dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie pytanie o podgrzewanie wody przez podkowe w piecu

    witam

    zastanawiam sie nad zrobieniem w starym domu pogrzewania wody w łazience przez podkowe w piecu kuchennym
    piec znajduje sie na pierwszym pietrze łazienka równiez (pomieszczenie obok ) ale bojler gromadzący ciepła wode chce zamontowac w piwnicy ok 1 -1,5 m nizej od poziomu pieca moje pytanie jest nastepujacy :
    co ptrzebuje oraz ewentulanie jakie koszta takiej instalacji bedą zakupienie sprzetu itp
    słyszałem równiez ze zamontowanie bojlera nizej od poziomu pieca jest nie mozlwie poniewaz nie bedzie miało jak cisnąc mi ciepłej wody do góry czy to prawda ????

    (ewentulnie mogła by być intalcja bojlera w łazience ale wtedy musiałby byc on troszke mnijeszych rozmiarów )

    czekam na odp

    dziuje

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    wielokrotnie widziałem instalację podgrzewania wody podkową ale zawsze był to układ z bojlerem powyżej podkowy. Można przypuszczać, że bez pompki układ z bojlerem nie będzie pracował prawidłowo.
    Z materiałów to zawór odcinający na dopływie zimnej wody, zawór bezpieczeństwa, naczynie wzbiorcze, podkowa, bojler , parę kolanek , śrubonki no i pompka.
    Ale nie jestem hydraulikiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony