dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 601 z 613
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 12250
  1. #12001
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chyba przesadzasz
    być może jestem przewrażliwiony. Po prostu myślałem że nad piekarnikiem również musi być wentylacja.
    Masz może jakieś sugestie do mojej sytuacji?

  2. #12002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  3. #12003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Teraz rozumiem. Tylko na jakims blogu meblarskim wyczytałem że ten typ szafki narożnej jest bardzo niewygodny i lepsza jest szafka skośna, choć zajmuje sporo więcej miejsca.
    A dlaczego sugerujesz rezygnację z górnej narożnej? Trzeba będzie chyba wspierać się na blacie żeby tam dotrzeć.
    Nie ukrywam że zależy mi na realnych odczuciach w użytkowaniu, wiadomo papier przyjmie wszystko.

  4. #12004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    A masz może jakiś inny pomysł co zrobić/gdzie ulokować lodówkę? trochę brakuje mi miejsca gdzie mógłbym wykładać produkty z lodówki...

  5. #12005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szafka 60x120 ma wysuwane półki magic corner. Szafka narożna 90x90 wymaga "nurkowania" by coś z niej wyciągnąć, nawet jak ma obrotowy kosz.
    Można też coś takiego wstawić:
    .

    Wyciągnięcie rzeczy z narożnika narożnej szafki wiszącej może być trudniejsze niż z prosto zakończonej.

    Może mozna otworzyć kuchnię na salon? Wówczas mozna byłoby wstawić wyspę lub półwysep.

  6. #12006

    Domyślnie

    Wastag, mam zlewozmywak w szafce narożnej tak jak na Twoim projekcie i zdecydowanie odradzam. W takiej szafce syfon skutecznie utrudnia wykorzystanie przestrzeni, półki nie zrobisz, pozostaje wielkie pudło, do którego i tak musisz nurkować. Do tego standardowo umieszczony w szafce pod zlewozmywakiem kosz na śmieci blokuje dostęp do wnętrza szafki.
    We wcześniejszej kuchni miałam szafkę narożną 90, ale w L (nie pięciokątną) bez zlewozmywaka, ze zwykłą półką w środku. Dostęp do kąta nie był łatwy, ale dało się żyć, generalnie szafka na sporadycznie używane sprzęty.

    Szafkę narożną taką jak wrysowała Elfir też miałam okazję użytkować, też w wersji ze zwykłą półką i odczucia podobne jak przy szafce w L, tzn. dostęp do kąta karkołomny, kąt do wykorzystania na sprzęty sporadycznie używane.

    Generalnie szafki narożne nie są wygodne, uzbrajanie ich w "magiczne" systemy tanie nie jest, ponadto rzeczywista powierzchnia do wykorzystania w systemach magic jest mniejsza. Zastanawiałam się kiedyś, o ile więcej jest miejsca w zwykłej szafce z szufladami 60cm w stosunku do magic corner w szafce 60 na 120. Może ktoś wie?
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 12-07-2017 o 07:45

  7. #12007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego przy projektowaniu mojej kuchni zrezygnowałam z szafek narożnych

  8. #12008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może mozna otworzyć kuchnię na salon? Wówczas mozna byłoby wstawić wyspę lub półwysep.
    licząc od tej ściany z płytą jest tam ścianka dłogości ok 150cm w kierunku lodówki. I musi taka pozostać... kuchnia zasłonięta

  9. #12009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w takim razie zabudowywanie tej ściany niewiele ci da.

  10. #12010
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    the-strawberry

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-248
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Urządzam kuchnię, potrzebuję rady, gdyż sama nie mogę się już zdecydować... Kuchnia stonowana, bez szaleństw (jak całe mieszkanie, tak lubię). Białe, matowe fronty, Ikea Voxtorp. Muszę wybrać blaty i zagospodarować ścianę pomiędzy szafkami. Podobają mi się poniższe rzeczy i nie wiem, która kombinacja będzie najlepsza:
    1. drewnopodobny blat + drewnopodobna ściana pomiędzy szafkami
    2. drewnopodobny blat + biały lacobel
    3. szary blat + szary lacobel
    4. szary blat + drewnopodobna ściana pomiędzy szafkami
    5. szary blat + biały lacobel

    Na podłodze w całym mieszkaniu (poza łazienkami) położone są jednakowe panele winylowe w kolorze neutralnego, ciepłego dębu (Pergo, British Oak).
    W załączeniu kilka zdjęć: od salonu (widok 1 i 2) oraz od wejścia do kuchni (widok 3). Ze względów funkcjonalnych chciałabym jedną drewnianą półkę i chciałabym ją przy oknie, zamiast dolnej szafki wiszącej. Aby zobrazować zamysł wrzuciłam w to miejsce szklane dębowe drzwi (widok 9). Poniżej również inspiracja. Jedna uwaga - blat pod oknem będzie szedł aż do podłogi, coś a la "półwysep" pod oknem (ta noga to tak na szybko w plenerze Ikea).











    Ktoś coś pomoże, doradzi?

  11. #12011

    Domyślnie

    Cytat Napisał the-strawberry Zobacz post
    Witam wszystkich. Urządzam kuchnię, potrzebuję rady, gdyż sama nie mogę się już zdecydować... Kuchnia stonowana, bez szaleństw (jak całe mieszkanie, tak lubię). Białe, matowe fronty, Ikea Voxtorp. Muszę wybrać blaty i zagospodarować ścianę pomiędzy szafkami. Podobają mi się poniższe rzeczy i nie wiem, która kombinacja będzie najlepsza:
    1. drewnopodobny blat + drewnopodobna ściana pomiędzy szafkami
    2. drewnopodobny blat + biały lacobel
    3. szary blat + szary lacobel
    4. szary blat + drewnopodobna ściana pomiędzy szafkami
    5. szary blat + biały lacobel

    Na podłodze w całym mieszkaniu (poza łazienkami) położone są jednakowe panele winylowe w kolorze neutralnego, ciepłego dębu (Pergo, British Oak).
    W załączeniu kilka zdjęć: od salonu (widok 1 i 2) oraz od wejścia do kuchni (widok 3). Ze względów funkcjonalnych chciałabym jedną drewnianą półkę i chciałabym ją przy oknie, zamiast dolnej szafki wiszącej. Aby zobrazować zamysł wrzuciłam w to miejsce szklane dębowe drzwi (widok 9). Poniżej również inspiracja. Jedna uwaga - blat pod oknem będzie szedł aż do podłogi, coś a la "półwysep" pod oknem (ta noga to tak na szybko w plenerze Ikea).











    Ktoś coś pomoże, doradzi?
    ja osobiście wybrałabym szary blat + szary lacobel jaśniejszy od blatu

  12. #12012

    Domyślnie

    Cześć,
    powoli zabieram się za remont korytarza i salonu, następna w kolejce jest kuchnia. Obecnie na ścianach tapeta, a szafki mają 22 lata i mimo, że nie wyglądają strasznie, to zaczynają się powoli sypać. Z remontem kuchni mieliśmy poczekać jeszcze ze 2 lata, ale coś czuję, że nastąpi to szybciej Chciałabym wybrać już jakiś rozkład szafek, żeby ocenić ile to wszystko będzie nas kosztowało.
    W mieszkaniu spędzimy jeszcze z 5-6 lat, później możliwe że zamieszkają tutaj moi rodzice. Chcielibyśmy aby remont był w miarę tani, więc raczej nie chcielibyśmy inwestować w fajne, ale drogie rozwiązania. Gotujemy prawie codziennie, miejsce na przechowywanie też jest ważne. W kuchni jemy śniadania, czasami też obiady. Na blatach stoi ekspres do kawy, krajalnica i ekspres przelewowy, więc trochę blatu musi być.
    W załączniku plan kuchni, na ścianie z drzwiami woda i odpływ, przy kominie rurka gazowa. Pion wentylacyjny na ścianie gdzie planujemy dać kuchenkę. Pierwsza propozycja to mniej więcej podobne ustawienie które mamy dotychczas - na ścianie z drzwiami miejsce na zlew i zmywarkę oraz mały słupek z otwieranymi drzwiczkami (obecnie słupka nie ma, tylko szafka z szufladami).Druga opcja to wyrównanie komina do standardowych wymiarów. , pod oknem zamontowany blat w ramach stołu (parapet jest niżej szafki na wysokości ok. 75 cm). W rogu słupek i zaraz później lodówka wolnostojąca. Krzeseł nie będzie, jedynie taborety.
    Macie jakieś inne pomysły jak to wygodnie ułożyć? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	394873Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	394874Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K2.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	394875

  13. #12013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wersja 2 tylko zmywarka z drugiej strony i dodatkowa szafka 60 cm przy lodówce, by lodówka wypadała bliżej drzwi.

  14. #12014
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szafki narożne wyglądają niedobrze i są staromodne. W słupku obok spiżarki można zabudować piekarnik, mikrofalówkę, lodówkę. Zlew narożny jest niewygodny. Kolorystyka wnętrza pozostawia wiele do życzenia. Określenie stylu pomieszczenia ułatwiło by zarówno podjęcie decyzji dotyczących rozmieszczenia urządzeń jak i doboru kolorystyki. Polecamy artykuł:
    https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-ko...o-do-gotowania
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  15. #12015

    Domyślnie

    Hej,

    powoli zbliżamy sie do końca SSO, dlatego też przed elektrykiem i tynkami warto by mieć wizję tego jak będzie wyglądać kuchnia w naszym domu.

    założenia:
    -lodówka side-by-side
    -przy wyspie miejsca do siedzenia od strony salonu
    -wyspa czy połwysep ?
    -pod schodami bedzie spiżarnia
    -piekarnik/mikfofala w słupku


    Chcielibyśmy uzyskać porady jak rozplanować sprzęty, zeby było jak najbardziej funkcjonalnie i czy iść w strone wyspy czy połwyspu. Nigdy nie użytkowaliśmy kuchni o takich gabarytach stad nasze wątpliwości co do układu.

    Rzut z projektu:


    Pozdrawiam
    Kris
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	1063
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	396572  

  16. #12016

    Domyślnie Gdzie tutaj dać ekspres do kawy ?

    Zaczęła mi smakować kawa z ekspresu.Umowa na kuchnię podpisana, projekt jest ale nie uwzględniłam miejsca na ekspres.. Mam jeszcze czas na zmianę stąd bardzo, bardzo proszę o pomoc. Przy Waszej pomocy powstał mój projekt ale teraz nie wiem co zrobić.

    Czy widzicie w tej kuchni szansę na posadowienie ekspresu aby nie stał na blacie?
    Nie ma znaczenia czy w zabudowie czy wolnostojący. Ale nie będzie bardzo mały bo chcę automatyczny na mieloną kawę.Czy da radę w jednym słupku dać ekspres, mikrofalę i piekarnik?Czy lepiej włożyć wolnostojący w róg wysokiej zabudowy? Raczej skłaniam się aby dać go do rogu jako niezabudowany ale......

    ........... mam problem z otwieraniem szafek w tym miejscu. Odległość od mebli do okapu (60cm) wynosi tylko 24cm i zaproponowano mi w tym miejscu aventosy. Zgodziłam się na nie ale teraz zastanawiam się na ile będą one wygodne-wszak ekspres będę używać codziennie.. A może roleta biała w tym miejscu, kuchnia będzie biała.

    Jaki okap?
    A może dać okap typu rura i zyskam dodatkowe 10cm po każdej stronie
    Zależy mi na wyglądzie ponieważ patrzę się na tą kuchnię siedząc w salonie.

    Czyli nie wiem gdzie dać ekspres, jakie zamknięcia szafek w rogu, jaki dać okap?Ciasno zrobiło mi się tutaj...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wysoka zabudowa.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	396582   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BE a (2).jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	396604  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 13-09-2017 o 01:59 Powód: .
    BEWA

  17. #12017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  18. #12018

    Domyślnie

    Dzięki Elfir za propozycje. Fajnym rozwiązaniem jest to przesunięcie drzwi do spiżarni, ale niestety na tym etapie jest to nie wykonalne bo zachaczałoby to o konstrukcje schodów (cały spocznik musiałby być podniesiony zeby przesunąć te drzwi). Co do układu pierwszego to zastanawiamy sie czy aby odległość pomiędzy lodówką a płytą i piekarnikiem nie jest zbytnio za duza?
    Druga wersja jak najbardziej ma wszystko w pobliżu co myślę ze będzie powodować wygodniejsze użytkowanie (na pewno takie ustawienia nie braliśmy pod uwage, a wydaje sie całkiem rozsądne).
    Jeszcze raz dzieki za rady!

  19. #12019

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Zaczęła mi smakować kawa z ekspresu.Umowa na kuchnię podpisana, projekt jest ale nie uwzględniłam miejsca na ekspres.. Mam jeszcze czas na zmianę stąd bardzo, bardzo proszę o pomoc. Przy Waszej pomocy powstał mój projekt ale teraz nie wiem co zrobić.

    Czy widzicie w tej kuchni szansę na posadowienie ekspresu aby nie stał na blacie?
    Nie ma znaczenia czy w zabudowie czy wolnostojący. Ale nie będzie bardzo mały bo chcę automatyczny na mieloną kawę.Czy da radę w jednym słupku dać ekspres, mikrofalę i piekarnik?Czy lepiej włożyć wolnostojący w róg wysokiej zabudowy? Raczej skłaniam się aby dać go do rogu jako niezabudowany ale......

    ........... mam problem z otwieraniem szafek w tym miejscu. Odległość od mebli do okapu (60cm) wynosi tylko 24cm i zaproponowano mi w tym miejscu aventosy. Zgodziłam się na nie ale teraz zastanawiam się na ile będą one wygodne-wszak ekspres będę używać codziennie.. A może roleta biała w tym miejscu, kuchnia będzie biała.

    Jaki okap?
    A może dać okap typu rura i zyskam dodatkowe 10cm po każdej stronie
    Zależy mi na wyglądzie ponieważ patrzę się na tą kuchnię siedząc w salonie.

    Czyli nie wiem gdzie dać ekspres, jakie zamknięcia szafek w rogu, jaki dać okap?Ciasno zrobiło mi się tutaj...

    A nie lepiej zrezygnować z frontów na koszt rolety?
    Wtedy masz 100% pewności, że będziesz miała pełny dostęp do całej szafki w rogu.





    Ewentualnie jeszcze coś takiego...



  20. #12020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Co do układu pierwszego to zastanawiamy sie czy aby odległość pomiędzy lodówką a płytą i piekarnikiem nie jest zbytnio za duza?
    !
    Najważniejsza jest odległość zlew-lodówka.
    Odległość piekarnik- lodówka ma najmniejsze znaczenie.

Strona 601 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony