dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Bajery z regipsu płyty kg + stelarze + halogenki

    Witam,
    chciałbym wykonać samodzielnie takie bajery z regipsu jak na zamieszonym foto.
    Nie mam żadnego doświadczenia z płytami kg i budowaniem dla nich stelarzy więć pozwalam sobie o zapytanie Was co i jak.

    Chciałbym na początek w salonie wymodzić takie coś jak na zdjęciu, nie wiem jak to nazwać gzyms czy cuś.
    20cm od ściany 20 od sufitu.
    foto:


    Zakupiłem więc profie (akurat trafił mi sie system norgips)
    l CD 60x27

    UD 30x27


    i patrząc na to okiem laika zrobiłbym to tak że UD przykrecam do sciany i sufitu a z CD robie kont 90 stopni L i wkładam w CD i łapie je pchełkami.
    Czy dobrze rozkminiam to czy nie ? potem docinam płyty i przykręcam spaksami do profili.
    czy się mylę ? bo to samo mnie czeka przy obudowaniu rury w łazience

    pozdrawiam
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  3. #3

    Domyślnie drugi sposób

    Przemyślałem troche temat...
    W/w sposób może i dobry alepomyślałem że można by to też tak zrobić

    UD do sufitu i do ściany do niego profile CD na narożniku występu dwa połączone profile UD.
    Chyba prostszy sposób ? czy tak tez można to zrobić zgodnie ze sztuką ?


    Czy takie łączenie profili UD jest dopuszczalne ?
    a może istnieją inne sposoby proszę o rade.
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no i poco pytales skoro sam doskonale wiesz co zrobic
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  5. #5

    Domyślnie

    Ponieważ, są ludzie doświadczenie w tym temacie i są w stanie coś podpowiedzieć, doradzić.
    Pewnie jest mnóstwo technik, każdy ma swój styl itp.
    Pozdrawiam
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no tak jest wiele pomyslow wiele rad ale ty wybrales najprostrza najrtansza i wedlog mnie najlepsza wiec poco ci inna skoro twoja metoda konstrukcja wzupelnosci wystarczy no hyba ze bedziesz robil wielkie to ustrojstwo to trza by dac wiecej tych profili zeby karton gips sie nie uwieszal i zeby z tego nie wyszlo cos na ksztalt luku pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Za dużo profili połowa nie potrzebna, w tych miejscach profil CD niepotrzebny, i jeden środkowy Ud.Na takie małe rozmiary wystarczy sam Ud, dopiero powyżej 40cm daje sie wzmocnienia. Wydaje mi sie że taki kwadrat będzie brzydki, ja daje 40cm od ściany i 15cm od sufitu oczywiście zależy jeszcze od wielkości pokoju.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  8. #8

    Domyślnie

    A nie można po prostu UD na ścianę i sufit, a krawędź z CD na wieszakach?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ale to jest wogóle nie potrzebne, to ma byc obudowa 20cm na 20cm wystarczą 3 ud, do ściany, sufitu i w miejscu łączenia płyt, ja tak robię i daje 100% pewności że będzie ok.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  10. #10

    Domyślnie

    Ale to jest wogóle nie potrzebne, to ma byc obudowa 20cm na 20cm wystarczą 3 ud, do ściany, sufitu i w miejscu łączenia płyt, ja tak robię i daje 100% pewności że będzie ok.
    Ale profile CD dajesz ? np co 40 cm ?



    Wydaje mi sie że taki kwadrat będzie brzydki, ja daje 40cm od ściany i 15cm od sufitu
    Przymierzałem, fakt 40x15 wygląda lepiej niż kwadratowy.

    Ktoś ma jakieś inny patent jeszcze ?

    A jak zabrać sie za zabudowę geberitu ? , jakich profili użyć ? bo chyba nie tych CD i UD.
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał S-i-R-o
    Ale to jest wogóle nie potrzebne, to ma byc obudowa 20cm na 20cm wystarczą 3 ud, do ściany, sufitu i w miejscu łączenia płyt, ja tak robię i daje 100% pewności że będzie ok.
    Ale profile CD dajesz ? np co 40 cm ?



    Wydaje mi sie że taki kwadrat będzie brzydki, ja daje 40cm od ściany i 15cm od sufitu
    Przymierzałem, fakt 40x15 wygląda lepiej niż kwadratowy.

    Ktoś ma jakieś inny patent jeszcze ?

    A jak zabrać sie za zabudowę geberitu ? , jakich profili użyć ? bo chyba nie tych CD i UD.
    Ja robiłem 40x15. Wygląda ok. Chociaż nie wiem czy 40x10 nie wygladal by lepiej.

    Zabudowa geberitu:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ac0ryRlF3y0

  12. #12

    Domyślnie

    A na jakiej zasadzie budować stelaż pod taką zabudowe jak na zdjęciu.
    Chcielibyśmy taki prostokąt w wzdłuż przedpokoju, jak na zdjęciu:


    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  13. #13

    Domyślnie

    podciągam temat
    ...
    Szukam jakiś zdjęć ze skręconymi profilami, np półeczek tp[/img]
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    poszukaj lepiej profili ponacinanych albo sam je ponacinaj i bedziesz miel puluczek albo cos w tym rodzaju
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  15. #15

    Domyślnie

    Ostatnio ruszyłem z pracami z płytami kartonowo gipsowymi na poddaszu, niestety tak będę miał sufit że nie będzie miejsca na halogeny bo w wełnie przenież ich nie umieszczę, wiec będe musiał porobić jakieś podwieszane półki i inne bajery by zamontować halogeny.
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał S-i-R-o Zobacz post
    Ostatnio ruszyłem z pracami z płytami kartonowo gipsowymi na poddaszu, niestety tak będę miał sufit że nie będzie miejsca na halogeny bo w wełnie przenież ich nie umieszczę, wiec będe musiał porobić jakieś podwieszane półki i inne bajery by zamontować halogeny.
    To zamontuj ledy.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17

    Domyślnie

    Będąc na zakupach w jakimś sklepie budowlanym klient miał podobne problemy. Chciał zamontować halogeny na poddaszu ale miał właśnie tam wełnę. Facet w sklepie powiedział żeby kupił sobie doniczki, lub jakiś podobny garnek i po zamontowaniu halogenów żeby założył na nie ogóry tą doniczkę a na to dopiero watę.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Tak, podobno to wystarczy. Tylko po co skoro są na rynku ledowe zamienniki, które nie rozgrzewają się wcale ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #19

    Domyślnie

    Chociażby dla osób którym światło ledowe nie odpowiada, np mi. Nie powiem, że go nie nawidzę bo jako ozdobnik do podświetlenia czegoś jest ok ale jako światło na długie zimowe wieczory to jest porażka. Po prostu źle się czuje w pomieszczeniu oświetlonym ledami.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakie ledy. Są takie, ktorych nie odróżnisz od halogenów. A zużycie prądu jest istotne.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony