dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 508 z 613
Pokaż wyniki od 10.141 do 10.160 z 12250
  1. #10141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Malgosia46

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-466
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Moi drodzy, jestem tu nowa i bardzo Was prosze o pomoc. Kupiliśmy mieszkanie. Aneks kuchenny jest nie za duży i ciężko mi ustawić meble. Niestety ze wzgl. Finansowych nie chciałabym ruszać ścian. Chciałabym zmieśćić w aneksie lodówkę wysoką, zmywarkę, zlew i kuchenkę z piekarnikiem. Będę się decydować na meble ikea.

    Bardzo Was prosze o pomoc i wizualizacje. Zaznaczam że chciałabym zmieścić w pokoju stół z krzesłami.


    Z góry dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OKUL 8-M. 46-KL.II-P2-ZWYM.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	284740  

  2. #10142

    Domyślnie

    Cytat Napisał agathas Zobacz post
    alicyja dziękuję za wykład. Spróbuję pokombinować i przesunąć płytę bliżej brzegu i pozmieniać układ szafek-mam nadzieję, że projektantka zdzierży . Musiałabym znaleźć okap z boczną rurą i go jakoś wypośrodkować wizualnie. Niestety ponoć nie ma takich nad wyspę. Są tylko modele przyścienne, więc zastanawiam się, czy mogłabym taki obudować? Załączam zdjęcie, żeby można było zrozumieć o co mi chodzi.
    Załącznik 284679
    Taki okap chyba szkoda zabudowywać, nie będzie tego efektu podświetlonej szyby(?). Przynajmniej na wizualce to wygląda na szybę, przez którą prześwieca światło z halogenów na suficie - na fotce samego okapu jest jakaś poświata ale zdaje się, że pochodzi z wbudowanego podświetlenia samej krawędzi tej poziomej "półki"(?).
    Pisząc o zabudowaniu miałam raczej na myśli zwykły okap podszafkowy i mniej więcej taki patent jaki pokazała johana w wątku o wadach i zaletach płyty indukcyjnej na półwyspie - obudowa takiego okapu mogłaby być też np z półprzejrzystego szkła/pleksiglasu, blachy stalowej lub płyt k-g itp.

    Moich wykładów nie musisz brać pod uwagę, nie zajmuje się zawodowo aranżowaniem wnętrz ale jak obudziłam jakieś wątpliwości to nie wahaj się molestować swojej projektantki - może coś wymyśli z tym okapem a może wyperswaduje Ci pomysł z przesuwaniem płyty...

    Cytat Napisał marta19866 Zobacz post
    Alicyja mogłabym prosic Cię o wypowiedzenie się odnośnie mojej kuchni w sensie jak proponowałabyś szafki ,oczywiście i pozostałe osoby które mają jakąs propozycje na aranżacje mojej kuchni...to co przedstawiłam wcale nie oznacza że któras z tych wersji będzie..
    Ze względu na rozplanowanie pomieszczeń w części dziennej proponuję inny układ. Część kuchni bliżej wejścia jest osłonięta od strony salonu ścianą i tam według mnie jest dobre miejsce na wysoką zabudowę czyli przechowywanie sprzęówi produktów. Pozostała część kuchni jest otwarta na jadalnię i lepiej oświetlona światłem dziennym z dwóch okien więc chyba przyjemniej będzie mieć tam przestrzeń roboczą, z widokiem na ogród i domowników siedzących przy stole zamiast odwracać się do tego wszystkiego plecami. Oczywiście to tylko moje zdanie, no i nie każdemu będzie odpowiadał uklad z płytą na półwyspie i brak(lub mała ilość) szafek wiszących.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	284919 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	układ.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	284920

  3. #10143

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziele1985 Zobacz post
    Co sądzicie o projekcie mojej przyszłej kuchni?
    (...)
    Załącznik 284681
    Nie podoba mi się, że lodówka stoi tak blisko wejścia - zasłania część przestrzeni(ścianę i blat po prawej od okna) i pierwsze co się widzi wchodząc do kuchni to jej bok. Zmywarka jest daleko od zlewu. Stolik przy drzwiach raczej nie będzie mógł być wystarczająco duży dla dwóch osób a i tak rozłożony utrudni wchodzenie do kuchni a poza tym siedzenie w cieniu rzucanym przez lodówkę i na dodatek w przejściu może być niezbyt przyjemne.
    Lodówka w kąt zamiast słupka, piekarnik i zmywarka pod blat.
    1)Blat pod oknem służący za stolik może być płytszy niż standardowy, np.30-40cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	284934
    2)W tej wersji blat ze stołkami też może byc płytszy albo zamiast niego składany stolik.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	284935

  4. #10144

    Domyślnie

    alicyja dzięki za zainteresowanie. Co do zamieszczonego zdjęcia okapu to informuję, że zdjęcie w wizualizacji jest poglądowe - taki okap to wydatek około 8-9 tys, więc warto pokusić się o coś tańszego . Okap owszem jest bajeczny! Pozdrawiam

  5. #10145

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Nie podoba mi się, że lodówka stoi tak blisko wejścia - zasłania część przestrzeni(ścianę i blat po prawej od okna) i pierwsze co się widzi wchodząc do kuchni to jej bok. Zmywarka jest daleko od zlewu. Stolik przy drzwiach raczej nie będzie mógł być wystarczająco duży dla dwóch osób a i tak rozłożony utrudni wchodzenie do kuchni a poza tym siedzenie w cieniu rzucanym przez lodówkę i na dodatek w przejściu może być niezbyt przyjemne.
    Lodówka w kąt zamiast słupka, piekarnik i zmywarka pod blat.
    1)Blat pod oknem służący za stolik może być płytszy niż standardowy, np.30-40cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	284934
    2)W tej wersji blat ze stołkami też może byc płytszy albo zamiast niego składany stolik.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	284935

    Stolik w kuchni chcę zrobić mały jednoosobowy lub nawet narożnik choć bez niego wytrzymam. Zlew pod oknem odpada, chciałbym mieć tam blat roboczy. Zgodzę się że zmywarka daleko od zlewu jest nieergonomiczna ze względu na przenoszenie naczyń ze zlewu do zmywarki. Czy można ją ustawić pod płytą gazową?
    Ew. jak na projekcie niżej czyli lodówka w kąt, piekarnik pod płytę, zmywarka pod oknem, zlew w rogu (nie mogłem w programie zrobić ale byłby to jednokomorowy z miejscem na ociekać)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	285240

  6. #10146

    Domyślnie

    Mam problem z projektem kuchni (ikea). Zależy mi na piekarniku w słupu i dużej ilości blatu. Chciałam jeszcze mieć wysokie cargo, ale to już w ogóle mi się sensownie nie mieści. Projekty na tę chwilę mam dwa, macie jakieś dobre rady?
    Na drugim projekcie nieudolnie zrobiłam jeszcze blat pod oknem. Tam gdzie jest puste miejsce na górze miałyby być otwarte półki (z blatu). Miejsca do siedzenia nie potrzebuję, tuż obok będzie duży stół.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	285331Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	25,2 KB
ID:	285332Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchniaplan.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	285333

  7. #10147

    Domyślnie

    Witam,
    Czy mogłby ktoś rzucić okiem na projekt kuchni, bo niby mi się podoba ale czegoś brakuje. Może ktoś z Was podpowieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	285464Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	285465Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia6.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	285466

  8. #10148

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post

    Ze względu na rozplanowanie pomieszczeń w części dziennej proponuję inny układ. Część kuchni bliżej wejścia jest osłonięta od strony salonu ścianą i tam według mnie jest dobre miejsce na wysoką zabudowę czyli przechowywanie sprzęówi produktów. Pozostała część kuchni jest otwarta na jadalnię i lepiej oświetlona światłem dziennym z dwóch okien więc chyba przyjemniej będzie mieć tam przestrzeń roboczą, z widokiem na ogród i domowników siedzących przy stole zamiast odwracać się do tego wszystkiego plecami. Oczywiście to tylko moje zdanie, no i nie każdemu będzie odpowiadał uklad z płytą na półwyspie i brak(lub mała ilość) szafek wiszących.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	284919 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	układ.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	284920
    Alicyja swietny pomysł masz na moją kuchnie..tylko szkoda że nie wczesniej pomyslalam o rozplanowaniu wszystkiego...

    płyta gazowa musi byc w miejscu gdzie jest wysoka zabudowa , dokładniej tu gdzie lodówke zaplanowałas, natomiast zlew będzie po prawej stronie okna,
    wiedząc o umiejscowieniu zlewu i plyty gazowej zostawiłabys taki układ szafek? bo miałam wczesniej taką mysl żeby szafki były w takim układzie jak pokazałaś bez wysokiej zabudowy, i rezygnacji piekarnika w słupku bo jednak nie byłoby gdzie go wstawic...z tym że zastanawiam się czy to jednak nie za dużo będzie i kuchnia będzie ciasna...

  9. #10149
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorciawie Zobacz post
    Witam,
    Czy mogłby ktoś rzucić okiem na projekt kuchni, bo niby mi się podoba ale czegoś brakuje. Może ktoś z Was podpowieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	285464Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	285465Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia6.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	285466
    Moim zdaniem mebl ei kolory są OK. Może tylko zamieniłabym miejscami wysokie cargo ze słupkiem piekarnikowym.
    Czy drzwi po prawej stronie to spiżarka? Jeśli tak to ja bym tę część od jadalni jednak zasłoniła/odgrodziła.
    A możesz wrzucić rzut kuchni z wymiarami?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #10150

    Domyślnie

    Moniss dzięki za odpowiedź. Mój m namawia mnie na ściankę z k-g oddzielającą jadalnię ale obawiam się, że to może niekoniecznie pasować:-/ Jeśli chodzi o rzuty jest to projekt Karmina Archipelagu, a kuchnia jest poszerzona o 0,5 m wzdłuż i w szerz.

  11. #10151
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    dorciawie, nie wiem jakie kuchnia ma wymiary, ale układ z projektu był całkiem niezły:
    - drzwi spiżarki od strony kuchni
    - odgrodzenie kuchni od salonu ścianką - zwłaszcza u Was, przy powiększonej kuchni.
    Nie wiem, czy macie tam też kominek tak jak w projekcie, ale jeśli nie, to byłoby tam świetne miejsce na ewentualną wysoką zabudowę: lodówka, piekarnik, witryny ze szkłem i porcelaną świąteczną itp.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #10152

    Domyślnie

    Moniss, spiżarkę mam pomniejszoną dlatego też drzwi musiały być od salonu, natomiast ściana oddzielająca kuchnię od salonu jest ( wiem, że na zdjęciach jej nie ma ale to dla wygody wizualizacji).Na ścianie między spiżarką a jadalnią chcę postawić witrynę i tam trzymać szkło i zastawę.
    Wymiary kuchni podam jak tylko "dorwę" się do kompa męża.

  13. #10153

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziele1985 Zobacz post
    Stolik w kuchni chcę zrobić mały jednoosobowy lub nawet narożnik choć bez niego wytrzymam. Zlew pod oknem odpada, chciałbym mieć tam blat roboczy. Zgodzę się że zmywarka daleko od zlewu jest nieergonomiczna ze względu na przenoszenie naczyń ze zlewu do zmywarki. Czy można ją ustawić pod płytą gazową?
    Ew. jak na projekcie niżej czyli lodówka w kąt, piekarnik pod płytę, zmywarka pod oknem, zlew w rogu (nie mogłem w programie zrobić ale byłby to jednokomorowy z miejscem na ociekać)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	285240
    Szkoda, że chcesz upchnąć wszystkie podstawowe sprzęty przy jednej ścianie. A nie da rady płyty przenieść na drugą stronę jak na mojej propozycji nr1? Pociągnięcie rury z gazem to nie jest jakaś wielka filozofia(oczywiście dla przeszkolonej i uprawnionej osoby) a okap możesz mieć pracujący w trybie pochłaniacza(bez konieczności podłączenia do kanału wentylacyjnego).

    Jeśli jednak znajdziesz tysiąc powodów dla nieprzenoszenia płyty to lepiej byłoby zrezygnować z blatu pod oknem lub przynajmniej go spłycić(do ok.30cm) - tak, żeby odsunąć maksymalnie zlew od kuchenki. I wtedy zmieści się zmywarka między zlewem a piekarnikiem a po jednej stronie płyty będzie te 60cm blatu na postawienie talerza z kotletami przygotowanymi do smażenia itp. Komora zlewu nie musiałaby być w rogu* albo, co gorsza, na granicy prostego kawałka blatu i narożnego**.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	286005

    *)Zlew w rogu podobno jest niezbyt wygodny ale osobiście nie miałam okazji z takiego korzystać i zdarza się, że czasem proponuję to rozwiązanie jak już nie ma innej, lepszej opcji.
    **)Wizualna kaszana.
    ---------------------------------------------------------
    Cytat Napisał marta19866 Zobacz post
    Alicyja swietny pomysł masz na moją kuchnie..tylko szkoda że nie wczesniej pomyslalam o rozplanowaniu wszystkiego...
    Ano, szkoda...

    płyta gazowa musi byc w miejscu gdzie jest wysoka zabudowa , dokładniej tu gdzie lodówke zaplanowałas, natomiast zlew będzie po prawej stronie okna,
    wiedząc o umiejscowieniu zlewu i plyty gazowej zostawiłabys taki układ szafek? bo miałam wczesniej taką mysl żeby szafki były w takim układzie jak pokazałaś bez wysokiej zabudowy
    Masz na mysli taki układ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	31,3 KB
ID:	286006
    Podstawowe sprzęty są zaplanowane na powierzchni mniejszej niż połowa kuchni i oddzielone stosunkowo krótkimi kawałkami blatu a naprawdę długi odcinek blatu jest oddalony od lodówki, zlewu i kuchenki. Sama sobie odpowiedz na pytanie czy potrzebujesz tyle blatu w tamtym miejscu i co ewentualnie będziesz na tym blacie robić. Jak dla mnie jest to układ bez sensu.

    z tym że zastanawiam się czy to jednak nie za dużo będzie i kuchnia będzie ciasna...
    Optymalna przestrzeń między dwoma równoległymi blatami(np.półwysep i blat ze zlewem)to 120cm - jest wystarczająco blisko żeby stojąc pomiędzy nimi dosięgnąć do jednego i drugiego i można w miare wygodnie przenosić produkty oraz jest wystarczająco szeroko żeby dwie osoby się mogły minąć. Oczywiście jeśli w kuchni planujesz uprawiac jogę czy jakąs inną formę gimnastyki to może być za ciasno Półwysep mogłby byc krótszy i tym samym wejście szersze niż 90cm jeśli o to sie martwisz ale i tak układ jest bez sensu.

    Lepiej już zostać przy ustawieniu szafek w kształcie "L" - z tym, że lodówka między oknami. Słupek z piekarnikiem ewentualnie na drugim końcu czyli przy wejściu, chociaż proponowałabym przy tej ścianie raczej same niskie i wiszące szafki, żeby lepiej wyeksponować płytę i okap.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	286022
    ---------------------------------------------------------

    Cytat Napisał dorciawie Zobacz post
    Witam,
    Czy mogłby ktoś rzucić okiem na projekt kuchni, bo niby mi się podoba ale czegoś brakuje. Może ktoś z Was podpowieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	285464Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	285465Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia6.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	285466
    Zrobiłabym większą wyspę(głębszy blat) i bez podwyższonego barku - nie musisz przecież zasłaniać "bałaganu" na blacie bo podobno będzie ściana oddzielająca salon od kuchni, poza tym niższe stołki barowe są według mnie stabilniejsze, wygodniejsze - zwłaszcza dla dzieci. Więcej będzie można powiedzieć jak wrzucisz aktualny rzut kuchni z wymiarami. Interesuje mnie szczegolnie jaka będzie/jest długość ściany między salonem a kuchnią - dobrze by było gdyby kończyla się np. równo z którymś bokiem lodowki - od strony spiżarni albo blatu(czyli cała lodówka albo zasłonięta albo widoczna z salonu) - jesli rozpatrywac pokazany przez Ciebie układ. I napisz w jakim stadium budowy jesteście bo my tu naprodukujemy genialnych projektów a się okaże, że wszystko prawie gotowe i teraz to co najwyżej płytę można 20cm w lewo przesunąć(przykładowo).

  14. #10154

    Domyślnie

    Mam problem z projektem kuchni (ikea). Zależy mi na piekarniku w słupu i dużej ilości blatu. Chciałam jeszcze mieć wysokie cargo, ale to już w ogóle mi się sensownie nie mieści. Projekty na tę chwilę mam dwa, macie jakieś dobre rady?
    Na drugim projekcie nieudolnie zrobiłam jeszcze blat pod oknem. Tam gdzie jest puste miejsce na górze miałyby być otwarte półki (z blatu). Miejsca do siedzenia nie potrzebuję, tuż obok będzie duży stół.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	285331Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	25,2 KB
ID:	285332Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchniaplan.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	285333

  15. #10155

    Domyślnie

    Alicyja chyba jednak układ w kształcie litery L najlepszy...jedynie zlew możnaby przesunąc troch ale to raczej nic nie zmieni, płyta gazowa musi zostac na tej ścianie co jest.

    jeśli chodzi o ciasnotę w kuchni o której pisałam to chyba trochę przerażenie/obawa żeby taka nie była bo teraz mieszkając z teściami mamy bardzo wąską kuchnie ze najlepiej jedna osoba jak w niej przebywa

    A mogłabys mi zrobic wizualizacje , jak by to wyglądało?

  16. #10156

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta19866 Zobacz post

    A mogłabys mi zrobic wizualizacje , jak by to wyglądało?
    Wyglądałoby to jakoś tak:
    Z piekarnikiem pod płytą
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3A.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	286104 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3B.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	23,0 KB
ID:	286105

    Z piekarnikiem w słupku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.2-A.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	286106 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.2-B.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	286107 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.2-C.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	286108

  17. #10157

    Domyślnie

    Alicyja dziękuje kochana! teraz dokładniej widzę jakby wyglądała kuchnia...teraz tylko rozplanowac jakie gdzie szafki szuflady itp

    i nie dawac szafek wiszących nad zlewem? tak jest lepiej?
    Ostatnio edytowane przez marta19866 ; 24-10-2014 o 20:08

  18. #10158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie Zobaczcie projekt mojej kuchni - opinie i porady mile widziane

    Witam

    Chciałbym prosić was o porady odnośnie rozmieszczenia szafek, aby było funkcjonalnie.
    Rysunki są niewymiarowe, dlatego kwadrat wygląda jak prostokąt itp.

    Projekt graficzny też nie odzwierciedla realiów, jest on jedynie poglądowy, ponieważ planuję:

    - pod zlewem dwie szuflady (jedna mała na gąbki itp, druga to duży kosz na śmieci, płyny itp)
    - pod indukcją prawdopodobnie 4 szuflady (3 male, 1 duża) na przyprawy, narzędzia itp
    - zastanawiam się nad zamianą miejscami lodówki i słupka agd
    - słupek AGD planuję zrobić tak: od ziemi szuflada 30cm, nad nią piekarnik, nad nim mikrofala i tu pytanie - czy z mikrofali na takiej wysokości da radę skorzystać osoba starsza na wózku? nie wiem czy mikrofale dać wolnostojącą na blat, czy w słupku.. Mam problem z ułożeniem tego kąta
    - lodówkę dałem przy blacie, ponieważ często się z niej korzysta, poza tym przy ścianie by się nie otworzyła do końca.
    - przerwa w górnych meblach koło lodówki jest wynikiem braku odpowiedniej szafki w programie. tej przerwy tam nie będzie.
    - tak samo nie wiem do końca co wstawić na środku górnych szafek, na ścianie tam gdzie lodówka. wstawiłem tam mniejsze szafki, aby było zróżnicowanie. ale nie wiem czy to dobrze wygląda.
    - zlew będzie 2 komorowy, po jego lewej stronie umieściłem zmywarkę
    - narożnik planuję zrobić ścięty (jest w nim więcej miejsca), ale w programie graficznym nie było ściętego.
    - nie wiem czy górne szafki zrobić na 60 czy na 72 cm
    - fronty chyba foliowane (albo lakier, jeszcze nie wiem), na górze biały połysk, na dole ciemny brązowy mat
    - czy okap skośny dobrze będzie wyglądać z boku ściany? chciałem aby był na środku, ale nie ma możliwości ustawienia mebli tak, zeby kuchenka była na środku, obok blaty, zmywarka i zlew.

    Najbardziej mnie zastanawia ta lodówka z słupkiem AGD i mikrofalą, aby osoba starsza mogła z niej swobodnie skorzystać.
    Chciałbym mieć też kawałek blatu roboczego pomiędzy indukcją a zlewem, dlatego wstawiłem tam zmywarkę.

    Co myślicie o takiej kuchni? Wszelkie porady i pomysły będą niezwykle pomocne


    http://s8.postimg.org/ld2e54b4k/maly.jpg


    http://s17.postimg.org/gbii98hlr/image.jpg


    http://s17.postimg.org/uvzl42ckf/image.jpg


    http://s17.postimg.org/djz8imj33/image.jpg


    http://s8.postimg.org/xdnu5uij9/image.jpg

  19. #10159

    Domyślnie

    Witam,
    otrzymałam projekt mojej kuchni i zastanawiam się czy jeszcze coś ty nie zmienić. Kuchnia jest jak dla mnie bardzo mała i otwarta na salon. Fronty mają być białe w połysku i tu mam dylemat... bo jeden stolarz mówi, że przy dzieciach lepsze są fronty akrylowe a kolejny lakierowane... I już sama nie wiem jakie wybrać?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys1.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	286435 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys2.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	286436 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys3.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	286437 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys4.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	286438

  20. #10160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    lakierowane są chyba najdroższe, sam teraz wybieram meble.
    slyszałem ze lakier i akryl są trwałe, ale mniej wytrzymałe np na uderzenia (moze zrobic się pęknięcie, odprysk itp).
    są również fronty foliowane, najtańsze, ja chyba takie wybiorę. łatwe w utrzymaniu, ale są też najmniej trwałe
    i po jakimś czasie folia może zacząć odchodzić, robią się pęcherze itp. ale nie ma reguły.
    jednemu folia starczy na 20 lat, drugiemu na 5.

Strona 508 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony