dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 591 z 613
Pokaż wyniki od 11.801 do 11.820 z 12250
  1. #11801

    Domyślnie

    Dzięki Elfir, podoba mi się pierwszy projekt☺ tylko nie jestem pewna tej przerwy pomiędzy gornymi szafkami, nie umiem sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. A mogłabyś zrobić mi taki projekt białej kuchni z drewnianym blatem? ( jeżeli to nie problem dla ciebie). I co z szafka na rogu na dole, tam miałaby być szafka z wysuwanymi półkami, tak?

  2. #11802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba chodzi ci o alicyję.
    Ja rysowałam tylko dolne i to takie, których nie trzeba robić na zamówienie, tylko na bazie gotowych modułów do kupienia w sklepach.

  3. #11803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Pod oknem musi być chyba dod. blat, aby było gdzie położyć zakupy przed włożeniem do lodówki. Ile cm powinna wynosić głębokość zabudowy, chyba więcej niż 60, bo przestrzeń za lodówką musi być, tak?
    Nie musi być.
    Lodówka do zabudowy jest tak zaprojektowana, by tworzyła kubik po zabudowaniu szafką 60x60

    Nie wiedziałam, że okno można zabudować? Myślałam, że to drzwi na taras.
    Tam można byłoby pomyśleć też o wyspie.

  4. #11804

    Domyślnie

    Tak, chodziło mi o Alicyję, chociaż twoją opinię też chętnie poznam☺

  5. #11805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bodajże dwa z układów alicyji wymagają robienia zabudowy u stolarza, bowiem nie mają standardowych wymiarów.

    Mnie osobiście bardziej podoba się układ z przerwą w szafkach wiszących, bo dodaje lekkości, ale inaczej rozplanowałabym dół, bo brakuje mi długiego blatu roboczego między zlewem a kuchenką (jest tylko 80 i 90 cm). Nie jestem przekonana do funkcjonalności narożnych szafek 90x90 cm. Wersja nr 1 nie uwzględnia zmywarki 45 cm.
    Dlatego ja zaproponowałam inny układ szafek.

    Natomiast zastanów się czy przy zmywarce potrzebny ci zlew dwukomorowy? W kuchni otwartej na pokój i tak nie trzyma się brudnych naczyń w zlewie, bo tworzą wrażenie bałaganu - wszystko chowa się do zmywarki lub zmywa na bieżąco.

    Nie bardzo wiem, jak ten wasz aneks wygląda na tle całego pokoju, bo może to mieć znaczący wpływ na układ szafek - chociażby po to aby z kanapy nie był widoczny zlew.

  6. #11806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie musi być.
    Lodówka do zabudowy jest tak zaprojektowana, by tworzyła kubik po zabudowaniu szafką 60x60

    Nie wiedziałam, że okno można zabudować? Myślałam, że to drzwi na taras.
    Tam można byłoby pomyśleć też o wyspie.
    ale czy wtedy taka zabudowana 60x60 lodówka nie jest zbyt mała? Generalnie chcieliśmy dużą lodówę -jak to wygląda z doświadczenia?

    Nie wypowiedziałaś się co do tych 2 moich opcji -póki co jesteśmy za opcją 2, tzn, domurować 1 pustak z prawej i zostawić całkiem otwartą kuchnię od strony ściany zewnętrznej. Ponadto chodzi nam po głowie, żeby pod belką nośną (przedłużenie ścianki) dać łuk z profili a nad całą kuchnią sufit podwieszany -nie wiem czy kasy starczy

    Super wątek, gdyby można jeszcze prosić o opinię i ew. domówienie sugestii wyspy -byłoby super, pozdraiwm

  7. #11807

    Domyślnie

    r24 - Biała kuchnia, drewniany blat, przerwa między wysoką zabudową a szafkami górnymi :



    W rogu za wysoką zabudowa mogą być zwykłe drzwiczki(jak na fotce powyżej), łamane, podnoszone do góry, żaluzjowe(roleta) lub otwarta wnęka - miejsce na toster, ekspres do kawy, blender, chlebak itp. Można tez zrobić wysuwane nad blatem cargo. Zależy od tego jaką dolna szafkę narożną wybierzesz (jak szeroka wyjdzie ta wnęka do zabudowania), jaki masz budżet i potrzeby.

  8. #11808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem jakie macie potrzeby lodówkowe? Faktycznie robicie takie zapasy zakupowe? Ja mam sklepy w okolicach domu, więc wolę kupować na bieżąco mało, ale świeże, stąd lodówka zwykle pusta jest. Ale faktycznie, jak ktoś wybudował się na wsi, to kupuje duże ilości raz na tydzień.

    Lodówka, która nie jest do zabudowy też nie ma pełnych 60x60 cm. Chyba, że od razu kupuje się jakąś superpojemną - głębszą i szerszą niż normalnie.
    Bo taka side by side ma aż 70-75 cm głębokości .

    Możecie kupić lodówkę i zamrażarkę osobno:



    Co do wydłużania ścianek - nie robiłabym tego od strony płyty, by nie wydłużać drogi z wiatrołapu do kuchni. Z tego powodu nie robiłabym też od tej strony barków. Na dodatek ustawienie stołu, przy wydłużonej ściance, zwężałoby przejście i trzeba byłoby wymijać krzesło.
    Jeśli robić ścianki to od strony ściany zewnętrznej.

    łuki - chcecie zrobić wnętrza stylizowane? Bo łuki kojarzą mi się z mieszkaniem Karwowskich z "40-latka".

    Wersja z wyspą, której zaletą jest ukrycie zlewu za ścianką (wrysowałam lodówkę side by side):

  9. #11809

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    BEWA, zapomnij o obniżanym półwyspie. Strasznie to wygląda.
    A nie masz obok kuchni stołu przypadkiem?

    Ta wysoka zabudowa bardziej mi się podoba:
    Załącznik 381182
    Dziękuję Moniss. Zostanie wysoka zabudowa z wysoką szafką ok. 30 cm.
    Jak zagospodarować ta wysoką szafkę? Czy zrobić cargo, czy zwykłą otwieraną np. na talerze? Gdzie lepiej chować talerze w szufladach czy w takiej wysokiej półce? Czy piekarnik i wysoka półka mają być w tym miejscu czy je zamienić miejscami?
    I jeszcze proszę o podpowiedz jak otwierać te szafki najwyższe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BE gg (1).jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	381400  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 12-02-2017 o 14:51 Powód: ..
    BEWA

  10. #11810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam praktycznie same szuflady a w nich i talerze i kubki. Dla mnie to najwygodniejsze
    Przy wąskiej szafce o głębokości 60 cm talerze zmieszczą się w dwóch rzędach - jak wówczas sięgnąć wygodnie do tych z tyłu? Przy 30 cm tylko cargo.

  11. #11811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam praktycznie same szuflady a w nich i talerze i kubki. Dla mnie to najwygodniejsze
    Przy wąskiej szafce o głębokości 60 cm talerze zmieszczą się w dwóch rzędach - jak wówczas sięgnąć wygodnie do tych z tyłu? Przy 30 cm tylko cargo.
    Dziękuję Elfir, chciałabym aby moja kuchnia była funkcjonalna a nie wiem , co będzie najlepsze. Czy zamienić miejscami wysokie cargo i piekarnik i jak otwierać te półki na górze? Chciałam wysoką zabudowę zrobić do samej góry.

    I jeszcze mam pytanie z innej beczki- gdzie trzymacie ścierki np do wytarcia rąk i ile miejsca przeznaczyć na kosze? Czy 40-60cm wystarczy?
    BEWA

  12. #11812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z doświadczeń moich i znajomych wynika, że najwygodniejsze są szafki klasycznie otwierane a nie uchylne do góry.
    Ale to chyba kwestia indywidualnych preferencji. Najlepiej po prostu przejść się na wystawę mebli i samemu popróbować.

    Osobiście wolałabym cargo jako izolator między lodówką a piekarnikiem. Albo jak było pierwotnie - płytka szafka otwierana od strony wejścia do spiżarki. Cargo jest drogie.

    W górnych szafkach pod sufitem trzymam tylko rzadko używane rzeczy (suszarka do grzybów, pudło z akcesoriami do grilla, sokowirówka, blachy) i w zasadzie szafki nad lodówką czy piekarnikiem z mikrofalą nie mają półek, bo i tak bym do nich nie dosięgnęła.
    Aha i mam nad szafkami sufit obniżony o ok. 50 cm
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-02-2017 o 19:09

  13. #11813
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    asiok78

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pisarzowice
    Kod pocztowy
    43-332
    Posty
    4

    Domyślnie

    Do Elfir :
    Tylko wiesz jak się o czymś marzy.....
    Teraz mam prawie taki układ tyle że obok kuchenki jest zmywarka i zaraz zlew. Nie ma zabudowy pod oknem i nie ma słupka z piekarnikiem a lodówka w rogu. Dokładnie tak mam stolik pod oknem ale ja go nie potrzebuję bo 2m dalej w salonie mam duży stół. Kuchnia kombinowana i użytkowana tak przez 13 lat i chcę coś innego.
    Ostatnio edytowane przez asiok78 ; 12-02-2017 o 20:24

  14. #11814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak zaproponowałam coś innego, to nie, bo trzeba przerabiać

  15. #11815

    Domyślnie

    Zabudowe bede robic u stolarza, zlew jednokomorowi i zmywarka 45. Wklejam zdjęcie salonu w którym ma być aneks kuchenny☺trochę słabo narysowane ale mam nadzieję że wystarczy https://images82.fotosik.pl/359/0b07b807aefcec52gen.jpg

  16. #11816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie chcesz żadnej półwyspy oddzielającej zabudowę kuchenną od salonu?

  17. #11817

    Domyślnie

    Półwyspe tez biorę pod uwagę, tylko też zależy mi żeby był stolik przy którym byśmy mogli usiąść i zjeść a nie chciałabym zeby zrobiło sie ciasno

  18. #11818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wersja z osłonięciem kuchni od salonu (1 - wysoka zabudowa, 2 - wyspa z płytą zasłonięta nieco wyższą blendą lub murkiem):


  19. #11819

    Domyślnie

    Hej wszystkim.Ponieważ jestem jeszcze na etapie projektu, wszystko mogę bezkosztowo zmienić. Pomysł na kuchnię mam. Jednak z uwagi na to ze już się zafiksowałam nie widzą wad.
    możecie zerknąć i chłodnym okiem ocenić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut kuchni jpeg.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	381545
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	381546
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia nowa.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	381547

  20. #11820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaką szafkę masz w narożniku?


    Może tak na bazie IKEA:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-02-2017 o 11:18

Strona 591 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony