dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 551 z 613
Pokaż wyniki od 11.001 do 11.020 z 12250
  1. #11001

    Domyślnie

    doktorant, kuchnia nie jest mała a moim zdaniem po zlikwidowaniu spiżarni zrobi się przesadnie duża. Twojej żonie potrzeba kilometrów blatu i hektarów podłogi?


  2. #11002

    Domyślnie

    Cytat Napisał zboj.madej Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem odnośnie tego schylania i 90cm... Jakoś poustawiałem to w innym programie, wydaje mi się, że lepiej oddaje rzeczywiste wymiary bo patrząc na ten ze studia odnoszę wrażenie, że kuchnia jest dużo większa i przestronniejsza niż jest w rzeczywistości.

    Sufit będę musiał podwiesić tworząc półkę, zastanawiam się czy nie zrobić czegoś w takim stylu jak na załączniku, dolny rząd górnych szafek płytszy, a górny głębszy dochodzący do samej półki, nie wiem jak to wszystko wyjdzie, bo w sobotę wylewam posadzki, pewnie miejscami dojdzie +/-3cm, do tego podwieszona "półka" pewnie koło 15-20cm co daje wysokość pomieszczenia przy ścianie ~ 225cm.

    W przypadku podwieszonego sufitu można by również zamontować wolno-wiszący okap, symetrycznie rozłożony nad kuchenką oraz odpowiednią przerwą od ściany i taką samą do granicy górnych szafek podobnie jak na załączonym zdjęciu.
    Jeśli chodzi o głębsze pawlacze odradzam. Jedno, że jest na nie ciut za nisko, drugie to zabudowa na dwóch ścianach w twoim przypadku, fajnie wygląda jak jest zamknięta z 2 stron. Druga sprawa to układ, Sawadi ma rację, usytuowanie zmywarki może być problematyczne, między otwartą zmywarką a blatem miałbyś 65?cm, to dosyć mało aby wygodnie wkładać naczynia, ale z drugiej strony kuchnia jest dosyć mała więc cudów nie ma co oczekiwać. Myślę, że wcześniejszy układ z lodówką przy oknie i piekarnikiem przy wejściu byłby w twoim przypadku najkorzystniejszy, poprawna kolejność sprzętów i rozmieszczenie szafek będzie wygodniejsze.

    PS: Ja celowałbym w tę stronę, wklepałem twoje wymiary pomieszczenia, kolorystyka przypadkowa

    Ostatnio edytowane przez arek570 ; 27-05-2015 o 19:12

  3. #11003

    Domyślnie

    Cytat Napisał zboj.madej Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem odnośnie tego schylania i 90cm... Jakoś poustawiałem to w innym programie, wydaje mi się, że lepiej oddaje rzeczywiste wymiary bo patrząc na ten ze studia odnoszę wrażenie, że kuchnia jest dużo większa i przestronniejsza niż jest w rzeczywistości.
    Jak sie schylisz do zmywarki to wypieta pupa trafi na szafki, moze byc to klopotliwe.

    Cytat Napisał arek570 Zobacz post
    Jeśli chodzi o głębsze pawlacze odradzam. Jedno, że jest na nie ciut za nisko, drugie to zabudowa na dwóch ścianach w twoim przypadku, fajnie wygląda jak jest zamknięta z 2 stron. Druga sprawa to układ, Sawadi ma rację, usytuowanie zmywarki może być problematyczne, między otwartą zmywarką a blatem miałbyś 65?cm, to dosyć mało aby wygodnie wkładać naczynia, ale z drugiej strony kuchnia jest dosyć mała więc cudów nie ma co oczekiwać. Myślę, że wcześniejszy układ z lodówką przy oknie i piekarnikiem przy wejściu byłby w twoim przypadku najkorzystniejszy, poprawna kolejność sprzętów i rozmieszczenie szafek będzie wygodniejsze.

    PS: Ja celowałbym w tę stronę, wklepałem twoje wymiary pomieszczenia, kolorystyka przypadkowa

    Zboj.madej proponowal taki uklad tyle, ze z naroznym zlewem. Podobal mi sie wczesniej i teraz tez, tylko lodowke trzeba by plytsza kupic, bo od sciany do okna jest 55cm, skrocic parapet, a i tak wystaje jeszcze termostat. CO z otwieraniem drzwi od lodowki?
    Chyba zeby odsunac lodowke dalej od sciany...



    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    doktorant, kuchnia nie jest mała a moim zdaniem po zlikwidowaniu spiżarni zrobi się przesadnie duża. Twojej żonie potrzeba kilometrów blatu i hektarów podłogi?

    dobry pomysl
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 27-05-2015 o 22:27

  4. #11004

    Domyślnie

    A no właśnie, gdyby nie te 55cm... Wcześniej uważałem, że nie jest to duży problem aby lodówka wystawała na okno, ale Pani ze studia mi to wyklarowała. Co do lodówki to nie chce robić reklamy, ale tylko i wyłącznie samsung wolnostojący wchodzi w grę. Dlatego "płytka" lodówka odpada. Zgadzam się, że taki układ byłby najkorzystniejszy i taki też sami zaplanowaliśmy na samym początku z późniejszą zmianą na narożny zlew, ale lodówka zajdzie nam na okno oraz będzie musiała pozostać "szpara" między ścianą, a lodówką, aby drzwi się otwierały do końca. Dlatego wydaje mi się, że studio zaproponowało dobry układ, z reszta ktoś już na forum proponował podobny.

  5. #11005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    doktorant, kuchnia nie jest mała a moim zdaniem po zlikwidowaniu spiżarni zrobi się przesadnie duża. Twojej żonie potrzeba kilometrów blatu i hektarów podłogi?

    Wow. Dziękuję bardzo.
    Mojej żonie bardzo sie podoba i mi też. Faktycznie nie ma sensu robić przesadnie dużej kuchni.
    Z tym, że zrobimy narożne okno, bo ładniej wygląda.

  6. #11006

    Domyślnie

    Cytat Napisał zboj.madej Zobacz post
    A no właśnie, gdyby nie te 55cm... Wcześniej uważałem, że nie jest to duży problem aby lodówka wystawała na okno, ale Pani ze studia mi to wyklarowała. Co do lodówki to nie chce robić reklamy, ale tylko i wyłącznie samsung wolnostojący wchodzi w grę. Dlatego "płytka" lodówka odpada. Zgadzam się, że taki układ byłby najkorzystniejszy i taki też sami zaplanowaliśmy na samym początku z późniejszą zmianą na narożny zlew, ale lodówka zajdzie nam na okno oraz będzie musiała pozostać "szpara" między ścianą, a lodówką, aby drzwi się otwierały do końca. Dlatego wydaje mi się, że studio zaproponowało dobry układ, z reszta ktoś już na forum proponował podobny.
    ano, ja proponowałam

  7. #11007

    Domyślnie

    zboj.madej - mnie się przeważnie nie podoba układ otwartej kuchni ze słupkiem eksponującym swoją zwalistość(widać jego bok czyli wysokość i głębokość) na pierwszym planie i wstydliwie schowanym za nim okapem wiszącym. Jeśli już musi tak być to moim zdaniem lepiej byłoby okap zabudować w szafce czyli szafki górne na obu ścianach nad całym blatem. A może dałoby się odwrócić ten układ czyli zamienić miejscami zlew i płytę oraz lodówkę i słupek?

  8. #11008

    Domyślnie

    zamienić miejscami zlew i płytę? to znaczy jak? tak jak zaproponowało studio, czyli zlew od okna , a płyta przy narożniku? czy odwrotnie? co do zamiany słupka z lodówką no to na pierwszym planie będzie lodówka, a nie słupek, czyli chyba dobrze? Poza tym wyjmując coś z piekarnika lepiej mieć możliwość szybkiego odstawienia na blat niż omijanie jeszcze lodówki. Chyba, że źle zrozumiałem koncepcje.

  9. #11009

    Domyślnie

    Odniosłam się do układu jaki pokazał na wizualce arek570 - miałam na myśli kolejność: słupek przy oknie, dalej płyta, zlew i lodówka przy wejściu ale nie wiem czy zmywarkę da się jakoś sensownie przy zlewie umieścić - tak tylko rzuciłam pomysła . Czy lodówka czy słupek na pierwszym planie to w sumie na jedno wychodzi(podobne gabaryty) ale istotniejsze co za tym gratem będzie "schowane".
    W przypadku ustawienia obok siebie lodówki i słupka z piekarnikiem ja wolę jak lodówka jest bliżej blatu - częściej się z niej korzysta i wyjmuje/chowa mniejsze produkty, z którymi trudno byłoby się zabrać za jednym razem i przenosić z omijaniem piekarnika.
    Właściwie nie zastanawiałam się tak na poważnie jak ja bym Twoją kuchnię urządziła - dla siebie pewnie bym półwysep zrobiła Ale nie chcę już mącić - wizualka Arka jest ładna tylko ten okap mi nie pasuje - taki z jednej strony przyklejony do słupka a z drugiej kawałek pustej ściany do szafek wiszących. A patrząc od strony salonu tego okapu prawie nie będzie widać więc jego walor dekoracyjny zginie i dlatego proponowałam okap wbudowany w szafkę wiszącą.

  10. #11010

    Domyślnie

    Na wizkach od początku wszystko było tak ładnie poustawiane że te 55cm kompletnie mi uciekło Słupek piekarnikowy ma 58cm głębokości + blenda akurat zakryłaby rurki oraz odsunęła go od okna. Lodówka przy wejściu. Tylko zmywarkę ciężko umieścić aby zachować kolejność sprzętów, 45cm akurat pasowałaby obok zlewu na krótszej ścianie, tylko czy bierzecie taką pod uwagę?
    Ostatnio edytowane przez arek570 ; 29-05-2015 o 18:44

  11. #11011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rolmik

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    witam
    mam pytanko w kuchni zrobiłem sufit podwieszany w kształcie L
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150501_014.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	108,9 KB
ID:	318824
    chciałbym optycznie troszkę poszerzyć dodać wysokości pomieszczeniu
    kolor na sciany to melon beckera sufit biały
    i tu pytanko czy można by było zastosować troszkę ciemniejszy kolor na wysokość obniżenia czy raczej dać taki sam kolor jak na ścianie

  12. #11012

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolmik Zobacz post
    witam
    mam pytanko w kuchni zrobiłem sufit podwieszany w kształcie L
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150501_014.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	108,9 KB
ID:	318824
    chciałbym optycznie troszkę poszerzyć dodać wysokości pomieszczeniu
    kolor na sciany to melon beckera sufit biały
    i tu pytanko czy można by było zastosować troszkę ciemniejszy kolor na wysokość obniżenia czy raczej dać taki sam kolor jak na ścianie
    Malując sufit podwieszany na kolor ścian z pewnością nie dodasz wysokości pomieszczeniu.

  13. #11013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rolmik

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    arek570 czyli mozna użyć ciut ciemniejszego koloru np capucino lub almond ale tylko na ściankach pionowych w podwieszanym czy cały podwieszany na ciemniejszy kolor ?

  14. #11014

    Domyślnie

    Ciemniejsze wstawki w każdej postaci na suficie optycznie go obniżą, przykuwając jego uwagę, nie jestem też przekonany czy to dobrze będzie wyglądać. Poczytaj w sieci, jest mnóstwo artykułów na temat gry kolorami.

  15. #11015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NieJan

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    172

    Domyślnie

    Czy mógłby mi ktoś podrzucić jakiś pomysł na aneks w takim pomieszczeniu? Mam jakieś swoje wizje, ale ciekaw jestem pomysłu osób doświadczonych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	319165

  16. #11016

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od jakiegoś czasu próbuję zaplanować rozkład w mojej przyszłej kuchni. Siedziałam i myślałam i wyszło coś takiego. Chcę Was zapytać czy będzie wygodnie i praktycznie, może coś ważnego mi umknęło. Bardzo proszę o opinie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	319732   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	319733   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	319734   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	319735   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchniaWymiary.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	6,6 KB
ID:	319736  


  17. #11017

    Domyślnie

    Mikroskopijne wyszły te moje rysuneczki, dlatego pozwolę sobie wkleić jeszcze raz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	319738   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	319739   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	319740   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	319741   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchniaWymiary.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	319743  


  18. #11018

    Domyślnie

    Ojej, a po co ta wyspa na środku?!? Koszmarny brak ergonomii!

  19. #11019

    Domyślnie

    Dlaczego brak ergonomii? Zachowany ciąg lodówka-zlew-płyta i odległości zalecane między nimi (zlew pod oknem, tylko w programie jakoś go nie widać). Wyspa na środku ma być łącznikiem między różnymi częściami kuchni. Za wyspą kącik barowo-kawowy. Jeśli mimo tego nadal nieergonomicznie, to co i jak powinnam przestawić, żeby było wygodnie z niej korzystać?

  20. #11020

    Domyślnie

    Bez wyspy będzie wygodniej?
    A i bardzo dziękuję za odpowiedź

Strona 551 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony