dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Chem-Line
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Do ogrzania 200 m2 będziecie potrzebować Państwo ok. 2500 litrów czystego propanu na cały rok. W tej chwili koszt 1 litra gazu wynosi 1,37 zł brutto, czyli zapłaciliby Państwo 3.425 zł. Tona wysokogatunkowego ekogroszku to koszt ok. 850 zł W zależności od zimy do ogrzania takiego metrażu należałoby spalić od 3 do 4 ton, a więc różnice w kosztach węgla i gazu nie są tak duże.

    Pod uwagę należy wziąć jeszcze brak konieczności dokupowania małych butli gazowych do kuchenki lub płacenia wyższych rachunków za prąd, ponieważ ze zbornika można podprowadzić gaz również do kuchenki.
    Bezobsługowość i czystość instalacji też jest kolejnym miłym dodatkiem. Nie trzeba dżwigać i ciągle dokładać opał do pieca . Piece gazowe nie potrzebują również oddzielnego miejsca. Można he zamontować w kuchni łazience czy innym dowolnym miejscu na poziomie zero.
    Myślę że warto się zastanowić nad instalacją gazową na propan, nie tylko ze względu na dosyć przystępną cenę, ale również na inne walory.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Komy ty odpisujesz? Zobacz na datę

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Z regulaminu:
    Płatny Profil umożliwia udzielanie się w dyskusjach na Forum, tworzenie galerii zdjęciowych, zakładanie nowych tematów i dzienników budowy pod marką firmy. Dzięki tej formie reklamowej możesz udzielać porad innym użytkownikom, np. dotyczących korzystania z konkretnego produktu lub porad związanych z usługami Twojej firmy.

    Oznacza to, że im częściej odwiedzasz forum i udzielasz się w dyskusjach, tym częściej Twoje reklamy będą widziane przez innych użytkowników.

    Pamiętaj jednak, że użytkownicy Forum są czuli na wpisy stricte reklamowe. Biorąc udział w dyskusjach, szanuj zwyczaje forum. Bądź kompetentnym i merytorycznym doradcą.

    Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów o charakterze stricte reklamowym i blokowania płatnego profilu.
    "
    c.b.d.o.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chem-Line Zobacz post
    Witam,
    Do ogrzania 200 m2 będziecie potrzebować Państwo ok. 2500 litrów czystego propanu na cały rok. W tej chwili koszt 1 litra gazu wynosi 1,37 zł brutto, czyli zapłaciliby Państwo 3.425 zł. Tona wysokogatunkowego ekogroszku to koszt ok. 850 zł W zależności od zimy do ogrzania takiego metrażu należałoby spalić od 3 do 4 ton, a więc różnice w kosztach węgla i gazu nie są tak duże.

    Pod uwagę należy wziąć jeszcze brak konieczności dokupowania małych butli gazowych do kuchenki lub płacenia wyższych rachunków za prąd, ponieważ ze zbornika można podprowadzić gaz również do kuchenki.
    Bezobsługowość i czystość instalacji też jest kolejnym miłym dodatkiem. Nie trzeba dżwigać i ciągle dokładać opał do pieca . Piece gazowe nie potrzebują również oddzielnego miejsca. Można he zamontować w kuchni łazience czy innym dowolnym miejscu na poziomie zero.
    Myślę że warto się zastanowić nad instalacją gazową na propan, nie tylko ze względu na dosyć przystępną cenę, ale również na inne walory.
    Ale bzdura.
    Ja mając butle na podwórku płaciłem na początku 1,87 i co trochę cena rosła aż do momentu kiedy litr kosztował więcej niż na stacji cpn do samochodu.
    koszt całorocznego utrzymania domu łącznie latem z cwu na dom 260 m2 dobrze ocieplony to ok 8000 zł do 12000 zł.
    I jeszcze byłem wybuchowym sąsiadem z butlą na podwórku.
    Lepiej jest kupić butle na własność niż płacić dzierżawe, bo zawsze dostawce można zmienic.
    A przy rezygnacji z Gazu koszt zabrania butli i odpompowania pozostałego w niej gazu to 2500 zł.
    Nie dajcie się naciągnąć.
    Jeżeli gaz to tylko ziemny
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy Zobacz post
    1,4 za /m3 to bzdura
    ziemny jest po 1,75/m3 i jest 2x tańszy od płynnego.

    4,5 za kgpropan-butan. to jest to.
    Panowie za LITR, a nie m3.
    Czy wiecie ile m3 to litrów
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Widzę, że temat odżył.
    @ Św,Mikołaj
    - nie zdarzył się przypadek wybuchu zbiornika umieszczonego na zewnątrz budynku,
    - od kilku lat latem ceny na propan porównując wartości opałowe z gazem ziemnym były zbliżone. W tym roku ceny propanu gwałtownie spadły i obecnie wykorzystanie propanu do celów grzewczych jest tańsze o ok. 15- 20% od gazu ziemnego. Oczywiście mówię o własnym zbiorniku, a nie dzierżawionym w koncernie.
    - dzierżawiąc zbiornik nie mamy wpływu na ceną dyktowaną przez koncern i najczęściej nie ma ona wiele wspólnego z ceną rynkową.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony