dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 599 z 613
Pokaż wyniki od 11.961 do 11.980 z 12250
  1. #11961
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    Sawadi

    Bardzo dziękuję za cenne uwagi płyta niestety co mnie też to smuci musi zostać na wyspie moja druga połówka się uparła zresztą wyspa dosyć spora 200x100cm także jest trochę miejsca z odległością między wyspą a szafkami jest minimalnie 100cm.

    Jedno mnie tylko smuci ten piekarnik i mikrofala , planowałem w wyspie ale dobrze żę zauważyłeś zresztą mam też taką obcje obecnie że piekarnik jest nad blatem a mikrofala nad nim

    Teraz myślę jak to upchać

  2. #11962

    Domyślnie

    TomekKisiel masz na miejsce na słupki na ścianie bez okna, od strony stołu. Na którym blacie będziecie najczęściej pracować?

  3. #11963
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    SAWADI jednak mnie przekonałeś po rozmyśleniach chyba finalna forma będzię jak niżej . Dzięki za sugestie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia druga wersja.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	386177

  4. #11964

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekKisiel Zobacz post
    SAWADI jednak mnie przekonałeś po rozmyśleniach chyba finalna forma będzię jak niżej . Dzięki za sugestie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia druga wersja.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	386177
    Zamierzasz mieć po 4 szuflady w jednym rzędzie?
    BEWA

  5. #11965

    Domyślnie

    Przypuszczam, że to wstępny plan układu.

    Cytat Napisał TomekKisiel Zobacz post
    SAWADI jednak mnie przekonałeś po rozmyśleniach chyba finalna forma będzię jak niżej . Dzięki za sugestie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia druga wersja.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	386177
    - za wysoko wyszła mikrofala
    - dległość między zlewem a płytą - albo na jeden garnek (łatwo przekłądać, nalewać i odstawic garnek) albo na 80 cm (to już jest blat roboczy) - przynajmniej wg mnie
    - dobry ciąg roboczy to - lodówka, zlew, płyta

  6. #11966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    płyta w oknie - lubicie myć szybę?

  7. #11967
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    Elfir wiem co masz na myśli przy gotowaniu , smarzeniu lubi czasami coś prysnąć ale jak widzisz nie mam innej opcji, no chyba że masz coś do zaproponowania , bardzo bym był wdzięczny

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++
    Sawadi masz rację ciąg lodówka, zlew, płyta bardziej fnkcjonalny pomiędzy wstawie zmywarkę 90 cm to będzię blat roboczy pomiędzy płytą a zlewem.

    Jeżeli chodzi o piekarnik to tak zostanie bo sam mam tak w domu, tak no może trochę za wysoko sprawa do przemyślenia.


    Bardzo dziękuje za cenne uwagi jednak coś dają do myślenia by póżniej się niepotrzebnie rozczarować

    Jeśli macie coś jeszczę to walcie śmiało oczywiście zrobię mały updejcik i wam pokaż

  8. #11968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    płyta w oknie - lubicie myć szybę?
    A co za różnica myć szybę w oknie czy szkło lub kafle na ścianie

  9. #11969

    Domyślnie

    Widziałam już indukcje po oknem. Też mnie to zastanawia. Fakt jasne uszczelki mogą się trwale odbarwić i rama okienna jest trudniejsza do mycia niż kafelki, ale... właściwie czemu nie. Innych zastrzeżeń nie ma.

  10. #11970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka55 Zobacz post
    A co za różnica myć szybę w oknie czy szkło lub kafle na ścianie
    To, że na kaflach mniej widać i mniej denerwuje, więc można umyć co kilka dni a nie zaraz po smażeniu

  11. #11971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    lodówka nie do zabudowy ma zwykle nieco mniej niż 60 cm. Słupek z piekarnikiem będzie miał 60 cm równo.
    Masz tam 204 cm. Wejdzie więc najwyżej cargo 20 cm. W narożniku szafka 120x60. Potem szafka 60 cm na płytę i znów narożna szafka 120x60. Potem zlew i zmywarka.

    Elfir dziękuję Ci bardzo za ten rysunek
    Mam pytanie: jak miałaby otwierać się narożna szafka możesz wkleić jakiś przykład takiej szafki ?
    Niestety nie ma wyobraźni przestrzennej.
    Czy waszym zdaniem wiszące szafki na ścianie 243cm powinny być poziome, pionowe, otwierane tradycyjnie czy uchylnie, a może do samego sufitu?

  12. #11972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na rysunku wrysowałam standardową szafkę narożną ikea 120x60 w którą wchodzi wysuwana półka.



    Jak widać, szafki wychodzą poza obręb kuchni, przy założeniu, że zmywarka to 60 cm (może starczy 45 cm?) i szafka pod zlew to 60 cm.

    Można pomyśleć o szafkach narożnych 90x90 , ale wówczas trzeba "nurkować" do środka po rzeczy, bowiem nie ma do nich systemów półek wysuwanych (jedynie mało praktyczne kosze obrotowe).

    Innym rozwiązaniem jest wstawienie zlewu do szafki narożnej (wówczas w zasadzie przestrzeń w szafce jest niewykorzystana), ale wówczas praktycznie nie ma przerwy między zlewem a płytą, co może być niebezpieczne (np. można oparzyć się łokciem podczas pracy przy zlewie).

    Można też zrezygnować z piekarnika w słupku, zrobić go pod płytą) i ustawić meble tak:

  13. #11973

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na rysunku wrysowałam standardową szafkę narożną ikea 120x60 w którą wchodzi wysuwana półka.



    Jak widać, szafki wychodzą poza obręb kuchni, przy założeniu, że zmywarka to 60 cm (może starczy 45 cm?) i szafka pod zlew to 60 cm.

    Można pomyśleć o szafkach narożnych 90x90 , ale wówczas trzeba "nurkować" do środka po rzeczy, bowiem nie ma do nich systemów półek wysuwanych (jedynie mało praktyczne kosze obrotowe).

    Innym rozwiązaniem jest wstawienie zlewu do szafki narożnej (wówczas w zasadzie przestrzeń w szafce jest niewykorzystana), ale wówczas praktycznie nie ma przerwy między zlewem a płytą, co może być niebezpieczne (np. można oparzyć się łokciem podczas pracy przy zlewie).

    Można też zrezygnować z piekarnika w słupku, zrobić go pod płytą) i ustawić meble tak:

    Dziękuję jeszcze raz
    Teraz rozumiem
    zmywarka raczej będzie miała 60cm.
    Twój pierwszy rysunek, który rozrysowałaś z szafkami 60x120 bardzo mi się podoba.
    A co byś zrobiła z szafkami nad blatem?
    Czy poziome czy pionowe?
    Jak w lewym rogu ściany- BA mogłyby się ułożyć jeśli chciałabym słupek?

  14. #11974

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia gdansk taneczna.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	386311

    Taki wstępny projekt zrobił mi stolarz, kolor frontów nie jest ważny, bardziej istotny jest rozkład szafek i ten róg za słupkiem zastanawiam się czy można byłoby zrobić inaczej.

  15. #11975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a masz rzut z góry z wymiarami szafek, a nie wizualkę?
    Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak u mnie, ale nie widzę zmywarki 60 cm

  16. #11976

    Domyślnie

    Cytat Napisał margha Zobacz post
    .
    Czy waszym zdaniem wiszące szafki na ścianie 243cm powinny być poziome, pionowe, otwierane tradycyjnie czy uchylnie, a może do samego sufitu?
    Mnie osobiście nie podobają się szafki pionowe, zdecydowanie wolę poziome
    ale patrząc na zdjęcia tutaj na forum chyba jednak większość ma szafki pionowe

  17. #11977

    Domyślnie

    Mi podobają się szafki poziome, ale zdecydowanie wole w praktyce pionowe.

  18. #11978

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Mi podobają się szafki poziome, ale zdecydowanie wole w praktyce pionowe.
    niestety mam tylko taki projekt.
    Mi się bardziej podobają poziome, ale nie wiem jak umieścić je w tamtym rogu.
    Jaki standardowo maja wymiar takie poziome szafki wiszące?

  19. #11979

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a masz rzut z góry z wymiarami szafek, a nie wizualkę?
    Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak u mnie, ale nie widzę zmywarki 60 cm
    Zmywarka jest przy zlewie zabudowana.

  20. #11980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to w jaki sposób na rzucie ten ciąg się mieści a u mnie wychodzi poza obręb kuchni?


    Szafki pionowe IMHO sa wygodniejsze w obsłudze.
    Jak nie pamiętasz, gdzie masz jakąś rzecz, to otwierając pionową masz wgląd w całą wysokość szafki. A te poziome, to po otwarciu jednej, trzeba ją zamknąć, by otworzyć tę wyżej
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-04-2017 o 14:56

Strona 599 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony