dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 586 z 613
Pokaż wyniki od 11.701 do 11.720 z 12250
  1. #11701
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    To już lepiej schowaj piekarnik pod płytę, a nie robisz znowu jakieś dziwne, niefunkcjonalne zakamarki. Co tam chcesz schować?
    Poza tym płyta jest nieco zbyt blisko słupka, co nie jest wygodne.

    W mojej propozycji (nieco zmieniona wersja kinki), za słupkiem z piekarnikiem oraz lodówką, było miejsce na blacie na np. krajalnicę czy toster. Ekspres do kawy np. w rogu pod oknem (nie jest to na tyle brzydkie urządzenie aby je ukrywać). Poza tym możesz półwysep przesłonić wysokim barkiem, który ukryje wszystko co chcesz ukryć.

    JandJ, masz już kilka propozycji: z półwyspem (na otarcie łez zamiast wyspy), czy też w zabudowie U.
    A jeśli nie chcesz pokazywać sprzętów kuchennych, to proponuję kuchnię zamniętą. Czy myślałeś o takim rozwiązaniu? Można ja zamknąć np.szerokimi drzwiami przesuwanymi.

    Wszystko zależy od tego, jakie masz/macie priorytety.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #11702

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    To już lepiej schowaj piekarnik pod płytę, a nie robisz znowu jakieś dziwne, niefunkcjonalne zakamarki. Co tam chcesz schować?
    Poza tym płyta jest nieco zbyt blisko słupka, co nie jest wygodne.

    W mojej propozycji (nieco zmieniona wersja kinki), za słupkiem z piekarnikiem oraz lodówką, było miejsce na blacie na np. krajalnicę czy toster. Ekspres do kawy np. w rogu pod oknem (nie jest to na tyle brzydkie urządzenie aby je ukrywać). Poza tym możesz półwysep przesłonić wysokim barkiem, który ukryje wszystko co chcesz ukryć.

    JandJ, masz już kilka propozycji: z półwyspem (na otarcie łez zamiast wyspy), czy też w zabudowie U.
    A jeśli nie chcesz pokazywać sprzętów kuchennych, to proponuję kuchnię zamniętą. Czy myślałeś o takim rozwiązaniu? Można ja zamknąć np.szerokimi drzwiami przesuwanymi.

    Wszystko zależy od tego, jakie masz/macie priorytety.
    Zgadzam się z tym postem. Dla mnie wygodniejsza jest kuchnia zamknięta. I nie wiem czemu np ekspres do kawy nie moze stać na wierzchu - i tak się używa go codziennie, czasem kilka razy dziennie

  3. #11703

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kinka - Jand chciał miejsce na blacie na toster, krajalnicę, by nie trzeba było tego stale chować do szaf, a jednak nie stało na widoku. Dlatego za lodówką nie ma wysokiej zabudowy tylko miejsce na te rzeczy.
    Ostatnia szafka z żaluzją rozwiązuje ten problem.Wątpię,że ktoś użytkuję codziennie toster,resztę można ukryć tak by nie zagracać blatu roboczego,jednocześnie mieć wszystko pod ręką.Pod półwyspą można zrobić półki a nie zamknięte szafki i tam chować sprzęty bo inaczej nie wyobrażam sobie kuchni z wszystkim rozstawionym na blacie.


  4. #11704
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Winiary

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-369
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Nie wiem czy piszę w dobrym wątku. Chciałbym prosić Was o pomoc w zaprojektowaniu niezwykle małej kuchni. Mieszkam w kawalerce, całe 30m2 - wiecie jak jest - ciasne ale własne. Problem polega na tym, że nie mam pomysłu na kuchnię. .Szerokość kuchni to 185cm, lewa ściana ,ma 162cm i na niej znajduje się okno prawa ma 164cm. Wszystko jest szalenie nierówne, kto mieszka w bloku z dużej płyty wie na pewno o czym piszę załączam rzut, który zrobiłem w jednym z popularnych programów - mam nadzieje że coś widać. Na czerwono zaznaczona jest rura od gazu, na niebiesko od wody. Każdy pomysł będzie mile widziany Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	370936

  5. #11705
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winiary Zobacz post
    Witam,
    Nie wiem czy piszę w dobrym wątku. Chciałbym prosić Was o pomoc w zaprojektowaniu niezwykle małej kuchni. Mieszkam w kawalerce, całe 30m2 - wiecie jak jest - ciasne ale własne. Problem polega na tym, że nie mam pomysłu na kuchnię. .Szerokość kuchni to 185cm, lewa ściana ,ma 162cm i na niej znajduje się okno prawa ma 164cm. Wszystko jest szalenie nierówne, kto mieszka w bloku z dużej płyty wie na pewno o czym piszę załączam rzut, który zrobiłem w jednym z popularnych programów - mam nadzieje że coś widać. Na czerwono zaznaczona jest rura od gazu, na niebiesko od wody. Każdy pomysł będzie mile widziany Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	370936
    Rysunek jest strasznie malutki, ale przynajmniej z opisu wiadomo, która ściana jaki ma wymiar. Jaki wymiar ma okno i parapet na jakiej wysokości?
    Czy płyta kuchenna ma mieć standardowo cztery palniki, czy wystarczą dwa? Czy ma być tam piekarnik, czy mikrofalówka?Lodówka najlepiej podblatowa, chyba, że da się standardową upchnąć poza aneksem kucennym, gdzieś koło jakiejś szafy wnękowej czy czegoś takiego (jeśli jest).

    Czy możesz wrzucić plan (rysunek) całego mieszkania?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #11706
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Winiary

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-369
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź! Parapet na wysokości 100 cm, okno ma szerokość 86. Chciałbym zrobić standardową kuchnię czteropalnikową z piekarnikiem. Wstępnie chciałem standardową lodówkę ale brałem pod uwagę taką do zabudowy. Nie wiem które części kuchni nie mogą do siebie przylegać. Nie chcę chować lodówki poza kuchnią.. Załączam schemat mieszkania ale wymiary nie są specjalnie dokładne. Ogólnie, drzwi są tylko do łazienki, między kuchnią a pokojem była ściana ale ją wyburzyłem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kawalerka.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	371109

    ech no nie umiem wstawić większego obrazka..przepraszam!

  7. #11707
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dzień dobry!
    Nie znalazłam nigdzie osobnego wątku o oświetleniu w kuchni, dlatego podczepiam się tutaj. Proszę o poradę lub sugestie, jakie lampy pasowałyby do mojej kuchni - mam problem jakie wybrać - potrzebuję jakieś długie zwisy z racji tego, że mam tzw pustkę nad kuchnią i skośny sufit. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0230.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	371113Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0231.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	371114

  8. #11708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niestety nie widać żadnego wymiaru.

  9. #11709
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lolipoplady
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznan - Manchester
    Posty
    27

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o długość lamp, to potrzebuję jakieś dwumetrowe, zresztą przewód zawsze można wymienić na dłuższy - najważniejsze to znaleźć pasujące oprawy - totalnie nie mam pomysłu na to jakie by tam pasowały...

  10. #11710
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to była uwaga do twojego poprzednika lolopoplady

    Co do twojej kuchni - masz ją w neutralnym stylu. Pasują więc zarówno minimalistyczne, jak i bardziej dekoracyjne, jak ta Caboche w jadali.
    W przypadku wysokich sufitów polecałabym lampę, która doświetli także sufit, a nie świeci wyłącznie w dół.



    Albo taką kulę:


    loftowo:


    możesz też nie montować zwisu, ale silne reflektorki downlight pod sufitem.



  11. #11711
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Winiary

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-369
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kawalerka.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	371418 to znowu ja, mam nadzieję że tym razem będzie widać wymiary. Chętnie przyjmę każdą ideę główny problem to kuchnia. W tej małej wnęce na szerokość 1,85.

  12. #11712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Coś jest nie tak z wymiarami całego mieszkania.



    na której ścianie są okna?

  13. #11713
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Winiary

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-369
    Posty
    5

    Domyślnie

    ajaj ale zamieszanie przepraszam, wrzuciłem taki mocno ogólny plan - teraz mam nadzieje się będzie zgadzać. A no i skopiowałem od Ciebie szkic oczywiście wymiary nie są super dokładne, raczej chciałem żeby było ogólne wyobrażenie. [
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b58b9542aceb8a48gen.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	371439   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b58b9542aceb8a48gen.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	371444  

  14. #11714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  15. #11715
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Winiary

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-369
    Posty
    5

    Domyślnie

    Fajnie,dzięki za pomoc ale takie rozwiązanie mi się nie podoba. Wyburzanie jeszcze jednej ściany i budowa(?) miejsca na lodówkę. Wiesz lodówka na środku pokoju i tak nie jest super. Wolę albo zrobić już podblatową albo w kącie zmieścić, walcząc z meblami z ikea, żeby dopasować na mały wymiar. Ogólnie chciałbym już ścian nie ruszać. Teraz jestem na etapie wymiany kabli w ścianach, więc mam trochę czasu na obmyślenie kompetentnego planu mieszkania. Dzięki za pomoc

  16. #11716

    Domyślnie Projekt kuchni - aneks kuchenny

    Witajcie
    Taki jest bardzo wstępny plan mojego aneksu kuchennego. Całe pomieszczenie to ok 30m2. Regał obok zabudowy jest na kształt Kallax'u z Ikei, na koszyki, książki itp. Będą też w trzesz półkach krzyżaki na wino. Co dodać, co zmienić?
    Na dole dodaję też rzut mieszkania.



    Ostatnio edytowane przez pluum ; 03-11-2016 o 13:22

  17. #11717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mikroskopijne obrazki, nic nie widać

  18. #11718

    Domyślnie

    Dziękuję joliska, już zmieniłam

  19. #11719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten regał będzie bardzo głęboki. Kallax ma 30 cm i można na nim ustawiać niekóre książki w dwóch rzędach. A tu będzie aż 60 cm.
    Za głęboko, by było wygodne.

    Lodówka rzuca się bardzo w oczy.

  20. #11720

    Domyślnie

    No właśnie też myślałam nad tą glebokoscia, może po prostu nie będzie takiej głębokości jak meble. Co innego tam zrobić?
    Rzuca się w oczy, bo jest czarna?

Strona 586 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony