dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 110
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 2193
  1. #2101
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie

    :
    A tak przy okazji,,,,, Pani która chciała odwiedzic mój dom ,,,,prpsze o kontakt na e-mail,,, bo gdzies zapodziałem adres i nie mogę zaprosic

  2. #2102
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Welcome to Poland Maro_PL
    Oczywiscie czekam na foty jak Ci to wszystko wyszlo. Ja pokoje tez mam u gory wykonczone, poza podloga. Zastanawiam sie co dac, z racji tego, ze mam tylko podlogowe ogrzewanie najlepiej byloby plytki, ale sa za twarde i sliskie dla malych dzieci i sie boje ze glowe sobie rozbija, panele znowu sa izolatorem i ogrzewanie bedzie malo skuteczne, wiec tez odpadaja, dlatego chyba wykladzina dywanowa bedzie najlepszym wyborem poki nie dorosna.. Na poczatku przyszlego tygodnia montuja mi schody, wiec do tego czasu troche poogarniam i co nieco moge zdjec porobic, jesli ktos bedzie zainteresowany.
    Pozdrawiam Wszystkich.
    PS
    Maro a jak tam plany na zycie w Polsce? Nie przeraza Cie polska rzeczywistosc?

  3. #2103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gabinia

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liquee Zobacz post
    Cześć Wszystkim.

    Dawno nic nie dodawałem, ale to tylko dlatego, że ostro pracowałem, zresztą jak każdy z Was. Jest sezon, to widać - kiedyś nie nadążałem czytać forum, a dziś mało się tu dzieje. U mnie też są zmiany, mam swoją wymarzoną kuchnię, poniżej dodaję kilka zdjęć:

    Załącznik 275179 Załącznik 275180 Załącznik 275181

    W końcu etap, który zaczął ponownie cieszyć, bo już zmęczenie materiału dało się we znaki, jak się robi wszystko samemu, to można się wykończyć Kuchnie montowała firma - fajnie jest patrzeć jak ktoś robi

    Pozdrawiam - Liquee

    Jak otwierasz okno w kuchni? Wyjmujesz kran?

  4. #2104
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    W Polsce OK, tylko ludzie wiecznie narzekaja, ale to chyba nasza cecha narodowa. Ale ceny to faktycznie przerazaja. Dzieci juz zaliczyly pierwsze dni w nowych szkolach i jak narazie zadowoleni Mialem juz trzy propozycje pracy, ale narazie musze troche dom ogarnac dookola, bo chcialbym sie ogrodzic jeszcze w tym roku Nie widze sensu placenia fachofcom tysiacami a sam zarabiac grosze, dlatego duzo rzeczy robimy sami,zwlaszcza ze to juz chyba najprzyjemniejszy etap budowy. Co do podlogówki, to slyszalem ze sa panele przystosowane juz do podłogówki, i wazne zeby nie zrobic za grubej wylewki na pogłogówce, podobno 6 cm to max

  5. #2105
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Jeszce raz prosze o kontakt z panią która chciała zobaczyc mój dom jak wróce i troche to ogarne, Pisała pani do mnie e-maila około dwa miesiace temu, ele gdzies utraciłem tego e-maola

  6. #2106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liquee Zobacz post
    Kuchnia + AGD 24 500zl. Sama cena mebli bez zlewu, baterii i AGD 14 500zl. Drogo, ale nie mam szafek, tylko wszystko to szuflady, nie musze sie schylac i szperac gdzies gleboko, z szafkami wyszlo by taniej. Dodatkowo mechanizmy firmy Blum, sa swietne wszystko leciutko chodzi, automatyczne domykanie itd itp, nawet przy bardzo obciazonych szufladach. No i nabijane uchwyty aluminiowe znacznie cene podbily. Ale jestesmy z zona bardzo zadowoleni, wszystko jest bardzo funkcjonalne i bardzo nam sie podoba, w koncu sami projektowalismy Mozna taniej, ale systemy Blum polecam, bo maja gwarancje i sa podobno nie do zajechania.
    Kuchnia pieknia. Tak właśnie myślałem, że uchwyty zrobiły swoje + blum, ale potwierdzam, warto. Gratuluje

  7. #2107
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabinia Zobacz post
    Jak otwierasz okno w kuchni? Wyjmujesz kran?
    Do pelnego otwarcia okna musze wyjac kran, co nie jest problemem. Z zalozenia okno to nie bedzie otwierane, bo nie ma takiej potrzeby, tylko uchylane. Nawet producent nie zaleca otwierania tak duzego okno, bo by osiadalo. Nie chcialem okna podzielonego na 2 skrzydla, bo najzwyczajnie nie podoba mi sie, a okno calosciowe robi niezly efekt i duza roznice w wygladzie domku. Rame wewnatrz zona bedzie myla ze 2 razy w roku i wtedy bede sciagal baterie.

  8. #2108
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Sa oczywiscie panele przystosowane do ogrzewania podlogowego, ale to oznacza tylko tyle, ze nie beda sie rozsychaly i rozlazily jak zwykle drewno, po prostu beda nadal ladne przy ogrzewaniu podlogowym, ale nie zmienia sie za bardzo ich wlasciwosc izolacyjna. Nadal sa duzym izolatorem, tzn. beda lekko cieplejsze podaczas, gdy kafle w tym samym obwocie komfortowo cieple i zeby osiagnac pozadana temp. w pokoju bedzie potrzebna wyzsza temp na wyjsciu pieca, co za tym idzie wieksze koszty.

  9. #2109
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    OkiTcz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie, mam drobne pytanie, gdzie u Was w domkach macie usytuowaną pralkę? W kuchni, w łazience?
    I jeszcze jedno,jaką macie wysokość stropu nad poddaszu po ułożeniu podłogi i wykończeniu sufitu?
    pozdrawiam
    M

  10. #2110

    Domyślnie

    ja miejsce na pralkę zrobiłem w łazience na górze obok kibelka. Foto:
    https://picasaweb.google.com/1052194...57323459269874

    Alternatywnie zostawiłem sobie również miejsce w kotłowni na nią w razie czego:
    https://picasaweb.google.com/1052194...27447540604898

    A jeżeli chodzi o wysokości stropów to dzisiaj je pomierzę i Ci podam

  11. #2111

    Domyślnie

    Witam, wraz z mężem przymierzamy się do zakupu projektu z71. Chcemy wybudować go w technologii szkieletowej, dół doprowadzić do stanu deweloperskiego, a górę narazie zostawić niewykończoną.Jeśli ktoś chce się podzielić to bardzo chętnie zobaczymy Wasze zdjęcia [email protected] a może ktoś z Was akurat buduje się gdzieś na śląsku i byłaby możliwość obejrzenia? pozdrawiam

  12. #2112

    Domyślnie domek szkieletowy - Z71

    Cytat Napisał martka90 Zobacz post
    Witam, wraz z mężem przymierzamy się do zakupu projektu z71. Chcemy wybudować go w technologii szkieletowej, dół doprowadzić do stanu deweloperskiego, a górę narazie zostawić niewykończoną.Jeśli ktoś chce się podzielić to bardzo chętnie zobaczymy Wasze zdjęcia [email protected] a może ktoś z Was akurat buduje się gdzieś na śląsku i byłaby możliwość obejrzenia? pozdrawiam
    Witam, zapraszam do obejrzenia mojej, aktualnej galerii z budowy. Polecam wykonawcę który buduje - w zasadzie już kończy u mnie. Wszystkie namiary na zdjęciach i opisie na podanej stronie. Gdyby co, postaram się odp. na inne pytania i pomóc. Pozdrawiam.

    Oto adres: http://z500.pl/plac-budowy/Z71/1057/...zczecinem.html

  13. #2113

    Domyślnie

    Cytat Napisał EUGENIUSZ C Zobacz post
    Witam, zapraszam do obejrzenia mojej, aktualnej galerii z budowy. Polecam wykonawcę który buduje - w zasadzie już kończy u mnie. Wszystkie namiary na zdjęciach i opisie na podanej stronie. Gdyby co, postaram się odp. na inne pytania i pomóc. Pozdrawiam.

    Oto adres: http://z500.pl/plac-budowy/Z71/1057/...zczecinem.html
    WITAM! Super zdjęcia na blogu, przejrzałam pobieżnie, wieczorem dokładnie poczytam . Do jakiego stanu dom wykańcza Ci firma? I jeśli można wiedzieć ile za to sobie policzyli? Pozdrawiam

  14. #2114

    Domyślnie

    Aktualnie z firmą Wood-House dom budowany jest do takiego stanu, że wewnątrz domu są wszelkie ściany konstrukcyjne/działowe - ale oczywiście bez ocieplenia.
    Na zewnątrz dom po zakończeniu tych prac będzie wyglądał tak jakby był w całości skończony, ale wewnątrz są puste ściany, brak instalacji, itd.

    Generalnie stan surowy otwarty - takie etap prac mam z tą firmą podpisany. Okna wstawiała szczecińska firma - ale okna są producenta Drutex, okna połaciowe montowała firma od budowy domu.

    Reasumując aktualnie poniesione koszty, to ok:
    - 35000 zł - fundament na mikropalach;
    - ok. 90.000 zł - koszt budowy domu bez okien;
    - ok. 16000 zł - wszystkie okna łącznie z połaciowymi

    oczywiście nie wliczam tu przyłączy mediów, projektów, itd.

    Aby wykończyć ten dom, łącznie z instalacją wodno-kan, grzewczą, piecem gazowym, schodami, kuchnią w zabudowie, sprzętem AGD w zabudowie, ociepleniem i pozamykaniem ścian wewn., elektryką, itd. - lekko licząc jeszcze ok. 100 tys. zł przede mną do wydania.

    Pozdrawiam.

  15. #2115

    Domyślnie

    Cytat Napisał EUGENIUSZ C Zobacz post
    Aktualnie z firmą Wood-House dom budowany jest do takiego stanu, że wewnątrz domu są wszelkie ściany konstrukcyjne/działowe - ale oczywiście bez ocieplenia.
    Na zewnątrz dom po zakończeniu tych prac będzie wyglądał tak jakby był w całości skończony, ale wewnątrz są puste ściany, brak instalacji, itd.

    Generalnie stan surowy otwarty - takie etap prac mam z tą firmą podpisany. Okna wstawiała szczecińska firma - ale okna są producenta Drutex, okna połaciowe montowała firma od budowy domu.

    Reasumując aktualnie poniesione koszty, to ok:
    - 35000 zł - fundament na mikropalach;
    - ok. 90.000 zł - koszt budowy domu bez okien;
    - ok. 16000 zł - wszystkie okna łącznie z połaciowymi

    oczywiście nie wliczam tu przyłączy mediów, projektów, itd.

    Aby wykończyć ten dom, łącznie z instalacją wodno-kan, grzewczą, piecem gazowym, schodami, kuchnią w zabudowie, sprzętem AGD w zabudowie, ociepleniem i pozamykaniem ścian wewn., elektryką, itd. - lekko licząc jeszcze ok. 100 tys. zł przede mną do wydania.

    Pozdrawiam.
    Nam wycenili na 175000 - dół do stanu deweloperskiego, góra nie ruszana. Tak więc, cena chyba ok, jesteśmy zdecydowani - zamawiamy projekt.

  16. #2116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz1985

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    26

    Domyślnie

    Czesc, to ja tez moze sie wypowiem troche o kosztach mojej budowy, wczoraj zalalem strop i schody, narazie kosztowalo mnie to wszystko 37 tys zl. (razem z projektem, kierownikiem budowy, geodeta, mapkami itd)

  17. #2117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gabinia

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał OkiTcz Zobacz post
    Witajcie, mam drobne pytanie, gdzie u Was w domkach macie usytuowaną pralkę? W kuchni, w łazience?
    I jeszcze jedno,jaką macie wysokość stropu nad poddaszu po ułożeniu podłogi i wykończeniu sufitu?
    pozdrawiam
    M
    my wybraliśmy projekt z71 eg, w związku z tym tam, gdzie wstępnie jest schowek przy kuchni, a w waszych projektach kotłownia mam małe wc, a tam, gdzie była łazienka jest wejście przeniesione pod schody (ZMIENIŁAM BIEG SCHODÓW) i jest wejście do pomieszczenia gospodarczego, czyli pralni, tam będzie się suszyło pranie, stało wiadro na mopa, proszki, itp., gdyż nie wyobrażam sobie w salonie rozstawionej suszarki z praniem i pralki w kuchni czy łazience, jak ludzie mieszkający w blokach. Teraz mieszkam w dużym domu z piwnicą i wiem, że MUSI być pomieszczenie gospodarcze.

  18. #2118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gabinia

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o koszty to nasz fundament z ociepleniem i instalacjami wyniósł nas 13 tysięcy. Za wykonanie stanu ściany, strop teriva i ściany wewnętrzne zapłacimy 10 tysięcy. Materiał jakieś 25 tysięcy. Mamy to już uzgodnione na wiosnę ruszamy dalej.

  19. #2119

    Domyślnie

    ODSPRZEDAM projket domu Z71 d zainteresowanych proszę o kontakt [email protected]

  20. #2120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz1985

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    26

    Domyślnie

    U mnie wczoraj skonczyli dach , jeszcze wstawic okna i stan surowy zamkniety gotowy, koszt bez okien narazie 62 tys (razem z projektem, mapkami, pozwoleniami, kierownikiem budowy lacznie 5700zl) czyli cena samego budynku 56300zl, budynek jest troszeczke wiekszy niz z71, mam dodatkowe pomieszczenie jako kotlownia i pomieszczenie gospodarcze w jednym.

Strona 106 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony