Mam zagwozdkę. Będę fugował łazienkę i zakupiłem fugę elastyczną Mapei Ultrakolor PLUS. 5kg - to ta za ca 55zł.
Chciałem dać jednakową fugę na ścianach i podłodze ( z ogrzewaniem podłogowym). Ta fuga się do tego nadaje.
Ale zastanawiam się czy nada się też w kabinie prysznicowej? Brodzik w kabinie jest akrylowy. Fuga będzie jedynie na ścianach. Niestety coś nie pomyślałem wcześniej i nie dałem pod płytkami żadnej folii w płynie - a sprzedawca z którym rozmawiałem w sklepie powiedział że trzeba było dać a teraz to powinienem zastosować fugę epoksydową.

Co do fugi epoksydowej to po pierwsze obawiam się kładzenia i czyszczenia płytek z zabrudzeń. oraz o kolor fugi - prawdopodobnie nie zgra się z tą cementową mimo tej samej numeracji. Coś tam też czytałem że fuga epoksydowa nie jest elastyczna i pod prysznicem pod wpływem zmian temperatur mogą pękać kafelki - ale to raczej jakaś bzdura

Pytanie czy elastyczna fuga cementowa ultrakolor Mapei nada się do kabiny prysznicowej na ściany jeżeli nie ma tam zrobionej specjalnej hydroizolacji pod płytkami ściennymi? Czy jednak dać tą epoksydową?