dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie papierośnica????

    kupiłam to to do donicy na taras. Wyglądało - drobne listki i małe podłużne bardzo pomarańczowe kwiatki z białymi końcami, faktycznie takie mini papieroski. pani mi powiedziała, że to domowa roślinka, więc jak się zrobiło chlodniej, to wsadziłam ją do doniczki i wzięłam do domu. A w domu straciła listki i kwiatki, schnie na potegę, już prawie łysa. Podlewana jest. To co, jest to roślina jednoroczna, czy jednak nie domowa i musi przezimować w zimnie czy coś innego?
    Żebym znała jakąś normlną nazwę, nie rynkową, to bym ją sobie wygoglała, ale na hasło papierośnica mam same obrazki etui do papierosów

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    nikt nie zna takigo kwiatka?
    zależy mi na czasie, bo jak to jednoroczny i sobie uschnie i tak, to wolę od razu go wywalić i wziąć do domu pelargonie. A tak to padną, bo nie mam już na nie miejsca

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    choć zdjęcie wstaw, bo tak to zupełnie bez szans

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33
    choć zdjęcie wstaw, bo tak to zupełnie bez szans
    wiem
    ale nie mam co fotografowac, obsypała sie i sterczą same gałązki, co prawda na niektórych coś się zaczyna zielenić, więć może odbije...

    myślałam, ze ktoś zna taką nazwę..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    myślałam, ze ktoś zna taką nazwę..
    "Papierośnica - pudełko do przechowywania papierosów.
    Zazwyczaj ma kształt prostokątny, jest metalowe bądź drewniane o grubości 1-2 cm. Papierośnice można podzielić na kieszonkowe oraz stołowe. Papierośnica kieszonkowa jest zazwyczaj dzielona na dwie niezależne komory. Papierosy w papierośnicy przytrzymywane są elastyczną gumką"





    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał Gosiek33
    choć zdjęcie wstaw, bo tak to zupełnie bez szans
    wiem
    ale nie mam co fotografowac ....
    a wcześniej tego nie cyknęłaś

  7. #7

    Domyślnie

    A może to Kufea (Cuphea ignea)

    Zdjęcie z sieci

    Ja ją traktuję jak jednoroczną (ze wzgl na brak miejsca) więc nie pomogę więcej. Ale może z nazwą mi się uda

    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał cebullka
    A może to Kufea (Cuphea ignea)

    Zdjęcie z sieci

    Ja ją traktuję jak jednoroczną (ze wzgl na brak miejsca) więc nie pomogę więcej. Ale może z nazwą mi się uda

    Pozdrawiam

    to to, to jest to!!!!!
    tylko moja jest łysa

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    kurcze, piszą, że jednoroczna

    zmarnowałam pelargonie nadaremnie
    a może jednak może zimować w domu.....

  10. #10

    Domyślnie

    Raczej nie ma sensu trzymać jej w domu. Z rośliny jednorocznej nie da się zrobić wieloletniej
    Proponuję kupić nasiona i wysiać wiosną . Wyrośnie kufea a nie papierośnica .
    Należy zwrócić uwagę, że są różne gatunki i odmiany kufei.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony