dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k4rl

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Pozbycie się starej farby ze scian

    Witam.

    Chciałem rozpocząć remont mieszkania. Zastanawiam się czy w zakres prac włączyć zbicie starego tynku i położenie nowego.
    Tynki w zasadzie są dobre i nie wymagają naprawy (brak większych spękań). Niestety wcześniejsi właściciele połozyli na ściany niewaidomą ilość warstw farby klejowej. W związku z czym przy malowaniu emulsją w zeszłe wakacje w pewnym momencie, po nasiąknięciu, stara farba klejowa zaczeła mi odchodzić płatami wraz z nową wartwą emulsji. Udało mi się jakoś usunąć odchodzące połacie i zamalować emulsją tak żeby to jakoś wyglądało i trzymało się. Myślę jednak, że generalny remont jest dobrym momentem na usunięcie starych warstw farby i zrobienie porządku z tym co mam na ścianach. Pytanie tylko jak?
    Parę osób mówiło mi o "UNI-GRUNCIE". Z tego co przeczytałem jest to środek gruntujący a nie do usównia starej farby ze ścian. Nie rozumiem więc jak on miałby mi pomóc...

    Chciałbym zaznaczyć, że zakładany zakres remontu przewiduje również wymiane podłóg, montarz szaf wnękowych i wymianę drzwi wewnętrznych. Wolałbym nie zmieniać tynków po położeniu nowych podłóg.

    Kolejna sprawa to pytanie jak usunąć farbę olejną ze ścian? W kuchni i w łazience mam tzw "lamperie" wymalowane farbą olejną. Chce położyć tam płytki (w kuchni nie na całej powierzchni lamperii). Jak pozbyć się starej farby?

    Inna sprawa, że tynki w kuchni są częściowo poplamione tłustym osadem z gotowania.

    Proszę o pomoc. Nie ukrywam, ze w celu ograniczenia kosztów wolalbym wybrać metodę jak najmniej kapitałochłonna i ew. prace związane z usunięciem starej farby wykonać sam.

    Pozdrawiam.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym był zwolennikiem skrobania No wiesz przezornego ......
    Póżniej dopiero gruncik jakiś gips no i reszta
    Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    tylko drapanie bedzie skuteczne nic innego sie nie zda dopiero grunt głaź grunt i farba

  5. #5

    Domyślnie

    miałem ten sam problem lata temu.... trzeba usunąć to wszystko do tynku.....
    ja to robiłem tak, że moczyłem kawał ściany (zraszaczem do roślinek) aż był równomiernie mokry, czekałem kilka minut i skrobałem szpachelką - schodzi bez problemów..... potem jeszcze ścianę myłem szmatą, żeby usunąć resztki farby.... zostawał goły tynk..... potem jak wysechł grunt a dalej - według uznania....
    BOHO
    Warszawa

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem właśnie po lamperiach... Nieźle sprawdza się cyklina sklepowa, jeszcze lepiej samoróbka z dłuższą rączką, paca lub kielnia z płaskim nosem (włoska?) też daje radę. Opalarka na gipsowych ścianach robi straszne dziury. Pod płytki siekiera jest najskuteczniejsza To moje sprawdzone trzy grosze w tym mało przyjemnym temacie...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    jedyne wyjscie, drapac co sie da pozniej farba gruntująca

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterek63
    jedyne wyjscie, drapac co sie da pozniej farba gruntująca
    emulsja gruntująca preparat gruntujący wyrażaj się fachowo hehe

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakoxxs
    Cytat Napisał piterek63
    jedyne wyjscie, drapac co sie da pozniej farba gruntująca
    emulsja gruntująca preparat gruntujący wyrażaj się fachowo hehe
    a dlaczego nie "farba gruntująca" np.taka: http://www.przemaluj.pl/1131_320.htm

    że zapytam fachowo hehe....
    BOHO
    Warszawa

  10. #10

    Domyślnie

    to jest podkład pod farby a nie pod zaprawy i można by to nazwać emulsją podkładową tak jak w lakiernictwie samochodowym

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał jakoxxs
    Cytat Napisał piterek63
    jedyne wyjscie, drapac co sie da pozniej farba gruntująca
    emulsja gruntująca preparat gruntujący wyrażaj się fachowo hehe
    a dlaczego nie "farba gruntująca" np.taka: http://www.przemaluj.pl/1131_320.htm

    że zapytam fachowo hehe....
    farba gruntująca i koniec. zastosowalem to pod srednio 5-8 mm rotbanda
    http://www.przemaluj.pl/242_414.htm

    nie odpadlo do dziś wiec jest git

  12. #12

    Domyślnie

    GRUNT-ŚNIEŻKA jest zawiesiną pigmentów i wypełniaczy w wodnej dyspersji żywicy lateksowej z dodatkiem środków pomocniczych i uszlachetniających. Dzięki specjalnym dodatkom nakłada się grubą warstwą i niweluje różnice w fakturze i barwie podłoża. Wnika w podłoże poprawiając przyczepność warstwy farby nawierzchniowej oraz zmniejsza jej zużycie.

    no i do czego jest ??????

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    ja myśle że do nabijania kasy i rolowania naiwniaków: malarzy jednego pokoju

  14. #14

    Domyślnie

    a ja myślę że nie

    z tego co się orientuję w tym temacie a trochę się pomalowało przez te parę lat

    prubowałeś malować barwy natury śnieżki bez tego gruntu ???

    ja tak i lipa straszna z tego wyszło skończyło się na skrobaniu i szpachlowaniu i malowaniu na nowo ale już z emulsją gruntującą śnieżki

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    i rzeczywiscie jednowarstwowe malowanie?

  16. #16

    Domyślnie

    nie malowałem 2 razy a jakbez podkładu tochoćbyś 3 razy malował to i tak prześwity będą

  17. #17

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    REMONTY-Warszawa

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nowa fajna metoda do usuwanie farby do gołego tynku
    http://www.youtube.com/watch?v=rK-i8ytZZZ8
    polecam się 506-761-527

  19. #19

    Domyślnie

    w zeszłym tygodniu chciałem się zabrać za remont w pokoju, w którym mi sufit przeciekał. farba z tynkiem zaczęła miejscami odłazić. wziąłem szpachelkę i zacząłem skrobać. tam gdzie przeciekało i farba odchodziła poszło gładko, a tam gdzie nic nie ciekło to już był problem. bardzo się pyli, a strasznie ciężko odskrobać. spróbuję tego co ktoś już pisał, żeby to spryskać wodą, może pomoże. Ewentualnie tam gdzie nie odejdzie gładko zostawię jak jest, co o tym myślicie ? Tam gdzie odskrobię to zaszpachluję później gładzią, a gdzie mi się nie uda to zostawię? Czy jak już zacząłem to lepiej całe? No i jak już zdrapię do gołej ściany co dalej ? Jak to jeszcze doczyszczać ? Jakiś delikatny papier ścierny? Później jeśli dobrze rozumiem grunt - gładź - grunt - podkład - kolor ?

  20. #20
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    należy usunąć wszystkie luźno związane, łuszczące się fragmenty – zmoczenie powierzchni wodą jest dobrym rozwiązaniem. Dobrze trzymające się podłoże można zostawić. Całość trzeba następnie dokładnie oczyścić i odpylić, a następnie zagruntować. Do gruntowania rekomenduję wykorzystanie gruntu głęboko penetrującego ACRYL-PUTZ® GP 41. Ostatni etap prac to nałożenie gładzi – polecam użycie szpachlowej gładzi wykończeniowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ (aplikujemy ją zgodnie z zaleceniami producenta).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony