dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 490 z 613
Pokaż wyniki od 9.781 do 9.800 z 12250
  1. #9781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wersja 2 dokładnie to co miałam na myśli. Trzecia też ciekawa.

  2. #9782

  3. #9783
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kinka: pod schodami będzie wc. Widzisz ja cały czas kombinowałam, żeby kuchenka była po tej stronie co komin czyli na ścianie od spiżarni. Ale jak czytam te Wasze pomysły to zdecydowanie muszę tą instalację pociągnąć na drugą stronę kuchni.

  4. #9784
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    I jeszcze jedno
    chyba ona pisała wcześniej, że tak jest najlepsze umiejscowienie dla okapu z powodu bliskości komina. czy coś pomyliłam?
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  5. #9785
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANBA_DOM

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    chyba ona pisała wcześniej, że tak jest najlepsze umiejscowienie dla okapu z powodu bliskości komina. czy coś pomyliłam?
    Dokładnie tak pisałam. Ale instalacji jeszcze nie ma więc można to zmienić. Tylko pytanie czy jest sens czy może lepiej pokombinować z innym układem. Wiadomo, że im bliżej komina tym lepszy będzie wyciąg W tym ostatnim ustawieniu wydaje mi się mało miejsca na lodówkę. Ale zrobię wizualizację jutro i zobaczę jak to wygląda.

  6. #9786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dzień dobry!
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 13-03-2015 o 05:20

  7. #9787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    A tam gdzie są teraz znaki zapytania to zmieści się wysoka zabudowa?
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  8. #9788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    I wiecie co, tak jak patrzę na to co wzbudza tutaj tak powszechny podziw to jedno byśmy musieli wyjaśnić, aby nie tracić czasu na nietrafione wizualizacje.
    Czy wam naprawdę podobają się takie ustawienia mebli kuchennych?? Chociaż te pomieszczenia mają jakieś 3,5 m wysokości...
    Macie gdzieś może wymiarówkę tych mebli z Ikea?





    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  9. #9789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Basia, dowolnie sobie składasz meble z Ikei, one są modułowe, na tych zdjęciach po prostu szafki stoją na szafkach Możesz sobie to zrobić w mieszkaniu 230cm i w kamienicy 380cm

    U nas tam gdzie znaki zapytania będzie normalna część pomieszczenia, 250cm jak wszędzie.

    Aha i lodówka ma być wolnostojąca, bo mamy nową lodówkę w kartonie, czeka od wiosny na przeniesienie jej do mieszkania, jakaś taka: http://www.samsung.com/pl/consumer/h...RB31FERNCSA/EF
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 06-07-2014 o 17:09

  10. #9790

    Domyślnie

    jo-anna, Prawą ścianę cofnij na tyle, żeby w tej wnęce się zmieściły meble czyli 60cm minimum a bezpieczniej 65cm jeśli będą drzwi do kuchni otwierane do wewnątrz. Możesz tam wstawić słupek z piekarnikiem, wysoką szafkę i miedzy nimi lodówkę.
    Wpasowanie pralki przykładowo tak jak na rysunku - między szafką narożną a zlewozmywakową powstanie luka o szerokości 65,5cm(a jeśli nie uwzględniać listwy dystansowej szafki narożnej to nawet ok.7,5 cm więcej czyli 73cm). Można tam wstawić pralkę i dokupić sam front 60cm a resztę przestrzeni zamaskować jakąś blendą. Jeśli chcesz mogę spróbowac rozrysować lub zwizualizować to dokładniej. Oczywiście cokół dajesz po całości jak już wstawisz pralkę.
    Z drugiej strony szafki narożnej szuflady 80cm pod płytą i szafka 20cm albo szuflady 60+40cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	268999 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1-A.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	269000
    Pewną niedoróbką ze strony Ikei jest to, że w szafce narożnej asymetrycznej będzie widoczny kawałek w kolorze obudowy (czyli białym albo czarnym) a nie w kolorze frontów - ta listwa dystansowa i prostopadły do niej fragment obok drzwiczek. Nie wiem czy odpowiednio przycięte panele maskujące dałoby się tam przymocować, żeby nie utrudniac otwierania drzwiczek - jeśli nie to zostaje pomalowanie farbą w kolorze zbliżonym do koloru frontów. Ale mogę sie mylić i Ikea ma na to jakieś proste rozwiązanie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Róg w kolorze obudowy.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	29,7 KB
ID:	269001
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 06-07-2014 o 17:44

  11. #9791
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo--anna Zobacz post
    Basia, dowolnie sobie składasz meble z Ikei, one są modułowe, [url]

    ja wiem co to są moduły, dlatego pytam czy ktoś ma wymiarówkę.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  12. #9792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dziękuję Kochana, jesteś bardzo pomocna Podoba mi się to, kuchnia odetchnie
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 13-03-2015 o 05:20

  13. #9793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    ja wiem co to są moduły, dlatego pytam czy ktoś ma wymiarówkę.
    Nie wiem czy te wymiary podawane u nich są wymiarami rzeczywistymi czy tak plus/minus i czy to w czymś pomoże, ale niby przy każdej szafce jest wymiar.... http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...kitchen/24254/
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 06-07-2014 o 18:36

  14. #9794
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał baska_st Zobacz post
    I wiecie co, tak jak patrzę na to co wzbudza tutaj tak powszechny podziw to jedno byśmy musieli wyjaśnić, aby nie tracić czasu na nietrafione wizualizacje.
    Czy wam naprawdę podobają się takie ustawienia mebli kuchennych?? Chociaż te pomieszczenia mają jakieś 3,5 m wysokości...
    Macie gdzieś może wymiarówkę tych mebli z Ikea?






    Meble wzbudzają zachwyt. Ustawienie to przecież coś co i tak u siebie dopasowujemy do własnych potrzeb.

    Poza tym co w tych ustawieniach złego, poza małą ilością blatów?
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 06-07-2014 o 19:17

  15. #9795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ja bym dała tak czy siak na środku, ze względów estetycznych. Jak dla mnie tak by było ładniej jeżeli lodówka nie będzie w zabudowie.

  16. #9796

    Domyślnie

    Była ostatnio na forum rozmowa o lodówkach postawionych w rogu, przy prostopadłej ścianie, że trudno wtedy drzwiczki otworzyć szerzej niż 90 stopni żeby półki i szuflady wyjąć. Dlatego chyba lepiej i chyba ładniej dać lodówkę między szafki. Na rysunkach poniżej porównanie trzech ustawień - pokazany zakres w jakim drzwi lodówki się otworzą. Oczywiście jest to tylko schemat, może Wasz model ma jakies nietypowe zawiasy czy coś - lepiej jakbyście sprawdzili to sami... .
    A) Lodowka między dwiema szafkami 60cm - ze specyfikacji technicznej wynika, że ten Samsung ma głębokość 58cm bez drzwi a szafki ikeowe z drzwiczkami Bodbyn mają 61,9cm. Jeśli odsuniesz lodówkę od tylnej ściany o 4cm to jej drzwiczki(8,8cm grubości podobno) będą wystawać przed fronty szafek i powinno sie dać ją otworzyć maksymalnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lodówka A.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	269014
    B)Przy drzwiach dwie szafki 60cm i lodówka najbliżej okna - raczej nie wyjmiesz połek i szuflad bez zdejmowania drzwiczek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lodówka B.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	269015
    C)Przy drzwiach szafki 60+40cm,lodówka ustwiona z odstępem od ściany z oknem ok.30cm("szparę" można zamaskować) - nie wiem jak z wyjmowaniem szuflad i półek, raczej wątpliwe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lodówka C.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	25,2 KB
ID:	269016

    Nie pisałam o ciasnym obudowaniu pralki tylko o zaplanowaniu w miarę szerokiej luki pod blatem i wymyślenie sposobu na zasłonięcie jej drzwiczkami. Poniżej prosty schemacik(jeszcze bez kombinowania z listwami maskującymi itp). Brązowe to obudowy szafek, szare to fronty. Czerwona to dodatkowa płyta (lub listwa) do przymocowania zawiasów drzwiczek zasłaniających pralkę - przykręcona do szafki zlewozmywakowej. Żółte to jakas decha łącząca szafki i usztywniająca konstrukcję, być może potrzebna będzie jeszcze jedna, z przodu zaraz pod blatem. Po wliczeniu przestrzeni za listwą dystansową szafki narożnej szerokość miejsca na pralkę jest taka jak zalecana - ok.70cm czyli po 5cm luzu po bokach. Moze wyjść odrobinę mniej jesli szafkę zlewozmywakową trzea będzie trochę odsunąć od ściany, nie mogę teraz znaleźć jaki Ikea zaleca odstep. Głębokość pralki to inna sprawa - nie pamiętam czy napisałaś wymiary posiadanej pralki ale im płytsza tym lepiej. A może Wasza pralka skacze bo źle wypoziomowana?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	269017

  17. #9797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Alu, dziękuję Będziemy analizować i podpytywać jeszcze

  18. #9798
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo--anna Zobacz post
    Nie wiem czy te wymiary podawane u nich są wymiarami rzeczywistymi czy tak plus/minus i czy to w czymś pomoże, ale niby przy każdej szafce jest wymiar.... http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...kitchen/24254/

    Zawsze coś, dzięki.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  19. #9799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar baska_st
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Luboń
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ja może coś o lodówce . Taka lodówka potrzebuje tylko tyle odstępu, aby otworzyć na 90 stopni a nie jak side by side na 135. Dlatego wystarczy 5- cio centymetrowy odstęp od ściany.
    Gdyby słowa zmienić w krople, nawet wysp by nie było.

  20. #9800
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ja przymierzam się do remontu swojej kuchni.Jak na razie są to jedynie plany ale przeglądam sobie aranżącje zaprojektowane przez poszczególnych projektantów. Zainspirowała mnie szczególnie poniższa ( w portfolio duetu Kołodziej & Szmyt z Warszawy: tutaj więcej zdjęć do projektu : kolodziejszmyt.com/port_legionowo.phtml ). Zastanawiam się jak taka kuchnia sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Pomieszczenie jest generalnie niewielkie tak więc chciałabym zastosować jasne kolory tak aby nieco je powiększyć optycznie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	legionowo_3.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	269084

Strona 490 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony