dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 492 z 613
Pokaż wyniki od 9.821 do 9.840 z 12250
  1. #9821

    Domyślnie

    Mam pytanie, szczególnie do tych, którzy znają szczegóły mebli Ikea. Chcę zamówić właśnie meble Ikea, tyle, ze pojawił się problem z wysokością parapetu.
    Dolna krawędź parapetu jest na wysokości (gotowa podłoga) 82 cm, natomiast dolna krawędż skrzydła okna na wysokości 89,5 cm.
    Z tego, co się orientuje wymiary w meblach ikeowskich: cokół 8cm + szafka 80 cm + blat 3,8 cm co daje 91,8 cm, więc brakuje 2,3 cm.

    Rozważałam skrócenie cokołu do 5 cm, ale co wtedy z cokołem pod lodówką?

    Macie jakiś pomysł lub radę jak to rozwiązać?

  2. #9822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Wizualka tak jak chciałaś, chyba... Lepiej, żeby ktoś w Ikea Plannerze wizualkę zrobił.
    Płytkie wysokie szafki po prawej od wejścia we wnęce ok.160cm szerokości - np.2x60+40 lub 4x40cm. Malo blatu, brak miejsca na pralkę. Gdyby obok lodówki dać szafkę pod zlew 40cm a w róg wstawić szafkę 88x88cm to po prawej stronie piekarnika dałoby sie wygospodarować miejsce na pralkę ok.70cm(po lewej od piekarnika szafka 20cm).
    Załącznik 269502 Załącznik 269503 Załącznik 269504
    A w ogóle to dlaczego nie możesz zrobić głębokiej wnęki? Rozumiem, że kawałek ściany przy oknie trzeba zostawić ale wnękę możesz zrobić krótszą, np.100-120cm, tyle żeby weszła lodówka i obok jakaś szafka. Albo wnęka na środku ściany tylko na lodówkę i wtedy od strony salonu powstana dwie symetryczne wnęki... Moim zdaniem warto jeśli kuchnia jest dla Ciebie taka ważna bo byłoby i więcej blatu i ładniej i pralka by weszła.
    Załącznik 269505 Załącznik 269506
    Dziękuję, o to mi chodziło Jesteś super!
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 13-03-2015 o 05:19

  3. #9823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo--anna Zobacz post
    Na co dzień krzesła będą 4 przy dłuższych bokach, ale jak przyjadą jacyś goście to od strony ściany przy krótszym boku nikt się nie zmieści
    Jak postawisz stół w odstępie min. 60cm od ściany to się zmieści. I będzie łatwiejszy dostęp do tego krzesła niż gdyby stało we wnęce(przejście między rogiem stołu a rogiem wneki).
    Na rysunkach stoł 90x140cm z krzesłami odstawionymi na tyle, żeby pokazać te min.60cm z każdej strony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z wneką.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	24,2 KB
ID:	269661 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez wnęki.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	269662

  4. #9824
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Jak postawisz stół w odstępie min. 60cm od ściany to się zmieści. I będzie łatwiejszy dostęp do tego krzesła niż gdyby stało we wnęce(przejście między rogiem stołu a rogiem wneki).
    Na rysunkach stoł 90x140cm z krzesłami odstawionymi na tyle, żeby pokazać te min.60cm z każdej strony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z wneką.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	24,2 KB
ID:	269661 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez wnęki.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	269662
    Stół 90x140 to taki normalny stół czy jakiś mały? Bo jestem w pracy, nie mam centymetra i trudno mi sobie to wyobrazić Coś pi razy drzwi takiego? W sensie swobodnie na 4 krzesła?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	103725714149243c48d0191.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	269669

  5. #9825
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    A jak duży jest salon a właściwie ile ma ściana z oknem?

  6. #9826

    Domyślnie

    Tak, coś jak na zdjęciu, spokojnie na 4 krzesła wystarczy. Zaleca się żeby osoba siedząca przy stole miała do swojej "dyspozycji" co najmniej kawałak blatu o szerokości 60cm i głebokości 40cm(od krawędzi do środka stołu).Chodzi o to żeby łokciami nie stukać sie z sąsiadem i talerze się o siebie nwzajem nie obijaly. Nawet stół 80x120cm dla 4. osób byłby ok. ale dla 6. lepiej trochę większy.

  7. #9827
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    A jak duży jest salon a właściwie ile ma ściana z oknem?
    Bodajże ma 21 metrów i ściana z oknem ma prawie 4 metry (bez kilku cm, 390 z groszami jest). Jeśli zabudujemy wnękę to ubędzie 90cm.

  8. #9828
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    300cm ściany minus 60cm po obu stronach czyli 120 zostaje 180. Wciśniesz tam maksymalnie 180cm stołu a to duuuży stół tak na 3 krzesła po jednej stronie czyli w sumie sześć.
    Ten poniżej ma 120 i swobodnie wchodzą cztery krzesła na przeciw siebie.

  9. #9829
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Niekoniecznie trzeba zabudowywać całą wnękę. Do kuchni dać tyle ile tam będzie potrzebne, a to co zostanie w salonie można jeszcze zagospodarować np. na półeczki z książkami i bibelotami.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #9830
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    No dobrze, kupimy rozkładany, jak się zwali 15 osób na obiad to będziemy go w poprzek ustawiać Dziękuję Wam za pomoc, a Tobie Alu za wizualizacje wszystkie

  11. #9831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    jo–anna, a czemu nie wywalisz tej ściany wnękowej całkiem? Tak mi się to rzuciło w oczy gdy pokazałaś fotkę z salonu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #9832

    Domyślnie

    Witajcie,
    sporo czasu podglądałam to forum, czytałam i zbierałam informacje - obfotografowałam połowę sklepów z wyposażeniem wnętrz i zapchałam pół dysku na komputerze inspiracjami - jednak na tym forum znalazłam wiele cennych i racjonalnych odpowiedzi - a nie wg mojego klucza - O MAMO JAKIE ŚLICZNE! . Myślałam, że będzie frajda i zabawa z dobieraniem frontów, blatów, umywalek, kafli etc ale już jakiś czas temu zorientowałam się, że przy takiej ilości pytań w jednym czasie nosi to bardziej znamiona tortury
    Poniżej wizualizacja. Nigdy nie byłam fanką nowoczesnych rozwiązań i bliżej mi było do (jak to zwie mój M) domku na prerii stąd te fronty i blat. Generalnie umywalka też ma być inna - ceramiczna "wychodząca" na zewnątrz. Natomiast na słupku szafki będą symetryczne - wizualizacja nie daje mozliwości takiego ustawienia. Dajcie znać czy taki rozkład pomieszczenia ma rację bytu - wszelkie opinie będą mocno przydatne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia rzut górny.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	269911Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	269912Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slupekkuchnia.JPG
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	269913Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wejscie do kuchni.JPG
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	269914Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-06-06 11.11.12.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	269916

  13. #9833

    Domyślnie

    Myszkinson, a możesz tak pokombinować, żeby płyta kuchenna była tam, gdzie na planie 9 i 10? Domyślam się, że przed kuchnią będzie jadalnia? Gotowanie, gdy widzisz resztę domu, a zwłaszcza siedzących przy stole, możliwość swobodnego z nimi kontaktu, bez konieczności ciągłego odwracania się, to rzecz bezcenna A u Ciebie jest świetna możliwość takiego rozwiązania

  14. #9834

    Domyślnie

    Niestety ale ściana (przy, której stoi 9 i 10) jest nie do ruszenia - od drugiej strony jest (a raczej będzie) kominek i tv. W chwili obecnej jest nawet przedłużona w stosunku do tego co jest na zdjęciu

  15. #9835

    Domyślnie

    Ale ja nie mówię, żeby ją ruszać Jak najbardziej ma być. Proponuję gotowanie właśnie przy tej ścianie, niemal tuż przy wejściu, zamiast tyłem do całego pomieszczenia i reszty domu. Opinie, że takie usytuowanie jest niebezpieczne, to mit. Sama mam takie ustawienie i to był najlepszy pomysł Skoro po drugiej stronie ma być kominek to będziesz miała gotowy przewód wentylacyjny dla okapu Najlepiej jakbyś stanęła w tym pomieszczeniu i porównała, jak się czujesz wyobrażając sobie stanie przy garnkach w tych dwóch miejscach
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 13-07-2014 o 00:11

  16. #9836

    Domyślnie

    Już rozumiem. Z tym, że wtedy będę miała mało miejsca na lodówkę, mikrofalę itd bo one w chwili obecnej maksymalnie wykorzystują przestrzeń "tej" ściany na słupku..
    Muszę sobie jutro zrobić próbę na budowie Dobrze, że trochę styropianu zostało to zmajstruję kuchnię

  17. #9837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkinson Zobacz post
    Dajcie znać czy taki rozkład pomieszczenia ma rację bytu - wszelkie opinie będą mocno przydatne.
    Zmywarka jest ponad 2m od zlewu - trochę bez sensu. Ogólnie wolę jak zlew jest w "centrum wydarzeń" czyli blisko głównego blatu roboczego i między lodówką a kuchenką
    Ja bym proponowała ustawienie np. jak na rysunku poniżej - płyta z okapem na większym wolnym kawałku ściany czyli po lewej. Zlew pod prawą połową dużego okna a obok zmywarka albo zlew między oknami i zmywarka mogłaby zostać jak w Twoim projekcie ale zwiększyłaby sie odległość zlewu od płyty. Szafki wiszące 3x60 lepiej wypełnią ścianę niż 2x80cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	269946
    Albo z wydzieleniem spiżanio-pralnio-suszarni gdybyś uznała, że kuchnia jest za bardzo "oszafkowana", np. tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	269953 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	269957 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	269959 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2C.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	269960
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 13-07-2014 o 11:31 Powód: Dodane wizualki

  18. #9838

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    jesteśmy właśnie w trakcie projektowania kuchni - projekt był już prawie gotowy, po czym po przeczytani tego wątku stwierdzam, że najlepiej byłoby go w całości zmienić
    Niestety mam pecha do projektantów - lepiej wręcz napisać, że do panów obsługujących program do wizualizacji, bo z projektowaniem niewiele ma to wspólnego

    Tak wygląda "plan" kuchni - w sensie wymiarów. Te przerwy to miejsca gdzie znajdą się przejścia - niestety kuchnia będzie pomieszczeniem przechodnim. Nie będzie tam drzwi, a jedynie łuki/przejścia. Można trochę jeszcze manipulować ścianą o wymiarach 60/70/230 - ściana jeszcze nie stoi, musi być tam po prostu przejście 70cm, w którym miejscu jest to raczej obojętne. Okien brak. Łuk o wymiarze 100cm będzie w pewnym sensie jedynym źródłem "światła" dziennego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	270397

    A tutaj mam "plan" od pana ze sklepu meblowego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	270398
    Co prawda chciałam, aby pomiędzy zlewem a płytą było kargo, ale Pan twierdzi, że zmywarka (znajdować się będzie pod ociekaczem od zlewu) nie może stać przy ścianie i dlatego postawił przy ścianie kargo.
    Jestem w rozterce, bo kompletnie mi się ta wizja nie podoba. Z jednej strony zależy mi na sporym blacie roboczym aby wygodnie pracować, z drugiej strony marzy mi się piekarnik/mikrofala w słupku. Ogólnie poza lodówką cały sprzęt AGD będzie w zabudowie (płyta gazowa, a nie indukcyjna).
    Po przejrzeniu wątku coraz bardziej rozważam układ dwurzędowy bądź w kształcie litery "U", ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać Bo fajnie by było jeszcze gdzieś postawić jakikolwiek stolik no i trzeba gdzieś umieścić grzejnik :/
    Czy ktoś pomoże i coś podpowie?

  19. #9839
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Zmywarka ma być 40 czy 60?
    A może jednak zabudować lodówkę?
    Do czego miałby służyć stolik? Czy jest niezbędny? Jak daleko masz duży stół (jeśli masz)?
    Co jest za otworem 70cm?
    A co za wejściem 100cm?
    Najlepiej daj cały rzut mieszkania

    Edit:

    Zapomniałabym
    Czy ta kuchnia będzie na wymiar czy z gotowych szafek? Jeśli z gotowych to jakie szerokości szafek mają dostępne i jakie szafki narożne mają w ofercie?

  20. #9840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Zmywarka ma być 40 czy 60?
    A może jednak zabudować lodówkę?
    Do czego miałby służyć stolik? Czy jest niezbędny? Jak daleko masz duży stół (jeśli masz)?
    Co jest za otworem 70cm?
    A co za wejściem 100cm?
    Najlepiej daj cały rzut mieszkania

    Edit:

    Zapomniałabym
    Czy ta kuchnia będzie na wymiar czy z gotowych szafek? Jeśli z gotowych to jakie szerokości szafek mają dostępne i jakie szafki narożne mają w ofercie?
    Jeśli chodzi o zmywarkę to wydaje mi się, że 45cm jest wystarczająca. Co do zabudowy lodówki - wolnostojące są troszkę pojemniejsze i po prostu mamy w miarę nową i niekoniecznie chcielibyśmy kupować kolejnej jeśli nie ma takiej konieczności. Ale nie jest to kategoryczne "nie"
    Stolik tak aby zjeść przy nim śniadanie, czy też usiąść podczas przebywania w kuchni. Duży stół używany jest sporadycznie i stoi w pokoju/salonie. Na codzień raczej wszyscy jedzą w innych godzinach więc nie mam ciśnienia na jadalnię.
    Za otworem 70cm jest ciąg komunikacyjny - dojścia do pokoi. Za otworem 100cm wyjście na werandę i ogród.
    Rzut mieszkania będę w stanie dać po południu, na ten moment nie mam przy sobie. Nie jest to nowo budowany dom, a jedynie przebudowa bardzo starego mieszkania w zabudowie szeregowej więc niestety nie wszystko może wyglądać tak jakbym chciała

    Przyznam się, że firma KAM ma fajne szafki modułowe http://www.meblekam.pl/oferta/kamduo-xl.html i w fajnych cenach i pierwotnie to na nich się skupiłam, ale zaczęłam również rozważać zabudowę pod wymiar więc jestem otwarta na dosłownie wszystkie propozycje

Strona 492 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony