dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 110
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2193
  1. #41

    Domyślnie

    Pietja czy podpiwniczałeś budynek?
    Nie
    Możesz powiedzieć jaki rodzaj ogrzewania przewidziałeś?
    NIe mam narazie na działce gazu więc będę ogrzewał na eko-groszek
    Robiłeś jakieś zmiany w projekcie?
    W projekcie w dolnej części domu był mały pokoik za salonem. Zrezygnowaliśmy z niego w ostatniej chwili. Projekt zakładał schody zabiegowe a to przy dziecku odpadało ze względu na bezpieczeństwo. W miejscu tego pokoju są schody jak widać na zdjęciach.
    W projekcie wejście do łazienki było prosto z holu. Zabudowaliśmy tą ścianę i zmieniliśmy wejście na głównym holu od salonu. Umozliwiło nam to przesunięcie schodów które miały być przy garażu.
    Wejście do pomieszczenia przy kuchni (spiżarnia) zabudowaliśmy i mamy ścianę na szafki bo kuchnia jest naprawdę niewielka. Wejście do tego pomieszczenia jest od holu przy wejściu do domu.
    Kolejna zmiana to kominy. W projekcie jest jeden komin. Ponieważ nie mam gazu muszę palić piecem. Piec nie zmieściłby mi sie w tym pomieszczeniu więc będzie jeden komin do kominka a drugi na eko-groszek w tylnej części garażu.
    Na poddaszu nie wiele zmian. Jedyną zmianą jest lekkie zmiany w ustawieniu ścian i zmniejszenie jednego pomieszczenia kosztem schodów.

    Ja na razie chciałbym wybudować i wykończyć parter czy uważasz że uda mi się to zrobić za 150 tys( bez przyłączy) wariant bez garażu.
    To co widziałeś na moich zdjęciach kosztowało mnie 55tyś i mam już zamontowane szambo 10m3.
    Fajnie by było jak byś wrzucił jeszcze kilka fotek bardzo mnie interesuje jak wyglądają pomieszczenia na parterze.
    Jutro odpale kilka zdjęć

  2. #42

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!! Strasznie się cieszę,że jest nas coraz więcej. Gregorian,Zychu jeżeli moge coś dorzucić...-dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć o ile droższy będzie dom podpiwniczony,ale mogę podać Wam kwotę za stan surowy naszych piwnic w sumie około 37500 - w tym 10000 to robocizna. W tej kwocie są oczywiście fundamenty. Piwnicę mamy pod całym domem i dodatkowo jeszcze pod dużym tarasem (ok. 3,5 x 7 metrów). Nas dom na obecnym etapie-to znaczy zakończonym (w stanie surowym) parterze wraz z dokumentacja kosztował około 70 tysięcy-narazie bez przyłączy. Pietja wybudował znacznie taniej!! Czekamy na kolejne zdjęcia Tomku. Pozdrawiam Wszystkich!!
    Beti

  3. #43

    Domyślnie


    Faktycznie taniej ale jak sie dobrze przyjżeć to nie jest ten etap jeszcze zakończony. Nie mam tarasu tylko jego zalążek a od strony frontu nie ma wylanych schodów i słupów podpierających dach nad wejściem. Kosztować to będzie mnie około 10 tyś. wraz z ociepleniem fundamentów czego mi nie zrobiono bo uznano że trzeba spieszyć się przed mrozami i skupiono sie na zadaszeniu.

    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz100.jpg
    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz149.jpg
    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz163.jpg
    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz001.jpg

    Jeśli chodzi o zdjęcia z poddasza to musicie poczekać. Zima przyszła i ścianek prócz łazienki to nie mam.

  4. #44

    Domyślnie

    Super!!...ja juz też tak chcę!! My w tej kwocie mamy juz taras,ocieplenie piwnic z zewnętrznym wejsciem do nich(schody są wylane) no i jeszcze troche materiału zostało na piętro,ale i tak masz taniej ,ale tak to już jest-wystarczy np.tańsza ekipa i już jest różnica. Miłego dzionka!!
    Beti

  5. #45

    Domyślnie

    Kwotę jaka podaje to kwota za materiały. Robocizna kosztować mnie będzie około 25 tyś. W sumie 80 tyś za stan surowy otwarty.

    Blachodachówka i robocizna z oknami dachowymi to koszt bliski 11 tyś zaś okna plastikowe dwukolorowe to kolejne 6,5 tyś z robocizną. Brama garażowa to koszt około 2,5 tyś.
    To są najbliższe inwestycje do zrobienia a potem instalacje...

    Buduje w kredycie więc wszystko staram sie zrobić jak najtaniej. NIestety mam obawy że 250 tyś jakie dostałem moga zabraknąć na wykończenie terenu. Na dom mi wystarczy ale jak będzie z ogrodzeniem to nie wiem...

  6. #46

    Domyślnie

    Robociznę masz i tak tańszą!! Wiesz co,jak dobrze rozplanujesz to 250 tysięcy to powinno Ci starczyć na sam dom - spokojnie...gorzej z ogrodzeniem ;/, ale powoli wszystko sobie zrobicie. My juz to mamy z głowy - musimy się ogrodzić już właściwie tylko z jednej strony,a ogródek będziemy sobie powolutku po wszystkim urządzać.
    Beti

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gregorian1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Tomek, Super, że dołączyłeś do forum i podesłałeś kilka fotek. Wygląda to naprawdę super. Gratuluje postępów. Mam pytanie dotyczące pomieszczenia gospodarczego na tyłach garażu, gdzie będzie stał piec na eko-groszek. Jak duże będzie to pomieszczenie? Patrząc na Twoje zdjęcia zauważyłem również, że wyrównałeś ściankę i przeniosłeś drzwi tarasowe. Domyślam się, że podniosłeś również ściankę kolankową o jeden bloczek do wysokości 110 cm. Mam pytanie dotyczące salonu wraz z kuchnią, która po likwidacji pokoju wynosi około 36 m2, jak wizualnie wygląda to pomieszczenie (może trochę dziwne pytanie) ale tak się zastanawiam, gdyż chciałbym tam wstawić duży stół oraz wypoczynek ze stolikiem i cały czas myślę czy to wszystko sie tam zmieści i będzie dość miejsca aby swobodnie przejsć. Może masz jedno zdjęcie zrobione z garażu z widokiem na salon?
    Tomek , czy możesz zdradzić w jakiej częsci Polski budujesz swojego Z71?

    Pozdrawiam Grzegorz
    Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką

  8. #48

    Domyślnie

    Póki co pomieszczenie gospodarcze jest w garażu. Sam garaż jest na 1 samochód i chcąc wstawić cokolwiek po za samochodem będzie sporym kłopotem. Dziś byliśmy u fachowca odnośnie ogrzewania i nieco namieszał nam w głowie ale to temat na dłuższą wypowiedź. Na dzień dzisiejszy piec stałby w garażu a pomieszczenie gospodarcze będzie wykorzystane na pralnie i inne rzeczy.
    Faktycznie, wyrównałem ściankę i przesunełem taras na tył bo mam sporo działki z tyłu. Po tej zmianie powiększył mi sie nieco salon a po usunięciu pokoju kosztem schodów doszło mi kolejne 1-1,3m salonu. Jeśli chodzi o stół to spokojnie wejdzie nawet od bilarda...
    Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało gdy sie juz zrobi tynki. Schody na górę będę miał widoczne z salonu i będzie to coś fajnego z mojego punktu widzenia.
    Buduje się w Żabiczynie pod Nasielskiem woj.mazowieckie między nasielskiem a Legionowem czy Dębe.
    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz020.jpg
    http://i131.photobucket.com/albums/p...6/Obraz032.jpg

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Miło patrzeć,jak ładnie rośnie.Ja mam taki plan,żeby w kotłowni był piec na paliwo stałe (do ogrzewania) i zwykła terma gazowa (tylko do ogrzewania wody).Nie wiem,czy ten numer przejdzie,ale takgrzewanie gazem jest strasznie drogie,a do lasu mam dwa kroki.Terma ma ogrzewać wodę w kuchni i obu łazienkach.Aha,nie bedzie kominka.Im bliżej rozpoczęcia budowy tym bardziej się boję.A teraz niech mnie ktoś pocieszy,że nie ma problemów.

  10. #50

    Domyślnie

    Mówi się, że trzcie dom to dom dobrze wybudowany. Jesli to twój debiut to bądź gotowa/y na różne nieprzewidziane decyzje i szybkie zmiany. Przy zakupie gotowego stanu surowego jest inaczej a tak to się trzeba liczyć z nerwami nawet niech będzie to błachostka.
    Pozdrawiam i życze powodzenia.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Gregorianie drogi,nie przesadziłeś z kwotą? Za dwa miesiące zaczynam budowę - podpisałem umowę opiewającą na 190 tys.pod klucz.Wykonawca w dalszym ciągu zapewnia,że kwota się nie zmieni.Czytałem opinie o mojej firmie i jak na razie o.k.Ale czy naprawdę jest ok,to Wam powiem w czerwcu.Co prawda garaż sobie odpuściłem.

  12. #52

    Domyślnie

    Witam Was!! Wiesz Mimorak,Tobie z ta ekipa i ceną naprawdę się udało-tak mi się wydaje,bo z tego co my pytaliśmy,to będzie nas to kosztowało-dużo drożej.Też marzy nam się kwota 220-230 z piwnicami,ale wątpię,że się zmieścimy!! Jak tylko wszyscy ruszymy z wiosną,...powoli dowiemy się za jaką kwotę uda nam się wybudować,bo narazie to przybliżone kalkulacje.
    Beti

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gregorian1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam! Powiem szczerze, że juz powoli zaczyna boleć mnie głowa od tego myślenia nad projektem i zmianami jakie chciałbym wprowadzić. Mimorak, co do ceny jaką założyłem (300 tys. PLN) jest kwotą może na wyrost ale wolę założyć trochę więcej niż miałoby mi zabraknąć. Powiem , że zazdroszcze Tobie wyceny na 190 tys PLN, ja robiąc rózne wyceny (wielkopolska) rozbieżność była dość duża od 220 do 270 tys. stan pod klucz. Jednak mimo wszystko martwi mnie trochę mała kuchnia, oraz garaż, gdyz na jego tyłach chciałem umieścic pomieszcz. gosp.i wstawić tam piec na eko-groszek ale powoli dochodze do wniosku, że będzie tam stanowczo za mało miejsca. Nic narazie myślę dalej, może wpadnie mi do głowy jakiś pomysł. Pozdrawiam
    Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Ja nie buduję z garażem,piec wstawiam do kotłowni.To będzie piec miałowy,z podajnikiem.Miałem kiedyś taki,z Pleszewa.Sprawdził się,więc nie będę już kombinował.Co prawda w kotłowni nie ma zbyt dużo miejsca na opał,ale raz na dwa dni można się przejść i przynieść ze trzy wiaderka.Grogorianie drogi,to Ty wybierasz sobie ekipę - nawet jeśli budujesz w Wielkopolsce nie jest powiedziane,że firma ma być z Wielkopolski.Ja buduję na Podkarpaciu,teraz mieszkam w Szczecinie,a firma jest z Mazowsza.
    I mam jeszcze mały dylemat - gdzie jest odprowadzenie okapu w kuchni?

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gabrysia1987

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Lipnik
    Posty
    19

    Domyślnie projekt z71

    Witam właśnie zakupiłam ten projekt bez garażu i na jesień chcemy ruszyc z budową. Jestem ze śląska a dokładnie z bielska,i chciałam zapytać czy ktoś może zna końcową cene domu w tym terenie , a także czy posiadacie fotke salonu i kuchni bo to dla mnie bardzo wazne, jesli ktos ma to bardzo prosze o przesłanie na moją skrzynkę .
    dzieki pozdrawiam

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witaj na Forum.
    Jak widzimy,masz dostęp do internetu,a więc włóż trochę wysiłku,a firmy budowlane same do Ciebie przyjdą,a Tobie pozostanie wybór najkorzystniejszej oferty.Co z tego,że ja Ci powiem,że w okolicach Bielska wybudujesz za sto tysięcy,a Betina na to powie,że jednak nie,bo być może wystarczy tylko 95.Szukaj wykonawców - ja poświęciłem na to ponad trzy miesiące,skrzynka mailowa była pełna a telefon czerwony.Ale w końcu znalazłem.
    Co do zdjęć - myślę,że musisz poczekać jeszcze kilka miesięcy,jak widzę to chyba Pietja jest najbardziej zaawansowany w budowie.
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Witajcie wszyscy Zetowcy!
    Mam nadzieję , że za parę miesięcy będę mógł pochwalić się postępami w budowie jak Wy, ale teraz jestem na etapie wyboru projektu i kompletnie zgłupiałem! Podoba mi się z71 , ale i 32i34 są super. Podpowiedzcie, który wybrać, a może wybudował już ktoś zeta71 koło Kielc i mógłby się pochwalić "na gruncie"? Serdecznie pozdrawiam i czekam na...kontakt.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edka4

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Serdecznie witam wszystkich budujących Zetowców!
    Cieszę się, że odnalazłam stworzony przez Was wątek. Tak jak Borys69, też jestem na etapie wyboru domu. Przglądałam mnóstwo projektów z różnych biur projektowych, ale do gustu przypadł mi z32. Wczoraj znalazłam projekt z71 i cytując mojego przedmówcę - "zgłupiałam".Teraz oba projekty mi się podobają i nie wiem, który z nich wybrać Tak więc, chylę czoła przed doświadczonymi "budowlańcami" i proszę o podpowiedź. Czym kierowaliście się przy wyborze z71, czy tylko układem pomieszczeń, bo tak naprawdę metraż w obu domkach jest zbliżony i chyba koszty budowy porównywalne (poprawcie mnie, jeśli się mylę)?

  19. #59

    Domyślnie

    Witamy na forum!! Droga Edko,ja napisze tak-też zastanawiam się czy nie mieliśmy zdecydować sie na Z32,ale wydaje mi sie,że dokonaliśmy trafnego wyboru.Musisz sobie dobrze przemyśleć co chcesz mieć w tym domu. Z32 jest równie atrakcyjny jak Z71 i podobny cenowo,jednak zobacz jak tam wygląda "kuchnia",salon oraz ułożenie schodów i kominka. To jest mały domek,a na dole jest w nim strasznie dużo pomieszczeń-niestety obawiam się (patrząc na swój bardzo podobny Z71-z otwartą przestrzenią),że bedą one straaasznie ciasne.Osobiście,gdybym sie na niego zdecydowała,musiałabym nanieść tam wiele zmian,ale nie wiem czy byłyby one możliwe. Z71 według mnie jest też dużo ładniejszy z zewnątrz(przynajmniej na zdjęciu z projektu-hehe) -"do schrupania" ). My z naszego Z71 jak narazie jesteśmy baaardzo zadowoleni i czekamy tylko na wiosnę . Pozdrawiam Wszystkich!!
    Beti

  20. #60

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami, że wybór powinien być zależny od potrzeb i oczekiwań. Ważne jest, czy musisz z któregoś pomieszczenia wygospodarować kotłownię, czy nie jest to potrzebne. My nie zdecydowaliśmy się na Z32, ponieważ ma poważny mankament. Nie odpowiada nam wejście na górę wprost z salonu. Wyobrażam sobie, że nie byłoby to wygodne.

Strona 3 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony