dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 110
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2193
  1. #201
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arti78

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liquee Zobacz post
    Wnęka tarasowa myślę, że mi się przyda, jest pod daszkiem, na jakieś klapki tarasowe, bo jak w tym samych butach będę wędrował z salonu na dwór to mi się czarno w domu zrobi Żona jednak upiera się na ten dolny pokój, bo chce tam mieć miejsce na suszenie prania, ale myślimy nad opcją, aby przesunąć ściankę w salonie do filara a drzwi wąskie zrobić między schodami a filarem i by wchodziło się pod schodami do tego pokoju. Tylko pytanie jak mocno one są nachylone schodząc z góry.. Ty Beti masz piwnicę, a to dodatkowe miejsce, co rozładowuje mały metraż domku i załatwia wiele spraw.. Ostatnio nawet myślałem, że poświęce pieniądze wydane na projekt i projektanta i zakupie raz jeszcze z101 i adaptacja od nowa.. to byłaby moja pierwsza nieudana inwestycja, a pewnie wielu się rzeczy żałuje jeszcze podczas budowania domu. Ale OSTATECZNIE ZOSTAJE PRZY Z71 Jest tani i śliczny I myślałem o wiacie na auto, ale w takiej sytuacji bez garażu się nie obejdzie, zrobię troszkę większy, albo z dodatkowym pomieszczeniem, tam będą narzędzia, rowery, jakieś ogrodowe węże. A garaż zrobiony w stylu domku z71 będzie się fajnie z domkiem komponował
    Kurcze jak ja bym chciał już działać Przed zimą chciałbym choć fundamenty wylać, ale raczej nie zdążę
    W każdym razie czekam fotki i pozdrawiam Wszystkich Budujących Z71
    Liquee,
    Betina dobrze Ci radzi ze zlikwidowaniem wnęki, to dodatkowe prawie 3 m2, a uwierz nam, że w przypadku tak małego domku jest o co walczyć. Przed domem i tak dobrze zaplanować taras wyłożony np. kostką brukową lub drewniany. W naszym projekcie planujemu od strony tarasu wybudować drewniany balkon, który jednocześnie bedzie częściowo zadaszał taras. Jeżeli dopiero planujecie budowę i możecie dokonać zmian zastanówcie się nad:
    1. Dorzućcie dwa kanały wentylacyjne do tych zawartych w projekcie (łącznie będzie 6). Unikajcie rur spiro prowadzonych do dachu. Raz, że mają iść przez pomieszczenia na poddaszu (najdelikatniej mówiąc dziwny pomysł), dwa - niepotrzebne otwory w połaci dachowej - to miejsca potencjalnych nieszczelności. Podpowiem, jak my rozwiązaliśmy problem wentylacji pomieszczeń. Z okapu w kuchni rurą spiro wzdłuż podciągu do kanału wentylacyjnego w pom. gosp. - wyciąg spokojnie poradzi sobie. Osobna kratka w kuchni z elektrycznym wentylatorem + rura spiro do kanału. Łazienka na parterze - wyciąg elektryczny w kratce podłączony rurą spiro do kanału wentylacyjnego w pom. gosp. Przechodzi przez sień, ale my robimy sufit podwieszany z oświetleniem, więc i tak jest miejsce na przeprowadzenie rury. Wentylację salonu zostawiamy ze względu na kominek. Nie polecam przeznaczenia małego pokoju jako suszarni - bez wentylacji wilgoć murowana - głównie zimą, gdy otworzenie okna nie będzie dobrym pomysłem. Łazienka na poddaszu - wykorzsytany kolejny kanał. Zostaje jeden wolny, który my wykorzystamy na wentylację dużej sypialni na poddaszu (z dwóch małych pokoi)
    2. Porozmawiaj z projektantem - u nas zlikwidował słup - zdecydowaliśmy się na strop wylewany i w miejscu słupa zostało dołożone zbrojenie.
    3. Porozmawiaj z kimś, kto zajmuje się schodami. My zmniejszyliśmy otwór klatki schodowej do 160x200, ale wiemy, że będziemy mieli wykonawcę, który nam zrobi schody dopasowane do otworu. Po tych schodach, nawet oryginanych z projektu i tak nic większego na poddasze nie da się wnieść - jak to rozwiązaliśmy, to za chwilę.
    4. Co do poddasza połączyliśmy dwa małe pokoje w jeden większy i zaopatrzyliśmy w okno o wymiarach takich jak tarasowe na parterze, będzie wyjście na balkon i umożliwi dostarczenie większych elementów wyposażenia poddasza.
    Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania - postaram się pomóc.

    Pozdrawiam,
    Artur

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Arti78,
    Dzięki za odpowiedź, szczególnie jeśli chodzi o wentylację. Dziwnym dla mnie rozwiązaniem było brak tuneli wentylacyjnych, tylko jakieś rury przebiegające przez pokoje. Zlikwiduję wnękę, bo to powtarza wiele osób. Tylko ile taka zmiana w projekcie kosztuje jeśli chodzi o koszty u projektanta? To był projekt w którym mieliśmy nic nie zmieniać, bo wszystko pasowało. Ale jak tak się zaczęliśmy przyglądać metrażowi pokoi i porównywać je do istniejących pokoi u siebie, znajomych zdaliśmy sobie sprawę, że są malusieńkie. Powiedz mi Artur ile Ciebie wyniosły zmiany w projekcie polegające na dozbrojeniu miejsca filarowego i innych przeróbek?
    No i jeszcze jedno, nadal jestem zainteresowany zdjęciami, ale takimi z wewnątrz, które pokazują rozmiary pokoi, zrobione na krańcach pokoi, pokazujących wnękę kuchenną pomieszczenie gospodarcze, klatkę schodową itd. (mój adres [email protected]) Pozdrawiam i Dziękuję

  3. #203
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arti78

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Liquee odpowiedź wysłałem na priva.

    Pozdrawiam,
    Artur

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Arti78 dzięki za wiadomość - odpisałem na priva.

    Pozdrawiam - Liquee (Tomek)

  5. #205

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!! No ja już mogę napisać,że w Z71 mieszka się cudownie!! Pomieszczenia zupełnie wystarczające,domek tak cieplutki,że niespodziewaliśmy się tego!! Na parterze mamy "podłogówkę",palimy w tradycyjnym piecu C.O. "na wszystko" obecnie tylko drewnem i w domu jest 25-27 stopni przy przeciętnym paleniu!! Z tym,że te 27 stopni to skrajna temperatura,w ktorej nie da się funkcjonowac-jak wiecie,wiec mąż już teraz do tego nie dopuszcza. Na piecu mamy 50 stopni i w domku jest do 25 stopni np. w weekend,gdy odpoczywamy-nie pracujemy!! Okna są uchylone tak,żeby dom się wietrzył - nawet w nocy mamy "nastawioną" mikrowentylację. Pierwsze dwa dni,kiedy podłoga się zagrzewała,byla tragedia - 14-17 stopni(dwa tygodnie temu!!)-zimno strasznie,byłam podłamana,teraz wystarczy zapalić w piecu około godziny 14-15(choć w domu i tak jest wtedy około 21-22 stopni)-woda nagrzewa się prawie natychmiast i w domu temp. wzrasta do 24-25 stopni. Jedną dużą piwnicę mamy otwartą na resztę domu i czuć w niej chłód,chociaż jest ogrzewana,to też jednak jak narazie nie przeszkadza na utrzymanie w reszcie domu tak wysokiej temperatury-zobaczymy jak będzie zimą!! My jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z domku,wykańczamy sobie pomieszczenia jedno po drugim-zostały nam jeszcze dwa i później piwnice!! Pozdrawiam Wszystkich!!
    Ostatnio edytowane przez Betina29 ; 08-11-2010 o 09:33
    Beti

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie gratulacje dla Beti :-)

    Jak to pieknie mieszkac w swoim domku...czytając Twój opis to cieszysz sie na całego. My szukamy działki...a raczej mamy juz upatrzoną....pozostają formalności. Pierwsza ekipa z "castingu" chce od Nas za budowę domu bez dachu, schodów i scianek dzialowych okolo 28 tys netto. Nie wiem czy duzo czy mało jednak zobaczymy co Nam powiedzą inni. Dodam, że chcemy dom z garażem. A nad garażem pokój. Pozdrowienia dla wszystkich budujących Z71 i szacuneczek dla Beti

  7. #207

    Domyślnie

    A dziękuję bardzo!! Rzeczywiście bardzo się cieszę,że jesteśmy już na swoim i powolutku wszystko się układa,domek jest taki jaki sobie wymarzyliśmy!! Pozdrawiam Wszystkich!!
    Beti

  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Gratuluje Beti!

    Ja mam już komplet papierów, do pozwolenia na budowę, warunki przyłączeniowe energetyczne właśnie przyszły, na nie czekałem najdłużek - ponad miesiąc. Warunki przyłączy wodno-kanalizacyjnych, gazowych i pozwolenie na wyjazd na drogę gminną miałem już dawno. Na jutro umówiłem się z projektantką na spotkanie.
    Ale chcę jeszcze dokonać zmian w projekcie, więc trochę się przedłuży złożenie papierów na pozwolenie. I tak nie zdążę wylać fundamentów przed zimą, więc mi się nie spieszy Oto lista zmian, której chcę dokonać:
    - Zlikwidować wnękę w salonie, co da salon większy o 3 m2.
    - Wyjście na taras przenieś na drugą ścianę, aby wyjście było na ogród, bo dom będzie stał przodem do drogi.
    - Na tej ścianie, na której nie będzie już wnęki nie dodajemy okien i likwidujemy okno również w kuchni to wąskie, jedno przednie w kuchni starczy Ściana cała bez okien będzie. Przez likwidację wnęki więcej będzie miejsca na stół jadalny.
    - Ściankę nośną od tego małego pokoju przesuwamy do słupa, więc powiększy to salon, A wejście do niego pod schodami. Tam będzie tylko suszarnia na pranie i pralka Zobaczymy, czy tak się da w ogóle..
    - No i u góry jeden pokój kosztem drugiego powiększymy, trochę większa sypialnie kosztem dziecięcego pokoju.
    Zobaczymy co na to projektantka i ile zawoła za te zmiany. Mam nadzieję, że nie dużo, bo wtedy nie będę nic zmieniał!

    Pozdrawiam wszystkich Zetowców nr 71
    Ostatnio edytowane przez Liquee ; 09-11-2010 o 20:43

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Wszystko załatwione, zmiany będą tak jak pisałem, a dodatkowo nad tylnym wyjściem na taras przedłużamy dach tak jak z przodu, i też daję kolumny jak z przodu.
    Koszt zmian projektowych to 100zł, ponieważ w samej konstrukcji nie ma wiele zmian i takie zmiany nie są zbyt pracochłonne. Teraz czekam na adaptacje i zmiany projektowe. Poczekam około 2-3 tygodni bo projektantka troszkę zajęta. Zobaczymy

    Pozdrawiam

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie pytanko do Liquee

    Witam...mam pytanko do Liquee ...czy koszt zmian projektowych to tylko 100 zł? Ile Was kosztowały przyłącza - energetyka, kanaliza, woda ?Pozdrawiam

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    arkadio1011 koszt 100zł to koszt zmian w konstrukcji domku względem pierwowzoru. Czyli same zmiany w projekcie.
    Adaptacja domku, którą robi projektant, czyli wrysowanie domku na działkę, wjazdu na działkę, i wszystkich przyłączy to koszt w moim przypadku 1500zł.
    Czyli cała adaptacja wraz ze zmianami w konstrukcji, które wcześniej opisałem to łącznie 1600zł. Bo rozumiem, że oto pytasz.
    Bo oprócz tego, że projektantka adoptuje wszystkie przyłącza, to fizyczny koszt ich wykonania to odrębne koszty, materiał, robocizna itd.. ale one jeszcze przede mną.
    Pozdrawiam

  12. #212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiaszu1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_k Zobacz post
    Witam Wszystkich Forumowiczow.

    Juz od pewnego czasu zagladalem na to forum, poniewaz spodobal mi sie projekt Z71 (taki maly, a wszystko ma co potrzeba )
    Od zawsze z Zona marzylismy o posiadaniu wlasnego domku .... i wreszcie w tym roku nadszedl czas decyzji. W kwietniu kupilismy dzialke w Tychach i zaczelismy (a wlasciwie to ja zaczalem) zalatwiac wszystkie potrzebne dokumenty. Zdecydowalismy sie na projekt Z71 GL z garazem.
    Aktualnie czekam na adaptacje projektu przez architekta i skladam (mam nadzieje ze jeszcze w tym miesiacu) dokumenty o wydanie pozwolenia na budowe.

    pozdrawiam
    Michal
    Witam wszystkich zetowców.
    Jestem zauroczona projektem z71 ale tylko ja, niestety mój mąż już nie. Chciałabym go przekonać, że warto wybrać ten projekt i zobaczyć na żywo taki wybudowany. Stąd moje pytanie do michal_k czy byłaby mozliwość umówić się i zobaczyć Wasz domek w rzeczywistości??
    Pozdrawiam Kasia

  13. #213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiaszu1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Betina29
    wiem że Pani jest ze śląska, jakbym mogła dokładnie wiedzieć z jakiej miejscowości i czy byłoby możliwe obejrzenie domku na żywo??
    Pozdrawiam Kasia

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie ...

    Ok Dzieki Liquee za info. Pozdr

  15. #215

    Domyślnie

    Witam!!
    Niestety sezon wycieczkowy już się skończył!! ..a zaznaczam,że "wycieczek" było sporo..!! Do tej pory mąż jakoś to znosił,ale od kiedy tam mieszkamy juz na dobre,moje Kochanie stwierdziło,że "w muzeum mieszkać nie będzie..." ...bo w pewnym momencie właśnie tak sie czulismy!!!! Przykro mi,mam nadzieję,że jest ktoś inny na forum,kto buduje na Śląsku ten domek i jest na takim etapie budowy,ze bez problemu będzie mógł go Pani zaprezentować. Pozdrawiam: Beata
    Beti

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiaszu1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betina29 Zobacz post
    Witam!!
    Niestety sezon wycieczkowy już się skończył!! ..a zaznaczam,że "wycieczek" było sporo..!! Do tej pory mąż jakoś to znosił,ale od kiedy tam mieszkamy juz na dobre,moje Kochanie stwierdziło,że "w muzeum mieszkać nie będzie..." ...bo w pewnym momencie właśnie tak sie czulismy!!!! Przykro mi,mam nadzieję,że jest ktoś inny na forum,kto buduje na Śląsku ten domek i jest na takim etapie budowy,ze bez problemu będzie mógł go Pani zaprezentować. Pozdrawiam: Beata
    Witam
    Rozumiem, oczywiście jak już tam mieszkacie to racja chce się mieszkać w spokoju
    Dziękuję za odpowiedz no może się ktoś znajdzie
    Pozdrawiam Kasia

  17. #217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal_k

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaszu1 Zobacz post
    Witam wszystkich zetowców.
    Jestem zauroczona projektem z71 ale tylko ja, niestety mój mąż już nie. Chciałabym go przekonać, że warto wybrać ten projekt i zobaczyć na żywo taki wybudowany. Stąd moje pytanie do michal_k czy byłaby mozliwość umówić się i zobaczyć Wasz domek w rzeczywistości??
    Pozdrawiam Kasia
    Witam Cie Kasiu
    Jeszcze w tym roku nie ruszylismy z budowa (pozwolenie na budowe odebralem dopiero w listopadzie). Zapraszam w przyszlym roku jak juz cos bedzie stalo.
    W tej chwili wybieram ekipe budowlana - podzwonilem po kilku wykonawcach i wyslalem im projekt do wyceny.

    Jesli chcesz to mam wizualizacje projektu 3D (wykonany w programie SketchUp - darmowy program) Mozna sobie poogladac z kazdej strony, zajrzec do pokoi czy sprawdzic ile szafek sie zmiesci w kuchni. (nie wszystko sie dokladnie zgadza z projektem, ale rysowalem jak jeszcze projektu nie mialem - tylko z rysunkow ogolnie dostepnych)
    Dzieki temu latwiej bylo podjac kilka decyzji odnosnie zmian w projekcie,
    a zmiany sa:
    - podniesienie scianki kolankowej o ok 30 cm
    - u gory tylko 3 pokoje (nasz projekt to wersja z garazem - czyli 1 pokoj nad garazem i dwa troche powiekszone pokoje zamiast 3 ktore byly oryginalnie)
    - na dole powiekszylismy salon kosztem pokoju (tam bedzie tylko male biuro)
    - w kuchni zlikwidowalismy jedno okno (aby latwiej bylo umeblowac kuchnie)
    - musielismy zlikwidowac okna na bocznej scianie od strony garazu - po prostu wolimy miec wiekszy ogrod na naszej niewielkiej dzialce

    pozdrawiam
    Michal

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie wizualizacja 3D domku z71

    Cześć Michał
    Chętnie zobaczyłbym wizualizację z 71 w wersji 3D. Jeśli mógłbyś
    przesłać na maila: [email protected] będę wdzięczny. Z tego co
    piszesz wybrałeś wersję z garażem czyli z71 GL. My również planujemy
    budować zetkę z garażem. Obecnie szukam ekipy budowlanej. Stan suroowy
    otawrty bez dachu 28 tys , kolejna za stan pod klucz chciała w sumie 268
    tys. Czekam na kolejne wyceny. Zobaczymy..... Na jaki rodzaj ogrzewania
    zdecydowałeś się? Ja na eko groszek. Pozdrawiam. Arek

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal_k

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał arkadio1011 Zobacz post
    Cześć Michał
    Chętnie zobaczyłbym wizualizację z 71 w wersji 3D. Jeśli mógłbyś
    przesłać na maila: [email protected] będę wdzięczny. Z tego co
    piszesz wybrałeś wersję z garażem czyli z71 GL. My również planujemy
    budować zetkę z garażem. Obecnie szukam ekipy budowlanej. Stan suroowy
    otawrty bez dachu 28 tys , kolejna za stan pod klucz chciała w sumie 268
    tys. Czekam na kolejne wyceny. Zobaczymy..... Na jaki rodzaj ogrzewania
    zdecydowałeś się? Ja na eko groszek. Pozdrawiam. Arek
    Witam
    Przeslalem na maila wersje 3D
    teraz tez jestem na etapie zbierania wycen ekip budolanych
    natomiast jesli chodzi o ogrzewanie to mamy tak jak oryginalnie zakladal projekt ogrzewania gazowe - z tym, ze na dole planuje wszedzie podlogowke, a u gory poza lazienka normalnie grzejniki
    Jesli planujesz eko groszek to z tego co wiem musisz miec wieksza kotlownie (nie pamietam jaka jest wymagana wielkosc przepisami, ale cos kojarze, ze 6 lub 9 m2 - czyli pomieszczenie przy kuchni bez przerobek sie nie nadaje)

    pozdrawiam
    Michal

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie ogrzewanie z71

    Witam
    Mam pytanko do zetowców: Jaki rodzaj ogrzewania domu i cwu wybraliście? Napiszcie. Pozdrawiam. Arek

Strona 11 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony