dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 602 z 613
Pokaż wyniki od 12.021 do 12.040 z 12250
  1. #12021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    BEWA - umieszczenie ekspresu w tamtym narożniku jest o tyle niewygodne, że jak coś się będzie gotowało na płycie, to możesz się oparzyć obsługując ekspres.
    Dlatego od początku sugerowałam tam zlew...

  2. #12022

    Domyślnie

    Elfirku, anika1003 bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
    anika-dziękuję, chyba na takie zdjęcia czekałam. Tak sobie myślałam,że będę miała ten aventos cały czas w górze a w sumie wygląda to brzydko. Meble będą białe - co sądzicie o białej żaluzji w tym miejscu?i Będzie chyba dużo droższa od aventosów ale może warto? Przy okazji proszę o podpowiedź jaki okap dać na ścianie z planowanym okapem - czy tuba czy kominowy o szer 60cm.- biorąc pod uwagę, że przy okapie szer 60cm od okapu do szafki jest ok 25cm. Gdyby to była tuba to byłoby ciut więcej.

    Elfirku
    Twoje rozwiązania, porady są zawsze dobrze przemyślane, masz duże doświadczenie. Ja mieszkam już ze starymi meblami , tak się przyzwyczaiłam. myjąc gary wyglądam sobie przez okno, jest widno bo w tym miejscu są dwa okna. Przy tej opcji mam miejsce na szafkę wiszącą.
    Zamienjając zlew i płytę (gdzieś na forum widziałam taki układ)
    nie będzie szafki wiszącej, na miejscu szafki będzie okap-na plus jest to, że mogę go wyeksponować i może być ozdobą w kuchni. Wtedy w rogu mogłaby być szafka dowolnie otwierana bo nic mnie nie będzie ograniczało (jak mogłaby się otwierać??), nie musiałabym wydawać może kasy na roletę............
    Ale czy wówczas musiałabym też przenieść zmywarkę w okolice zlewu czy ona mogłaby pozostać na starym miejscu?I kosz na śmieci też byłby do przeniesienia.... Oj to wzystkje szafki byłyby do zmiany!
    Elfirmu znowu mi namieszałaś i będę myśleć
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 15-09-2017 o 01:04 Powód: .
    BEWA

  3. #12023

    Domyślnie

    [QUOTE=BEWA;7521955]Zaczęła mi smakować kawa z ekspresu.Umowa na kuchnię podpisana, projekt jest ale nie uwzględniłam miejsca na ekspres.. Mam jeszcze czas na zmianę stąd bardzo, bardzo proszę o pomoc. Przy Waszej pomocy powstał mój projekt ale teraz nie wiem co zrobić.

    Czy widzicie w tej kuchni szansę na posadowienie ekspresu aby nie stał na blacie?
    Nie ma znaczenia czy w zabudowie czy wolnostojący. Ale nie będzie bardzo mały bo chcę automatyczny na mieloną kawę.Czy da radę w jednym słupku dać ekspres, mikrofalę i piekarnik?Czy lepiej włożyć wolnostojący w róg wysokiej zabudowy? Raczej skłaniam się aby dać go do rogu jako niezabudowany ale......

    ........... mam problem z otwieraniem szafek w tym miejscu. Odległość od mebli do okapu (60cm) wynosi tylko 24cm i zaproponowano mi w tym miejscu aventosy. Zgodziłam się na nie ale teraz zastanawiam się na ile będą one wygodne-wszak ekspres będę używać codziennie.. A może roleta biała w tym miejscu, kuchnia będzie biała.
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 04-10-2017 o 22:00 Powód: .
    BEWA

  4. #12024

    Domyślnie Szafka narożna dolna w wysokiej zabudowie

    Proszę o pomoc chodzi o szafkę dolną narożną.
    Wersja początkowa to był narożnik 100cm*60cm i obok po prawej słupek 40cm.

    Co sądzicie o dolnym narożniku o wymiarach 100cm *100cm?
    Czy da się to wykonać? Byłoby 2 drzwi i dostęp do narożnika byłby o wiele lepszy.
    Czy takie rozwiązanie byłoby lepsze ?
    Attached Images  
    BEWA

  5. #12025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czy da się wykonać to pytanie do stolarza.

    W jednym słupku i mikrofali i piekarnika i kawiarki nie zamontujesz.
    A w kącie za płytą będzie koszmarnie niewygodne do obsługi.
    Mam maleńki ekspresik i widzę ile miejsca zajmuje machanie łokciami by wkręcić kolbę.

    Moim zdaniem z tym ekspresem musisz się przenieść na drugą stronę w pobliże półwyspy i przemyśleć półwyspę jeszcze raz.

  6. #12026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A gdybyś zlikwidowała wysokie cargo? Miałabyś wówczas nieco większa tę wnękę przy płycie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-10-2017 o 23:59

  7. #12027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A gdybyś zlikwidowała wysokie cargo? Miałabyś wówczas nieco większa tę wnękę przy płycie.
    Czyli zrobić tam wnękę na 100cm, powiększyć blay po prawej stronie płyty i u górydać szafki wysokie?
    BEWA

  8. #12028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak. Tylko dwa słupki - lodówka i piekarnik z mikrofalą. I wówczas we wnęce ekspres - masz wówczas więcej miejsca na manewrowanie.

    Ale z mojego doświadczenia - lepiej mieć bliżej zlewu ekspres.

  9. #12029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cześć,

    Bardzo proszę o pomoc w zaprojektowaniu kuchni. Projekt zrobiłam samodzielnie, więc zbyt ładny nie jest, ale bardziej chodzi o układ . Jest to salon z aneksem.

    1. Wersja pierwsza - z półwyspem. Martwi mnie tutaj widok garnków na środku salonu



    2. Wersja druga - z wyspą. Tutaj mam wątpliwość, czy 90 cm między wyspą a szafkami to nie za mało.



    A tutaj rzut salonu z aneksem:



    Proszę dajcie znać, co sądzicie. Która wersja bardziej optymalna?

    Pozdrawiam

  10. #12030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem tam nie bardzo jest miejsce na wyspe.
    Miedzy dwoma rzędami szafek powinno być min. 100 cm przejścia (lepiej 120 cm)

    natomiast, jeśli jest okno w kuchni odcięłabym kuchnię od salonu ścianką. A pod schodami kącik śniadaniowy

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-10-2017 o 17:25

  11. #12031

    Domyślnie Ciemne blaty w kuchni opinie

    Co sadzicie o ciemnych blatach w kuchni? Mam projekt kuchni biały lakier, na wizualizacji fajnie wygląda z brązowym blatem-orzech. Do tej pory NIGDY nie miałam ciemnego blatu w kuchni, zawsze były jasne. I zastanawiam się nad praktycznością tego rozwiązania. Jasny blat w delikatne mazaje i nigdy nie było widać śladów okruchów.

    Mam wybrać spośród blatów firmy EGGER. Proszę o podpowiedź i opinie. Wizualizacje w załączeniiu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	399270   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	399271  
    BEWA

  12. #12032
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    BEWA, jeśli chodzi o ukrywanie części codziennych zabrudzeń, to wszystko jedno jasny czy ciemny, byleby we wzory. A ciemny np. orzechowy blat będzie dobrze wyglądał przy bieli.
    Ostatnio u znajomych widziałam blat w równych odcieniach brązu (od ciemnego brązu, poprzez czekoladę do ciemnej miedzi), który nieco przypominał wzorem korek (ale nie fakturą). Bardzo dobrze wyglądał przy białych szafkach a w utrzymaniu czystości też nie był problematyczny (dzięki mieszance odcieni brązu).
    To było chyba coś takiego, ale ciemniejsze i drobniejszy wzór: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceramic.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	399347
    Bliższe temu, przy drugim zdjeciu nieco ciemniejsze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rdza brąz.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	399348 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blaty.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	399349
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 23-10-2017 o 16:34
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  13. #12033

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo Moniss.
    Muszę przegryźć ciemny front razem z mężem.
    Okna nam w kolorze orzech, drzwi wenge. Czyli blaty musiałyby być z ciemnego brązu. Boję się, czy nie będzie zbyt ciemno.

    Czy ktoś podpowie jaki wzór blatu ciemnego posiada i może polecić?
    BEWA

  14. #12034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    moim zdaniem tam nie bardzo jest miejsce na wyspe.
    Miedzy dwoma rzędami szafek powinno być min. 100 cm przejścia (lepiej 120 cm)

    natomiast, jeśli jest okno w kuchni odcięłabym kuchnię od salonu ścianką. A pod schodami kącik śniadaniowy

    Dziękuję Elfir Bardzo...

    Zrobię tak jak napisałaś.

    Jeszcze się zastanawiam nad szafkami nad oknem. w taki sposób. Oczywiście bardzo roboczo jest to przygotowane.



    Kącik sniadaniowy bardzo ciekawa opcja

    Zastanawiam się dlaczego najpierw w zabudowie zaproponowałaś piekarnik a potem lodówka?

    Dla porównania bez szafek górnych nad oknem (okno horyzontalne):

    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 24-10-2017 o 22:00

  15. #12035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Układ lodówka-piekarnik : rzeczywiście lepiej byłoby zrobić na odwrót.

    Szafki górne - sięgniesz do nich? okno jest niskie?

    Jak nie potrzebujesz kącika śniadaniowego (bo w sumie stół zaraz obok), to pod schodami zrobiłabym spiżarkę

  16. #12036
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Układ lodówka-piekarnik : rzeczywiście lepiej byłoby zrobić na odwrót.

    Szafki górne - sięgniesz do nich? okno jest niskie?

    Jak nie potrzebujesz kącika śniadaniowego (bo w sumie stół zaraz obok), to pod schodami zrobiłabym spiżarkę
    Okno rozświetla tylko blat. Jest nisko. Tak jak zwyczajowo "fartuszek" z plytek w kuchniach. Wiec bedzie to standardowa wysokosc szafek gornych.Natomiast nie wiem czy nie zagraci.

    Spiżarnia to już w ogóle mega pomysł

  17. #12037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy robić szafki wiszące? W sumie nie wiem ile masz rzeczy do przechowywania? Zaletą szafek wiszących jest to, że zawsze można je dorobić i powiesić, jak zabraknie miejsca. Nie trzeba podejmować decyzji od razu.
    Jak oglądam kuchnie w necie, to ludzie robią sobie w dolnych szafkach mało szuflad, ale bardzo głębokie. Zawsze mnie to dziwiło, bo uważałam, że to niepraktyczne. Ja w dolnych szafkach mam 4 szuflady. A spokojnie mogłoby być 5. Dzięki temu przestrzeń do przechowywania jest większa.

  18. #12038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Układ lodówka-piekarnik : rzeczywiście lepiej byłoby zrobić na odwrót.
    Dobrze zaproponowałaś układ, jeśli lodówka będzie zaraz przy blacie to konkretniejszy człowiek nawet nie będzie w stanie wygodnie podejść między drzwi i blat, zwykle podchodzi się do lodówki z boku aby nie odsuwać się razem z drzwiami.

  19. #12039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czy robić szafki wiszące? W sumie nie wiem ile masz rzeczy do przechowywania? Zaletą szafek wiszących jest to, że zawsze można je dorobić i powiesić, jak zabraknie miejsca. Nie trzeba podejmować decyzji od razu.
    Jak oglądam kuchnie w necie, to ludzie robią sobie w dolnych szafkach mało szuflad, ale bardzo głębokie. Zawsze mnie to dziwiło, bo uważałam, że to niepraktyczne. Ja w dolnych szafkach mam 4 szuflady. A spokojnie mogłoby być 5. Dzięki temu przestrzeń do przechowywania jest większa.
    U mnie kuchnia mała, a zawijanie zabudowy "w elkę" mi nijak nie pasuje, więc planuję szerszy blat (ca 75cm), metrów bieżących zabudowy relatywnie mało, ale powierzchnia powinna wyjść względnie OK.

    Jeśli chodzi o wiszące, ja mam wstępny plan aby robić je do sufitu (lub prawie), dolne "połówki" otwierane do góry (tym "małym" aventosem, on chyba ma blokadę <90°) lub drzwi lewo+prawo, a górne jako szuflady z niskimi i/lub przejrzystymi burtami i trzymać tam rzeczy rzadziej używane. Wydaje mi się że z takich szuflad łatwiej będzie coś wyciągnąć niż z typowych półek (szczególnie przy szerszym blacie?), najlepiej jeśli byłyby nie szersze niż powiedzmy 45cm. Co o tym myślicie?

    Jeśli chodzi o głębokie szuflady, to chyba najlepsze miejsce do trzymania większych gratów. Dwie - trzy takie szuflady na moje chłopskie oko wydają się być całkiem uzasadnione. Układ szuflad od głębokich na dole do płytkich na górze jest chyba sensowny, np. 4 szuflady w szafce: 12, 12, 20, 30.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 29-10-2017 o 14:41

  20. #12040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    U mnie kuchnia mała, a zawijanie zabudowy "w elkę" mi nijak nie pasuje, więc planuję szerszy blat (ca 75cm), metrów bieżących zabudowy relatywnie mało, ale powierzchnia powinna wyjść względnie OK.

    Jeśli chodzi o wiszące, ja mam wstępny plan aby robić je do sufitu (lub prawie), dolne "połówki" otwierane do góry (tym "małym" aventosem, on chyba ma blokadę <90°) lub drzwi lewo+prawo, a górne jako szuflady z niskimi i/lub przejrzystymi burtami i trzymać tam rzeczy rzadziej używane. Wydaje mi się że z takich szuflad łatwiej będzie coś wyciągnąć niż z typowych półek (szczególnie przy szerszym blacie?), najlepiej jeśli byłyby nie szersze niż powiedzmy 45cm. Co o tym myślicie?

    Jeśli chodzi o głębokie szuflady, to chyba najlepsze miejsce do trzymania większych gratów. Dwie - trzy takie szuflady na moje chłopskie oko wydają się być całkiem uzasadnione. Układ szuflad od głębokich na dole do płytkich na górze jest chyba sensowny, np. 4 szuflady w szafce: 12, 12, 20, 30.
    Dziękuję Wam za radę. Wysłałam ten projekt do instalatora i już kładzie rurki pod ogrzewanie . Kolejny etap za mną . Co do szafek wiszących to to poradzę sobie bez nich ale wiadomo więcej miejsca też się przyda. Ale tak jak piszesz, Elfir, ż tym mogę się jeszcze wstrzymać.
    Zaprojektuje kilka wersji i być może wizki pomogą .

    Dzieki

Strona 602 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony