dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 613
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 12250
  1. #81

    Domyślnie

    mr6319, nie wiem jakie wymiary ma Twoja kuchnia, wiec musialbys sam pokombinowac czy taki wariant wchodzi w gre. Moim zdaniem jest gorszy od tego z kuchenka i zlewozmywkiem pod oknem, ale gdybys nie chcial zrezygnowac z kuchenki gazowej, zawsze mozesz go rozwazyc. W kazdym badz razie takiej koncepcji chyba jeszcze nie pokazywales




  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska
    Cytat Napisał kaloosa
    pomiedzy oknami (120cm) mam plyte gazowa (czy zrobilam cos nielegalnie?
    A gazownia podbiła Ci już odbiór przyłączy? Tu będziesz najprawdopodobniej mieć problem - a czy architekt wiedział o takim umiejscowieniu gazu?
    A kto ma sie czepiac: architekt, nadzor budowlany...?

    Gazu nie chialam, zainstalowalam wiec butle

  3. #83

    Domyślnie

    mr6319, zajrzalam do twojego dziennika i znalazlam plan parteru:


    pisales cos o zamurowaniu okna - temu pomyslowi - podobnie jak inni forumowicze jestem przeciwna, ale moze w czyms ci pomoze zamurowanie jednych drzwi?

    ta opcja pewnie ci sie nie spodoba ze wzgledu brak wiszacych szafek, ale zawsze cos mozesz sobie jeszcze pokombinowac. Mozliwosci jest wiele. Ty z zona najlepiej wiesz co sie Wam podoba i co uwazacie za funkcjonalne . Tym sie przede wszystkim kieruj.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cholera rzecz w tym, że założyliśmy sobie, że nasza kuchnia nie będzie miała żadnych drzwi. Projekt ma drzwi my natimiast chcieliśmy uzyskać wrażenie przestrzeni poprzez niewstawianie drzwi a zostawienie szerszych otworów wejściowych. Wejście i wyjście wokół komina. Taki obieg.
    Pozostaje rozpatrzenie pomysłu z indukcją.
    Jak się mają koszty używania takich płyt indukcyjnych do gazowych?

    Agol w PRO 100 w menu PLIK masz taką opcję jak eksport do obrazu JPG. Tam tylko wybierasz wielkość obrazka. Ja osobiście wpisuję 500 x 430 i są fotki takiej wielkości jak w moich postach. Warto z tego korzystać.

    BETIWAWA26 PISZE:
    moze ktos podejmie sie zaprojektowaniamojej kuchni?widze,ze jest tu duzo osob ze swietnymi pomyslami.
    ponizej link do mojego projektu-Kasia -z pracowni Arex,jezeli trzeba rzuty-chetnie wkleje.
    Ja kilka kilometrów wyżej też tak zaczłąem. Niestety bez większego odzewu. Teraz już wiem dlaczego. Trzeba troszkę samemu ruszyć głową, pokazać ludziom czego szukamy, co nas inspiruje. Na tym forum jest bardzo dużo pomocnych i życzliwych osób, które Ci napewno pomogą ale musisz dać im podstawy do pomocy.
    Pozdrawiam i życzę udanych aranżacji.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Super!! Nawet zostałem autorem wątku. Ale pomysł rzeczywiście przedni. Tamten wątek należy do kuchni już zrobionych.
    Tak więc dyskusja trwa.

  6. #86

    Domyślnie

    Na pytanie : Jak się mają koszty używania takich płyt indukcyjnych do gazowych?
    odpowiem pytaniem: a musi być od razu indukcja a nie po prostu elektryczna???

    I tak musisz mieć "siłę" ....

    Ja mam od tak wielu lat elektryczne płyty, że co do kosztów trudno mi porównać te dwa typy, ale w kwestii wygody - dla mnie różnica kolosalna (na plus dla prądu oczywiście).
    A koszty - no cóż obawiam się, że nadal gaz wygrywa .... Jest jeszcze kwestia ogrzewania - jeżeli planujesz na gaz, to ok, ale jeżeli będziesz używać gazy tylko do kuchenki, to weź pod uwagę koszty stałe (o ile wiem to u gazowników są spore, ale może się mylę).

    Użyj jeszcze "szukaczki" - na forum było już kilka gorących dyskusji o płytach.

  7. #87

    Domyślnie

    Jej, jakie piękne macie kuchnie, mam nadzieję, że będę mogła skorzystać z Waszych świetnych pomysłów i rozwiązań Też stoję przed wyborem kuchenki, która będzie stała na pełnej ścianie.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xgundziax

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Mój projekt

    jeżeli ktoś wie jak wkleić projekt z programu ikea na forum to prosze o pomoc.

  9. #89

    Domyślnie Re: Mój projekt

    Cytat Napisał xgundziax
    jeżeli ktoś wie jak wkleić projekt z programu ikea na forum to prosze o pomoc.
    Muszisz zrobić PrintScreen i np. w Paint'cie zapisać obrazek jako *.jpg (bo program, o którym piszesz, zapamiętuje pliki w "swoim" formacie). Potem wrzucasz obrazek na jakiś serwer i na forum dajesz jego adres ( w znacznikach URL - u góry masz ikonkę). Jak mało dokładnie to masz wątek:

    http://forum.muratordom.pl/jak-wklei...ia,t138412.htm

    Powodzenia

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Zdjęcie w znacznikach [img], link w [url]

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Zdjęcie w znacznikach [img], link w [url]
    Dzięki za poprawkę - rano przed kawą jeszcze byłam ...

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Zamurowałem pierwsze wejście do kuchni, przesunąłem płytę gazową na pełną ścianę, a częściową wysoką zabudowę na nowowymurowaną i powstało coś takiego:




  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Jak dla mnie to tak jest chyba najlepiej.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    I jak dla mnie też

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Wygodna kuchnia Ci sie zrobila Zdecydowanie najlepsza.
    Chociaz ta z plyta miedzy oknami tyz byla fajniasta!
    Pierwsza wersja byla okropna...

  16. #96

    Domyślnie

    Mi też bardzo się podoba ta narożna płyta...

    ale...
    w poradnikach i tu na Forum wielokrotnie czytałam, że kuchenka w narożniku jets bardzo niepraktyczna.

    Nie wiem, tu wygląda naprawdę fajnie.

    Czemu tak się uważa, że niepraktyczna ?
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Mi też bardzo się podoba ta narożna płyta...

    ale...
    w poradnikach i tu na Forum wielokrotnie czytałam, że kuchenka w narożniku jets bardzo niepraktyczna.

    Nie wiem, tu wygląda naprawdę fajnie.

    Czemu tak się uważa, że niepraktyczna ?
    Jakby ktoś mógł napisać, kto używa takiej płyty, no i jak z kosztami, bo dochodzi okap narożny chyba????

    Ja mam dylemat, bo jak nie narożna, to zamurowanie jednego okna.
    Projekt to dom w rododendronach 8 z Archonu.

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktosiek
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Mi też bardzo się podoba ta narożna płyta...

    ale...
    w poradnikach i tu na Forum wielokrotnie czytałam, że kuchenka w narożniku jets bardzo niepraktyczna.

    Nie wiem, tu wygląda naprawdę fajnie.

    Czemu tak się uważa, że niepraktyczna ?
    Jakby ktoś mógł napisać, kto używa takiej płyty, no i jak z kosztami, bo dochodzi okap narożny chyba????


    To ja też pytam !




    Ja mam dylemat, bo jak nie narożna, to zamurowanie jednego okna.
    Projekt to dom w rododendronach 8 z Archonu.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  19. #99

    Domyślnie

    co do płyty w narożniku to według mnie chodzi o utrudniony dostęp-przed płytą - jest miejsce tylko dla jednej osoby, druga osoba nawet choćby chciała pomóc to nie ma miejsca, Jak dla mnie jest to bardzo niepraktyczne rozwiązanie -
    no chyba że ktoś lubi gotować samotnie
    Aga

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Mi też się podoba. Nie wiem tylko jak na te zmiany zareaguje moja żona. Bardzo chciała mieć te dwa otwory wejściowe i wyspę. Ja to skasowałem. Ale może coś zupełnie nowego przypadnie jej do gustu.
    Dziękuję wszystkim za pomoc w ustawianiu.

Strona 5 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony