dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 110
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2193
  1. #1001
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    @Mimorak:
    Zrobiłem odbicie lustrzane w programie graficznym i widzę układ normalnie Ale z tego co widzę (tak na oko) to sam otwór w stropie masz nieposzerzany, czy tak?

    Dołączam rzut mojego parteru, który narysowałem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_parteru.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	117954

    Jak widać nie mam ścianek działowych w małym pokoju, więc nie powinno być chyba problemu?
    Faktem jest, że i tak masz zakręcone te schody, i chyba trochę jednak strome?

  2. #1002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Strome jak wejście na Giewont.Ale otwór nie był powiększany,tylko ściana przesunięta,bo zostawiłem sobie ten mały pokój.Jak nie masz tam ściany to chyba bedzie ok.

  3. #1003
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Ja takze zrezygnowalem z malego pokoiku przy schodach i bede mial tam duzy salon z jadalnia. Ale ja otwór w stropie mam powiekszony o 7 cm. U mnie jednak postanowilem odwrucic schody, czyli wejscie na nie bedzie odwrotnie,po prawej stronie a nie po lewej tak jak to jest w projekcie. Zrobilem tak dlatego bo wole po stronie prawej na parterze miec ladna drewniana porecz (przy salonie)a nie sciane nosna, uwazam ze taka porecz i schody bez sciany bardzo ladnie w salonie wygladaja. Zrezygnowalem tez z tego slupa, dlatego u mnie fachowcy musieli zrobic w stropie,w wejsciu na paddasze specjalny stalowy odciag (widac go na moich poprzednich zdieciach) Oczywiscie taki odciag z pozadnych szyn troche kosztowal, ale potem okazalo sie ze sciana nosna w tym miejscu oraz zbrojony slup kosztowal by jeszcze wiecej. Odwrucenie kierunku schodów ma jednak swoje konsekwencje na poddaszu, bo trzeba wyprostowac ta scianke dzialowa w lazience, ale i tak wedlug mnie warto.

  4. #1004
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Prawdą jest powiedzenie "Pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie".

    Każdy z nas na pewno miałby inne podejście do niektórych rozwiązań i wiedział od razu co i jak, a za pierwszym razem to się błądzi w gąszczu przepisów firm, wypowiedzi na forach..

    @Mimorak, a propos złej lokalizacji działki, ja dom buduję 20km od mojego rodzinnego miasta też ze względu na działkę..
    U mnie w mieście działka 10arowa 200.000zł, a na obrzeżach 120.000zł trzeba liczyć za 10arów
    20km - odległość teoretycznie niewielka, ale po pierwsze to już jest inna gmina, gdzie indziej załatwiam formalności, gdzie indziej trzeba będzie auto rejestrować, dziecko do szkoły średniej będzie musiało dojeżdżać autobusem, jakiś basen, siłownia, czy rozrywka trzeba 20km dojechać, a jakieś zajęcia pozaszkolne dla dziecka typu angielski, czy zajęcia sportowe to tak codziennie robić te kilometry? Będę chciał zrobić grilla zakrapianego, to przy tej odległości, za często znajomym nie będzie się chciało przyjeżdżać, nawet jak przyjadą to autem i już się kierowca się nie napije, a koszty taksówki odpadają, a dom za mały aby przenocować gości.. Ja na paliwo teraz wydaję nawet do 1000zł miesięcznie Więc to dla mnie taki minus, który zauważam, no i hmmm nie wiem czy nie będzie ciasno trochę, bo 1 małego łobuza już mam a jeszcze drugiego planuje, więc niestety nie zagospodaruje pomieszczeń jak Bruno, musi zostać jak w projekcie.

    W każdym razie wybuduję, zamieszkam, zobaczę jak się żyje i zobaczę ile wytrzymam i się okaże czy wybudowałem dom dla wroga, czy dla siebie

  5. #1005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    @Liquee,ty budujesz 20km od rodzinnego miasta,a ja prawie 900km.Ja wybudowałem na Podkarpaciu,a ty w Wielkopolsce.Czyli - reasumując - ja wybudowałem w Kazachstanie a ty w okolicach Dubaju.Wiem,co mówię,10 lat mieszkałem w Ostrowie

  6. #1006
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    He He 20 km. Ja buduje w Posce a mieszkam w Irlandii, Papiery to byl koszmar i tysiace przelatanych i przejezdzonych kilometrów. A zeby dom byl takze na zone musialem zalatwiac upowazniena w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Dublinie, bo przy przepisie gruntu u notariusza w Polsce bylem sam bo zona musiala z dziecmi zostac a wlasnie samo upowaznienie nie wystarczylo bo musi byc jeszcze przybita na nim taka klauzula, to sie nazywa klauzula APOSTTILLE i wlasnie w misnisterstwie spraw zagranicznych Irlandii musialem to zalatwiac, reszta papierów to tez koszmar, ale jakos dalem rade

  7. #1007
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    A ja buduje 1, 5 km miejsca obecnego zamieszkania

  8. #1008
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cichy_men
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    69

    Domyślnie

    A ja 5m. Bo praktycznie na tej samej działce na której stoi dom w którym teraz mieszkam

  9. #1009
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Troche sie pociesze bo przynajmniej buduje dom 8 km od mojego klocka w którym mieszkalem w moim rodzinnym miescie (Juz nie bede chlopakiem z miasta)

  10. #1010
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy_men Zobacz post
    A ja 5m. Bo praktycznie na tej samej działce na której stoi dom w którym teraz mieszkam
    Kto bogatemu zabroni drugi dom budować? Taki to pozyje

  11. #1011
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie

    Nieprzyzwoicie bogaty czlowiek, za komuny juz by siedzial. Pewnie mlodsze pokolenie nie uwierzy ale za komuny ludzie budowali domy po3, 5 lat a czasem dluzej, i nie dlatego ze nie mieli kasy, tylko bali sie kontroli Wydzialu Finansowego. Mój dyrektor kopalni budowal chate 8 lat (a forsy mial jak lodu). Oczywiscie fakt ze w tym samym czasie budowali na zakladzie nowe biura, szatnie, magazyny i warsztaty, to tylko przypadkowa zbieznosc w czasie, podobnie jak uzyte materialy

  12. #1012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    O kurna,Maro,ale mnie ubawiłeś.Tam,gdzie budowałem,ludzie budują się po 5-6 lat,bo tak trzeba.Kiedy skończyłem budowę po 5 miesiącach wszyscy mówili "ale będzie wam się ze ścian lało".Przecież dom musi odstać ze dwa lata.I w ogóle się wszyscy dziwili,że kibelka na dworze (podk."na polu") nie wybudowałem,a to przecież obowiązkowy punkt programu.

  13. #1013
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    Tak sobie teraz to wszystko czytam i zastanawiam się mocno - w jaki sposób myśmy tu zabrnęli?

  14. #1014
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Że tak sprostuje to ja woj. dolnośląskie

    @Mimorak no to miałeś odległość. W ogóle Szczecin, Ostrów, Podkarpacie.. brzmi jakbyś ot tak sobie z nudów wziął mapę polski i z zamkniętymi oczami tak na "chybił-trafił" wskazał jakiś punkt w Polsce i rzekł do żony - Tu będziemy teraz mieszkać Tak serio to z pracą nie miałeś problemów? czy może przeprowadzka za pracą?

    @Maro_PL Znam ludzi, którzy się budują w Polsce mieszkając w WLK Bryt. Mają lepiej niż ja, bo płacą całość za dom w transzach jednej konkretnej i sprawdzonej firmie od A-Z. Raz w miesiącu co najwyżej kontrola, na bieżąco mają zdjęcia.. A jak się przeprowadzą będą mieszkać prawie w mieście, wszędzie blisko.

    20km to pikuś nie odległość, ale się boję, bo z doświadczenia siostra mieszka 20km do mojego miasta i już jest kłopot, żeby się u szwagra napić, zawsze jedno nie pije, kontakt jakby nie było się osłabił. I tak jeszcze myślę o codzienności:
    zawieść dziecko do szkoły (i za każdym razem trzeba wrócić) + 40km,
    odebrać dziecko ze szkoły + 40km,
    pojechać na siłownie + 40km,
    zawieść dziecko na angielski + 40km,
    wieczorkiem basen + 40km,
    Doliczę jeszcze pracę + 50km,
    Nie wspominając, że często gęsto mam ochotę zjeść coś na mieście i znów trzeba gonić.. Gdzie tu czas na koszenie trawy Złośliwi powiedzą, ze można zawieźć dziecko na angielski pójść w tym czasie na siłownie, później odwiedzić rodziców i wieczorem na basen
    Po prostu nie wiem, czy zwykłemu mieszczuchowi przypadnie wiocha do gustu. Nie ma to jak mieć "wszystko za rogiem"..

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    @BrunoBanani -> to wszystko przez ten otwór w stropie

  16. #1016
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    No ja tak wlasnie buduje siedzac na wyspie. Co tydzien dostaje plik zdiec z budowy i raz w miesiacu lece do Polski (W najblizszy czwartek znowu lece) Zalozylem w Polsce konto internetowe, wplacilem kase na dom i co jakis czas przelewam wykonawcy za kolejny etap budowy, tak wiec kieruje budowa z fotela przy kompie. Firma tez kupuje wskazany przezemnie material po cenie Netto a ja place Vat tylko 8% od calosci czyli usluga z materialem wykonawcy. Mozna by powiedziec ze wygodnie mi tak budowac dom na odleglosc, ale jednak papiery na przepis gruntu i wszystkie pozwolenia budowlane musialem zalatwic osobiscie, latalem chyba czesciej od premiera i prezydenta, a wszystkie papierzyska zajely mi 11 miesiecy. Kiedys jechale do polski autem 35 godzin (to czas podrózy lacznie z promem a prom Irlandia-Francja plynie 18 godzin), tyle samo wracalem do Irlandii. Czyli 70 godzin w podrózy a w Polsce bylem wtedy 20 godzin.Jak wrucilem do domu to wygladalem jak rumun
    Nikt nas z tad nie wygania ale wracam do Polski bo k..wa kocham ten kraj
    Liquee ja tez dolnoslaskie, a z jakiego miasta dokladnie jestes?

  17. #1017
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie

    O kurna Liquee widze ze ty Glogów czyli KGHM to ty tez Miedziak, ja jestem z Jawora kolo Legnicy ale swego czasu robilem na Sieroszowicach

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Dziura w stropie dobra rzecz.A ja tak sie kulałem po Polsce.Ze spokojnego Zach-pom.w 96 wyniosłem się do Ostrowa,tam krótki epizod 10-cio letni,potem wróciłem na 4 lata i dostałem propozycję z Rzeszowa,ale nie chciałem "służbówki" tylko w koszmarnym zwidzie nocnym pomyślałem o budowie w tamtych stronach.I na koniec wróciłem na stare smieci.I działeczkę uprawiam.I nowy gatunek pomidorów wymyśliłem chyba.Syberyjskie.
    A wszystko przez dziurę w stropie.

  19. #1019
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie

    Liquee twój przyszly rozklad dnia do zludzenia przypomina mi taki film Bareji ,,Co mi zrobisz jak Mnie Zlapiesz,, Czyli wstaje o 4 rano sniadanie jem na kolacje, gole sie po snadaniu czyli wieczorem, klade sie w ubraniu bo przeciez po snadaniu nie oplaca mi sie rozbierac itp itp.......

  20. #1020
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cichy_men
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrunoBanani Zobacz post
    Kto bogatemu zabroni drugi dom budować? Taki to pozyje
    Chciałbym chciałbym. Ale teraz mieszkamy z Żonką z JEJ rodzicami i mamy jeden pokoik. A na piętrze jeszcze szwagier z rodziną mieszka.
    Plus tego jest taki że nie muszę teraz np prądu podłączać bo mogę przedłużaczem pociągnąć, tak samo z wodą no i ogólnie budowę to z okna będę widział. Minus - muszę jeszcze "trochę" wytrzymać...

Strona 51 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony