dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Ile za stan surowy

    WItam
    MY jesteśmy po odbiorze dokumentów i wszystkich pozwoleń. Szukamy rozsadnej ekipy tak na marginesie ile wam wyszło albo ile wołają budowlancy
    za stan surowy dom około 150m2

  2. #2

    Domyślnie Re: Ile za stan surowy

    Cytat Napisał bluemen
    WItam
    MY jesteśmy po odbiorze dokumentów i wszystkich pozwoleń. Szukamy rozsadnej ekipy tak na marginesie ile wam wyszło albo ile wołają budowlancy
    za stan surowy dom około 150m2
    Gdzie to ma być?

  3. #3

    Domyślnie

    dolnoslaskie legnica lubin okolice

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nasi murarze za postawienie domu stan surowy (120 metrów) wzięli 26 tysięcy. Chcieli 30, ale negocjacje okazały się skuteczne. Okolice Bydgoszczy, zaczęliśmy w sierpniu tamtego roku.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Radom, stan surowy otwarty, ściany: biały BK H+H 24cm stawiany na klej , dach deskowany+ blacha ruuki, dom z poddaszem użytkowym 140m2 , z garażem po podłogach 180m2.
    Koszt: 150 tyś. w tym robocizna 40tyś (fundamenty, ściany, więźba, deskowanie, położenie blachy) .

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest, ale mój powiedzmy "znajomy" potrafi brać za stan surowy zamknięty (ZA SAMĄ ROBOTĘ!) od 70 do 130 000,00 zł !!
    I ma roboty od....
    Nie wiem o co chodzi...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wycenę za SSO (ok.120m) z kompletnym dachem(więźba+dachówka bez rynien)bez materiałów miałam -36.000 zł netto.Ale wzięłam stan surowy z materiałami-126.ooo zł netto. Ja nie mam możliwości załatwiania materiałów(brak czasu),ale jak robili mi inni wycenę to ten kosztorys wyszedł nieźle. Wykonawca wystawia faktury za każdy wykonany etap,więc głowa spokojna. Mogę Ci ich polecić ,bo robią na terenie Legnica-Wrocław i są z okolic twojego rejonu.
    andziula

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Nie wiem jak to jest, ale mój powiedzmy "znajomy" potrafi brać za stan surowy zamknięty (ZA SAMĄ ROBOTĘ!) od 70 do 130 000,00 zł !!
    I ma roboty od....
    Nie wiem o co chodzi...
    Ano chodzi o to, że towar (robota) jest tyle warta ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić
    Ja za SSO 135m2 p.uż., poddasze użytkowe, dach dwuspadowy dachówka, bez garażu płacę 50kzł

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MEDE

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Posty
    74

    Domyślnie

    W moim przypadku koszt robocizny 65 tys za :
    - dom 270 m2 w tym piwnica 30m2
    - dach dwupoziomowy w pełnym odeskowaniu z pokryciem papą
    - 1/3 stropu drewnianego reszta strop zbrojony i lany ( żadnych gotowych elementów)
    cena tegoroczna okolice Piaseczna

    dodam, że miałam propozycję postawienia tego domu za 130 tys. przez innego wykonawcę

  10. #10

    Domyślnie

    Ja za 260m SSO z wiezba, w tym 60m to piwnica - koszt w tamtym roku 60.000zł robicizna za calosc z dachem i Veluxami okolo 250.000.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    za 130 m2 bez wiezby 25 tys. mielismy tez za 30tys a za wiezbe dach i 5 okien dachowych chca 10tys (dom w lawendzie) bo dom od domu sie rozni okolice plocka

  12. #12

    Domyślnie

    Mam pytanko, czy 25tys. za wykonanie fundamentow bez piwnic to duzo czy ok.? Fundamenty 20m/10m okolice Tychow

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka67
    Mam pytanko, czy 25tys. za wykonanie fundamentow bez piwnic to duzo czy ok.? Fundamenty 20m/10m okolice Tychow
    25kzł to robocizna, czy całość?
    Ja (Wrocław) za robociznę stanu "0" zapłaciłem ok. 10kzł, ale materiały (+ koparka, piasek do zaypania itd.) mnie wyniosły ok. 60kzł.
    Dom z grubsza (bo są dwa wcięcia) o wymiarach 17x13, więc powierzchnia podobna.

  14. #14

    Domyślnie

    za sama robocizne 25tys.zl

  15. #15

    Domyślnie

    acha co to oznacza to 10kzl? jestem totalnie zielona jesli chodzi o takie skroty
    :oops:

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka67
    za sama robocizne 25tys.zl
    No to moim zdaniem bardzo dużo, zwłaszcza jeśli to tyko fundamenty, a nie cały stan 0.

    Cytat Napisał majka67
    acha co to oznacza to 10kzl? jestem totalnie zielona jesli chodzi o takie skroty
    1k = 1000
    10k = 10.000
    10k5 = 10.500

    "k" to skrót od kilo (analogicznie 1 kg = 1000 g, 1 km = 1000 m itd,)

  17. #17

    Domyślnie

    Dzieki serdeczne za info. :)

  18. #18

    Domyślnie Re: Ile za stan surowy

    Cytat Napisał bluemen
    WItam
    MY jesteśmy po odbiorze dokumentów i wszystkich pozwoleń. Szukamy rozsadnej ekipy tak na marginesie ile wam wyszło albo ile wołają budowlancy
    za stan surowy dom około 150m2
    Witam my za stan surowy otwarty ok 120m2: fundamenty z opaską drenażu, mury porotherm 25, krycie dachówka ceramiczną, obłożenie kominów klinkierem, wylanie tarasów schodów itp 150tys robocizna z materiałem, chłpoaki świetną robotę robią - budowa pod Krakowem

  19. #19

    Domyślnie

    Witam!

    wykonawca wycenił nam wykonanie domu do stanu surowego otwartego bez dachu i zastanawiam się czy cena jest powiedzmy sobie "uczciwa"

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=108&sid=5

    FUNDAMENT ; 8614 ( wykop,fundament betonowy,fundament murowany,izolacja fundamentu,fundament schodu i tarasu,płyta tarasu,podsypka i kanalizacja, płyta betonowa)

    ROBOTY MUROWE: 13775 ( ściany działowe,nośne,szalowanie stropu,schody,szalowanie balkonu,słupy murowe na zewnątrz)

    ROBOTY MUROWE PIĘTRO 3674 ( ścianka kolankowa, szczyty, ściany działowe, szalowanie trzpieni i wieńca, kominy)

    SUMA: 26063


    Z góry dziękuję za odpowiedzi osób mających doświadczenie w tym temacie.

    Pozdrawiam
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_core
    Witam!

    wykonawca wycenił nam wykonanie domu do stanu surowego otwartego bez dachu i zastanawiam się czy cena jest powiedzmy sobie "uczciwa"

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=108&sid=5

    FUNDAMENT ; 8614 ( wykop,fundament betonowy,fundament murowany,izolacja fundamentu,fundament schodu i tarasu,płyta tarasu,podsypka i kanalizacja, płyta betonowa)

    ROBOTY MUROWE: 13775 ( ściany działowe,nośne,szalowanie stropu,schody,szalowanie balkonu,słupy murowe na zewnątrz)

    ROBOTY MUROWE PIĘTRO 3674 ( ścianka kolankowa, szczyty, ściany działowe, szalowanie trzpieni i wieńca, kominy)

    SUMA: 26063


    Z góry dziękuję za odpowiedzi osób mających doświadczenie w tym temacie.

    Pozdrawiam
    moim zdaniem dobra cena ja za dom w lawendzie archonu dalam jak juz wczesniej pisalam 25 tys a mialam wykonawce za 30 i juz chcialam go brac (stan suriowy bez wiezby) wiec sadze ze cena nie jest zla

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony