dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 496 z 613
Pokaż wyniki od 9.901 do 9.920 z 12250
  1. #9901
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Można też zlikwidować te narożne okienko.
    Również zlikwidowałabym to okno. Elewacja nie straci moim zdaniem na tym zabiegu a kuchnia zyska na ustawności.

  2. #9902

  3. #9903
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Też bym coś w tym stylu kombinowała. W kuchni sztuczne światło mi jakoś nie przeszkadza. Pokój dzienny wolałabym mieć właśnie bliżej okna.

  4. #9904

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Całego okna nie trzeba, wyjmuje się tylko parapet. Trochę bałaganu się zrobi ale póki nie wykończone ściany to nie ma tragedii.
    No to w takim razie na pewno zdecyduję się na zmianę parapetru na ten sam materiał so blat
    Dzięki!

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Może tak
    Można nawet ten słupek wyspowy z płytą podciągnąć do sufitu i trochę wydzielić kuchnię. A od strony salonu zrobić np. biblioteczkę.
    Wieczorem trochę się zastanawiałam nad tym Waszym salonem i pomysł Kinki wydał mi się jedyny sensowny

  5. #9905
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Pomysł Kinki można jeszcze ulepszyć, zamiaeniając miejscami płytę kuchenną z miejscami siedzącymi. Zawsze można będzie wtedy dosunąć kolejny stołek do boku oraz swobodniej zajmować miejsca nie wkraczajac w głębsze rewiry kuchni
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #9906
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dobry pomysł, dzięki temu nawet stawiając ściankę do sufitu przy kuchence nie zasłaniało by się dostępu do światła dziennego. Choć ja bym zostawiła jednak bez ścianki tylko osłoniłabym troszkę. np na wysokość 30-40 cm żeby nie chlapało na salon.

  7. #9907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak dociągniecie kanalizę?

  8. #9908

    Domyślnie

    Kolor zlewu zmieniony, parapet również. Tylko bateria została jeszcze wysoka (jutro skrócimy).
    Ale mój partner (kucharz amator) wymyślił, że może zrobimy jeszcze półkę na przyprawy (półki powstały w miejscu, w którym dobudowujemy dodatkową ścianę o grubości 10cm celem wyrównania wnęki z lodówką). Zastanawiam się jeszcze nad tą lewą ścianą i parapetem.
    Co o tym myślicie?

    Wersja z półkami i spływającym parapetem:


    Wersja z półkami i uciętym parapetem:


    Czy wersja bez półek (ściana wyglądająca jak w projekcie z czarnym zlewem)?

  9. #9909
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Według mnie pierwsza wersja czyli parapet spływający. Co do półek to wszystko zależy od tego czy wam się podoba i czy potraficie utrzymać na niej czystość. Mi się podoba z półką ale u mnie bardzo szybko byłaby zawalona wszelkimi przydasie.

  10. #9910
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Stawiam na wersję ze spływającym patapetem i z półkami na przyprawy. Sama trzymam przyprawy w słoiczkach na otwartych półkach. Trzeba kurze regularnie wycierać, ale przynajmniej przyprawy są pod ręką
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #9911

    Domyślnie

    Fiorka008, Twoja kuchnia bardzo mi sie podoba, naprawde fajne zorganizowanie przestrzeni w tak malym pomieszczeniu, nie wiem czy mozna by bylo zrobic to lepiej Ja bym zostawila polke na przyprawy

  12. #9912

    Domyślnie

    Sama jestem w trakcie aranzacji kuchni, zaplanowalam dolne fronty fornirowane, gorne biale oraz drewniany blat na polwyspie pnacy sie pod sufit. Niestety nasz wykonawca nie bedzie w stanie spasowac koloru blatu z frontami wiec szukam innego rozwiazania. Rozwazam kilka opcji:
    1. Zrobic wszystkie fronty biale a na polwyspie pociagnac ten drewniany blat z drewna klejonego
    2. Zrobic fronty fornirowane i pociagnac tym samym fornirem w gore po scianie oraz ok 20 cm kawalek blatu od strony stolu

    Pozostaje jeszcze kwestia sciany z okapem, czy zostawic ja pusta bez szafek po bokach czy zabudowac z jednej lub dwoch stron? I czym ja wykonczyc?

    Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek rady, jesli moglybyscie postawic sie na chwile w mojej sytuacji i podpowiedziec jak Wy zrobilybyscie dla siebie? Nie zwracajcie uwagi na ta limonke bo jej tam nie bedzie. Tv tez raczej zniknie. Z gory serdecznie dziekuje za Wasza uwage i czas

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1063336_571643736243564_354301306_o.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	274705Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	974608_608038885937382_197675780_n.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	274706

  13. #9913

    Domyślnie

    Dzięki Dziewczyny za rady
    W takim razie zostają przyprawy i spływający parapet.

    Cytat Napisał Iskra007 Zobacz post
    1. Zrobic wszystkie fronty biale a na polwyspie pociagnac ten drewniany blat z drewna klejonego
    Pozostaje jeszcze kwestia sciany z okapem, czy zostawic ja pusta bez szafek po bokach czy zabudowac z jednej lub dwoch stron? I czym ja wykonczyc?
    A jak Ci się podoba takie połączenie?

    Wtedy możesz za okapem zrobić takie półki jak na zdjęciu.
    Ostatnio edytowane przez Florka08 ; 13-08-2014 o 13:58

  14. #9914

    Domyślnie

    Czyli wtedy wszystkie fronty biale, drewniany blat na polwyspie a w miejsce tv wlasnie takie polki? A co wtedy na scianie z okapem i pod szafkami wiszacymi na scianie z lodowka? Probuje to sobie zoobrazowac patrzac na moja wizualke..

  15. #9915

    Domyślnie

    Tak - wszystkie fronty białe a blat i ściana między dolnymi a górnymi półkami drewniana. Wtedy poprawisz proporcje bieli z drewnem i zbliżysz do wyjściowego pomysłu, którego nie możesz zrealizowac.
    Co do półek to dobrze byłoby to zwizualizować i wtedy zastanowić się czy robić szafki górne za okapem a na miejscu telewizora takie półki. Sugerując się wklejoną aranżacją (widziałam tę kuchnię na żywo w jednym z krakowskich salonów) takie wykończenie byłoby bardzo estetyczne. Ale wiadomo - kwestia gustu.

  16. #9916

    Domyślnie

    Witam. Podobnie jak wielu pytających w tym dziale, mam kłopot z urządzeniem kuchni. Niby duża ale przez dwa okna niezbyt ustawna.


    Na ścianie, której tutaj nie widać jest piękna kuchnia kaflowa wraz z płytą gazową i tu wszystko jest OK. Gorzej z pozostałą częścią. Mam dwie wizualki: w jednej lodówka jest przy ścianie /obecnie też tak mam i nie przeszkadza mi to/, w drugiej piekarnik jest obok lodówki oraz otwiera się w połowie nad blatem. Czy widzicie jeszcze jakieś możliwe rozwiązania? Co do kolorów to sprawa jeszcze nie jest rozstrzygnięta, bo bardziej martwi mnie to ustawienie. Dziękuję za wszystkie rady.

  17. #9917
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wrzuć rzut pomieszczenia z wymiarami i zaznaczona kuchnią kaflową.

  18. #9918
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    cro, czy możesz wrzucić fotkę tej pięknej kuchni kaflowej? Bardzo mnie tym zaintrygowałaś
    A co do ustawień kuchni, to przydałby się jej rzut.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #9919

    Domyślnie

    Oczywiście że prześlę zdjęcie jak i wymiary, ale dopiero po powrocie z wyjazdu czyli w niedzielę.

  20. #9920

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 14-08-2014 o 14:32

Strona 496 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony