dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 600 z 613
Pokaż wyniki od 11.981 do 12.000 z 12250
  1. #11981

    Domyślnie Pytanie o aventosy-polecacie je?

    Wysokość mebli to 255 cm.
    Jak inaczej podzielić wysoką zabudowę, aby na samej górze pod sufitem szafki były otwierane na bok. Nie mam przekonania do aventosów, może dlatego, że nigdy takich szafek nie miałam.

    Co sadzicie zamykaniu szafek w przedstawionej wysokiej zabudowie -wszędzie są aventosy. Na ile je polecacie ?
    Zostawić czy zmienić?
    Aventosy to też dodatkowy koszt.-czy warto? Polecacie je?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eb ab 1.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	386894  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 18-04-2017 o 23:21 Powód: .
    BEWA

  2. #11982

    Domyślnie

    wydaje mi się, że przy tej wysokości bez sensu jest umieszczenie niskich szafek na najwyzszym poziomie. szła bym raczej w stronę szafek ściennych bardzo wysokich, gdzie uchwyt mamy w zasięgu ręki. przecież często tylko szukamy czegoś, sprawdzamy czy to jest. nie będziemy wchodzić na taboret tylko po to żeby popatrzeć na wnętrze najwyzej położonej szafki. lepiej żeby wnętrze najwyzszej polki ukazywało sie podczas obsługiwania nizszych półek. wiem że aventos otworzy i górną ale i tak to są dla mnie za małe wysokości, takie okapowe te szafki
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  3. #11983

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Wysokość mebli to 255 cm.
    Jak inaczej podzielić wysoką zabudowę, aby na samej górze pod sufitem szafki były otwierane na bok. Nie mam przekonania do aventosów, może dlatego,
    Aventosy to też dodatkowy koszt.-czy warto? Polecacie je?
    na tym zdjęciu zamieniłabym , fronty wysokie dlabym wyżej pod sam sufit a szafki niskie niżej w lini blatu, jesli musimy działać na tym zestawie meblowym.
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  4. #11984

    Domyślnie

    semiramida dziękuję za odpowiedż


    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    na tym zdjęciu zamieniłabym , fronty wysokie dlabym wyżej pod sam sufit a szafki niskie niżej w lini blatu, jesli musimy działać na tym zestawie meblowym.
    To ustawienie uznałam za optymalne, było wiele przemyśleń, mikrofalę tylko dam wyżej bo boję się oddziaływania otwartego piekarnika na bok mebli. Dostęp do carga będzie z dwóch stron-jeśli pozostanie w tym miejscu. Masz jakiś inny pomysł?

    Czyli wysokie szafki zaczynające się na wys. ok 185 cm (nie wiem dokładnie ale chyba taka jest wysokość lodówki w zabudowie). I wówczas wysokość szafki wyniesie ok. 70cm.
    BEWA

  5. #11985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Wysokość mebli to 255 cm.
    Jak inaczej podzielić wysoką zabudowę, aby na samej górze pod sufitem szafki były otwierane na bok. Nie mam przekonania do aventosów, może dlatego, że nigdy takich szafek nie miałam.

    Co sadzicie zamykaniu szafek w przedstawionej wysokiej zabudowie -wszędzie są aventosy. Na ile je polecacie ?
    Zostawić czy zmienić?
    Aventosy to też dodatkowy koszt.-czy warto? Polecacie je?
    Idea aventosa jest taka, że otwierasz go z poziomu podłogi i masz dostęp do całej szafki.
    Nie rozumiem (w Twoim przypadku) inwestowania w tego typu system. Co z tego,że otworzysz drzwiczki stojąc na podłodze, skoro by sięgnąć po zawartość szafki i tak musisz stanąć na krześle czy drabince.

    Mam wysoką zabudowę, górne szafki otwierają się na boki, zastosowano zawiasy 180 st. Dla mnie idealne rozwiązanie.


    Nieustannie zadziwia mnie koncepcja kosza na śmieci pod zlewem.

  6. #11986

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    I
    Nie rozumiem (w Twoim przypadku) inwestowania w tego typu system.

    Mam wysoką zabudowę, górne szafki otwierają się na boki, zastosowano zawiasy 180 st. Dla mnie idealne rozwiązanie.


    .
    Tak szafki rozrysował mi stolarz ale ponieważ nie jestem przekonana do podziału szafek to pytam na forum.
    Nie wiem co zrobić z szafką przy ścianie- zaraz obok będzie okap więc możliwości są ograniczone-, szafka nie otworzy się gdyby były jedne drzwi, gdyż będzie przeszkadzał okap. Czy tutaj dać aventosa, łamaną szafkę czy taką dzieloną na dwoje drzwi szafkę jak na zdjęciu?

    Co sądzicie o takim rozplanowaniu szafek?
    60cm naroznik, 60 cm słupek, 40 cm cargo, 60 cmlodówka=220cm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eb ab poprawione.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	387006   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eb ab poprawione1.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	387007   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eb ab poprawione2.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	387008  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 20-04-2017 o 00:55
    BEWA

  7. #11987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Blum Polska

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Jasin k/Swarzędza
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    27
    Nowe wydanie bezpłatnego magazynu Blum "Kuchenne inspiracje" To ponad 70 stron na temat funkcjonalnej kuchni, nowoczesnych rozwiązań Blum oraz przykładów optymalnego wykorzystania przestrzeni. Zamów na www.blum.com/17VtNM

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Tak szafki rozrysował mi stolarz ale ponieważ nie jestem przekonana do podziału szafek to pytam na forum.
    Nie wiem co zrobić z szafką przy ścianie- zaraz obok będzie okap więc możliwości są ograniczone-, szafka nie otworzy się gdyby były jedne drzwi, gdyż będzie przeszkadzał okap. Czy tutaj dać aventosa, łamaną szafkę czy taką dzieloną na dwoje drzwi szafkę jak na zdjęciu?

    Co sądzicie o takim rozplanowaniu szafek?
    60cm naroznik, 60 cm słupek, 40 cm cargo, 60 cmlodówka=220cm
    BEWA do swojej kuchni możesz zastosować inny podnośnik, niekoniecznie HF. AVENTOS HK-XS jest mniejszy i tańszy a wystarczy przy tych wymiarach. Jeśli nie chcesz uchwytu na każdym froncie możesz zastosować TIP-ON (mechaniczne wspomaganiem otwierania do bezuchwytowych frontów).
    Pogodzisz dwie rzeczy funkcjonalność i ekonomię.
    Pozdrawiam
    Anna Nowak
    Doradca Blum Polska

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Blum_kla0518_2.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	387058

  8. #11988

    Domyślnie

    Witajcie.
    Jestem tu pierwszy raz, bardzo potrzebuję porady w sprawie projektu kuchni. Dom do remontu generalnego, więc wszystko można. Kuchnia prawie kwadratowa, marzy mi się wyspa żeby usiąść przy śniadaniu. Niestety konieczne TV (myślałam żeby powiesić nad lodówką side-by-side), koniecznie zamykane suwanymi drzwiami szklanymi od schodów (ta ściana na przeciw okna). Przy lodówce jest szerokie przejście do jadalni. Mam dwa pomysły, co sądzicie? Który lepszy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1a.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	387062Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	387063Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2a.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	387064Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	387065Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2c.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	387066

  9. #11989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    otworzysz drzwi w SBS - nie za blisko drzwi i ściany ? Bo SBS wystaje poza linie zabudowy (ma ok 70 cm głebokości)

    Moim zdaniem nr 2 ale ze zwykłym stołem wyglądałby najsensowniej.

  10. #11990

    Domyślnie

    BLUM
    w którym miejscu dałabyś AVENTOS HK-XS ?
    BEWA

  11. #11991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Blum Polska

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Jasin k/Swarzędza
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    27
    Nowe wydanie bezpłatnego magazynu Blum "Kuchenne inspiracje" To ponad 70 stron na temat funkcjonalnej kuchni, nowoczesnych rozwiązań Blum oraz przykładów optymalnego wykorzystania przestrzeni. Zamów na www.blum.com/17VtNM

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    BLUM
    w którym miejscu dałabyś AVENTOS HK-XS ?
    BEWA na zdjęciu nr 3 (przy pochłaniaczu) 3 x AVENTOS HK-XS, a na górze możesz zrobić wszędzie drzwiczki z TIP-ON lub z uchwytem.
    Pozdrawiam
    Anna Nowak
    Doradca Blum Polska

  12. #11992

    Domyślnie Połwysep

    Jaka powinna być szerokość blatu na półwyspie zamknietym i jak duża wnęka na nogi, aby wyglądało ładnie, było funkcjonalne. Tak jak w na załączonym zdjęciu-tego typu półwysep. Z drugiej strony półwyspu mają być szuflady ale zastanawiam się, czy nie będą za wąskie.

    Który z pólwyspów, blatów najbardziej Wam sie podoba?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biał. 3.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	392046   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biał. 1.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	392047   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biał. 1a.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	392048   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B E aa.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	392049  
    BEWA

  13. #11993
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    witam proszę o poradę jak umeblować moją kuchnię 2,66x3,90. Ta zabudowa w rogu to murowana spiżarnia nie do ruszenia.
    jedna elka:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    albo dwie elki:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    wszelkie sugestie mile widziane
    Ostatnio edytowane przez wastag ; 02-07-2017 o 16:26

  14. #11994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego nie dojedziesz szafkami do ściany spiżarki?
    Opierasz się na jakiś gotowych meblach, że wybrałaś takie mało wygodne szafki narożne?
    Nie chcesz piekarnika w słupku?
    zlew koniecznie ma być w narożniku?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-07-2017 o 18:56

  15. #11995

    Domyślnie

    Te szafki narożne wyglądają kiepsko, zrób normalne - są wygodniejsze i wyglądają zdecydowanie lepiej

  16. #11996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlaczego nie dojedziesz szafkami do ściany spiżarki?
    Opierasz się na jakiś gotowych meblach, że wybrałaś takie mało wygodne szafki narożne?
    Nie chcesz piekarnika w słupku?
    zlew koniecznie ma być w narożniku?
    Nie dojade bo tam ma być grzejnik chyba 50cm kilka żeberek i krzesło przed nim.
    wizualizacje robiłem w darmowym netplus2012 tam są tylko takie meble, ale to chyba standard. Co w nich jest niewygodnego? Są lepsze?
    Piekarnik w słupku niby ok ale gdzie? Koło lodówki chyba niebardzo bo brak tam wentylacji i wszystko poleci na salon. Zlew niekoniecznie w narożniku tylko że parapet okna będzie na równi z blatem, pewnie połączony.

  17. #11997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka55 Zobacz post
    Te szafki narożne wyglądają kiepsko, zrób normalne - są wygodniejsze i wyglądają zdecydowanie lepiej
    jakieś propozycje? jakie to są normalne? do kąta prostego?

  18. #11998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    piekarnik dlaczego ma "lecieć na salon"?

  19. #11999
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    piekarnik dlaczego ma "lecieć na salon"?
    para wodna z piekarnika, sparnota czy jak to tam. Komin wentylacyjny mam w tym winklu koło płyty na rysunku

  20. #12000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba przesadzasz

Strona 600 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony