dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 493 z 613
Pokaż wyniki od 9.841 do 9.860 z 12250
  1. #9841
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    BethJuliaRose, tutaj jedna z propozycji ustawienia szafek w Twojej kuchni.
    Przesunęłam przejście 70 o 30cm.
    W zależności od tego co potrzebujesz, to naprzeciw lodówki może być stolik, barek lub szafki (do wałkowania ciasta najlepszy byłby stół kuchenny).
    Ściana przy ciągu komunikacyjnym może być zabudowana płytkimi szafkami na przetwory, mąkę, kasze itp. (takie szafko-spiżarki).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	270446 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	270447
    Duży zlew jednokomorowy na szerokość szafki 60. lub standardowy z ociekaczem, jak miałaś w wersji od pana ze sklepu
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 16-07-2014 o 11:30
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #9842

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    BethJuliaRose, tutaj jedna z propozycji ustawienia szafek w Twojej kuchni.
    Przesunęłam przejście 70 o 30cm.
    W zależności od tego co potrzebujesz, to naprzeciw lodówki może być stolik, barek lub szafki (do wałkowania ciasta najlepszy byłby stół kuchenny).
    Ściana przy ciągu komunikacyjnym może być zabudowana płytkimi szafkami na przetwory, mąkę, kasze itp. (takie szafko-spiżarki).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	270446 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	270447
    Duży zlew jednokomorowy na szerokość szafki 60. lub standardowy z ociekaczem, jak miałaś w wersji od pana ze sklepu
    Od razu lepiej wygląda ta lodówka Faktycznie przesunięcie ściany o kawałek dużo pomógł.
    Tylko jakoś tak się boję, że mało jest tego blatu roboczego - może niepotrzebnie, ale do tej pory mieliśmy w sumie stół na którym się wszystko przygotowywało, a nie ładną zabudowę
    I właśnie co do stołu - jaki by mógł być jego wymiar, aby była swoboda poruszania się po kuchni? I gdzie przy takim ustawieniu dać grzejnik?
    I dzięki wielkie za pomoc

  3. #9843
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Zamiast stołu zrobiłabym coś jakby wyspę, może być wysokości jak zwykły stół. Chodzi mi o coś takiego jak na wizualizacji moniss, blat ten sam co w całej kuchni.

    Grzejnik na wolnej ścianie pomiędzy drzwiami.

  4. #9844

    Domyślnie

    BethJuliaRose, oto taka moja propozycja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	57,8 KB
ID:	270493 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	270494 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	270495 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	270496 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1E.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	270497
    ale skoro przez kuchnię przechodzi się od drzwi wejściowych do dalszej części mieszkania to chyba lepiej by było zrobić jak proponowała moniss - po jednej stronie tylko płytkie szafki. Na mojej wizualce jest tam stolik ze składanym blatem.

  5. #9845

    Domyślnie

    Witam,
    zacznę może od obiecanego rzutu mieszkania - jest tylko poglądowy, bo robiłam sama na szybko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	270565

    Jeśli chodzi o przyłącza to w sumie wszystko można dostosować, chociaż najlepiej by było gdyby rury z wodą znajdowały się albo na ścianie pomiędzy kuchnią a łazienką lub na ścianie 2,60m. Prąd oczywiście może być wszędzie, gaz najlepiej na ścianę 2,60, ale nie będzie chyba problemem jeśli będzie potrzebna w innym miejscu.

    Co do planu alicyja to nie będzie zbyt ciężko? Jakos tak wydaje się być bardzo zastawione całe pomieszczenie...
    Już mi się ta kuchnia po nocach śni

  6. #9846
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Według mnie układ od alicyja jest świetny tylko ta zabudowa na ścianie ze stołem średnio mi się podoba. Sama taki rozrysowałam tylko nie miałam czasu siąść przy ikea planer

  7. #9847

    Domyślnie

    Układ w literze "U" jak najbardziej mi się podoba, tylko właśnie te szafki na całą ścianę ze składanym stołem mnie nieco przerażają. Przy czym boję się, że jeśli nie będzie wysokich szafek to możemy się nie pomieścić...

  8. #9848
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Możesz dać szafki wiszące. Jeśli ma być okap wolnowiszący to na ścianie z nim szafek wiszących lepiej nie dawać, bo lepiej prezentuje się samotnie.
    Można tez na ścianie ze stołem dać tylko część szafek albo kredens na zastawę.
    Pokombinowałabym ale na moim systemie nie działa ikea planer (wrrrrr)

    Gdzie na tym rzucie jest wejście do mieszkania? Bo ja zrozumiałam że z kuchni jest wyjście na ogród ale teraz to już nie wiem

  9. #9849
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał BethJuliaRose Zobacz post
    Witam,

    zacznę może od obiecanego rzutu mieszkania - jest tylko poglądowy, bo robiłam sama na szybko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	270565

    Jeśli chodzi o przyłącza to w sumie wszystko można dostosować, chociaż najlepiej by było gdyby rury z wodą znajdowały się albo na ścianie pomiędzy kuchnią a łazienką lub na ścianie 2,60m. Prąd oczywiście może być wszędzie, gaz najlepiej na ścianę 2,60, ale nie będzie chyba problemem jeśli będzie potrzebna w innym miejscu.

    Co do planu alicyja to nie będzie zbyt ciężko? Jakos tak wydaje się być bardzo zastawione całe pomieszczenie...
    Już mi się ta kuchnia po nocach śni
    A czy można wyburzyć ścianę pomiędzy kuchnią a dużym pokojem? Kuchnia mogłaby być wówczas z zabudową U, a zaraz przy przejściu byłby duży stół a dalej część wypoczynkowa.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #9850

  11. #9851

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post

    Gdzie na tym rzucie jest wejście do mieszkania? Bo ja zrozumiałam że z kuchni jest wyjście na ogród ale teraz to już nie wiem
    Wyjście jest z dwóch stron - tam gdzie drzwi otwierają się na pustą przestrzeń są wyjścia


    Duś - lodówka może stać w tamtym miejscu, bo mogę jeszcze manipulować tą ścianą - tylko, że ze strony bliższej łazience będzie głębokość 30cm - więc byłoby niesymetrycznie.


    moniss - wyburzenie ściany nie wchodzi w grę - jest to sypialnia rodziców i nie pozwolą sobie zabrać jedynego kąta


    Wieczorem wrzucę układ mieszkania z dokładnymi wymiarami.

  12. #9852
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Tylko które jest głównym wejściem? Bo kombinuje żeby pozbyć się ściany i połączyć kuchnię z korytarzem

  13. #9853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Tylko które jest głównym wejściem? Bo kombinuje żeby pozbyć się ściany i połączyć kuchnię z korytarzem
    Zabrzmi to pewnie dziwnie, ale w sumie oba "domownicy" raczej poruszają się wejściem od ogrodu (te bliżej łazienki), za to goście, kurierzy, osoby obce wejściem za korytarzem.
    Zdaję sobie sprawę, że układ mieszkania nie jest zbyt fajny, ale 150 lat temu nikt nie myślał o funkcjonalności najwyraźniej

  14. #9854
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Funkcjonalność była wtedy trochę inaczej rozumiana Kuchnia nie jest zła, ja tylko kombinuje co jeszcze można by zrobić żeby lepiej było.
    Puki co to najbardziej podoba mi się opcja alicyjii

  15. #9855

    Domyślnie

    Cytat Napisał BethJuliaRose Zobacz post
    moniss - wyburzenie ściany nie wchodzi w grę - jest to sypialnia rodziców i nie pozwolą sobie zabrać jedynego kąta
    A może udałoby się przekonać rodziców, aby ich sypialnią był pokój nr 2? Pomysł moniss jest bardzo dobry

  16. #9856
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dobry pomysł ale pod warunkiem że w pokoju nr2 już ktoś nie mieszka. W naszych polskich rodzinach jednak najczęściej jest tak że rodzice mają sypialnię w pokoju który za dnia jest salonem/pokojem dziennym. Rozumiem że choć nocą chcą mieć troszkę prywatności.
    Jeśli mam rację to może tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	270689
    Przesuwamy ścianę pomniejszając pokój 1 a z części tegoż pokoju i kuchni robimy pokój z aneksem kuchennym.
    To oczywiście wchodzi w grę gdy w pokoju 1 są lub mogą być dwa okna.
    Nie ma to jak poburzyć komuś ściany

  17. #9857

    Domyślnie

    witam serdecznie, ja też chciałabym upchnąć kawałek stoliczka do swojej małej kuchni. Radziłam się już kiedyś, zwyciężyła ta opcja z różnych względów, teraz szczegóły wykonania się zbliżają i coraz więcej pytań.
    Kuchnia ma 320x280 (prawie), rzucik w załączeniu. Jak widać jest spiżareczka obok kuchni - w zasadzie zamykana szafka od góry do dołu (i pół metra w głąb ;D), i właśnie koło tej spiżarki pasuje mi stoliczek - blacik: 60x60, aby rzeczy odkładać i przysiąść na szybkie śniadanie. Na papierze się zmieścił, bo w sumie nie będę od razu z wejścia do lodówki startować tylko na blat obok lodówki raczej. Lodówka wydaje się powinna bez problemu się otworzyć, zamrażarka też a tu i tak stosunkowo rzadziej się zagląda. Widzicie ten blat czy będzie strasznie wadził?
    Nie patrzcie na fronty, kolory i co na ścianie - w sumie co byście sugerowały na ścianę? myślałam o dużych bezfugowych poziomych płytkach ale one podkreślą (załącznik), że mam innych rozmiarów szafki, czy robi się szkło na ścianie z kuchenką a na innych kafle? co sądzicie?
    z góry dzięki za sugestie.. ;]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qchnia perspektywa1.JPG
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	270771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qchnia perspektywa.JPG
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	270772   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qchnia rzut.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	270773   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-parter.JPG
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	270774   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-ściany.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	270775  


  18. #9858
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Potrzebuję szybkiej konsultacji w sprawie układu szafek
    Będę bardzo wdzięczna za głosy
    Żeby nie powielać pisania zapraszam TUTAJ

  19. #9859

    Domyślnie

    Przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron tego wątku i chciałabym Was prosić o ocenę mojego 'pomysłu'.

    Nasza kuchnia będzie połączona z salonem o wym. 3,90x57,9 (pow. 22m 2). Marzy mi się kuchnia z wysoką zabudową bądz stopniowanymi szafkami ( coś jak i julianny16) i półwyspem, na którym będzie płyta indukcyjna. Wszystko pod zabudowę, meble bez uchwytów bo na dzień dzisiejszy w mojej wyobraźni są frezy.

    Zlew na ścianie z oknem, pod spodem zmywarka, piekarnik po przeciwnej stronie płyty ( nie sugerujcie się dwiema płytami ale ikea nie ma zabudowanych piekarników bez doczepek). Lodówki jeszcze nie umiejscowiłam.
    Kuchnia z zamyśle ma być biała z czarnym bądź drewnianym blatem. Projekt sporządziłam w ikeiowskim planerze bo pro100 jeszcze się uczę.

    W wolnym rogu damy kanapę a naprzeciwko kanapy będzie telewizor i pomiędzy stolik kawowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut góra.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	271198

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	271199Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	271200Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	271201
    Ostatnio edytowane przez sadonki ; 22-07-2014 o 16:49

  20. #9860
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Hmmm, znam ikea planer i nie bardzo rozumiem dlaczego tam jest ta druga płyta i o jakie doczepki chodzi. Każdy sprzęt dodaje się osobno więc nie powinno być takich problemów.

    Druga sprawa to nie kumam po co ta wysoka zabudowa w rogu skoro nie jest ona na całej ścianie, po co dzielić blat , nie lepiej zrobić również w narożniku blat?

    Ja bym zrobiła tak:
    - w miejscu szafki nr6 piekarnik i mikrofala
    - szafka nr4 tam gdzie masz piekarnik to daj zabudowaną lodówkę
    - zamiast 1 i 2 szafka narożna 120x60 z blatem
    - zamienić miejscami szafki 9 i 8
    - dodałabym jeszcze jedną szafkę i odsunęłabym płytę od rogu
    - wyspa czy półwysep z płytą chyba powinien być troszkę głębszy niż te 60cm ze względów bezpieczeństwa. Wystarczy od strony salonu dać szafki 35cm głębokie i będzie ok.

Strona 493 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony