dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wa_wo

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wrocław - okolice
    Posty
    166

    Domyślnie "ciepła ramka" chwyt marketingowy czy...

    jednak jakieś znaczenie ma?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    też jestem ciekawa
    mam tę ciepłą ramke, a czy ona jest ciepła - nie wiem, nie wiem jaka byłaby nie ciepła

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wa_wo

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wrocław - okolice
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    też jestem ciekawa
    mam tę ciepłą ramke, a czy ona jest ciepła - nie wiem, nie wiem jaka byłaby nie ciepła
    może Pan Jareko się wypowie?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    pan Jareko proponuje wykorzystać Google, poczytać sobie strony producentów szkla, tam są tabelki, dokładne wyliczenia i sami poznacie odpowiedz iż nie jest to marketing
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wa_wo

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wrocław - okolice
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    pan Jareko proponuje wykorzystać Google, poczytać sobie strony producentów szkla, tam są tabelki, dokładne wyliczenia i sami poznacie odpowiedz iż nie jest to marketing
    tak, oczywiście - np. czy każda ciepła ramka zapobiegnie kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyb? czy faktycznie jest to odczuwalne (widoczne)?
    jak poznać, że faktycznie mamy "ciepla ramke"?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie, nic nie zapobiegnie kondensacji pary przy przekroczeniu pewnych wartości od siebie zależnych; wilgotność powietrza, temperatura wewnątrz, temperatura na zewnątrz
    Przy identycznych temperaturach jeśli para zacznie się już wykraplać przy ramkach np. aluminiowych to wykropliła się przy ciepłych (z tworzywa) wilgotność musi jeszcze bardziej wzrosnąć
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Tz. "ciepła ramka" podnosi izolacyjność okna, ponieważ najzimniejszym punktem jest "styk szyba profil", na pewno nie odczuje się tego w portfelu. Z własnego doświadczenia w mieszkaniu na oknach z "ciepłą ramką" i nawiewnikami też wykrapla się wilgoć na dole szyby kilka razy w roku, ale w mniejszym stopniu niż z ramką aluminiową. Nie wiem jak jest z ramkami z tworzywa ale np. press-glas na ramkę ze stali szlachetnej daje 10 lat gwarancji na szczelność szyby.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nft

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-320
    Posty
    55

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Przez te parę lat od ostatniego postu wyrobiło się więcej opinii na temat ciepłej ramki ? Warto do niej dopłacać czy nie bo zamierzamy zainwestować w okna 3 szybowe ?
    Z tego co sprawdzaliśmy to różnice we współczynniku przenikania całego okna to jest U 0.01 do 0.02.
    Ostatnio edytowane przez Nft ; 04-04-2013 o 21:15

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie ma co odświeżać tylko jeszcze raz przeczytać opinie i . . . brać ciepłą ramkę - ale tą prawdziwie ciepłą czyli z tworzywa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdecydowanie ciepła ramka. Nawet w oknach dwuszybowych! A jeśli producent chce za nią za dużo, to zmienić dostawcę.

    Z czasów 2007-2008 mam parę domów ze "zwykłą" ramką. Klienci mają problemy z wyraszaniem, a to wcale przyjemne nie jest (przynajmniej mi jest wstyd)

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nft Zobacz post
    Odświeżam temat.
    Przez te parę lat od ostatniego postu wyrobiło się więcej opinii na temat ciepłej ramki ? Warto do niej dopłacać czy nie bo zamierzamy zainwestować w okna 3 szybowe ?
    Z tego co sprawdzaliśmy to różnice we współczynniku przenikania całego okna to jest U 0.01 do 0.02.
    Gdzie to sprawdzaliście?
    Generalnie korzyści z zastosowanie ciepłej ramki są większe. Ciepłej ramki a nie udającej ciepłą.
    Różnice w liniowym współczynniku przenikania ciepła Ψ wynoszą zwykle 0,02 do 0,03 (W/m2 *K) co daje zysk 0,04 do nawet 0,1 na całym oknie, czyli na Uw.
    Okna i ramki oraz dopłaty są różne, więc zyski także, jednak odpowiadając na pytanie: warto - za rzeczywiście ciepła ramkę !

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wiodącą na rynku jest Swisspacer , skrót SSP (kompozyt) w kilku kolorach. Ze szkłem Glaspol Saint-Gobain wychodzi najtaniej.
    Ideą "ciepłych ramek" międzyszybowych jest wyrównanie współczynnika U szyby na całej jej powierzchni. Ma to znaczenie poniżej temp. +5*C na zewnątrz.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    poniżej wyliczenie Uw dla rożnych ramek - od najzimniejszych aluminiowych, przez uważane i tak reklamowane, przez niektóre firmy, "ciepłe" ramki ze stali szlachetnej, po faktycznie ciepłą ramkę SSP
    Mając tą wiedzę niech każdy z Was podejmie decyzję czy mu się to opłaca czy nie - dla mnie sprawa bezdyskusyjna - brać i nie wydziwiać
    Zapomina sie o rzeczy nie mniej ważnej jak Uw okna - komfort użytkowania - przy najcieplejszej ramce wykroplenie się pary wodnej następuje później bądź wręcz wcale
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka SSP.jpg
Wyświetleń:	975
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	181591   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka stal.jpg
Wyświetleń:	621
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	181592   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka alu.jpg
Wyświetleń:	469
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	181593  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 05-04-2013 o 17:32
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    a powiedzcie ile kosztuje przykładowe okno 3szybowe 120x120cm, z ciepłą ramką SSP, stal i aluminium

    no i pytanie który z producentów okien używa SSP
    Schuco, kto jeszcze??

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Schuco było użyte tylko po to, by obliczyć Uw i wykazać że ciepła ramka ma sens
    Ciepła ramka nie zależy od profilu tylko od producenta i jego polityki sprzedaży
    Tak samo ceny - źle umiejscowiłaś pytanie
    Uderz do potencjalnego dostawcy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    poniżej wyliczenie Uw dla rożnych ramek - od najzimniejszych aluminiowych, przez uważane i tak reklamowane, przez niektóre firmy, "ciepłe" ramki ze stali szlachetnej, po faktycznie ciepłą ramkę SSP
    Mając tą wiedzę niech każdy z Was podejmie decyzję czy mu się to opłaca czy nie - dla mnie sprawa bezdyskusyjna - brać i nie wydziwiać
    Zapomina sie o rzeczy nie mniej ważnej jak Uw okna - komfort użytkowania - przy najcieplejszej ramce wykroplenie się pary wodnej następuje później bądź wręcz wcale
    W pozycji VERGLASUNG nie masz powpisywanej budowy szkła na dwóch kartach.
    Ja mam pewne wątpliwości co do tego programu. Rodzaj ramki nie powinien mieć wpływu na U powyżej +5*C na zewnątrz pomieszczenia.
    Chyba, że masz zabazowane w programie temperatury niższe.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 05-04-2013 o 16:23
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=kori;5912884]a powiedzcie ile kosztuje przykładowe okno 3szybowe 120x120cm, z ciepłą ramką SSP, stal i aluminium

    no i pytanie który z producentów okien używa SSP
    QUOTE]

    ja mam takie za 1080 PLN. Ale są tańsze

    Ramkę SSP może używać każdy producent okien jeśli ma odpowiedniego dostawcę szyb zespolonych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    W pozycji VERGLASUNG nie masz powpisywanej budowy szkła na dwóch kartach.
    Ja mam pewne wątpliwości co do tego programu. Rodzaj ramki nie powinien mieć wpływu na U powyżej +5*C na zewnątrz pomieszczenia.
    Chyba, że masz zabazowane w programie temperatury niższe.
    No patrz, faktycznie nie ma i nie jest to wina programu tylko moja - nie w tej pozycji zmieniłem ramkę - zaraz to poprawię być mógł spać spokojniej
    Nie wiem jak jest zabazowany program choć mogę przypuszczać po ustawieniach do przebiegu izoterm - czyli +20 środek, -5 z zewnątrz

    Poprawiłem
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 05-04-2013 o 17:32
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar diodonna
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    obrzeże stolicy
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    54

    Domyślnie

    A ja mam patent na cieknące szyby, bo okna mam z początku tego tysiąclecia.

    Zbieram takie małe woreczki z granulkami i zimą układam je pod ramą okna w kuchni aby nie ciekło mi na blat kuchenny zastępujący parapet

  20. #20

    Domyślnie

    ciepła ramka tak ale ta z tworzywa sztucznego np.swisspacer - jeśli ktoś tego nie oferuje - zmień dostawcę.

    ciepła ramka ze stali szlachetnej NIE !! - dlaczego? bo każdy temat jest bardzo dobrym przewodnikiem!!! to tak z podstaw

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony