dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 110
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 2193
  1. #2081
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    podłogowe w holu, salonie, małym pokoju, łazience(+ grzejnik) a reszta to grzejniki( poddasze)
    Piec mam najmniejszy jaki był dostępny u tego producenta, moc grzewcza od 8-15 kw a nominalna to 15kw i jest on faktycznie "lekko" za duży jak na taki domek. Trzeba się po prostu nauczyć palić takim piecem. Mój wybór wynikał z tego że minimalizowałem koszta późniejszej eksploatacji a poza tym nie mam dostępu do gazu z sieci

  2. #2082
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Dzieki Bruno z info a ten grzejnik na dole to grzejnik drabinkowy w lazience??? I jakiej pojemnosci masz zasobnik na wode???
    Nie wiem jak to jest z piecem ,ale z kominkiem z plaszczem wodnym wyglada to tak :
    1kW wkładu ogrzewa 10m2 mieszkania (domu) wraz z c.w.u (ciepłą wodą użytkową, w zasobniku o pojemności do 140 l.).
    i potwierdzaja to wszyscy producenci kominkow do ktorych dzwonilem.
    Podobno z piecem jest tak samo, bo budowa i zasada dzialania jest podobna, oraz rodzaj paliwa Tak wiec na ten dom wszyscy zalecaja mi 12kw, chociaz tez myslalem na poczatku o mocy 15kw

  3. #2083
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    Grzejnik faktycznie drabinkowy a zasobnik na wodę ma 140 litrów pojemności. To co piszesz o mocy faktycznie przewijało się przez usta prawie każdego sprzedawcy- 1kW na 10m2, więc wychodzi na to że możemy ogrzewać domy dwa razy większe, powtarzali tez cały czas ze piec mocniejszy zawsze lepszy bo nie będzie aż tak mocno eksploatowany, na granicach możliwości. I niby to racja , ale nikt mi nie zaznaczył że jeśli piec nie będzie miał gdzie oddać ciepła to "zwariuje" . To jest zasadnicza różnica w tego typu rozwiązaniu- tu jak już wodę do mycia mam (zimą) na 45-50 stop. w pomieszczeniach jest ok 24 stopni a piec nawet się nie rozpędził to pytanie co zrobić z resztą energii- on się nie wygasi i nie rozpali na pstrykniecie palca. Oczywiście jest sterownik ale rozpalony węgiel ciężko i tak okiełznać. Oczywiście tragedii nie ma i tak jak pisałem trzeba się nauczyć palić takim piecem i wtedy wszystko będzie działało dobrze, a problemy jeśli to będą występowały bardzo rzadko.
    Tak na marginesie mogę napisać bo zima sie kończy i mam juz praktycznie koniec sezonu grzewczego że za cały rok, ciepła woda i ogrzewanie domu wyniosło mnie 1600 zł- 1,8 t spalone orzecha ( 12, 30kg worków mi jeszcze zostało) > Ale to tez pewnie zasługa w miarę łagodnej zimy.

  4. #2084
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    No ja tez myslalem na poczatku ze lepiej bedzie palic w duzym piecu na pol gwizdka, niz w malym na maxa, ale teraz mi wlasnie uswiadomili ze nie tedy droga. Ponoc jak palimy w piecu duzym na pol gwiadka, to znacznie spada jego sprawnosc. W piecach i kominkach na paliwa stale ciezko jest wyregulowac staly poziom spalania, dlatego oprucz sterowania ciagiem kominowym, trzeba tez dokupic (do kominka) tak zwany . dolot. Sterujac tym dolotem, latwiej jest zapanowac nad procesem spalania. Jeszcze jedna zaleta dolotu to to ze nie wypala nam kominek tlenu z domu, tylko z zewnatrz. Powietrze ktore dochodzi do komory spalania z zewnatrz ma w sobie wiecej tlenu co tez ma wplyw na dokladniejsze spalanie.

  5. #2085
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Można ewentualnie zrobić jakiś bufor jak ma się kocioł na paliwo stałe

  6. #2086
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Racja tez tak slyszalem, tylko ze to troche kosztuje. Podobno zasobnik na CWU moze spelniac taka role, i ponoc wieksze niz zwykle naczynie wyrównawcze tez jest pomaga przy piecu na paliwo stale

  7. #2087

    Domyślnie

    Witajcie,

    Zamierzam budować Z71 lub 212, decyzja się waży. Przejrzałem dokładnie temat.
    Zdjęcia Wirusa inspirują i motywują. Chcemy mały prosty dom do 100m. Technologia każda poza szkieletem drewnianym.
    I tak poprosiłem m o wycenę domu zw systemie PREFA. Dostałem taką wycenę:

    Witajcie,

    ChCiałem Was zapytać co sądzicie o takiej wycenie na budowę w systemie PREFA:
    KOSZT WYKONANIA DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO:

    147 700,00 ZŁ NETTO
    KOSZT WYKONANIA DO STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO:

    185 800,00 ZŁ NETTO
    KOSZT WYKONANIA DO STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO Z INSTALACJAMI:

    223 400,00 ZŁ NETTO

    Czy wg Was są to ceny realne czy jest szansa osiągnięcia niżesz cen ? Jak dolicze VAT, i resztę do zrobienia + działkę, to robi się kwota ogromna. Kto może wrzucić jakieś aktualne swoje koszty lub ocenić te wyceny?

    Z góry dzięki

    Pozdrawiam

  8. #2088
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Kilka lat temu tez zlecalem wycene tego domu z prefabrykatow z keramzytu. Nie pamietam juz dokladnie ale to wyszlo bardzo podobnie jak u Ciebie, mimo to zrezygnowalem z budowy w tym systemie (nie wiem czy slusznie)
    Moj dom jak narazie kosztowal mnie okolo 165tys. bez dzialki. Czyli SSZ wraz z elewacja ,wylaniem tarasu, kanalizacja i przylaczem pradu, rynnami i instalacja deszczowa, drenazem, piorunochronem no i w tej cenie juz mam zakupione wszystkie drzwi wewnetrzne i futryny.Dodam jeszcze ze jest to kwota brutto (8%Vat) no i to jest dom z garazem.
    Nie wiem czy to malo czy duzo, ale wydaje mi sie ze to OK

  9. #2089
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cichy_men
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    69

    Domyślnie

    Jakby kogoś interesowały moje postępy w budowaniu zapraszam na:
    http://z500.pl/plac-budowy/Z211/666/...html?sort=data
    Jak znajdę chwilę to postaram się wrzucić też tam informacje o kosztach.

  10. #2090
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Jakie tynki sa lepsze??? Cementowo-wapienne, czy gipsowe???
    Jakie robicie u siebie, Pytam bo jusz musze zadecydowac

  11. #2091

    Domyślnie

    Z niecierpliwością czekam na info o kosztach. Cichy_men, ja jestem ze śląska, czy można kiedyś wpaść na Twoją budowę ?

  12. #2092
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cichy_men
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasro Zobacz post
    Z niecierpliwością czekam na info o kosztach. Cichy_men, ja jestem ze śląska, czy można kiedyś wpaść na Twoją budowę ?
    Zapraszam, jak co to pisz na priv.

  13. #2093
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cichy_men
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maro_PL Zobacz post

    Jakie tynki sa lepsze??? Cementowo-wapienne, czy gipsowe???
    Jakie robicie u siebie, Pytam bo jusz musze zadecydowac
    To pewnie takie samo pytanie jak: z czego lepiej budować... Każdy ma tam jakieś swoje racje, swoje plusy i swoje minusy (lub jak to niektórzy mówią: plusy dodatnie i plusy ujemne) Ja osobiście robiłem tradycyjne czyli cementowo wapienne, przy czym miałem bardzo dobrą ekipę i zastanawiam się czy w niektórych pokojach robić w ogóle gipsówkę, bo zrobili tak gładkie ściany. Od razu piszę - płaciłem 22 zł/m2 - wyszło mi 320m2 - bez ścianek kolankowych oraz bez sufitów we wnęce kuchennej,łazience, przedpokoju i pomieszczeniu gospodarczym. Słyszałem (oczywiście po fakcie) że ekipy "góralskie" biorą około 16zł/m2.

  14. #2094
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz1985

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    26

    Domyślnie

    witam, jakis czas temu wypytywalem sie na forum odnosnie kosztów budowy projektu z71, u mnie budowa sie zaczela chociaz projekt mialem zrobiony indywidualnie na podstawie tego z71, jest moze o jakies 10m2 wiecej a tak to podobny uklad, na dole doszla mala kotlownia. i tak jak mowilaem duzo chce zrobic sam, jestem teraz na etapie murowania bloczkow na lawie, z ciekawosci zpytam ile kosztowal was stan zero?

  15. #2095
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jablonka35
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    okolice Rzeszowa
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie Cisza na forum...

    Cisza...wszyscy budują...a u mnie już taka trawa rośnie...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1088a.jpg
Wyświetleń:	500
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	271158  

  16. #2096

    Domyślnie

    Ja w końcu też zacząłem budowę wymarzonego domku - zainteresowanych zapraszam na: http://z500.pl/plac-budowy/Z71/1057/...zczecinem.html

    Pozdrawiam, Łukasz.

    Dodam tylko, że podstawą pod budowę jest płyta fundamentowa osadzona na kilkudziesięciu mikropalach (ze względu na stosunkowo wysoki poziom wód gruntowych). Dla zainteresowanych - koszt płyty fundamentowej z mikropalami kształtuje się nieco drożej od tradycyjnego fundamentu, a po dodaniu do zwykłego fundamentu kosztów na np. opaskę drenażową i zbiornik na takie wody gruntowe - to koszt płyty fundamentowej + mikropali nie różni się od tradycyjnego fundamentu.
    Ostatnio edytowane przez EUGENIUSZ C ; 24-07-2014 o 08:53

  17. #2097
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim.

    Dawno nic nie dodawałem, ale to tylko dlatego, że ostro pracowałem, zresztą jak każdy z Was. Jest sezon, to widać - kiedyś nie nadążałem czytać forum, a dziś mało się tu dzieje. U mnie też są zmiany, mam swoją wymarzoną kuchnię, poniżej dodaję kilka zdjęć:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02273.jpg
Wyświetleń:	1333
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	275179 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02274.jpg
Wyświetleń:	1042
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	275180 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02288.jpg
Wyświetleń:	1140
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	275181

    W końcu etap, który zaczął ponownie cieszyć, bo już zmęczenie materiału dało się we znaki, jak się robi wszystko samemu, to można się wykończyć Kuchnie montowała firma - fajnie jest patrzeć jak ktoś robi

    Pozdrawiam - Liquee

  18. #2098
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anka_inowroclaw

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liquee Zobacz post
    Cześć Wszystkim.

    Dawno nic nie dodawałem, ale to tylko dlatego, że ostro pracowałem, zresztą jak każdy z Was. Jest sezon, to widać - kiedyś nie nadążałem czytać forum, a dziś mało się tu dzieje. U mnie też są zmiany, mam swoją wymarzoną kuchnię, poniżej dodaję kilka zdjęć:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02273.jpg
Wyświetleń:	1333
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	275179 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02274.jpg
Wyświetleń:	1042
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	275180 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02288.jpg
Wyświetleń:	1140
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	275181

    W końcu etap, który zaczął ponownie cieszyć, bo już zmęczenie materiału dało się we znaki, jak się robi wszystko samemu, to można się wykończyć Kuchnie montowała firma - fajnie jest patrzeć jak ktoś robi

    Pozdrawiam - Liquee
    Piękna ta kuchnia. My teraz jesteśmy na etapie priojektowania kuchni czy mogę zapytać jakie były koszty takiej kuchni?

  19. #2099
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Kuchnia + AGD 24 500zl. Sama cena mebli bez zlewu, baterii i AGD 14 500zl. Drogo, ale nie mam szafek, tylko wszystko to szuflady, nie musze sie schylac i szperac gdzies gleboko, z szafkami wyszlo by taniej. Dodatkowo mechanizmy firmy Blum, sa swietne wszystko leciutko chodzi, automatyczne domykanie itd itp, nawet przy bardzo obciazonych szufladach. No i nabijane uchwyty aluminiowe znacznie cene podbily. Ale jestesmy z zona bardzo zadowoleni, wszystko jest bardzo funkcjonalne i bardzo nam sie podoba, w koncu sami projektowalismy Mozna taniej, ale systemy Blum polecam, bo maja gwarancje i sa podobno nie do zajechania.

  20. #2100
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Sorry ze sie nie odzywalem ale przeprowadzka po 7 latach z emigracji toduze zamieszanie. Juz mieszkamy od ponad miesiaca, ale ekipa wykanczajaca wciaz mieszka z nami. Mamy juz na gotowo zrobiony salon, jadalnie, kuchnie, lazienke na dole, (na górze w lazience tylko zamontowane WC)
    Na górze wszystkie trzy pokoje zrobione na gotowo oprócz szaf wnekowych, kominek grzeje,Wszystko gra, tylko kolo domu bajzel ale spokojnie po kolei sie wszystko zrobi. Jak sie troche obrobimy to wrzuce troche fotek. Ale dla osób które zastanawiaja sie nad tym projektem, powiem tylko jedno
    IDEALNY DOMEK DLA CZTEROOSOBOWEJ RODZINY

Strona 105 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony