dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie POdbitka a ugieta krokwia - jak poradzic soebie

    Witam...

    Jestem na etapie wykonywania podbitki na dachu dwuspadowym.

    Mam pytanie do was jak poradzic sobie z ugieta krokwia okapowa. (ugiela sie poniewaz nie zastosowalem jetki aby wroble nie robily mi plackow.


    Teraz jak na to patrze to widac lekkie ugiecie - a jak przyjdzie podbitka ? jak to bedzie wygladac ? Moze cos podlozyc by wyrownac plaszczyzne. - prosze o rady.

    Pozdro Tommy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Dać jętkę
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mi się wygięła belka podtryzmująca krokwie nad gankiem... duża rozpiętość od punktów podparcia (mieczy) - jakieś 4m. Po konsultacji z cieślami-stolarzami-sprzedawcami drewna dałem w to miejsce belkę klejoną. I jakoś wisi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie Re: POdbitka a ugieta krokwia - jak poradzic soebie

    xxx

  5. #5

    Domyślnie

    UGiecie widac golym okiem - ale nie jest to jakies masakryczne ugiecie.
    Wszedzie (na calym domu ) mam zastosowane jetki - jedynie dwie skrajne krokwie nie maja jetek - aby ptaki tam nie siadaly i nie klakaly - mam za to zastosowane belki (nie znam fachowej nazwy) w narozniku nad jetka a krokwia ktora obejmuje dwie wystajace krokwie poza mur oraz dwie krokwie z jetkami wewnatrz domu.

    deski mam zamiar klasc prostopadle do muru

    Jak to widzicie ? W przyszly tydzien postaram sie wkleic foto

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał agent-poznan
    UGiecie widac golym okiem - ale nie jest to jakies masakryczne ugiecie.
    Wszedzie (na calym domu ) mam zastosowane jetki - jedynie dwie skrajne krokwie nie maja jetek - aby ptaki tam nie siadaly i nie klakaly - mam za to zastosowane belki (nie znam fachowej nazwy) w narozniku nad jetka a krokwia ktora obejmuje dwie wystajace krokwie poza mur oraz dwie krokwie z jetkami wewnatrz domu.

    deski mam zamiar klasc prostopadle do muru

    Jak to widzicie ? W przyszly tydzien postaram sie wkleic foto
    A pomyślałeś zanim te jętki usunąłeś? One nie zostały tam zaprojektowane jako toaleta dla ptaszków. Widzimy to tak (sorry że wypowiadam się za wszystkich) że jętki są tam potrzebne. Jak nie jętki to coś w zamian. Bez zdjęć trudno cos doradzić.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7

    Domyślnie

    No wlasnie ..... zamiast jestek dalem wlasnie te belki ....
    Mimo tego jest lekkie ugiecie.
    Jak zrobie foto to pogadamy - ale to w przyszlym tyg.

    Pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony