dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 110
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2193
  1. #61

    Domyślnie

    Widze, że osób zainteresowanych coraz więcej. Ja jestem na etapie fundamentów, z wiosną ruszamy dalej. Ale ja wciąż mam wiele niewiadomych. 1) Zastanawiam się czy nie zrezygnować z pokoju na parterze w celu powiększenia salonu. (wydaje mi się, że będzie on malutki jeżeli zrobie ten pokój.
    2) ZAmierzam obrócić filar kominowy o 90stopni, aby móc zrobić wejście do pomieszczenia gospodarczego od str. sieni.
    3) Ogrzewanie to także WIELKA niewiadoma. Zastanawiam się czy można ogrzać ten dom jedynie z kominka? Hudraulik podpowiada by w pomieszczeniu gospodarczym umiejscowić mały piecyk (gsyż pomieszczenie jest niewielkie) lub wstawić tam kuchnie kaflową lub z klinkieru .

  2. #62

    Domyślnie

    Witajcie Zetowcy!
    Kiedy zobaczyłem pierwszy raz ten projekt , zachwycił mnie bez żadnego "ale" , ale potem zacząłem czytać posty i...
    1/ zlikwidowałbym wcięcie w salonie- zysk ok3m2, a to juz np. miejsce na kanapę,
    2/ przeniósłbym okno balkonowe vis a vis wejścia do salonu, a w miejsce drzwi balkonowych zastosowałbym zwykłe okno,
    3/na poddaszu na 100% podniósłbym ściankę kolankową o jeden pustak,
    4/zastanowiłbym się nad dobudowaniem garażu z boku budynku, z płaskim dachem, który mozna wykorzystać na taras na piętrze,
    5/myślę , że na dobry początek można domek ogrzewać samym kominkiem. Moi znajomi mieszkają na 120 metrach i prze z pierwsze cztery lata , przy dużych mrozach ogrzewali dom tylko kominkiem .
    Tyle nasunęło mi się spostrzeżeń na teraz, ale może za jakiś czas strzeli do głowy nowy pomysł. Uważnie czytam Wasze posty, a przecież Wasza wiedza i doswiadczenie w tej mierze jest przeogromne! Pozdrawiam i byle do szybkiej i ciepłej wiosny! Andrzej

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar robertrw
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Re: Budujący Z71

    witam wszystkich ja z zoną tez zaczynam budowę domku Z 71 D w systemie szkieletowym jeśli wszystko pójdzie ok to na koniec wakacji będziemy w nim mieszkać na razie jesteśmy na początku kompletowanie dokumentów na pozwolenie na budowę projekt jest i cześć dokumentów umowa z firma także co prawda przed wstępna ale jest oczywiście działka tez elektrykę wodę o co zrobią znajomi fachowcy w środku resztę ja bo pracuje w firmie przy wykończeniach jak to dalej poleci to zobaczymy .jak wszystko ruszy na całego to napisze .Wszystkim życzę niech mury pną do góry !!!!

  4. #64

    Domyślnie Moje Z71 GL

    Witam ponownie po sporej przerwie. Sezon zimowy jeszcze trwa ale już widać oznaki powracającej do nas wiosny. W dni które były sprzyjające do pracy przy moim domku wykorzystałem na uzupełnienie braków w ściankach działowych.Temat ścianek mam już za sobą i nie tylko bo dziś jestem dzień przed odbiorem prac związanych z upiększaniem dachu a dokładnie położeniu blachy na dach.

    Czytałem kilka postów od nowych i nie tylko użytkowników tego forum i mogę odpowiedzieć "mkmk", że likwidacja pokoju na dole przy salonie powiększa salon o dużoooooooooo ale zawsze jest coś co przemawia za tym pokoikiem. Wraz z żoną zrezygnowaliśmy z pokoju na dole kosztem schodów betonowych, (patrz zdjęcia z poprzednich postów) dzięki czemu mamy wygodniejsze schody i zarazem więcej miejsca w salonie. Kuchnia jest mała i od razu muszę przyznać, że Panie będą na nią narzekać. Uznaliśmy, że małe jest piękne i kuchnia ta w zupełności nam wystarczy. W kuchni znajdowały sie drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Zamurowaliśmy je i mamy pełną kuchnie z dużym oknem. Do pomieszczenia gosp. będziemy wchodzić z przedpokoju wstawiając tam zamiast drzwi szafę zabudowaną z możliwością wejścia za nią do pomieszczenia gosp. Łazienka na dole jest naprawde mała. Prysznic o wymiarach 80/80 to wszystko plus umywalka i toaletka. Jak w bloku. Ponieważ mamy garaż to wejście do niego będzie z holu od salonu. Na poddaszu mamy 4 pokoje w tym jeden dość spory na wymiar garażu. Pozostałe dwa pokoje sa średnio po 12/14 metrów zaś jeden z pokoi jest na 6/8 metrów. Łazienka też nie jest duża ale większa x3 od tej na dole i spokojnie wejdzie tam wanna i kilka dodatkowych urządzeń.

    Dziś jestem już dośc podniecony stanem mojej chatki gdyż niebawem wejdą mi hydraulicy i elektrycy. Jak sie uda to na początku kwietnia będę wylewał wylewki na podłogę a następnie tynki ścienne i kominek. Po tych czynnościach rozpocznę montaż drzwi , malowanie itp. z schodami i podłogami w drenie na końcu. Pozostanie mi tylko teren przed domem i ogrodzenie ale to będzie wszytko zależało od kosztów jakie poniose.

    Dla zainteresowanych wspomniane koszty. Zdjęcia jakie widnieja poniżej to stan na dzień dzisiejszy wraz z szambem. Koszt z robocizną to 120000 gdzie w tej cenie są już kupione okna i czekam na ich dostarczenie.

    pozdrawiam
    Zetowców....



    [/url]

  5. #65

    Domyślnie

    Witaj "Pietja", gratuluje i żałuje, że ja nie jestem na takim etapie jak Ty. Ja narazie stąpam po fundamentach. Mam kilka pytań do bardziej doświadczonego kolegi:

    - ile jest potrzebnych stempli na m2
    - drzwi
    - w moim projekcie jest jeden komin, a zauważyłam, że u Ciebie są 2. Czy wynikało to u Ciebie z projektu?
    - czy trzeba podnosić ściankę kolankową, czy pomieszczenia nie są za niskie?

  6. #66

    Domyślnie

    Witaj,
    Ja musiałem do mojego projektu kupić 120 stępli które były ustawiane co 60-80cm ( mam je do sprzedania ). W projekcie jest strop terivy ale ja zrobiłem tradycyjny ze względu na koszty.
    Nie rozumiem co mam pisać odnośnie drzwi!
    Tak, kominy mam dwa. W projekcie jest jeden komin ale na mojej działce nie mam narazie gazu i będę palił na ekogroszek itp. stąd mam drugi komin który jest przystosowany do kotła który znajduje się w garażu. Komin z projektu docelowo jest dla kominka zaś w przyszłości będzie używany ( jak będzie ) do grzania gazem.
    Temat ścianki kolankowej jest prosty. Ścianka jest zbyt niska i dla lepszego funkcjonowania musiała być podniesiona o pustak. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

    pozdrawiam

  7. #67

    Domyślnie Okienko na Świat !

    Oto ostatnia wizyta na naszej budowie i kolejna zmiana na +.
    Teraz pozostało posprzątać bałagan i szykować się do instalacji które już mam po części zapięte.



  8. #68

    Domyślnie

    Pietja 77, mam pytanie czy zmieniałeś rozmiary okien czy są takie jak w projekcie, bo jak się orientowałam to nie ma standardowych 80x80. A drzwi też tak jak w projekie 230cm?

  9. #69

    Domyślnie

    Witam,
    Okna robione były na zamówienie pod wymiary z projektu. Drzwi również będą robione na zamówienie jeśli nie dostane takich jak są w projekcie.

    Koszt okien to 6900 w tym są szprosy i dwa kolory.
    pozdrawiam

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gorol99

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich Zetowców. Również jak Wy mam zamiar budować dom według projektu z71. Mam zamiar w lecie zrobić fundamenty pod domek, więc chciałbym zapytać Ciebie Pietja 77 ile kosztowało Cię , tak orientacyjnie zrobienie fundamentów?
    Pozdrawiam.

  11. #71

    Domyślnie

    Witaj,
    Może już o tym pisałem we wcześniejszych postach ale powtórzę, że koszt fundamentów wraz z wyalniem betonu tz. chudziak kosztowało mnie w granicach 13,5 tyś. Jest to koszt samych materiałów.

  12. #72

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Zetowców!! Nareszcie wiosna!!...w prawdzie ma być jeszcze mroźno,ale miejmy nadzieję,że prognozy sie mylą. My też juz ruszyliśmy-niestety dopiero od wczoraj. Pietja,jak ja Ci zazdroszcze - ale zdrowo,nie złośliwie - chciałabym byc już na tym etapie,ale gonię Cię-gonię . W najbliższym czasie wrzucam fotki naszego maleństwa-budujące się pięterko , wnętrza odsłonię,jak "odszałujemy" strop. Pozdrowionka dla Was Wszystkich!!
    Beti

  13. #73

    Domyślnie

    Oto nasze maleństwo! Od soboty przybywa go z dnia na dzień

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...91a6cce42.html
    Beti

  14. #74

    Domyślnie

    Dobrze to ujełaś! Maleństwo ten domek! Jestem ciekaw jak będzie on wyglał po zrobieniu dachu. Moja wersja jest nieco większa stąd mam wyobrażenie co do wielkości i funkcjonalności domku. Wersja Z71 jest bardzo małym domkiem i mam obawy czy w przyszłości nie będzie Wam w nim wygodnie pomieszkiwać. No cóż, trzeba mieć nadzieję, że ten domek będzie piękny i mały wraz z niskimi kosztami utrzymania.

    Powiedz mi jakie zmainy będą w domku.
    Czy schody będą zabiegowe (drewniane), czy wymiary okien są z projektu, ile pokoi będzie w domku, czym będziesz ogrzewać domek?
    Jeśli możesz to podziel się wymiarami działki!

    Życzę powodzenia i czekam na kolejne foty.

  15. #75

    Domyślnie

    Ja też ruszam w tym tygodniu, po tej zimowej przerwie.
    Też jestem ciekawa jakie planujecie schody, i jak rozwiązaliście problem z wentylacją. Betina, wydaje mi się że to Twoje okno od łazienki jest większe niż w projekcie. Jestem właśnie przed zakupem stempli, tylko zastanawiam się jakiej mają być one długości?

  16. #76

    Domyślnie

    Witaj, mkmk!

    Jeśli chodzi o stęple to musisz określić się czy masz już wylany beton chudziak w fundamencie! Ja miałem wylany i stąd musiałem kupić 3m stęple. Czy robisz strop tradycyjny czy terive? Nie znam sie aż tak dobrze ale do terivy stępli nie będzie dużo. Ja kupiłem stęple do tradycyjnego stropu w ilości 120 sztuk.
    Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    Witam Was!! Zdajemy sobie sprawę z tego,że domek jest mały,ale właśnie na taki świadomie zdecydowaliśmy się. Zastanawiam się czasami,czy podjęlismy właściwą decyzję,ale mam nadzieję,że tak i nie będziemy jej żałować-jeszcze rok temu chcieliśmy kupić mieszkanie w bloku - 48m2 za 140 tysięcy,a teraz praaawie raz tyle będziemy mieli we własnym domu-wiecej mi nie trzeba.To maleństwo-nie ma się co oszukiwać,ale mam nadzieję,że będzie przytulne i ciepłe!!Ogrzewanie to - płaszcz wodny+gaz. Zdecydowaliśmy sie na piwnice,bo obecnie je mamy-w rodzinnym domu i życia bez nich sobie nie wyobrażamy . Zamierzamy je funkcjonalnie zagospodarować-mamy ich 5-dwie małe(kotłownia,pralnia),dwie duże(w tym jedna pod tarasem prawie 4x7m) i jedna średnia. Okna mają wymiary z projektu-kuchenne ma 1500x1500,a łazienkowe 80x80 - też byłam zdziwiona ich wielkością ,w salonie zamiast dwóch mniejszych,mamy jedno 2065x1435,a na górze zamiast dwóch sąsiednich 865x1435,zrobilismy dwoje drzwi 865x2095(z balustradami do demontażu),żeby mozna było cos przez nie podać,bo schodami nawet płyty gipsowej nie wniesiemy.Co do pokoi,to na parterze domu mamy salon(bez małego pokoiku)z aneksem kuchennym(powiekszonym o pomieszczenie gospodarcze) i ubikację(chyba bez prysznica), a na piętrze będą 3 pokoje + łazienka. Schody zabiegowe-prawdopodobnie drewniane. Działka ma wymiary ok.18 x 50-stąd decyzja o Z71 bez garażu,bo po pierwsze nie zmieściłby się na szerokosci działki,a po drugie odśnieżanie dojazdu do niego byłoby koszmarem. Jak tylko będę miała fotki z dachem(a prawdopodobnie nastąpi to już niebawem)-dorzucę napewno. Pozdrowionka!!
    Beti

  18. #78

    Domyślnie

    Okno z kuchni jest przesunięte na środek ściany,dlatego wyglad domku jest inny niz w projekcie,ale po decyzji o rezygnacji z pomieszczenia gospodarczego i tym samym z umieszczonego tam okna,nie wyobrażaliśmy sobie,by okno w kuchni zostało na swoim pierwotnym miejscu.
    Beti

  19. #79

    Domyślnie

    Ups!! To okno z łazienki nie dało mi spokoju...-chyba jednak jest trochę większe ;P - rozpędzili sie nasi budowlańcy - ja chciałam "typówkę" 865 x 835,a im widocznie podobało się większe...albo mężowi sie pomylilo i inaczej im podał...!! ...ale wcale mi to nie przeszkadza-to różnica troszeńkę ponad 10 cm z każdej strony-przeżyję,a w najgorszym wypadku trochę pomniejszymy otwór ).
    Beti

  20. #80

    Domyślnie

    Mam pytanie do Betina29, jakie masz wymiary tego słupa przy tarasie? Takie jak w projekcie 24x24? Ja zamierzam zrobić ten słup z klinkieru i zastanawiam się czy nie zrobić szerszy i dać zbrojenie do środka.

Strona 4 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony