dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 559 z 613
Pokaż wyniki od 11.161 do 11.180 z 12250
  1. #11161

    Domyślnie

    O czymś takim właśnie myślałam. Taki układ mi w sumie odpowiada, jest blat, a i stolik się zmieści.

    Z blatu między kuchenką a zlewem na pewno nie zrezygnuję, bo tam mi się najwygodniej pracuje, a tego mi bardzo brakuje w naszej obecnej kuchni.
    Dopytam czy da się ten zlew przesunąć pod okno, a jak nie to zacznę szukać wąskiego grzejniczka i kombinować co zrobić z tą nieszczęsną mikrofalówką.

    A nad lodówkę też można by dać szafkę czy już się trochę ciężko zrobi?

  2. #11162

    Domyślnie

    Witam, proszę o pomoc w aranżacji kuchni, na chwilę obecną będzie to kuchnia z ikei. Kuchnia jest otwarta na salon, z lewej strony będzie ścianka ok 70 cm. Potrzebuję znać rozmieszczenie mebli i sprzętów na potrzeby rozprowadzenia instalacji. Czy taki układ jest ok? Nie wiem jakie szafki wcisnąć w lewy narożnik żeby lewa strona to była wysoka zabudowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	334677
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	334678
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	334679

  3. #11163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł_Marta Zobacz post
    Nie wiem jakie szafki wcisnąć w lewy narożnik żeby lewa strona to była wysoka zabudowa.
    np. 2 lub 3 głębokie wiszące szafki:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...12/#/S99926426

  4. #11164

    Domyślnie

    Witam. Kuchnia według mojego projektu. Proszę o rady co można by zmienić, ulepszyć, poprawić? Zastanawiam się żeby pod piekarnikiem zrobić szuflady a nie szafki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	334891
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	334892

  5. #11165

    Domyślnie

    Afera86 - odsunęłabym płytę od narożnika, chociaż z 20-30cm, i po tej stronie same szuflady a pod piekarnikiem zwykłe drzwiczki. Jeśli stół ma być na środku przejścia( tak jak w innym wątku planowałaś) to będzie blisko kuchni i (imho) ten blat ze stołkami niepotrzebny. Myślisz, że będziecie woleli jeść śniadanie i gapić się na ścianę? Taki blat to może być jak innego miejsca na posiłki nie da się urządzić.
    A może odwrócić układ kuchni - lodówka i słupek w miejscu blatu, zlew obok lub pod oknem(ew. pod oknem blat ze stołkami) a płyta za kominkiem.

  6. #11166

    Domyślnie

    Płytę nie za bardzo mogę odsunąć bo teraz jest w osi wentylacji. Ten barek to bardziej mi po to żeby wypić kawę czy pokroić warzywa. W moim domu rodzinnym była zamknięta kuchnia i mama wszystkie prace musiała wykonywać na stojąco, bardzo mi to nie odpowiadało. Odwrotnego układu zrobić nie mogę bo tam pod tym barkiem mam jeszcze grzejnik.

    To zdjęcie było inspiracją
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17012-lupek_na_scianie_nowoczesne_wnetrza.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	334900
    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 22-10-2015 o 19:21

  7. #11167

    Domyślnie

    I co - nie da się tego dodatkowego kawałka rury od okapu poprowadzić w bok te 20 czy 30cm za blendą(lub w suficie podwieszanym) nad szafkami wiszącymi? Na wizualce jest już uwzględniony obniżony sufit w całej kuchni i w nim ukryte podłączenie okapu czy po prostu pominięty ten element? Zresztą na rzucie mieszkania kanał wentylacyjny jest zanaczony w takim miejscu że płyta nawet powinna być odsunięta od rogu żeby była naprzeciwko niego. Grzejnik można było zrobić na bocznej ścianie(za plecami szafy przedpokojowej) ale tu też się nie będę upierać żebyś go teraz przenosiła. Po prostu nie spodziewaj się że ten blacik to będzie takie mega przyjemne miejsce do wypicia kawki we dwoje - skróć ten blat na ile grzejnik pozwoli i żeby wystarczyło dla jednej osoby do krojenia warzyw(min.60cm ale może być z 80-90cm) i raczej nie podkreślaj tego miejsca brakiem szafek górnych i wiszącymi lampami - ja bym raczej pociągnęła tam szafki górne i postawiła na ładną lampę nad stołem.
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 22-10-2015 o 19:53

  8. #11168

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Przyszedł w końcu czas na moją kuchnię. mimo, że do jej realizacji mam jeszcze trochę czasu to bardzo bym prosiła byście rzucili okiem na mój własny projekt (wykonany na ikea). Chciałąbym, żebyście ocenili, czy ustawienie i lokalizacja sprzętów będzie funkcjonalna i co bym mogła zmienić, by ewentualnie poprawić funkcjonalność.
    Kuchnia z drobnymi przeróbkami będzie w domku Szmaragd z pracowni mg.projekt, otwarta na salon.

    Wymiany i wstępne ustawienie sprzętu i mebli:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	335228

    Planuję białe meble, lodówkę side by side samsung i na ścianę z lodówką wysoką zabudowę odpowiednio - kosz cargo wąski, lodówka z szafkami jako nadstawka, kosz cargo wąski, słupek z piekarnikiem i mikrofalą, słupek z szafkami, szafkę z roletką do blatu.
    ściana z dużym oknem - wąska szafka, szafka ze zlewem, zmywarka, szafka narożna otwierana na drugą scianę.
    ściana z mniejszym oknem - wyżej wspomniana szafka narożna, płyta indukcyjna z okapem, dodatkowe szafki z szufladami i na końcu taki ala wysunięty i lekko podwyższony blat - barek czy coś w tym stylu .
    niestety ikea nie ma wszystkich rodzajów szafek, dlatego wizualizacja jest dość kiepska
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut2.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	335230Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	335231

    będę bardzo wdzięczna za wszystkie sugestie!

  9. #11169

    Domyślnie

    No to jeszcze moja kuchnia


    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

  10. #11170

    Domyślnie

    Cytat Napisał milenka017 Zobacz post

    będę bardzo wdzięczna za wszystkie sugestie!
    -lodówkę postawiłabym w miejscu słupka z piekarnikiem - będzie bliżej blatu pod oknem,
    -żeby był sensowny blat pod większym oknem przesunęłabym zlew w lewo(zmywarka po jego prawej stronie),
    -płytę odsunęłabym od okna.

  11. #11171

    Domyślnie

    Dziękuję alicyja
    Lodówki jednak nie chcicłabym przesuwać, bo będzie ona głębsza niż meble i będzie wystawać ok. 10cm i chyba nie będzie to ładnie wyglądać przy blacie. O blacie roboczym nie pomyślałam, faktycznie przesunę zlew i płytę, mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	335402Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	335403Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	335404

    tym razem screeny z leroy merlin bo ikea coś mi szwankuje

  12. #11172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Mieliśmy zaprojektowaną kuchnię przez koleżankę alicyja. Wyglądała tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8f77248ea3f1.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	335416
    Wybudowaliśmy ścianki działowe i okazało się, że mamy dużą garderobę, która będzie służyć jako spiżarnia. Zatem chcielibyśmy skasować spiżarnię i nasz pomysł kuchni, jadalni i salonu kompletnie się rozsypał.
    projekt wygląda tak:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon1.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	335417
    Jest to E-115 w wersji lustrzanej z przeniesionym narożnym oknem z prawej na lewą stronę. Okno ma 2m szerokości
    Czy macie jakiś pomysł? My pomyśleliśmy, że może jadalnie po prawo zrobić, albo wyspę... Kompletnie nie mamy pomysłu.

  13. #11173
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    czy jest sens (koniecznośc) montowania okapu w sytuacji gdy w kuchni będzie wywiew klimatyzacji mechanicznej (rekuperacji) ???

  14. #11174

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    I co - nie da się tego dodatkowego kawałka rury od okapu poprowadzić w bok te 20 czy 30cm za blendą(lub w suficie podwieszanym) nad szafkami wiszącymi? Na wizualce jest już uwzględniony obniżony sufit w całej kuchni i w nim ukryte podłączenie okapu czy po prostu pominięty ten element? Zresztą na rzucie mieszkania kanał wentylacyjny jest zanaczony w takim miejscu że płyta nawet powinna być odsunięta od rogu żeby była naprzeciwko niego. Grzejnik można było zrobić na bocznej ścianie(za plecami szafy przedpokojowej) ale tu też się nie będę upierać żebyś go teraz przenosiła. Po prostu nie spodziewaj się że ten blacik to będzie takie mega przyjemne miejsce do wypicia kawki we dwoje - skróć ten blat na ile grzejnik pozwoli i żeby wystarczyło dla jednej osoby do krojenia warzyw(min.60cm ale może być z 80-90cm) i raczej nie podkreślaj tego miejsca brakiem szafek górnych i wiszącymi lampami - ja bym raczej pociągnęła tam szafki górne i postawiła na ładną lampę nad stołem.
    Na wizualizacji sufit jest już obniżony po całości i dodatkowo blenda na 15 cm. W tej chwili kanał wentylacyjny wychodzi dokładnie w szafce nad płyta grzewczą i tam umieszczony jest okap. Żeby przesunąć o 20-30 cm musiałabym chyba zrobić szersze szafki.
    Grzejnik jest dokładnie na tej ścianie o której piszesz czyli plecami do szafy. Cały czas mam dylemat czy ciągnąć te szafki do końca czy zostawić barek

  15. #11175

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    To mój pierwszy post na forum.

    Właśnie zaczynamy budowę domu - intensywnie czytam tematy na tym forum - jest to bardzo duża skarbnica wiedzy.

    Mam pytanie, co do kuchni - nigdzie w temacie nie zauważyłem (mogłem coś przeoczyć) pytania dotyczącego wysokości okna w kuchni.
    W projekcie mamy okno na wysokości 90cm - równo z blatem. Zastanawiam się, czy jest to dobre rozwiązanie, czy nie lepiej podnieść je o 10-15 cm?

    Będę wdzięczny za Wasze rady i wskazówki.


    Kuchnie chcemy zrobić w stylu nowoczesnych, blaty - białe, fronty szare.
    Żona nie chce szafek wiszących. Obok jest pomieszczenie, w którym będzie spiżarnia.

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Przy okazji załączam projekt naszej kuchni. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i porady chętnie z Żoną posłuchamy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	335472

  16. #11176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    cześć, witam wszystkich

    Bardzo proszę o radę co można zmienić w mojej kuchni. Na dzien dzisiejszy umiem tylko "wymyślić" jeden układ, ale nie wiem czy jest funkcjonalny.
    Kuchnia niejako ma ustalone granice - dwie ściany ma otwarte, ale pomiędzy nimi stoi słup konstrukcyjny o wymiarach 25x25cm. Wszystkie ściany mają ok 260cm, na jednej ścianie okno o szerokości 176cm. Okno jest dosyć wysoko, bo na wysokości 130cm. Granicę wyznacza również położony już gres, który kończy się równo ze słupem konstrukcyjnym. I tu moje pytanie; czy bardzo źle będzie wyglądało jeżeli szafki wychodziłyby poza obrys słupa z dwóch stron w takiej samej odległości?
    Lodówka bedzie wolnostojąca, bardzo zależy mi też na zmywarce 60cm.
    To moje "męczarnie", bo nie potrafię nic więcej zaprojektować

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	79898a0b88c753b8gen.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	336577

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1798025b23542425gen.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	336578

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	107a7de99d510022gen.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	336579

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	637df22f4dfd8797gen.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	336580

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dc18ca1c91fe108fgen.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	336581

  17. #11177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    A to moja podłoga w kuchni

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e46fe3376b93e341gen.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	336582

    A to sama kuchnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eb8c9aaba6f59e89.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	336583

  18. #11178

    Domyślnie

    Rozmieszczenie sprzętów jest tu raczej klarowne, czyli dokładnie tak jak sama to rozplanowałaś. Co do położenia szafek, na pewno na salon bym nie wyjeżdżał. Najprościej byłoby wcześniej przedłużyć słup do 60cm.

    Zrównałbym koniec szafki ze słupem, a wysunął je do przodu w kuchni. Miejsca jest sporo. Po prawej stronie od korytarza ew półkami można zrównać zabudowę ze słupem. Jeśli blat od strony salonu miałby służyć jako miejsce do zjedzenia posiłku warto byłoby go wysunąć poza obrys szafek aby zrobić miejsce na nogi.

  19. #11179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klawdia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    50

    Domyślnie

    Eedytaa czy to jest dom w klematisach Archonu? Jeśli tak to my kuchnię rozwiązaliśmy tak: wysoka zabudowa - lodówka, zmywarka -nad nią piekarnik - a nad nim mikrofalówka, wysokie cargo chyba 30cm i kawalek blatu przedłużony ze ściany z oknem. Pod oknem zlew jak najbardziej przesunięty do boku z wysoką zabudową, szafka narożna, a od strony barku mamy indukcję na środku. barek wychodzący na salon, tak jak mój poprzednik pisał, żeby nogi schować. Słup przedłużony będzie do 60cm (u nas ma 30 cm więc dodajemy 15cm z każdej strony) - indukcja chowa się za powstałą ścianką. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wyjaśniłam. Kuchnia się robi więc zdjęć nie mam...

  20. #11180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    Nie chciałabym ruszać już nic konstrukcyjne, tzn w poniedziałek wchodzi parkieciarz i wszystkie "mokre" prace mają być zrobione, więc nawet jutro glazurnik kończy.
    Arek barku ma nie być, bo planuję dosyć duży stół. Pan kuchenny powiedział, że jak zrobię szafki 60cm po jednej i drugiej stronie, to będzie zbyt mało miejsca dla dwóch osób. Teraz mam kuchnię 2x2,15 w L i się jakoś mieścimy

    Klawdia to nie jest ten projekt, ale baaaaardzo podobny, mamy inne okna w salonie i dodatkowy słup (identyczny jak w kuchni przy schodach).
    Ciągle myślę nad ta wysoką zabudową, z jednej strony bardzo bym chciała, a z drugiej wolałabym tradycyjniej, obawiam się indukcji od strony salonu. Będę wyczekiwać Twojej kuchni, może zdążysz wrzucić zdjęcia zanim cokolwiek zamówię

Strona 559 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony