dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Cytat Napisał daszaA
    Były różne. Teraz Toyota Rav4. Wg mnie najlepszy .
    Wygodny, idealny na zakupy i do pracy, a nawet do wożenia psów.
    Ale nie za 20 tys. I pali jak smok...
    Około 7l/100km ropy, to dużo?

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Jechałam ostatnio firmowym do Niemiec - wyszło 10l /100 km

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Jechałam ostatnio firmowym do Niemiec - wyszło 10l /100 km
    dlatego tyle wyszło [/u]

  4. #24

    Domyślnie

    Ech, chyba jednak trochę poczekam.... będe miala do wydania ok 30 tys. Dłużej czekala nie bedę

  5. #25

    Domyślnie

    passat , audi a4 - kombi , 1.9 tdi

    przewidywalny i ekonomiczny

    pozdr

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    Ech, chyba jednak trochę poczekam.... będe miala do wydania ok 30 tys. Dłużej czekala nie bedę
    Hmmm... kolega ma akurat zadbaną Vectrę Kombi 2,2 DTi dość wypasioną z 2004 roku za taką cenę.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #27

    Domyślnie

    odświeżam temat, bo też chcemy zmienić auto na większe -najlepiej kombi. Powiększa się rodzinka i wiadomo wózki, foteliki, rowerki, a do domu też czasem lepiej samemu coś przewieźć niż zamawiać transport.
    Podoba nam się toyota avensis - co możecie powiedziec na jej temat?? ale może inne autko?
    ...również podobnie jak założycielka wątku chcielibyśmy, żeby był tak do 20-25 tys.zł, klima, mało palił i w miarę niezawodny, kurcze, chyba duże wymagania mam
    pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    a ja polecam opelka astre lub vectrę jak sie da to w kombi, są dosyć trwałe, oszczędne i pojemne, czesci zamenne w rozsądnych cenach, szczególnie diesel tylko ten DTi lub słabszy Di (mają łańcuch rozrządu a nie pasek) można śmiało śmigac w trasę bez strachu że coś może pęknąć po drodze, no i odpadają koszty wymiany paska rozrządu co 2 lata albo co kilkadziesiąt tyś km.

    na budowę to może raczej pug partner lub citroen berlingo renault kangooo albo nawet lepszy busik

  9. #29

    Domyślnie

    Ja gdybym miał teraz kupować to z ukierunkowaniem na:
    1. Japońce combi
    2. Ople combi
    3. Skoda Octavia combi

    4. Hyundai

    W ostatnich testach ADAC pierwsze 3 miejsca zajeły marki japońskie, potem 4-te Hyundai, ... na 5-tym marka Opel (1-sza lokata z europejskich aut)

    ewentualnie pójść takim tropem:

    http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/...-samochod.html

    [/quote]
    Darek

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Keraj28

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie samochodzik

    Cytat Napisał ewikk77
    odświeżam temat, bo też chcemy zmienić auto na większe -najlepiej kombi. Powiększa się rodzinka i wiadomo wózki, foteliki, rowerki, a do domu też czasem lepiej samemu coś przewieźć niż zamawiać transport.
    Podoba nam się toyota avensis - co możecie powiedziec na jej temat?? ale może inne autko?
    ...również podobnie jak założycielka wątku chcielibyśmy, żeby był tak do 20-25 tys.zł, klima, mało palił i w miarę niezawodny, kurcze, chyba duże wymagania mam
    pozdrawiam
    Jeżdżę Avensisem D4D 2.0(diesel) sedan od 50 000km. Mimo baaardzo ciężkiej nogi pali 7l/100km (żona schodzi do 6,2l/100km). Warto kupić taką z kontrolą trakcji (taki przycisk z napisem TRC). Prowadzi się miękko i do 120km/h dobrze. Powyżej trochę rzuca w koleinach. Koniecznie oglądnij książkę serwisową - konieczne wpisy z autoryzowanych serwisów. Fotele dla mnie są OK ale żona mówi że niewygodnie - warto się przejechać. Uwaga na pokryciu w najtańszych modelach pojawiają się plamy od potu czy rozlanej wody. Ogólnie bardzo mocno polecam.
    stochastyczne zachowanie w układzie deterministycznym

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar melanrz
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: Jaki polecacie samochód?

    Cytat Napisał alfa36
    ... ma być duże, z klimą, duzym bagażnikiem ale ma niedużo palić, ma się nie psuć (co za tym idzie ma nie grzeszyć starością) i na pewno nie uda nam się zebrać na niego więcej niż 20 tys...

    ja wybralbym http://www.allegro.pl/item775432564_...tdi_klima.html

    Baaardzo wygodne, na brak miejsca nie ma co nazekac, w brew pozorom nie pali tak wiele, psuc tez sie nie psuje... Ten silnik jest dosc dynamiczny, wiec ja bym sie nie zastanawial

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Prosze o poradę w sprawie zakupu auta tzw. prawie nówki.
    Czasy budowlane na ukończeniu i auto budowlane (tj. astra I) juz swoje odsłużyło. Do tego brak w nim wspomagania kierownicy a ja mam metr50 w kapelusz . Niekórzy mówią że jak jadę to mnie zza kierownicy nie widać
    Tak więc pora na babskie autko. Osobiscie podoba mi się C3, ale ..... No własnie jakieś inne typy w cenie uzywanego do 30k?

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar melanrz
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jak babskie auto to tu masz temat wedlug panow na auta niemeskie http://forum.muratordom.pl/panowie-j...ie,t161790.htm

  14. #34

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o opelki, to przyznam, że obecnie właśnie mamy tę markę tylko malutkiego 3-drzwiowego hatchbacka (nie wiem czy dobrze napisałam) i jesteśmy baardzo z niego zadowoleni. Chociaż myślałam, że to nam się trafił taki dobry egzemplarz a że o niego dbamy myślę, że jeszcze długo pojeździ. Tylko astra kombi jest dosyć "kanciata", może vectra.
    Dziękuję za informacje dotyczące toyoty avensis -chociaż z tą tapicecrką, to chyba da się ją wyprać ?? Poza tym często piszecie o dieslach - czy nie ma z nimi problemów zimą. Jestem w tym zakresie laikiem, zawsze miałam auta na bezynę.
    Generalnie też mam zdanie, że japońce są dobre(zreszta toyota to też japoniec) ale mają chyba droższe części od aut niemieckich

    pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    A ja mam pytanie nie o markę, tylko o źródło zakupu. Czy kupowanie przez strony typu autocentrum itp. jest bezpieczne? My widzieliśmy kilka samochodów od dealerów i one się wydają najpewniejsze....

  16. #36

    Domyślnie

    Według mnie, jak nowy samochód, to tylko [SPAMER] . Sam jeżdżę takim samochodem i jestem z niego zadowolony. Żona również lubi nim jeździć. Samochód ten można kupić w różnych kolorach, a także z różnymi dodatkami.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-01-2017 o 08:33

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prawie 7 lat a tu proszę wpis kolejny. Wszyscy wiedzą, że teraz jest zastój na rynku aut a tu próbują drzwiami i oknami.

  18. #38

    Domyślnie

    audi a6 - u mnie doskonale się sprawdza

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matijas444 Zobacz post
    Według mnie, jak nowy samochód, to tylko [SPAMER] . Sam jeżdżę takim samochodem i jestem z niego zadowolony. Żona również lubi nim jeździć. Samochód ten można kupić w różnych kolorach, a także z różnymi dodatkami.
    Heh, ale stary kotlet

    Żeby nie było OT z używanych aut poleciłbym Hondy. Trzymają cene ale raczej są bezobsługowe czego o niemcach bym nie powiedział.
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  20. #40
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał c32bud Zobacz post
    Heh, ale stary kotlet

    Żeby nie było OT z używanych aut poleciłbym Hondy. Trzymają cene ale raczej są bezobsługowe czego o niemcach bym nie powiedział.
    no nie obrażaj mojego aluminiowego audika , 4 latka już nim brykam i żadnej złotówki nie pochłonął , a ile cementów i innych materiałów budowlanych przytargał to tylko on wie

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony