dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Ze nie wspomnę, że co niektórzy do końca Maja dają taką ciepła ramkę (swisspacer) i okucie antywyważeniowe WK1 w standardzie
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Eejjj.. nie chce już mi się szukać zestawienia bo jestem leniuch, ale niech będzie. Zaufałem naszemu koledze Testowi i się znalazło:
    http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ciepla-ramka
    Aluminium - wsp. 160.
    Stal szlachetna - 17 (czyli ok 10xlepiej)
    tworzywo sztuczne - 0,20 (czyli ok 170x razy lepsze niż stal)
    Pewnie mało kto jest w stanie "oragnoleptycznie" zauważyć różnice między poz. 2 a 3, ale liczby mówią same za siebie.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    ciepła ramka ze stali szlachetnej NIE !!
    W takim stwierdzeniu jest już nazbyt dużo przesady. Graniczna wartość współczynnika, którą opisywane jest to coś, co Panowie, a za wami klienci nazywacie "ciepłą ramką" pochodzi z normy EN 10077-1:2006. Jeśli jakaś ramka spełnia warunki, to nie można powiedzieć, że nie jest "ciepłą". Reasumując slaku, Twój apel brzmi mniej więcej tak jakbyś wołał, okno do budynków pasywnych z Uw 0,6 tak, z Uw 0,8 nie!! Czy to byłby słuszny apel?

    Mój nieśmiały protest, nie zmienia w niczym faktu, że ramki z tworzyw sztucznych lub z ich udziałem charakteryzują się mniejszą przewodnością cieplną.
    PRO QUALITY

  4. #24

    Domyślnie

    patrząc na ceny ramki ze stali a swisspacer często są to te same ceny lub naprawdę niewiele większe.

    okna o Uw=0,6 a Uw=0,8 to już będzie znaczna różnica cenowa.


    to tak biorąc pod uwagę koszty w/w porównania

  5. #25

    Domyślnie

    Najlepszym sposobem na sprawdzenie, to dać sobie zamontować okno dwuskrzydłowe w którym jedno skrzydło będzie miał standardową ramkę międzyszybową, a w drugim tzw ciepłą ramkę.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony