dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 110
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2193
  1. #1

    Domyślnie projekt Z71 pracownia STUDIO Z500

    Witam wszystkich budujących i zainteresowanych budową projektu Z71!! My zaczynam budowę gdzieś za miesiąc-juz jestem strasznie przejęta. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i posłucham rad innych. Zapraszam do dyskusji!!)
    Beti

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Hej, to też jest nasz typ nr 1 chociaż jeszcze nie kupiłam projektu.
    Jakie zmiany zamierzasz wprowadzić?
    My chyba postawimy na centralne i piec dlatego dolna łazienka chyba stanie się kotłownią, chociaż tak naprawdę chciałam tam zrobić garderobę.
    Może więc kotłownia w miejscu spiżarki ;( ???
    Poza tym jestem zakochana w tym projekcie i wszystko mi sie podoba...chociaż.
    W kuchni wszystko jest bardzo odsłonięte, chciałabym schować jakos lodówkę, może kawałek ścianki, sama nie wiem. Czekam na inspiracje.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Hej!! My przede wszystkim dodaliśmy piwnice-podobno to znacznie podwyższy koszt, ale jesteśmy przekonani,ze to słuszna decyzja i nic jej już nie zmieni!! Na parterze będziemy mieli jeden duży salon połączony z kuchnią!! Też zastanawialiśmy się nad tym czy oddzielić ją czy nie,ale puki co będzie połączona-zobaczymy jak to się sprawdzi. Kuchnie powiekszyliśmy troszeczkę o pomieszczenie gospodarcze-tam wkomponuję lodówkę i niezabudowaną zmywarkę-reszta mebli jest okey-zamierzam je wykorzystać-po lekkiej przeróbce-co uwielbiam ).Aha-przesunełam też to węższe okno-z "jadalni" do kuchni-tak mi pasuje!!W salonie będziemy mieli tak jak w projekcie drzwi balkonowe,ale okno będzie jedno wieksze-nie tak jak przewidziano dwa małe!! No i jeszcze taras zmnieniliśmy-będzie tylko na południu,ale na całej długości domu - czyli 7 metrów na 3 metry ),więc dosyc spory,a pod nim jest dodatkowa piwnica-tak wymyślił mój mąż. Góra domu pozostaje praktycznie bez zmian-tylko ścianę kolankową podwyższyliśmy o 25 centymetrów. Ja jestem w tym projekcie zakochana)...!! Tak wygląda nasz plan budynku-zmian dosyć sporo-zobaczymy jak to wszystko wyjedzie. Mam nadzieję,że forum się rozwinie - cieszę się,że się odezwałaś. Pozdrawiam!!)
    Beti

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markosm

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Piwnica w Z71

    Witam
    Proszę o informację w, którym miejscu zaprojektowali Państwo wejście do piwnicy. Czy wejscie jest z wewnątrz domu czy z zewnątrz. Też zamierzamy dodać piwnicę ale jedynie pod salonem, holem, i małym pokojem.
    pozdrowionka
    Markos

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!! Wejście do piwnicy zaprojektowaliśmy od wewnątrz-poprostu klatka schodowa będzie przedłużona aż do piwnicy-niestety kosztem salonu-będzie troszkę węższy(mały pokoik zlikwidowaliśmy) na długości około 2 metrów,ale będzie dobrze-już wiem co tam postawimy ). Niebawem zaczynamy-juz nie mogę się doczekać ). Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne pytania,no i oczywiście na ewentualne wskazówki ).
    Beti

  6. #6

    Domyślnie

    Dodam jeszcze,że drugie wejści do piwnicy rzeczywiście zaprojektowaliśmy z zewnątrz-będziemy je mieli pod tarasem-od strony ogrodu. Podwójne,masywne,antywłamaniowe drzwi-mam nadzieję,uchronią nas od "niemiłych niespodziewanych gości"!! Takie wejście z zewnatrz-mimo wszystko jest praktyczne i pomaga w utrzymaniu czystości w domu,tymbardziej,że jedną z piwnic chcemy w przyszłości wykorzystać jako pokój rekreacyjny-to jest takie nasze marzenie - zobaczymy jak będzie!!
    Beti

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    molol

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Hej! Z71

    Super ze sie odezwałas. Wstaw jakies zdjecia po zmianach. Pozdrawiam
    Za chwile zaczynam..........

  8. #8

    Domyślnie

    Wstawię,jak tylko wróci do mnie projekt po zmianach,bo w tej chwili już sama nie wiem, w którym urzędzie jest...!!! Mamy problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę - urzędy się między sobą szamotają - naszym kosztem!!...plany runęły - zaczniemy prawdopodobnie dopiero na wiosnę!!(
    Beti

  9. #9

    Domyślnie

    Muszę się pochwalić - jednak dostaliśmy pozwolenie i wczoraj ruszyliśmy z budową. Mamy super ekipę - uspokajają nas,że jak tylko pogoda dopisze,postawią nam ten domek w tym roku!! Oby tak było...ale to byłby chyba cud!! Jak tylko będę miała fotki dorzucę je - obiecuję!!
    Beti

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziutki

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Z71

    "Betina29" zadam może niedyskretne pytanie ale bardzo interesuje mnie przybliżony koszt budowy tego domu według Twojego kosztorysu. Masz chyba najświeższe dane. Za odpowiedź z góry dziękuję.

  11. #11

    Domyślnie

    Juz odpowiadam-niestety nie znam jeszcze aż tak dokładnych kosztów tego domu-jedna z firm(droga),która miała go budować,do stanu deweloperskiego wyceniła go na ok.250 tysięcy,my jednak mamy cichą nadzieję,że teraz,gdy mamy tańszą firmę wybudujemy i wykończymy go(trochę własnymi siłami) za kwotę około 220-230 tysięcy-wszystko zależy od materiałów...!! Jak będzie naprawdę,to już zobaczymy-teraz trudno cokolwiek powiedziec. Jeżeli tylko będę znała juz jakieś koszty,podziele się tymi informacjami jeżeli ktoś będzie miał takie życzenie. Pozdrawiam
    Beti

  12. #12

    Domyślnie

    Oto świeżutkie zdjęcie z naszej budowy - wprawdzie jeszcze niezbyt wiele widzać,ale już jest się z czego cieszyć ). Od jutra ekipa działa dalej. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...16e5e592c.html.
    Beti

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DARQ987

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Gratuluje, gratuluje! teraz domek będzie rósł w oczach! Czekamy na następne fotki!

  14. #14

    Domyślnie

    Nie dziękuję - żeby nie zapeszać,ale mam nadzieję,że będzie rósł ...gorzej z naszą kieszenią,która z dnia na dzień maleje ,ale taki juz los "inwestorów"-hehe . Zdjęcia dodam,gdy juz teriva będzie "położona" .
    Beti

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie Z71

    Witam wszystkich.Zaczynam w kwietniu 2010,już podpisałem umowę z firmą.Dłuuugo szukałem,aż znalazłem.Wybudują mi go za 190 tysięcy pod klucz.Nie robię żadnych zmian konstrukcyjnych ,ale nie będzie kominka ,a w kotłowni będą dwa piece - gazowy i miałowy.Zobaczymy,co z tego wyjdzie.Właściciel firmy obiecał,że w cztery miesiące się wyrobią.No ciekawe...

  16. #16

    Domyślnie

    Witam na forum!! Jeżeli wybudują Ci ten dom za 190 tysięcy pod klucz, to ja już Ci zazdroszcze,bo ja z tego co liczyłam najskromniej potrzebuję na niego 220-230 tysięcy-bez szaleństw,ale kominek będzie z płaszczem wodnym i do tego gaz. Wycena Twojej firmy jest super,może mnie również czeka miła niespodzianka-zostanie jeszcze na nową kuchnie-hehe!! Oby!! Trzymam kciuki!! U mnie już praca wre,właśnie zamówiliśmy strop teriva na cały dom .
    Beti

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    No tak,ale Ty budujesz z piwnicą.Powiem Ci,że długo szukałem firmy.Buduję na podkarpaciu,a firma jest z mazowieckiego.Miałem kilka wycen,oscylowały między 170 - 240 tys.Jak już położysz strop,wrzuć fotkę,strasznie ciekawy jestem,jak to wygląda.

  18. #18

    Domyślnie

    No tak,masz racje-piwnice podnoszą koszt budowy,choć i tak-wszyscy straszyli mnie jak straaasznie piwnica zwiekszy koszty budowy,a powiem szczerze,ze nie jest tak zle!! Bardzo chciałabym zmieścić się np.w 200-210 tysiącach,ale zdaję sobie sprawę z tego,że jest to raczej nierealne. Strop-t.z.terive przywożą nam w poniedziałek-i powiem Wam-warto dzwonić i sprawdzać ceny-dzięki temu zaoszczędziliśmy na nim około 1000 złotych. Nowe fotki wrzucę prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
    Beti

  19. #19

    Domyślnie

    Oto świeżutkie zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1578ee187.html
    -niestety niewyraźne,bo z telefonu,ale obiecuję,że dodam lepsze-z aparatu. Dzisiaj świętowaliśmy zakończenie pierwszego etapu budowy .
    Beti

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DARQ987

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam i jak tam budowa? jak pogoda na śląsku pozwala na coś jeszcze czy już nie-bardzo? jak widzę te zdjęcia to się doczekać nie mogę kiedy zacznę budować swoje Z71. pozdrawiam!

Strona 1 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony