dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Koszty ogrzewania, ekogroszek vs gaz płynny.

    Witam,

    ktoś z Was weryfikował koszty ogrzewania pod kątem ekogroszek/gaz płynny.

    Zawsze wydało mi się, że grzanie ekogroszkiem jest najtańsze jednakże ostatnio osoba, która grzeje gazem płynnym wspomniała, że przy dobrej negocjacji cen można otrzymać gaz płynny w cenie 1.4 za m3.

    Czy potwierdzacie powyższe informacje.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    1,4 za /m3 to bzdura
    ziemny jest po 1,75/m3 i jest 2x tańszy od płynnego.

    4,5 za kgpropan-butan. to jest to.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Za 1,40 zł to na wiosnę można było kupić 1 litr propanu, a nawet taniej bo ja kupiłem po 1,35 zł.

    * 1 l propanu to 0,254 m3 gazu;
    * tak więc za 5,60 zł masz 1 metr sześcienny gazu propanu;
    * kaloryczność propanu w stosunku do GZ: 91.260/37.300 = 2,4 krotnie wyższa;

    Tak więc widzisz, że cena propanu jest 3 razy większa od propanu, a kaloryczność tylko 2,4 raza... Tak więc gdzież tu porównywać do egla..?? t

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś zastanawiałem się nad gazem ze zbiornika... Przeliczyłem sobie wszelkie koszty i okazuje się, że średnio gaz ten jest okolo 2 do 2,5 razy droższy od gazu ziemnego.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    jak przyjdzie faktura za sezon grzewczy nagle okazuje się że za miesiąc grzania propanem płaci się tyle co ekogroszkowiec za cały rok
    a to jest mój tegoroczny zapas ekogroszku na zimę (a być może na rok bo przez całe lato idzie go około 1/2t ).

    3t ekogroszku (zdaje się ekoretu) cena wraz z transportem 2050zł


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał mpoplaw
    jak przyjdzie faktura za sezon grzewczy nagle okazuje się że za miesiąc grzania propanem płaci się tyle co ekogroszkowiec za cały rok
    a to jest mój tegoroczny zapas ekogroszku na zimę (a być może na rok bo przez całe lato idzie go około 1/2t ).

    3t ekogroszku (zdaje się ekoretu) cena wraz z transportem 2050zł

    Na jaki dom starcza te 3 tony? Ja palę co prawda zwykłym węglem ale chcę mieć porównanie.
    P.S. ładnie te woreczki wyglądają. Chyba nie ty to wszystko targałeś?

  9. #9

    Domyślnie

    Będę ogrzewał cały parter 120m2, delikatnie garaż (32m2), na poddaszu (na razie poddasze ma 120m2) też będę miał włączone ze 3 grzejniki ale tam jeszcze nie ma zabudowy GK więc nie będę utrzymywał normalnej temperatury. Dom ocieplony 15cm styropianu, dach wełna 18+5, ściany są z PTH24.

    Zworkowany węgiel miałem podwieziony pod sam garaż, był do przewiezienia około 10m taczką - no i poukładanie go (to chyba najciężej). Ojciec mi go zwiózł zanim wróciłem z pracy - choć prosiłem żeby nie robił tego sam

    To ile opału pójdzie zależy od zimy... Ubiegłej poszło 2,5t ale dom był nieocieplony a w domu temp około 14stopni. Oczywiście nikt tam nie mieszkał

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Będę ogrzewał cały parter 120m2, delikatnie garaż (32m2), na poddaszu (na razie poddasze ma 120m2) też będę miał włączone ze 3 grzejniki ale tam jeszcze nie ma zabudowy GK więc nie będę utrzymywał normalnej temperatury. Dom ocieplony 15cm styropianu, dach wełna 18+5, ściany są z PTH24.

    Zworkowany węgiel miałem podwieziony pod sam garaż, był do przewiezienia około 10m taczką - no i poukładanie go (to chyba najciężej). Ojciec mi go zwiózł zanim wróciłem z pracy - choć prosiłem żeby nie robił tego sam

    To ile opału pójdzie zależy od zimy... Ubiegłej poszło 2,5t ale dom był nieocieplony a w domu temp około 14stopni. Oczywiście nikt tam nie mieszkał
    Możesz mi orientacyjnie powiedzieć ile mniej więcej miejsca ci to zajeło ? Też zamierzam kupić 3t i zastanawiam sie czy mi sie zmieści

  11. #11

    Domyślnie

    Ile miejsca zajmują te 3 tony? Dobrze widzą, że stoją na 3 paletach - 3 m2? I ile metrów w górę? Na razie jestem na etapie rozplanowania kotłowni - piec jeszcze nie kupiony.

  12. #12

    Domyślnie

    cała kotłowania ma 2x5 m. Ta ściana z oknem ma właśnie 2m. Kafelki na ścianie mają chyba 25x40cm - można mniej więcej zobaczyć dokąd to sięga. W worku jest około 30kg ekogroszku - było 96worków. worki leżą na takich nietypowych paletach po pustakach one mają chyba 1,2mx1,2m. Wyglądałoby na to że jeden rząd (ten pod oknem) ma 1,2x2m a ta kupka najbliżej (po lewej stronie) to właśnie jedna paleta 1,2m x 1,2m

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki, wreszcie jakiś konkret. Do tej pory u znajomych oglądałem kupkę wsypanego do kotłowni węgla i słuchałem opowieści - to jest tona .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    cała kotłowania ma 2x5 m. Ta ściana z oknem ma właśnie 2m. Kafelki na ścianie mają chyba 25x40cm - można mniej więcej zobaczyć dokąd to sięga. W worku jest około 30kg ekogroszku - było 96worków. worki leżą na takich nietypowych paletach po pustakach one mają chyba 1,2mx1,2m. Wyglądałoby na to że jeden rząd (ten pod oknem) ma 1,2x2m a ta kupka najbliżej (po lewej stronie) to właśnie jedna paleta 1,2m x 1,2m
    Ok to powiedz mi proszę jeszcze jedno. Co to są za worki. Czy są to takie plecione ? I czy się z nich sypie ?
    Zastanawiam się jakie kupić

  15. #15

    Domyślnie

    ja kupiłem węgiel już poworkowany - dodatkowy koszt to 60zł od tony a na tonę wchodzi ca 30worków. Nie wiem czy opłaca się worki kupować i samemu workować - co innego jak worki już posiadasz.

    Są plecione, z jakiegoś tworzywa. Trochę może się z nich pylić. Natomiast mają super właściwość że groszek w nich schnie (w przeciwieństwie do groszku w workach foliowych). Wiem bo w ubiegłym roku miałem groszek w podobnych workach. Dlatego układałem worki na paletach żeby od spodu też był dostęp powietrza.

    Worki są na 99% kupowane w jakimś sklepie dla rolników.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ja kupiłem węgiel już poworkowany - dodatkowy koszt to 60zł od tony a na tonę wchodzi ca 30worków. Nie wiem czy opłaca się worki kupować i samemu workować - co innego jak worki już posiadasz.

    Są plecione, z jakiegoś tworzywa. Trochę może się z nich pylić. Natomiast mają super właściwość że groszek w nich schnie (w przeciwieństwie do groszku w workach foliowych). Wiem bo w ubiegłym roku miałem groszek w podobnych workach. Dlatego układałem worki na paletach żeby od spodu też był dostęp powietrza.

    Worki są na 99% kupowane w jakimś sklepie dla rolników.
    Własnie się zastanawiam czy kupować luzem ekogroszek czy workowany.
    Róznica na 3t wychodzi koło 180-200zł. Worki kosztują 100zł za 200szt. Czyli na 3t zużyje ich 90-100szt. Dla 130-150zł chyba warto się pobawić w workowanie samemu

  17. #17

    Domyślnie

    nie wiem jak to jest z tym niedoważaniem. co do ważenia worków.... W worki pakowane na składzie nie mają dokładnie tej samej wagi więc ważenie kilku sztuk mija się z celem. Trzeba by zważyć wszystkie.

    Podobno to wygląda tak że oni ładują worki na auto aż dojadą do zadanej wagi a ostatni worek pakują tyle ile brakuje do np. 3t.

    Mi na składzie powiedzieli że przed wysyłką węgla do mnie mogą do mnie zadzwonić i mogę podjechać żeby sobie rzucić okiem na wagę. Ja im na to powiedziałem że jak mnie raz oszukają to stracą na zawsze klienta, i że jak mi się będzie chciało to sobie przeważę ten węgiel przy pakowaniu go do kotłowni .

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    różnica w cenie jest pozorna, węgiel luzem zawsze jest niedoważony, zamawiasz 3t a do domku dojedzie 2,8t albo węgiel przyjedzie mokry i po wyschnięciu okaże się że 200kg to była woda, albo waga na składzie będzie trochę rozregulowana itp

    węgiel workowany łatwiej przeliczyć a nawet można zważyć kilka losowych worków, albo powiedzieć sprzedawcy że będziesz ważył każdy worek, wtedy okaże się że każdy z nich trzyma wagę
    Węgiel w workach też może być mokry więc nie jest to dla mnie żaden argument. Natomiast zawsze mogę po workowaniu zważyć każdy worek i wtedy będę wiedział czy mu jechac na skład kogoś $#@#$@^% czy też nie

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał pierwek
    jak mi się będzie chciało to sobie przeważę ten węgiel przy pakowaniu go do kotłowni
    a nie korciło ciebie tak dla samej ciekawości przeważyć kilku losowych worków ??
    Jak kupujesz kilka worków to kupujesz pakowane po równo np. 30 kg.

    Ale jak kupujesz np 5 ton workowanego, to mogą sypać do pełna w worek (bez ważenia), a ważą normalnie samochód, jak przy węglu luzem - teściu tak miał z miałem.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiro
    Jak kupujesz kilka worków to kupujesz pakowane po równo np. 30 kg.

    Ale jak kupujesz np 5 ton workowanego, to mogą sypać do pełna w worek (bez ważenia), a ważą normalnie samochód, jak przy węglu luzem - teściu tak miał z miałem.
    dokładnie tak jest - ważenie pojedynczego worka nie da żadnej informacji - to nie jest konfekcjonowane tak jak ekogroszek w castoramie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony