kuchnią barek . Ale się zobaczy co zrobić z tym co jest
    No właśnie, że ja wcześniej o tym nie pomyślałam, to bym coś z tą ścianą pokombinowała.. W każdym razie już po ptakach, bo ściana stoi a nie chcę jej teraz burzyć.
    Zastanawiam się jak kuchenka będzie na ścianie od spiżarni, bez przesuwania drzwi do tej spiżarni to tam nie będzie miejsca chyba, od kuchenki do drzwi będzie z 10-15 cm.
    Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

  17. #9777
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mi też to jakoś się nie widzi. Zostawiłabym białe.

  18. #9778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    No właśnie bez przesunięcia drzwi to nie bardzo widzę tam płytę, na skraju szafek troszkę niebezpiecznie.

    Co do zapachów to moim zdaniem, gdzie byś nie ustawiła w otwrtej kuchni będą się rozchodzić. Ale można też zabudować kuchnię ścianą na cała długość blatu.


    Długość blatu wstawiłam na oko bo robiłam na szybko i nie w programie do projektowania tylko zwykłym graficznym więc ciężko skalę złapać. Trzeba pamiętać by zostawić wystarczająco miejsca na wejście by było wygodnie. Najlepiej jak już wstępnie ustalisz co i jak to sobie na budowie rozrysuj na podłodze co gdzie, zobaczysz czy wygodnie będzie.
    Niestety nie mam już czasu na wizualki ale sama możesz sobie machnąć takie ustawienie np w Ikea planer.

  19. #9779
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Doriko: Zrobię napewno jak tylko będę miała dostęp do programu czyli dopiero jutro:/ Bardzo dziękuję!

  20. #9780

    Domyślnie

    Zdecydowanie zostawiłabym spiżarkę ona w niczym nie przeszkadza,kuchnia jest wystarczająco ustawna.Co będzie pod schodami schowek/wc.........?

Strona 489 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony