dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 515 z 613
Pokaż wyniki od 10.281 do 10.300 z 12250
  1. #10281

    Domyślnie

    BEWA. Jak ja miałabym wybierać ustawienie mebli w twojej kuchni to zdecydowanie najlepszy i najładniejszy układ to ten Alicyji, ale z lodówką przy wejściu i piekarnikiem pod płytą. Przy tym układzie masz najwięcej blatu roboczego i więcej szafek ściennych, a nie ma wrażenia, że jest zagracona. Moim zdaniem powinnaś sobie dokładnie przemyśleć gdzie pochowasz w szafkach szklanki, kubki, talerze, herbaty i kawę, przyprawy, garnki i patelnie, miski, mikser itp, mąki i inne sypkie składniki, sztućce, przyprawy itd. Na blacie za to miejsce na Termomix, czajnik, chlebak, ekspres do kawy. Czy w układzie ze słupkiem i dwoma szafkami wiszącymi jak w projekcie Moniss będziesz miała na to wszystko miejsce? Musisz się zastanowić. Zapytaj może męża, który projekt wydaje mu się bardziej funkcjonalny, praktyczny.
    Faceci (w większości) może nie mają zdania na temat kolorów, zasłon i tym podobnych rzeczy, ale jeśli chodzi o funkcjonalność to już zupełnie inaczej
    Poza tym płyta zachodząca na okno jak w projekcie Moniss? Przy smażeniu nie raz tłuszcz będzie ci pryskał na okno lub co gorsze na roletę czy firankę.
    pozdrawiam

  2. #10282

    Domyślnie

    Cytat Napisał pinokio_a Zobacz post
    BEWA. Jak ja miałabym wybierać ustawienie mebli w twojej kuchni to zdecydowanie najlepszy i najładniejszy układ to ten Alicyji, ale z lodówką przy wejściu i piekarnikiem pod płytą. Przy tym układzie masz najwięcej blatu roboczego i więcej szafek ściennych, a nie ma wrażenia, że jest zagracona.

    Czy w układzie ze słupkiem i dwoma szafkami wiszącymi jak w projekcie Moniss będziesz miała na to wszystko miejsce? Musisz się zastanowić. Zapytaj może męża, który projekt ..............
    Czyli tak jak na zdjęciu poniżej i na ścianie po prawej tylko" lodówka jako pojedynczy słupek, dalej szafki wiszące biegnące do ściany.Czyli tak jak na wizce od Moniss (w załączeniu) ale zamiast słupka z mikrofalą będzie wysoka szafka? Gdzie dałabyś mikrofalę ?

    Na ścianie na wprost tylko okap 80cm nad szafką z płytą i piekarnikiem?

    Czy tez mam myśleć o takich przeszkleniach na barku?


    Męza podpytuję ale i tak kuchnia to raczej moję królestwo i wolę sama podjąć ostateczną decyzję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11111.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	290035   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1788 pawko.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	290036   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3a.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	290037  
    BEWA

  3. #10283

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    BEWA, tutaj jeszcze dwie opcje z zabudową na wprost wejścia.
    Monisss berdzo dziękuję. A co sadzisz o propozycji pinokio_a, czyli powrót do poprzedniego układu, piekarnik pod płytę indukcyjną. Mikrofala gdzieś ukryta....
    Możemy tak spróbować? Tak jak na zdjęciu poniżej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11111.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	290042  
    BEWA

  4. #10284

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Monisss berdzo dziękuję. A co sadzisz o propozycji pinokio_a, czyli powrót do poprzedniego układu, piekarnik pod płytę indukcyjną. Mikrofala gdzieś ukryta....
    Możemy tak spróbować? Tak jak na zdjęciu poniżej

    To moja kuchnia

  5. #10285

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    marta19866, Masz na myśli ramkę wokół zabudowy w kolorze drewnianego blatu? Moim zdaniem lepiej to wygląda jak taka zabudowa składa się z więcej niż jednego elementu(lodówka+cargo lub słupek itp.). Ale proszę - masz wizualki z tą samotną lodówką(szafki przypadkowe)
    Opcja z lodówką między oknami.
    Załącznik 289958 Załącznik 289959 Załącznik 289960 Załącznik 289961
    Alicyja chodziło mi o samo wprowadzenie koloru ,żeby właśnie korpusy szafek miały kolor drewna sokół i blat, niekoniecznie zabudowa lodówki, chyba że może wziąc lodówkę do zabudowy? czy taka wolnostojąca bez zabudowy lepsza w tym rogu i mogłaby tam stac? od ściany do okna jest 88cm więc raczej nic tam nic więcej nie wykombinuje

    czy lepszy układ tej lodówki w wejsciu? który układ Ci się wydaje najbardzij korzystny z tych co mi przedstawiłaś?
    Ostatnio edytowane przez marta19866 ; 20-11-2014 o 13:22

  6. #10286
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    BEWA, o takie cos chodziło?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_lodówka w zabudowie.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	290129
    Moja rada, aby się nie zgubić wśród tych wszystkich wariantów Twojej kuchni
    1. Sprawdź (i zapisz sobie)co masz do umieszczenia w kuchni.
    2. Pomyśl (i zapisz), co jest jeszcze potrzebne, co jeszcze kupisz.
    3. Rozmieść to wszystko w szafkach, tak aby było wygodnie.
    4. W razie braku miejsca na jakieś rzeczy, albo zbyt dużej ilosci szafek, trzeba będzie co nieco zmienić
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #10287

    Domyślnie

    Co myślicie o mojej tzn. w dużużej mierze Moniss i Alicyji ostatniej wersji?
    Pytanie do wszystkich

  8. #10288
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    pinokio_a, ja udzielę odpowiedzi, gdy dostanę info, co z tym nieszczęsnym okapem, którego nie chciałaś przesuwać
    A może jednak masz WM i olewasz temat wyciągu okapowego?

    Bo po tym co napisała zaanka, to się zastanawiam czy jest sens montować nawet pochłaniacz.
    Może ktoś jeszcze z WM a bez okapu się wypowie?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  9. #10289

    Domyślnie

    Witam wszystkich!Jestem sympatykiem forum i borykam się z takimi samymi problemami,co do aranżacji kuchni.Mam kuchnię 4x3 z oknem narożnym.Na obecna chwilę dwa pomysły.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneta388_propozycja_1.02_kolor[1].jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	290134Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneta388_-_propozycja_3.02_szkic[1].jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	290135

  10. #10290
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Arek, to jest kuchnia otwarta, czy zamknięta?
    Gdzie jest wejście do niej?
    Czy stół jest konieczy i jak duży?
    Jakie sprzęty powinny się znaleźć w kuchni (piekarnik, zmywarka, mikrofaówka)?
    Czy jest oddzielna spiżarka, czy moze potrzebne jest na to miejsce w szafkach?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #10291

    Domyślnie

    Kuchnia jest zamknięta.Drzwi są w przeciwnym rogu jak okno. Stół najlepiej żeby znajdował się w miejscu zaplanowanym.Spiżarni niema,a co do wyposażenia to lodówka,zmywarka,piekarnik,zlew.Ale chcę zachować ergonomię,przy minimalnej zabudowie.Myślę też nad kształtem w literze U.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_u.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	31,3 KB
ID:	290146

  12. #10292

    Domyślnie

    Lodówki z tyłu muszą mieć trochę miejsca, żeby ciepło miało gdzie uchodzić. Zabudowa pewnie ogranicza uchodzenie ciepła, a okno od jakiej masz strony?

    Cytat Napisał marta19866 Zobacz post
    Alicyja chodziło mi o samo wprowadzenie koloru ,żeby właśnie korpusy szafek miały kolor drewna sokół i blat, niekoniecznie zabudowa lodówki, chyba że może wziąc lodówkę do zabudowy? czy taka wolnostojąca bez zabudowy lepsza w tym rogu i mogłaby tam stac? od ściany do okna jest 88cm więc raczej nic tam nic więcej nie wykombinuje

    czy lepszy układ tej lodówki w wejsciu? który układ Ci się wydaje najbardzij korzystny z tych co mi przedstawiłaś?

  13. #10293

    Domyślnie Ltóry wariant kuchni będzie najlepszy?

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    BEWA, o takie cos chodziło?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_lodówka w zabudowie.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	290129

    Dziękuję, jesteś nieoceniona!
    Najbardziej zależało mi na lodówce w kuchni. Mam trzy warianty w których ta lodówka jest.

    Pytanie do wszystkich:

    Który wariant kuchni będzie najlepszy:

    1) wysoka zabudowa na wprost
    a )z samą lodówką i piekarnikiem pod płytą, okap nad płytą
    b)lodówka plus słupek mikrofala i piekarnik, ale brak miejsca na okap

    lub

    2) wysoka zabudowa po prawej stronie
    a )z samą lodówką z przodu, mikrofala gdzieś ukryta lub stojąca na szafce
    b ) lodówka plus słupek mikrofala i piekarnik????



    2)wysoka zabudowa po prawej stronie -sama lodówka czy słupek plus mikrofala w zabudowie ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beznazwynjjjjkl.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	290170   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3c.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	290171  
    Attached Images  
    BEWA

  14. #10294
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    BEWA, wrzucam to wszystko w jednym kolorze i z jednego ujęcia, to łatwiej będzie porównać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_lodówka w zabudwie.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	290177Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_na wprost.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	290178Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_po lewej.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	290179Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_wysoki barek.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	290180 (z barkiem lub bez)
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #10295

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    BEWA, wrzucam to wszystko w jednym kolorze i z jednego ujęcia, to łatwiej będzie porównać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_lodówka w zabudwie.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	290177Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_na wprost.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	290178Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_po lewej.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	290179Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bewa_wysoki barek.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	290180 (z barkiem lub bez)
    Superrrrr!

    A gdybym Cię poprosiłam o Twoje zdanie, który wariant wybrać to co podpowiedziałabyś mi?
    BEWA

  16. #10296
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Superrrrr!

    A gdybym Cię poprosiłam o Twoje zdanie, który wariant wybrać to co podpowiedziałabyś mi?
    a ja na to: poupychaj (wirtualnie oczywiście) wszystkie kuchenne klamoty do każdej z tych kuchni, to porozmawiamy o jej wyglądzie

    A tak w ogóle, to widziałaś kuchnię pokazaną dzisiaj przez JACUŚ na Pochwalcie się...? Może taką chcesz
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #10297

    Smile

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    a ja na to: poupychaj (wirtualnie oczywiście) wszystkie kuchenne klamoty do każdej z tych kuchni, to porozmawiamy o jej wyglądzie

    A tak w ogóle, to widziałaś kuchnię pokazaną dzisiaj przez JACUŚ na Pochwalcie się...? Może taką chcesz
    Tak, teraz zobaczyłam. Cudna! Bardzo mi się podoba. Jest lekka, jest przestrzeń i kolorki te co lubię.

    Ale ja chciałabym mieć lodówkę w kuchni bo nie doproszę się moich facetów, aby drzwi do spiżarki były zawsze zamknięta. Teraz żałuję, bo gdybym pomyślała wcześniej to mogłabym wybić dziurę obok futryny do spiżarki i tam mogłabym wsadzić lodówkę. Ale nie mam już na to siły i muszę wymyślić coś z takim układem ścian jak mam.

    To może zrobić taką lekką i dać na ścianie na wprost tylko jeden słupek lodówkę w rogu i dalej lecieć literkę "U"? Pod ręką powinnam wszyto zmieścić.

    Albo

    bez barku tylko z lodówką -słupkiem po prawej?
    BEWA

  18. #10298
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dobrze rozumiem, bo pora już późna... Z wysokich, to tylko ma być lodówka?
    A tak właściwi, to u Ciebie wszystkie wersje są light. U JACUŚ, pomimo, że cała jedna ściana jest w wysokiej zabudowie, to kuchnia nadal sprawia wrażenie lekkiej. Pozwolę sobie wrzucić:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia u JACUŚ.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	290191
    Lodówka u Ciebie niekoniecznie musi być wbita w ścianę spiżarki - wystarczy zrobić ścianę z wysokiej zabudowy jak powyżej


    Kurczę, mam wrażenie że już bredzę i myśli mi się plączą, znaczy że trzeba uderzać w kimono...
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #10299

    Domyślnie

    Witam. Doradźcie proszę w sprawie mebli w kuchni. Mianowicie problem mam z jedną ściana w kuchni, który polega na tym, że nie wiem na którą wersję się zdecydować. Na tej ścianie jeśli chodzi o górne szafki mają być witrynki po obu stronach okapu. Witrynki maja być symetryczne ( bo lubię symetrię ). Na tej ścianie ciąg szafek kończy się półwyspem. Mój problem polega na tym, że nie chciałam, żeby zabudowa kuchenna była do końca ściany, bo do półwyspu będą hokery. Jeśli meble będą do końca ściany to hokery będą "wchodziły' do jadalni, w której będzie stół z krzesłami, a chciałabym uniknąć sytuacji takiej, że przy wsiadaniu przy półwyspie trzeba odsunąć stół z krzesłami. Chciałabym, żeby górne szafki zostały bez zmian. Mam dwie wersje:
    1) Wersja do końca ściany




    2) Wersja z cofniętym półwyspem




    Jeśli chodzi o wersję 2 to mogłoby tak zostać jednak mam problem jak wtedy położyć płytki. Mają być białe mugaty. Do końca półwyspu będą się kończyć w połowie witrynki, a jeśli do końca witrynki to oprócz tego do samego dołu? Pomóźcie

    Jeszcze rzut parteru, żeby było widać połączenie kuchni z jadalnią


  20. #10300
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    BEWA,
    ja głosuję na wersję nr 3. Według mnie jest najbardziej uporządkowana i spójna. Ewentualnie 4, ale z niskim półwyspem (jak się zmieści).
    Pomyśl czy mikrofala nie będzie dla Ciebie za wysoko.
    To tyle ode mnie. Życzę udanych decyzji.

Strona 515 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony